Patelnia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Patelnia

Post autor: lambda » 2021-10-09, 18:42

https://allegro.pl/oferta/patelnia-tefa ... 8413551910

Ta ma świetne opinie

Dodano po 50 sekundach:
Lunka pisze: 2021-10-09, 12:18

Ja zbankrutuje. A mąż jak zobaczy że kupiłam nowa to mnie zabije 🙆
A czemu ma niby Cię zabić?
Czemu jest aż taki oszczędny?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Patelnia

Post autor: sądzony » 2021-10-09, 18:57

Lunka pisze: 2021-10-09, 12:18 Ja zbankrutuje. A mąż jak zobaczy że kupiłam nowa to mnie zabije 🙆
Jeśli chcesz to Ci ją kupię.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Patelnia

Post autor: Lunka » 2021-10-09, 19:02

Jozek pisze: 2021-10-09, 12:30 z tym rozgrzewaniem patelni trzeba tez uwazac by nie przesadzic, zwlaszcza jak jest na niej olej, by przegrzany potrafi wybuchac w postaci serii dosc glosnych strzalow co powoduje rozpryski oleju po calej kuchni.
Masz takie doświadczenie?
;)

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
@lambda no w sumie powinniśmy oszczędzać ile wlezie jak chcemy stąd się wynieść ale powiem Ci, że jeśli chodzi o dziecko to nie potrafię się umiarkowac w zakupach. Szczególnie jesli chodzi o zdrowie.

Dzięki, zaraz lookne.

Dodano po 29 sekundach:
sądzony pisze: 2021-10-09, 18:57
Lunka pisze: 2021-10-09, 12:18 Ja zbankrutuje. A mąż jak zobaczy że kupiłam nowa to mnie zabije 🙆
Jeśli chcesz to Ci ją kupię.
:)
Dzięki @sądzony ale to za dużo :ymhug:
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Patelnia

Post autor: sądzony » 2021-10-09, 19:17

Lunka pisze: 2021-10-09, 19:02
Jozek pisze: 2021-10-09, 12:30 z tym rozgrzewaniem patelni trzeba tez uwazac by nie przesadzic, zwlaszcza jak jest na niej olej, by przegrzany potrafi wybuchac w postaci serii dosc glosnych strzalow co powoduje rozpryski oleju po calej kuchni.
Masz takie doświadczenie?
;)

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
@lambda no w sumie powinniśmy oszczędzać ile wlezie jak chcemy stąd się wynieść ale powiem Ci, że jeśli chodzi o dziecko to nie potrafię się umiarkowac w zakupach. Szczególnie jesli chodzi o zdrowie.

Dzięki, zaraz lookne.

Dodano po 29 sekundach:
sądzony pisze: 2021-10-09, 18:57
Lunka pisze: 2021-10-09, 12:18 Ja zbankrutuje. A mąż jak zobaczy że kupiłam nowa to mnie zabije 🙆
Jeśli chcesz to Ci ją kupię.
:)
Dzięki @sądzony ale to za dużo :ymhug:
Ostatnio dostawca energii wyliczył mi saldo w wysokości 860 zł. Jak radzi T. à Kempis i o. Szustak począłem za to dziękować Bogu. O dziwo po kilku meilach i telefonach udało mi się ich przekonać, że się mylą. Dodatkowo wyszło na jaw małe podstępne "oszustwo", które operator zafundował koleżance z pracy i udało się to odkręcić. W każdym razie jestem 860 zł do przodu dzięki Bogu, a koleżanka jest bogatsza miesięcznie o opłatę handlową w wys. 30 zł. Jeżeli Twój mąż może "nie znieść" ciężaru patelni to naprawdę mogę pomóc. Pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Patelnia

Post autor: Lunka » 2021-10-09, 20:26

@sądzony myślę, że po prostu mój mąż ma dość mojej hipochondrii tak jak wszyscy wokol 🥺
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Patelnia

