Szkoła średnia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 788
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 161 times
Been thanked: 138 times

Szkoła średnia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-24, 19:31

Opowiedzcie mi coś o "swoich czasach" ;)
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-24, 20:13

Szkoła średnia jest interesująca, bo masz już wybrany konkretny profil klasy (rozszerzenia z przedmiotów), w którym poznajesz dokładniej dziedziny, które Cię ciekawią. Są to zwykle przedmioty, z których chcesz pisać maturę rozszerzoną. Jednak wybór klasy/ rozszerzenia nie oznacza, że masz obowiązek zdawać te przedmioty na maturze. Można np. być w klasie humanistycznej, a napisać maturę z biologii i chemii, jeśli ktoś się samemu przygotuje. A w każdym razie tak było 2 lata temu. Ale oczywiście inne przedmioty (także te mniej ciekawe) tak samo musisz zaliczyć.
Zwykle w liceum lub technikum rówieśnicy są już bardziej życzliwi, odpowiedzialni niż w szkole podstawowej, ale nie jest to regułą.
Jeśli chodzi o moje niedawne wspomnienia to byłam w bardzo dziwnej, ale uwielbianej przeze mnie szkole, gdzie były piekne, artystyczne graffiti na prawie wszystkich ścianach, do nauczycieli wszyscy mówili po imieniu, ludzie chodzili czesto w dredach i różowych włosach, na przerwach leciała muzyka rockowa. W gabinecie wisiał worek treningowy, żeby jak ktoś się rozzłości mógł się pozbyć negatywnych emocji. Ale takie szkoły to zdecydowanie rzadkość.

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
I jeszcze w bibliotece był przez jakiś czas piękny piesek, nauczycielka go brała ze sobą.
Ostatnio zmieniony 2021-07-24, 20:15 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5317
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: abi » 2021-07-24, 20:15

ja oczywiscie chodzilam pol wieku temu do liceum i musialam miec mundurek uszyty z granatowego materialu i do tego tarcze
na moja prosbe moglam nosic do zakietu spodnie ;)
w klasie maturalnej mielismy tak wielki luz ze zezwolono na granatowe lub niebieskie swetry zamiast mundurka
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 788
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 161 times
Been thanked: 138 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-24, 20:31

Bardzo się cieszę, że idę do liceum! Nie mogę się doczekać :)
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Albertus » 2021-07-24, 20:47

abi pisze: 2021-07-24, 20:15 ja oczywiscie chodzilam pol wieku temu do liceum i musialam miec mundurek uszyty z granatowego materialu i do tego tarcze
na moja prosbe moglam nosic do zakietu spodnie ;)
w klasie maturalnej mielismy tak wielki luz ze zezwolono na granatowe lub niebieskie swetry zamiast mundurka
U mnie mundurków nie było ale tarcze były.

Dla młodzieży - tarcze to były takie małe znaczki w kształcie tarczy chyba z nazwą i symbolem szkoły przypinane do ubrania.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5317
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: abi » 2021-07-24, 20:49

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Szkoła średnia

Post autor: Dezerter » 2021-07-24, 21:21

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-07-24, 20:31 Bardzo się cieszę, że idę do liceum! Nie mogę się doczekać :)
No to szykuj się na >
- najtrwalsze i najintensywniejsze przyjaźni, takie bezinteresowne, związane z zainteresowaniami, pasjami, ideami
- miłości, które wspomina się do końca życia
- wchodzenie w dorosłość i wszystkie dorosłe sprawy dotąd zakazane
- ciekawe przygody intelektualne. koła zainteresowań - koniecznie do jakiegoś się zapisz - najciekawsze życie w szkole jest poza klasą i po lekcjach
... dzięki, rozmarzyłem się we wspomnieniach dzięki tobie ^:)^
Ostatnio zmieniony 2021-07-25, 11:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 788
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 161 times
Been thanked: 138 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-24, 21:33

@Dezerter dzięki, właśnie na to mam nadzieję! Na razie wszystko wygląda na to, że moja szkoła będzie podobna do tej, do której chodziła @miłośniczka Faustyny.

