Braun

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Braun

Post autor: Lunka » 2021-06-16, 19:48

"Przełęcz Ocalonych" jeden chyba z najlepszych filmów jakie widziałam. I to na faktach. Chrześcijańskie serce kwitnie wiedząc, że ktoś taki jak Desmond Doss żył na świecie.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Braun

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-06-16, 21:10

Andej pisze: 2021-06-15, 21:28 A ja uważam, że z historii należy brać to, co dobre. To, co warto naśladować. Tworzyć narodowy etos. A ciemne strony przeszłości analizować bez nagłaśniania. Wyłącznie po to, aby nie powtarzać błędów.
O tym właśnie mówi video które wkleiłem. PiS prowadzi politykę tak zagraniczną jak i wewnętrzną podobną jak sanatorzy, a głupi jest ten kto robiąc w kółko to samo spodziewałby się innych efektów.
Ostatnio zmieniony 2021-06-16, 22:04 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Braun

Post autor: lambda » 2021-06-16, 21:48

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 16:10 Nie chodzi o filmy, tylko o jego osobisty upadek.
No tak odszedł od żony, potem od kochanki ale Braun nic takiego nie uczynił. Więc porównanie jego poglądów antylockdawnowych z upadkiem w rozwiązłość Gibsona wg mnie nietrafione.

CMK

Re: Braun

Post autor: CMK » 2021-06-16, 21:52

Moim zdaniem Gibson mila moment zyciowego pogubienia ... a Braun ma moment politycznej wydmuszki.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Braun

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-16, 22:46

lambda pisze: 2021-06-16, 21:48
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 16:10 Nie chodzi o filmy, tylko o jego osobisty upadek.
No tak odszedł od żony, potem od kochanki ale Braun nic takiego nie uczynił. Więc porównanie jego poglądów antylockdawnowych z upadkiem w rozwiązłość Gibsona wg mnie nietrafione.
Chodziło mi o to, że ludzie, którzy robią dobro, są narażeni na ataki szatana, który usiłuje zniweczyć lub skompromitować ich dzieło.
W przypadku Mela Gibsona było to rozejście z żoną, pijaństwo i rasizm, w przypadku Brauna - głupota i szkodnictwo.

szungit

Re: Braun

Post autor: szungit » 2021-06-17, 09:26

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 22:46
lambda pisze: 2021-06-16, 21:48
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 16:10 Nie chodzi o filmy, tylko o jego osobisty upadek.
Chodziło mi o to, że ludzie, którzy robią dobro, są narażeni na ataki szatana, który usiłuje zniweczyć lub skompromitować ich dzieło.
dokladnie tak, proboje wam uswiadomic ze szczepionki to trucizna ,a wy uwazacie mnie za szalenca

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Braun

Post autor: Andej » 2021-06-17, 09:44

Mnóstwo lekarstw jest truciznami. A jednak leczą. Odpowiednio przygotowane, podawane w odpowiednich dawkach leczą i zapobiegają. Niech sobie szczepionka będzie najgorszą z trucizn, to nie ważne. Ważne , że ratuje życie i zdrowie tysiącom ludzi.
Brauna jest za co cenić. Ale polityk powinien być pragmatyczny i perspektywiczny,
Polska klasa polityczna dopiero wypracowuje swoją politykę. Przez setki lat serwilizmu i przekupstw (z malutkimi przebłyskami przerw) dopiero wypracowujemy perspektywy na długookresowe. Rosjanie od kilkuset lat mają je wypracowane i cały czas, niezależnie od ustrojów, konsekwentnie (też z potknięciami) je realizują. U Brauna nie widzę dalekowzroczności.
Martwię się, gdyż wydaje mi się, że Kaczyński jest jedynym politykiem, który sięga wzrokiem dalej niż kadencja, A nawet dalej niż własne życie. Można go krytykować, wytykać n=błędy, ale tylko on patrzy dalekowzrocznie. Usiłuje (sądzę, że to się nie uda) wypracować doktrynę polityczna na lata.
A Braun, jak obserwuję, walczy o swoje istnienie. Podziwiam jego zapał i ile w to wkłada. Jednak walcząc przeciw wszystkim, ma szanse znikome. Nec Herkules contra plures. A Herkulesem to on nie jest. Lepiej byłoby dla niego, gdyby zamiast kontestować, konstruktywnie wspierał to, co nie koliduje z jego drogą i poglądami. Zyskałby sprzymierzeńców. A tak, zostaje na marginesie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Braun