Post autor: Jozek » 2021-10-09, 20:48

Lunka pisze: 2021-10-09, 19:02
Jozek pisze: 2021-10-09, 12:30 z tym rozgrzewaniem patelni trzeba tez uwazac by nie przesadzic, zwlaszcza jak jest na niej olej, by przegrzany potrafi wybuchac w postaci serii dosc glosnych strzalow co powoduje rozpryski oleju po calej kuchni.
Masz takie doświadczenie?
;)
o ktorym doswiadczeniu piszesz, bo mam wiele roznych doswiadczen?
strzelanie oleju to normalne zjawisko fizyczno chemiczne, bo opary lzejszych frakcji moga dostac samozaplonu od wysokiej temperatury, albo normalnego zaplonu od plomieni palnika.
jak garnek z podwojnym dnem jest uszkodzony to grzejac punktowo przypali nawet rosol, np. przypali sie kawalek marchewki lezacy na dnie akurat w punkcie najwiekszego grzania i najwyzszej temperatury.
inna sprawa ze zapomnialem ze rosol sie gotuje. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-10-09, 20:49 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Patelnia

Post autor: Skaza » 2021-10-09, 20:53

Lunka pisze: 2021-10-09, 20:26 @sądzony myślę, że po prostu mój mąż ma dość mojej hipochondrii tak jak wszyscy wokol 🥺
Nie martw się, jak kocha to wybaczy. A jako mąż musi kochać najmocniej :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Patelnia

Post autor: lambda » 2021-10-09, 21:20

sądzony pisze: 2021-10-09, 19:17
Lunka pisze: 2021-10-09, 19:02
Jozek pisze: 2021-10-09, 12:30 z tym rozgrzewaniem patelni trzeba tez uwazac by nie przesadzic, zwlaszcza jak jest na niej olej, by przegrzany potrafi wybuchac w postaci serii dosc glosnych strzalow co powoduje rozpryski oleju po calej kuchni.
Masz takie doświadczenie?
;)

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
@lambda no w sumie powinniśmy oszczędzać ile wlezie jak chcemy stąd się wynieść ale powiem Ci, że jeśli chodzi o dziecko to nie potrafię się umiarkowac w zakupach. Szczególnie jesli chodzi o zdrowie.

Dzięki, zaraz lookne.

Dodano po 29 sekundach:
sądzony pisze: 2021-10-09, 18:57
Lunka pisze: 2021-10-09, 12:18 Ja zbankrutuje. A mąż jak zobaczy że kupiłam nowa to mnie zabije 🙆
Jeśli chcesz to Ci ją kupię.
:)
Dzięki @sądzony ale to za dużo :ymhug:
Ostatnio dostawca energii wyliczył mi saldo w wysokości 860 zł. Jak radzi T. à Kempis i o. Szustak począłem za to dziękować Bogu. O dziwo po kilku meilach i telefonach udało mi się ich przekonać, że się mylą. Dodatkowo wyszło na jaw małe podstępne "oszustwo", które operator zafundował koleżance z pracy i udało się to odkręcić. W każdym razie jestem 860 zł do przodu dzięki Bogu, a koleżanka jest bogatsza miesięcznie o opłatę handlową w wys. 30 zł. Jeżeli Twój mąż może "nie znieść" ciężaru patelni to naprawdę mogę pomóc. Pozdrawiam.
Możesz powiedzieć o jaki typ oszustwa chodziło?
Skoro naliczyli Ci 860 zł a Ty teraz jesteś 860 zł do przodudu to otrzymales rachunek na 0 zł?
A koleżanką miala "taryfę budowlana" w budynku mieszkalnym i stąd opłata handlowa?

@Lunka rozumiem oszczędności ale 100 zł na patelnię chyba nie robi różnicy? A mąż zmienił zdanie co do wyprowadzki?

