o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: adampiotr » 2021-06-04, 15:17

Hej. Co myślicie na temat wolnej energii ?

Czy to też jest związane z okultyzmem np NIcola Tesla pracował nad wolną energią ??

Co myślicie o podróżach w czasie czy w ogóle mają sens wtedy to pewnie wiara byłaby bez sensu ?


Wątek luźny zapraszam.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Zebra » 2021-06-04, 15:23

Czemu wiara byłaby by bez sensu? Nie znam się na wolnej energii, ale co do podróży to jest raczej to nie możliwe żeby stworzyć taki "wehikuł czasu"
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: adampiotr » 2021-06-04, 16:52

Ja sie na obu nie znam moze kogos to zainteresuje :). Ale co do wiary no by mogli Ci podróznicy cos zmienić w przeszłości...NIe wiem tak cos kombinuje.
Ostatnio zmieniony 2021-06-04, 16:52 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18986
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2612 times
Been thanked: 4622 times
Kontakt:

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-04, 17:37

A co rozumiesz przez "wolną energię"?
Bo znalazłem tylko taką definicję (wiki):
Wolna energia (ang. free energy, zwana też nieprecyzyjnie darmową energią) – ogólne określenie teorii oraz metod rzekomego pozyskiwania energii, które według ich autorów posługują się:

- metodami kwestionującymi poprawność zastosowania niektórych, obecnie uznanych zasad fizyki do nowo poznanych konfiguracji zestawiających w
- niestandardowy sposób znane zjawiska fizyczne lubmetodami wykorzystującymi zjawiska jeszcze niedokładnie wyjaśnione.
Ze względu na brak oficjalnych potwierdzeń działania urządzeń wolnej energii, samo pojęcie jest często zaliczane do pseudonauki.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5987
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 911 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Albertus » 2021-06-04, 18:01

adampiotr pisze: 2021-06-04, 15:17

Co myślicie o podróżach w czasie czy w ogóle mają sens wtedy to pewnie wiara byłaby bez sensu ?
To zależy w którą stronę bo w zasadzie wszyscy w czasie podróżujemy tyle tylko ze w przyszłość.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Andej » 2021-06-04, 20:56

adampiotr pisze: 2021-06-04, 15:17Co myślicie o podróżach w czasie czy w ogóle mają sens wtedy to pewnie wiara byłaby bez sensu ?
Może wyjaśnisz, w czym widzisz konflikt podróży w czasie z wiarą?

Abstrahuję tu od tego, że podróż w czasie, uważam za niemożliwą. Przynajmniej wzdłuż osi, która wyznacza nasz byt. Co do innych osi, nie wypowiadam się, gdyż są one niedostępne dla osób posiadających obecne ciała.

Pytanie rozumiem w ten sposób: Czy, gdyby bezsens miał sens, to czy sen byłby bezsensem? Troszkę je przetworzyłem zachowując logikę pierwotnego zdania. W ten sposób uwidoczniłem bezsens pytania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-06-04, 22:02

Wszystko co do tej pory znaleźliśmy w nauce wskazuje, że wolna energia/perpetuum mobile są niemożliwe. Gdyby jednak się udało wymagałoby to gruntownej rewizji fizyki.

Podróże w czasie są możliwe w ograniczonym stopniu. Jeśli odbędziemy podróż samolotem do USA i z powrotem to minie dla nas mniej czasu niż dla osoby która nie ruszyła się z miejsca. Tylko, że to będą może femtosekundy (0,000 000 000 000 0001 s) różnicy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_ ... Ani%C4%85t

Podróże w czasie wstecz wydają się fizycznie niemożliwe i też nie wiadomo co by było, gdyby jednak były możliwe.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Jozek » 2021-06-04, 22:22

Wolnej energii nie ma bo po prostu jak tylko ktos cos by wymyslil, to wszyscy musieli by i tak za to placic,
Wolna energia sa chocby rzeki, ale wystarczy sprobowac na niej zalozyc turbine elektryczna, by sie przekonac ze nie bedzie to wolna energia za darmo. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: CMK » 2021-06-05, 02:35

Rzeki nie sa wolna energia - tzn: energia zawarta w przeplywie wody pochodzi z cyklu parowanie-opad. A ten powiazany jest z cisnieniem, cisnienie jest przejawem zmian termicznych itd. Cala kula ziemska to obiekt dzialajacy przedewszystkim dzieki prawom grawitacji, a te zwiazane sa z masa i rotacja , to znow wiaze sie z Pierwsza Przyczyna ustanowienia ruchu w kosmosie itd.itp.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: adampiotr » 2021-06-11, 20:34

Jeśli chodzi o konflikt no mogliby by cofnąć się do przeszłości kiedy żył Jezus np.
No coś takiego a moze by pomogło nie wiem.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Piootr » 2021-06-13, 15:46

Bardzo bym chciał, żeby istniały podróże w czasie, ale to jest niewykonalne. Dlaczego? Bo gdyby kiedykolwiek w przyszłości to wynaleziono, ten ktoś wsiadłby do wehikułu i przeteleportował się do dzisiejszych czasów i oznajmił nas o tym, że takie coś jest możliwe, a to do dzisiaj nie nastąpiło. Nie wiem czy mnie rozumiecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: o podróżach w czasie oraz wolnej energi

Post autor: Andej » 2021-06-13, 16:23

Poruszamy się wzdłuż jednej osi czasu. Jedynej, którą zdefiniowaliśmy i potrafimy ją parametryzować. Ale w światach równoległych czas może być zupełnie inny. Podróżując między wymiarami można mieć złudzenie podróży w czasie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