Coś dla łasuchów ucha :)

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: lambda » 2021-10-31, 09:00

sądzony pisze: 2021-10-31, 08:28 Mam pytanie kulinarne:
Czy pierś z kaczki mogę po prostu obsmażyć i udusić czy wymaga ona jakichś szczególnych zabiegów?
Nie pomogez ja kupuje gotowa do podgrzania w piekarniku;)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 10:15

sądzony pisze: 2021-10-31, 08:28 Mam pytanie kulinarne:
Czy pierś z kaczki mogę po prostu obsmażyć i udusić czy wymaga ona jakichś szczególnych zabiegów?
Pewnie, że możesz :) wszystko można. Ja robię tak zwyczajnie zazwyczaj jeśli chodzi o filety z kurczaka na obiad ... posolić, popieprzyć, obsypać słodką papryką i włożyć do garnka razem z pokrojoną cebulą i czosnkiem. Wszystko to trochę zalać olejem i niech się marynuję z godzinkę lub dwie przynajmniej. Potem wszystko na patelnię dolać trochę oleju lub smalcu i gra muzyka :) Lepsze jednak smakowo jest zawsze jak smaży się je razem z innymi kawałkami mięsa (skrzydła, udka) :)

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
lambda pisze: 2021-10-31, 09:00
sądzony pisze: 2021-10-31, 08:28 Mam pytanie kulinarne:
Czy pierś z kaczki mogę po prostu obsmażyć i udusić czy wymaga ona jakichś szczególnych zabiegów?
Nie pomogez ja kupuje gotowa do podgrzania w piekarniku;)
Ekhm a ktoś tutaj pisał o zdrowych nawykach żywieniowych ? :) gotowce do podgrzania ?!! o zgrozo siostro ... ponoć strasznie takie gotowce futrują.
Oby chociaż nie były już "opanierowane" nie wiadomo czym ...

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: lambda » 2021-10-31, 11:36

Skaza pisze: 2021-10-31, 10:15

Ekhm a ktoś tutaj pisał o zdrowych nawykach żywieniowych ? :) gotowce do podgrzania ?!! o zgrozo siostro ... ponoć strasznie takie gotowce futrują.
Oby chociaż nie były już "opanierowane" nie wiadomo czym ...
Ja tego nie jem, chyba ze się ma zmarnować:P
A o swoich dwóch lewych rękach do gotowania już wspominałam.
Pozatym myślisz że jak kupisz surowe mięso marketowe to jest zdrowe?:D

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 12:51

To jak kupujesz i tego nie jesz ? to dla kogo je kupujesz ekhm podgrzewasz Lambdo ? :)
Myślę, że w siebie za mało wierzysz w tej materii :) jakbyś naprawdę chciała to byś spokojnie ogarnęła ten temat skoro taki głupek jak ja daje radę w kuchni. W marketach nigdy nie kupuje mięsa tylko w zwykłych mięsnych i masz rację też nie jest super tuper jakościowo, ale chociaż ciut ciut mniej niż w Mcdonaldach i paczkowanych porcjach do podgrzania :) poza tym smak bez porównania gorszy. Kiedy tylko mogę zaopatruje się za miastem u zaufanego gospodarza którego znam od urodzenia :) Poleciłbym Ci go, ale pewnie mieszkasz na drugim końcu kraju. Poczekam, więc z zaufanymi namiarami do czasu gdy sam zajmę się hodowlą drobiu i warzyw :) Bez obaw nie będę zdzierał ceną z siostry :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: lambda » 2021-10-31, 13:47