Dodano po 5 minutach 48 sekundach:
Lunka pisze: 2021-10-09, 20:26 @sądzony myślę, że po prostu mój mąż ma dość mojej hipochondrii tak jak wszyscy wokol 🥺
Nowa patelnia bo stare podrapane nie ma związku z hipochondria.
Ostatnio zmieniony 2021-10-09, 21:17 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Patelnia

Post autor: Lunka » 2021-10-10, 11:13

Już w sumie wiem. Mam budżet mojego młodego, bo podostawał pieniążków, większość przeznaczyłam na szczepienia a w sumie mogę z nich wziąć na tą patelnie. W końcu ma być dla niego. 😉 Może jeszcze jakaś gofrownice i porządny blender? 🤔 I tak to kiedyś będę musiala kupić. Macie jakieś dobre?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Patelnia

Post autor: Andej » 2021-10-10, 11:24

Na pewno się dzieciaczek ucieszy. Choć, prawdę powiedziawszy, sądzę, że bardziej ucieszyłyby jakieś przykrywki. Metalowe oczywiście. Wadą przykrywek jest tylko to, że sprawiają one radość wyłącznie dziecku. Nie wiem czemu, ale dorośli mają zwykle na nie alergię. W szczególności sąsiedzi.
Sądzę, że warto kupić lidlomix. To nie to co thermo, ale i nie ta kasa. Ostatnio były znacznie tańsze niż pierwotnie. Ale to i tak pożyteczne zwierzę kuchniowe. I zastępuje kilka innych.
A patelnia i cięższa tym lepsza. A do naleśników z takim kolorowym polem, które wskazuje właściwą temperaturę. Nie mogę się nauczyć naleśnikowania. A konkretnie chlustania płynnym naleśnikiem na patelachę, ani podrzucania celem odkrycie rewersu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Patelnia

Post autor: sądzony » 2021-10-10, 12:14

lambda pisze: 2021-10-09, 21:20 Możesz powiedzieć o jaki typ oszustwa chodziło?
Skoro naliczyli Ci 860 zł a Ty teraz jesteś 860 zł do przodudu to otrzymales rachunek na 0 zł?
A koleżanką miala "taryfę budowlana" w budynku mieszkalnym i stąd opłata handlowa?
To dość skomplikowane.
W 2016 podpisałem umowę dla przedsiębiorców (chodzi o gabinet żony) wraz z ofertą (na 2 lata) gdzie opłata handlowa wynosiła 0zł.
W regulaminie oferta z automatu przedłużała się samoczynnie o kolejne 2 lata i dalej o kolejne.
Jesienią 2019 ponoć przesłali mi listem ekonomicznym info, że zmienia się punkt regulaminu, i oferta nie przedłuża się z automatu, a jeżeli się nie zgadzam mogę skorzystać z innej oferty lub wypowiedzieć umowę - 2 tygodnie.
Nie otrzymałem (lub nie pamiętam, że otrzymałem) tego listu - nic o tym nie wiem.
We wrześniu przysłali mi korekty faktur od stycznia 2019 doliczając do każdej opłatę handlową i wyższą cenę za kWh.
Nie robili tego od 2019, a po 21 miesiącach obudzili się i naliczyli wstecz.
Tak, moje saldo z 860 zmieniło się na 0zł.

Co do koleżanki to ze stałą ceną wcisnęli jej opłatę handlową comiesięczną choć o tym nie poinformowali.
Nie była to taryfa budowlana, a zwykła G11 (a w zasadzie G11k) - kupiła mieszkanie.
Opłata handlowa za stałą cenę kWh przez jakiś czas.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Patelnia

Post autor: Skaza » 2021-10-10, 13:07

Trochę odbiegnę od tematu , ale względem patelni to warto mieć każdą jej ilość w domu gdyż przydać się może na przykład podczas napadu :) w samoobronie można ją zawsze użyć ogłuszając delikwenta no i policja czy sąd nigdy się nie przyczepi , że to nadużycie w kwestii obrony. W końcu to zawsze pozostanie tylko patelnia :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Patelnia