Post autor: Dzik » 2021-07-01, 12:34

Braun mógłby wygrać wybory w Rzeszowie byłby tam koniec lockdownów zadłużania on robi dużo dobrych rzeczy i jak cała konfederacja nie dał się sprzedać koncerną farmaceutycznym i Gatesowi który ma dosyć duże zarobki przy lockdownie bo jego microsoft jest do pracy i nauki zdalnej a koncerny farmaceutyczne zyskują na sprzedaży szczepionek i zyskiwać będą bo zaszczepieni ludzie będą chorować i chodzić do aptek

Dodano po 19 minutach 48 sekundach:
Andej pisze: 2021-06-17, 09:44 Mnóstwo lekarstw jest truciznami. A jednak leczą. Odpowiednio przygotowane, podawane w odpowiednich dawkach leczą i zapobiegają. Niech sobie szczepionka będzie najgorszą z trucizn, to nie ważne. Ważne , że ratuje życie i zdrowie tysiącom ludzi.
Brauna jest za co cenić. Ale polityk powinien być pragmatyczny i perspektywiczny,
Polska klasa polityczna dopiero wypracowuje swoją politykę. Przez setki lat serwilizmu i przekupstw (z malutkimi przebłyskami przerw) dopiero wypracowujemy perspektywy na długookresowe. Rosjanie od kilkuset lat mają je wypracowane i cały czas, niezależnie od ustrojów, konsekwentnie (też z potknięciami) je realizują. U Brauna nie widzę dalekowzroczności.
Martwię się, gdyż wydaje mi się, że Kaczyński jest jedynym politykiem, który sięga wzrokiem dalej niż kadencja, A nawet dalej niż własne życie. Można go krytykować, wytykać n=błędy, ale tylko on patrzy dalekowzrocznie. Usiłuje (sądzę, że to się nie uda) wypracować doktrynę polityczna na lata.
A Braun, jak obserwuję, walczy o swoje istnienie. Podziwiam jego zapał i ile w to wkłada. Jednak walcząc przeciw wszystkim, ma szanse znikome. Nec Herkules contra plures. A Herkulesem to on nie jest. Lepiej byłoby dla niego, gdyby zamiast kontestować, konstruktywnie wspierał to, co nie koliduje z jego drogą i poglądami. Zyskałby sprzymierzeńców. A tak, zostaje na marginesie.
Kaczyński patrzy tylko na swoją kadencję choćby przy tym dodruku pieniędzy inflacja w maju na poziomie 5,4% a podaż pieniądza zwiększona o 12% w nowym ładzie mocny wzrost podatków oczywiście powiedzieli że zwiększą kwotę wolną ale nie powiedzieli że podatek dochodowy wzrośnie o 9% tylko że te dodatkowe 9% będzie się nazywać składka zdrowotna a jednocześnie biedronka lidl koufland i inne zagraniczne markety microsoft nestle i inne korporacje niszczące naszą gospodarkę podatków płacić nie będą dalej teraz jeszcze zdrowe świnie wybijają pod pretekstem asf i niszczą polskie rolnictwo w Polsce nic się nie produkuje a gdyby do wzrostu gospodarczego nie wliczać zagranicznego kapitału to mamy recesję na poziomie
10-15% więc nasz kraj jest coraz bardziej uzależniony od zagranicy gdyby z dnia na dzień wstrzymali dostawy to mielibyśmy puste pułki jak za komuny i hiperinflacja przyszła by nie za kilka lat a odrazu i jeszcze nasz kraj zadłuża się coraz bardziej obecnie to 70% PKB a z funduszem zadłużenia przekroczy 100% PKB a oprócz tego Polska już nie jest wolnym krajem przez ten fundusz tylko jest częścią nowo powstałej federacji unijnej która jest totalitarnym lewicowym krajem z zadłużeniem sięgającym 140% PKB UE a teraz jest wspólny unijny dług. No a co z inwestycjami wszystkie wielkie socjalistyczne inwestycje są zaczynane i niedokańczane są tylko paśnikami dla kolegów z partii. A ile biurokracji za PO ilość biurokracji urzędników i kontroli obywateli ograniczeń zakazów i nakazów wzrosła o drugie tyle teraz za PiS jeszcze o drugie tyle i żyje się coraz gożej