Dodano po 6 minutach 35 sekundach:
To "wchodzenie w dorosłość' brzmi najbardziej obiecująco ;) na razie z rodzinką uczciliśmy fakt, że dostałam się do wszystkich szkół, do których chciałam. W poniedziałek idę oddać (koniecznie osobiście) do sekretariatu oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. No i jeszcze chcę się spytać coś o religię.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Szkoła średnia

Post autor: Dezerter » 2021-07-24, 22:29

Ja w szkole średniej - Technikum Chemiczne uczyłem się dość dobrze - 4-5 lokata w klasie
- należałem do Koła Humanistów - niezapomniane dyskusje i bardzo rozwijające tematy, przyjaźnie z ciekawymi ludźmi z całej szkoły, partnerskie kontakty z 2 opiekunkami nauczycielkami bardzo przydatne!
- SKS, ćwiczyłem koszykówkę, bo w zdrowym ciele zdrowy duch - no i piękne ciało, które trzeba rzeźbić ;)
- prowadziliśmy szkolny radiowęzeł, bo zawsze lubiłem muzykę, puszczaliśmy ją na przerwach, prowadziliśmy dyskoteki, mieliśmy sprzęt nagłaśniający na którym dawaliśmy czadu po godzinach. Ale najważniejsze, że mieliśmy swoje miejsce w szkole, do którego mieliśmy klucz i siedzieliśmy tam nieraz do zmroku, a co robiliśmy, to kiedyś indziej B-) . Zorganizowaliśmy szkolną listę przebojów, głosowania, notowania, piosenki na życzenie, dedykacje :)
W naszym radiowęźle kwitło życie muzyczne i towarzyskie - wszyscy rockmeni, bluesmani, punki, regały i inni miłośnicy muzyki przynosili nam swoje perełki byśmy puszczali na przerwach.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Logan » 2021-07-24, 22:36

W szkole średniej poznałem Pana Boga, a poza tym nie było to aż tak dawno, grałem wtedy w CS'a na lekcji ;)

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
Jeśli chodzi o lekcje religii to ksiądz włączał filmy, które "zamawiała" klasa. Niestety zamawiali same horrory, a ja miałem przez to problemy ze snem. Nie miałem takiej wiary, żeby ufać mojemu Aniołowi, że potnie każdego stwora i kosmitę na kawałki jeśli będzie mi chciał zrobić krzywdę w nocy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Lunka » 2021-07-25, 04:06

Dezerter pisze: 2021-07-24, 21:21
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-07-24, 20:31 Bardzo się cieszę, że idę do liceum! Nie mogę się doczekać :)
viewforum.php?f=54
No to szykuj się na >
- najtrwalsze i najintensywniejsze przyjaźni, takie bezinteresowne, związane z zainteresowaniami, pasjami, ideami
- miłości, które wspomina się do końca życia
- wchodzenie w dorosłość i wszystkie dorosłe sprawy dotąd zakazane
- ciekawe przygody intelektualne. koła zainteresowań - koniecznie do jakiegoś się zapisz - najciekawsze życie w szkole jest poza klasą i po lekcjach
... dzięki, rozmarzyłem się we wspomnieniach dzięki tobie ^:)^
Hah a ja dzięki Tobie @Dezerter 🙂
Co o za wspomnienia! I te platoniczne miłości 😉
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: lambda » 2021-07-25, 12:05

Szkoła średnia to jedna z najgorzej wspominanych okresów w moim życiu. Dużo bezsensownej nauki na pamięć noni w klasie dość dużo "głupich" osób.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Szkoła średnia

Post autor: Dezerter » 2021-07-25, 12:12

Lunka a gdzie ja pisałem o platonicznych ? - ty mnie nie prowokuj do zwierzeń [-x , bo już zacząłem się rozpisywać.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Andej » 2021-07-25, 12:46

lambda pisze: 2021-07-25, 12:05 Szkoła średnia to jedna z najgorzej wspominanych okresów w moim życiu. Dużo bezsensownej nauki na pamięć noni w klasie dość dużo "głupich" osób.
Też nie chciałbym wracać. Może i były jakieś pozytywy. Ale w pamięci zostały mi głównie negatywy. Ale nie chcę zniechęcać na starcie. Ani rozgrzebywać przeszłości. Było, minęło. Konieczny etap w rzeczywistości, która jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Andy72 » 2021-07-25, 12:54

Studia były dużo lepsze
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