Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Repart » 2021-08-05, 14:38

a co powiecie o netflixowym "Mesjasz"?

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Morkej » 2021-08-05, 14:45

Nie oglądałem, ale słyszałem masę krytyki na jego temat i z tego powodu mają go dalej nie kontynuować.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: sądzony » 2021-08-05, 15:04

Repart pisze: 2021-08-05, 14:38 a co powiecie o netflixowym "Mesjasz"?
Mi się podobał. Ale widocznie miało się "urwać".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Repart » 2021-08-05, 15:22

Morkej pisze: 2021-08-05, 14:45 Nie oglądałem, ale słyszałem masę krytyki na jego temat i z tego powodu mają go dalej nie kontynuować.
Nie do końca z tego powodu. Serial nie spodobał się niektórym środowiskom, głównie islamskim i katolickim. Rzekomo negatywnie przedstawia wizerunek Jezusa. Oglądałem serial i gorąco polecam. Daje do myślenia i zmusza do spojrzenia w swoją wiarę. Każdy sam powinien wyciągnąć wnioski. Nie uważam, że katolik czy wyznawca islamu nie powinien go obejrzeć. Wręcz przeciwnie.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Andy72 » 2021-08-05, 19:12

Jak patrzyłem na filmweb, akcja dzieje się ..współcześnie. Więc ten "Mesjasz" to nie Jezus.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: lambda » 2021-08-05, 21:22

Morkej pisze: 2021-08-05, 14:12
sądzony pisze: 2021-08-05, 14:07 Gra o tron. Jeden z lepszych seriali jakie widziałem.
Prawda. Też obejrzałem i mam podobną opinię. Nie ze względu na nie małą ilość scen erotycznych, które po prostu tam
są, ale ogólną fabułę i postacie. Mega wciągający był dla mnie.
To dziwne bo mnie odrzucił ten serial po 10 min.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Repart » 2021-08-05, 21:51

Andy72 pisze: 2021-08-05, 19:12 Jak patrzyłem na filmweb, akcja dzieje się ..współcześnie. Więc ten "Mesjasz" to nie Jezus.
To jak jutro przyjdzie Jezus sądzić świat to też nie uwierzysz że to On, bo w TV tak powiedzą. W tym serialu ciekawie przedstawili postać tytułowego Mesjasza, bo do końca nie było wiadomo kto to jest - Jezus, oszust czy może ktoś jeszcze inny. Widz samemu musi określić komu w co wierzyć. Swoją drogą nikt nie wie jakby to wyglądało gdyby współcześnie Jezus zstąpił na ziemię.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Andy72 » 2021-08-05, 22:08

W ogóle wygląd głównego bohatera nie pasuje
Przykładowy komentarz
Jako, że mam okazję podzielić sie moimi poglądami, ewentualnie przedyskutować temat, chciałabym omówić postać tej młodej Amerykaneczki. Być może nie tylko mi, w oczy, rzucilo sie zepsucie tej postaci. Fajki, narkotyki, ucieczki, brak szacunku do ludzi, sex, ciąża...a na ekranie widać dziecko, na moje oko 14 latkę. Być może była jeszcze młodsza. Takie coś w głowie mi się nie mieści. Idealna też nie byłam, nikt nie jest. A i tak oglądałam z poirytowaniem, licząc, że "mesjasz" w niczym jej nie pomoże. Bo dlaczego by miał, skoro tak bestialsko zabił psa przy stojącym obok dziecku. Niby zero empatii. A tutaj udaje, że jej pomaga, pogarszając jeszcze bardziej jej żałosną sytuację. Bohaterka kończy w szpitalu, umierająca pod respiratorem. Przynajmniej nie robi zdjęć co 5 minut. Podsumowując, jest kompletnym przeciwieństwem takiego np. Jibrila, dobrego chłopaka, który też miał w życiu ciężko. Jednak społeczeństwo w jakim się wychowujesz ma duży wpływ na osobę...
Ten serial to drwiny z prawdziwego Chrystusa.
Dlaczego niby miałby być prawdziwy?? Prawdziwy przyjdzie na obłokach i każdy będzie wiedział że to Chrystus. A sekty głownie jadą na reinkarnacji, czyli rodzi się normalnie jakiś "mesjasz" i twierdzi że kiedyś byl Chrystusem.
NIe ma co się dziwić, jak Netflix coś promuje to będzie musiało być szkodliwe.
Ostatnio zmieniony 2021-08-05, 22:09 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6009
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Albertus » 2021-08-05, 22:35

Repart pisze: 2021-08-05, 21:51
Andy72 pisze: 2021-08-05, 19:12 Jak patrzyłem na filmweb, akcja dzieje się ..współcześnie. Więc ten "Mesjasz" to nie Jezus.
To jak jutro przyjdzie Jezus sądzić świat to też nie uwierzysz że to On, bo w TV tak powiedzą. W tym serialu ciekawie przedstawili postać tytułowego Mesjasza, bo do końca nie było wiadomo kto to jest - Jezus, oszust czy może ktoś jeszcze inny. Widz samemu musi określić komu w co wierzyć. Swoją drogą nikt nie wie jakby to wyglądało gdyby współcześnie Jezus zstąpił na ziemię.
Na 100 % wiadomo ze nie mógł być to Jezus Chrystus.