Polska jest jak pole ziemniaków PO jest jak zaraza ziemniaczana a PiS jak stonka a zagranicze wielkie korporacje jak chwasty a większość obywateli to jak rolnik pijak który pije i nie widzi co się dzieje i nie ma czasu opryskać na zaraze i stonke i nie ma czasu usunąć chwastów

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Braun

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 16:13

szungit pisze: 2021-06-17, 09:26
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 22:46
lambda pisze: 2021-06-16, 21:48
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 16:10 Nie chodzi o filmy, tylko o jego osobisty upadek.
Chodziło mi o to, że ludzie, którzy robią dobro, są narażeni na ataki szatana, który usiłuje zniweczyć lub skompromitować ich dzieło.
dokladnie tak, proboje wam uswiadomic ze szczepionki to trucizna ,a wy uwazacie mnie za szalenca
Żeby coś komuś "uświadomić" trzeba coś wiedziec. Nie ma nic gorszego, jak gorliwy ignorant "uświadamiający" wszystkich wokół produktami swojej ignorancji

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Braun

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-01, 16:43

@Dzik nie oszukuj się. Lockdown nie byłby od niego zależny. Polska to nie Niemcy, u nas najważniejsze decyzje podejmuje jednak władza krajowa a nie prezydenci pojedynczych miast. Nawet w przywołanych przeze mnie Niemczech władzę w landach sprawują rządy i parlamenty lokalne, a nie pojedyncze osoby.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Braun

Post autor: Dzik » 2021-07-01, 20:03

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-07-01, 16:43 @Dzik nie oszukuj się. Lockdown nie byłby od niego zależny. Polska to nie Niemcy, u nas najważniejsze decyzje podejmuje jednak władza krajowa a nie prezydenci pojedynczych miast. Nawet w przywołanych przeze mnie Niemczech władzę w landach sprawują rządy i parlamenty lokalne, a nie pojedyncze osoby.
Tak tylko że lockdown nie jest zgodny z konstytucją więc miał by więcej do gadania bo drogą sądową by się sprzeciwił i lockdownu w Rzeszowie by nie było i jeszcze każdy policjant i urzędnik który się z zniesieniem lockdownu nie zgadza został by zwolniony

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Braun

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 20:17

Czyli pochwała warcholstwa za pomocą kruczków prawnych. Brrrr.

CMK

Re: Braun

Post autor: CMK » 2021-07-01, 20:19

No coz - napad Hitlera na Polske rowniez byl niezgodny z konstytucja. Czy wobec powyzszego powinnismy zrezygnowac z lockdownu wojennego?
Powodz tez jest niezgodna z konstytucja. Czy stan wyjatkowy na terenach zalanych nalezy wowczas nigdy nie zatwierdzic?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Braun

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 20:28

CMK pisze: 2021-07-01, 20:19 No coz - napad Hitlera na Polske rowniez byl niezgodny z konstytucja.
Za to wybór Hitlera był zgodny z konstytucją. Czy to oznacza że był dobry?

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Braun

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-01, 20:36

@Dzik to nie jest tak proste, jak piszesz. Na szczęście jednak Braun ma kilkuprocentowe poparcie.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

ODPOWIEDZ