Skaza pisze: 2021-10-31, 12:51 To jak kupujesz i tego nie jesz ? to dla kogo je kupujesz ekhm podgrzewasz Lambdo ? :)
Myślę, że w siebie za mało wierzysz w tej materii :) jakbyś naprawdę chciała to byś spokojnie ogarnęła ten temat skoro taki głupek jak ja daje radę w kuchni. W marketach nigdy nie kupuje mięsa tylko w zwykłych mięsnych i masz rację też nie jest super tuper jakościowo, ale chociaż ciut ciut mniej niż w Mcdonaldach i paczkowanych porcjach do podgrzania :) poza tym smak bez porównania gorszy. Kiedy tylko mogę zaopatruje się za miastem u zaufanego gospodarza którego znam od urodzenia :) Poleciłbym Ci go, ale pewnie mieszkasz na drugim końcu kraju. Poczekam, więc z zaufanymi namiarami do czasu gdy sam zajmę się hodowlą drobiu i warzyw :) Bez obaw nie będę zdzierał ceną z siostry :)
Moj mąż to kupuje i zjada. A jak zbliża się data waznosci bo nie zjadł to muszę mu pomóc. Ale on jest chudy jak patyk, więc otyłość mu nie grozi.
A z gotowaniem nie mam talentu i wiem to. Mój mąż zdecydowanie lepiej gotuje niż ja A radzić siebie to radzę, ale nie o radzeniu mówię a o gotowaniu smacznie a nie przeciętnie. Więc nie o takim gotowaniu mówię:)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 13:56

Powiem tak :) jakbym był "normalny" i miał żonę to za żadne skarby świata nie pozwoliłbym jej jeść takich rzeczy. Gdyby nie umiała gotować sam okupowałbym kuchnie :) ale każdy je jak chce i uważa za zdrowe nawyki to co chce :) demokracja :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: lambda » 2021-10-31, 14:12

Skaza pisze: 2021-10-31, 13:56 Powiem tak :) jakbym był "normalny" i miał żonę to za żadne skarby świata nie pozwoliłbym jej jeść takich rzeczy. Gdyby nie umiała gotować sam okupowałbym kuchnie :) ale każdy je jak chce i uważa za zdrowe nawyki to co chce :) demokracja :)
To zacznij być "normalny" żona będzie Ci wdzięczna za gotowanie:)
Jak sam napisałeś każdy jest kowalem swojego losu

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 14:14

Tutaj mnie przyłapałaś :) chyba nie umiałbym być normalny i chyba już nie chcę być :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: lambda » 2021-10-31, 14:30

Skaza pisze: 2021-10-31, 14:14 Tutaj mnie przyłapałaś :) chyba nie umiałbym być normalny i chyba już nie chcę być :)
To musisz Boga pytaj czego chce dla Ciebie i czy to się pokrywa z tym co piszesz. "Bądź wola Twoja"

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 15:27

Tak zamierzam :)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Lunka » 2021-10-31, 19:03

I jak @sądzony kaczka się udała? Takie rady dostales, że nie miała prawa się nie udać 😁
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 19:40

Nie wiem jak u Sądzonego , ale Skaza dokańczał dzisiaj żeberka :D

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13777
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: sądzony » 2021-10-31, 20:14

Lunka pisze: 2021-10-31, 19:03 I jak @sądzony kaczka się udała? Takie rady dostales, że nie miała prawa się nie udać 😁
Udała się choć zacząłem ją przyrządzać nim dostałem rady.
Żonie smakowała, a to najważniejsze :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Lunka » 2021-10-31, 20:21

To super chłopaki. Cieszę się, że podjedliscie sobie 🥰
A że żonie smakowało to już w ogóle poezja 😁

U mnie dzisiaj tesciowa zrobiła gołąbki. Jakaś tutaj tradycja rodzinna że na te święta muszą być gołąbki w duuuzej ilości 😛
No i ciasto 🍰 Miami Miami
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Coś dla łasuchów ucha :)

Post autor: Skaza » 2021-10-31, 20:24

A ja się cieszę zarówno z sukcesu Sądzonego w kuchni jak i z tego, że Lunko dobrze podjadłaś dzisiaj :-bd

ODPOWIEDZ