Post autor: lambda » 2021-10-10, 21:37

sądzony pisze: 2021-10-10, 12:14
lambda pisze: 2021-10-09, 21:20 Możesz powiedzieć o jaki typ oszustwa chodziło?
Skoro naliczyli Ci 860 zł a Ty teraz jesteś 860 zł do przodudu to otrzymales rachunek na 0 zł?
A koleżanką miala "taryfę budowlana" w budynku mieszkalnym i stąd opłata handlowa?
To dość skomplikowane.
W 2016 podpisałem umowę dla przedsiębiorców (chodzi o gabinet żony) wraz z ofertą (na 2 lata) gdzie opłata handlowa wynosiła 0zł.
W regulaminie oferta z automatu przedłużała się samoczynnie o kolejne 2 lata i dalej o kolejne.
Jesienią 2019 ponoć przesłali mi listem ekonomicznym info, że zmienia się punkt regulaminu, i oferta nie przedłuża się z automatu, a jeżeli się nie zgadzam mogę skorzystać z innej oferty lub wypowiedzieć umowę - 2 tygodnie.
Nie otrzymałem (lub nie pamiętam, że otrzymałem) tego listu - nic o tym nie wiem.
We wrześniu przysłali mi korekty faktur od stycznia 2019 doliczając do każdej opłatę handlową i wyższą cenę za kWh.
Nie robili tego od 2019, a po 21 miesiącach obudzili się i naliczyli wstecz.
Tak, moje saldo z 860 zmieniło się na 0zł.

Co do koleżanki to ze stałą ceną wcisnęli jej opłatę handlową comiesięczną choć o tym nie poinformowali.
Nie była to taryfa budowlana, a zwykła G11 (a w zasadzie G11k) - kupiła mieszkanie.
Opłata handlowa za stałą cenę kWh przez jakiś czas.
To dziwne praktyki z tą samo przedłużającą się oferta.
No a oferta z opłata handlowa to standard.
A jaki dostawca jeśli mogę spytać?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Patelnia

Post autor: sądzony » 2021-10-11, 07:49

lambda pisze: 2021-10-10, 21:37 To dziwne praktyki z tą samo przedłużającą się oferta.
Tak było w regulaminie, że przedłuża się sama. Później go zmieniono, w praktyce bez powiadomienia mnie.
lambda pisze: 2021-10-10, 21:37 No a oferta z opłata handlowa to standard.
Dla "przedsiębiorstw" - tak, dla indywidualnych - nie.
lambda pisze: 2021-10-10, 21:37 A jaki dostawca jeśli mogę spytać?
Wolałbym nie pisać.
Ale trochę sprytu i sama możesz się zorientować.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Patelnia

Post autor: lambda » 2021-10-11, 11:15

sądzony pisze: 2021-10-11, 07:49
lambda pisze: 2021-10-10, 21:37 To dziwne praktyki z tą samo przedłużającą się oferta.
Tak było w regulaminie, że przedłuża się sama. Później go zmieniono, w praktyce bez powiadomienia mnie.
lambda pisze: 2021-10-10, 21:37 No a oferta z opłata handlowa to standard.
Dla "przedsiębiorstw" - tak, dla indywidualnych - nie.
lambda pisze: 2021-10-10, 21:37 A jaki dostawca jeśli mogę spytać?
Wolałbym nie pisać.
Ale trochę sprytu i sama możesz się zorientować.
:)
No nie zorientuje, się bo dziś zmiana sprzedawcy energii nie jest rzadkością:)
Ogólnie raczej nie stosuje się samoprzedluzjacych się ofert nie dobra praktyka rynkowa. Pozatym przy rosnących cenach energii była by to strata dla firmy.
A nawet gdy ceny były w miarę stałe, to cena ofertowa była z reguły sporo niższa. A opłata handlowa na taryfie dla przedsiębiorstw jest już od dawna.
Dla gospodarstw domowych opłata handlowa dla stałej ceny jest też norma od dawna. Pozatym ta cena stała też jest pozorna. A o ile wiem to Innogy ma opłatę handlowa dla odbiorców na zwykłej taryfie, przynajmniej kiedyś miała jak czytałam ich taryfę.

ODPOWIEDZ