Ale tacy fałszywi mesjasze się pojawiali i będą się niestety pojawiać i niestety mogą wielu ludzi za sobą pociągnąć...

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Repart » 2021-08-05, 23:18

Każdy wyciąga swoje wnioski. Słabe jest tylko to, gdy ktoś opiera się na opiniach innych, a sam nie ma swojego zdania. Może najpierw warto kogoś wysłuchać - a w tym przypadku obejrzeć - a dopiero potem wyrazić subiektywną opinię. Przypominam, że serial zmusza do wyobraźni, jak mogłoby wyglądać współczesne przyjście Mesjasza. A przecież Jezus jest w każdym z nas, przemawia do nas przez każdego z nas. Prawda - jest wielu fałszywych mesjaszy, ale może szukamy ich w niewłaściwych miejscach i tak naprawdę są bliżej niż myślimy.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Andy72 » 2021-08-06, 04:42

Na pewno by tak nie wyglądało. Skąd ten netflixowy "mesjasz" się wziął? Pewnie myśli że jest reinkarnowanym Jezusem. Wygląd ma taki, że urąga prawdziwemu a z opisów wynika że wcale nie taki dobry.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Repart » 2021-10-19, 13:59

Obejrzałem kolejny serial netflixowy pt. "Nocna msza". Czy to serial dla katolika? Uważam, że jak najbardziej. Kto ma ułożone w głowie, temu takie treści nie wyrządzą żadnej krzywdy. Wręcz przeciwnie - mogą wskazać sfery nad którymi można nieco popracować.

Nocna msza ukazuje życie mieszkańców pewnej wyspy, na którą przypłynął w zastępstwie nowy ksiądz. Akurat zaczął się okres Wielkiego Postu, po przybyciu nowego księdza zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy. Można nawet rzec, że cuda.

Serial pokazuje jaki wpływ może mieć wiara w życiu człowieka. Jak można z niej korzystać, bądź ją wykorzystać. Stawia także pytania, co dzieje się po śmierci albo jak traktować drugiego człowieka o odmiennym wyznaniu.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Skaza » 2021-10-19, 14:11

lambda pisze: 2021-08-05, 21:22
Morkej pisze: 2021-08-05, 14:12
sądzony pisze: 2021-08-05, 14:07 Gra o tron. Jeden z lepszych seriali jakie widziałem.
Prawda. Też obejrzałem i mam podobną opinię. Nie ze względu na nie małą ilość scen erotycznych, które po prostu tam
są, ale ogólną fabułę i postacie. Mega wciągający był dla mnie.
To dziwne bo mnie odrzucił ten serial po 10 min.
Również uważam ten serial za bardzo kiepski i przereklamowany. W skrócie wiedźmy, stworki i kazirodcze związki. Ten "zestaw" pozostawiam bez komentarza. Osobiście nie polecam nikomu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Andej » 2021-10-19, 15:12

Odwróćmy pytanie.

Jakie seriale powinien oglądać katolik?

Czy są jakieś, które budują, rozwijają? Które pomnażają w nas Królestwo Boże?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: Skaza » 2021-10-19, 15:22

Andej pisze: 2021-10-19, 15:12 Odwróćmy pytanie.

Jakie seriale powinien oglądać katolik?

Czy są jakieś, które budują, rozwijają? Które pomnażają w nas Królestwo Boże?
To zadałeś mi ćwieka Andeju :) W pierwszej chwili nie przychodzi mi do głowy raczej żaden tytuł serialu fabularnego który spełniałby te wymagania widza. Może bardziej seriale typowo dokumentalne i historyczne. Nawet w dawniejszych produkcjach których jestem wielkim pasjonatem zawsze przemycali nieodpowiednie treści w mniejszym lub większym stopniu. Spośród filmów byłoby chyba trochę łatwiej, ale z serialami mam nieco kłopot. Może ktoś inny zna i da namiary.
Ostatnio zmieniony 2021-10-19, 15:24 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