Jak tutaj trafiliście?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: sądzony » 2021-06-03, 22:25

fusion pisze: 2021-06-03, 21:16
sądzony pisze: 2021-06-03, 11:21
fusion pisze: 2021-06-03, 02:30
Chodzi o synchroniczność Jungowską?
Zgadza się.
Także często doświadczam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
fusion
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 3 cze 2021
Has thanked: 24 times
Been thanked: 7 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: fusion » 2021-06-03, 22:29

sądzony pisze: 2021-06-03, 22:25 Także często doświadczam.
Ponoć doświadcza się częściej, jeśli człowiek wrasta duchowo. Tylko jak rozpoznać synchroniczność od nadwrażliwości na znaki :P

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: sądzony » 2021-06-03, 22:50

fusion pisze: 2021-06-03, 22:29 Ponoć doświadcza się częściej, jeśli człowiek wrasta duchowo. Tylko jak rozpoznać synchroniczność od nadwrażliwości na znaki :P
Skoro związana jest (ponoć) z rozwojem duchowym to raczej rozróżnienie maleje do granic zbędności.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
rodzimowierca
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2021
Lokalizacja: Biesiekierz
Wyznanie: Rodzimowierca

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: rodzimowierca » 2021-06-13, 01:38

jestem tutaj ponieważ na forum nakierowała mnie koleżanka Jowita z Suwałk
jak potrzebowała wsparcia duchowego po nieudanym związku trafiła tutaj i dostała od was bardzo duże wsparcie
stwierdziła że mi też pomoże więc jestem
pozdrawiam

camzatizback
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2021

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: camzatizback » 2021-06-13, 09:35

Znalazłem w internecie szukając odpowiedzi na moje rozterki Boże.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Andej » 2021-06-13, 10:09

rodzimowierca pisze: 2021-06-13, 01:38 jestem tutaj ponieważ na forum nakierowała mnie koleżanka Jowita z Suwałk
jak potrzebowała wsparcia duchowego po nieudanym związku trafiła tutaj i dostała od was bardzo duże wsparcie
stwierdziła że mi też pomoże więc jestem
pozdrawiam
Dzięki za rekomendację. Miło się czyta miłe słowa. Podziękuj Jowicie za opinię o Forum. Szkoda, że nie ujawniasz jej nicku. Wtedy moglibyśmy zwrócić się do niej osobiście, jeśli jeszcze tu bywa.
camzatizback pisze: 2021-06-13, 09:35 Znalazłem w internecie szukając odpowiedzi na moje rozterki Boże.
Rozterki świadczą o poważnym traktowaniu tematu i myśleniu. Wprawdzie nie wiem, czy znajdziesz odpowiedzi, które rozwiąza problemy, ale na pewno znajdziesz coś, nad czym warto się zastanowić.

Witajcie, rozgośćcie się na Forum. Miło nam, że się pojawiliście.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Albertus » 2021-06-13, 11:01

rodzimowierca pisze: 2021-06-13, 01:38 jestem tutaj ponieważ na forum nakierowała mnie koleżanka Jowita z Suwałk
jak potrzebowała wsparcia duchowego po nieudanym związku trafiła tutaj i dostała od was bardzo duże wsparcie
stwierdziła że mi też pomoże więc jestem
pozdrawiam
A w czym miałoby ci pomóc?

Awatar użytkownika
marcino_89
Przybysz
Przybysz
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: marcino_89 » 2021-07-20, 20:59

Jak tu trafiłem?
1. Szukałem katolickiego forum, które w miarę żyje ;)
2. W okresie liecealnym byłem aktywnym uczestnikiem forum.bosko - obecnie nieaktywnego, ale wiem, ile to forum - cała społeczność dawała siły do trwania w dobrym i jak pozytywnie wpływała na wiarę :)
3. A może Bóg tak chciał ?!

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: majka77 » 2021-09-17, 01:21

Szukałam katolickiego forum, gdzie będę mogła być sobą.Gdzie np.napisze że dziś odchodzę i nie będę czytała że to grzech,tylko że moja psychika wysiadła na dobre.Mam tylko nadzieję że nie ma tu tylko samej młodzieży.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Czarny » 2021-09-17, 02:06

majka77 pisze: 2021-09-17, 01:21 Szukałam katolickiego forum, gdzie będę mogła być sobą.Gdzie np.napisze że dziś odchodzę i nie będę czytała że to grzech,tylko że moja psychika wysiadła na dobre.Mam tylko nadzieję że nie ma tu tylko samej młodzieży.
Nie nie tylko młodzież.

viewtopic.php?f=38&t=10546&p=235472&hil ... ty#p235472

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Andej » 2021-09-17, 10:55

majka77 pisze: 2021-09-17, 01:21 Szukałam katolickiego forum, gdzie będę mogła być sobą.Gdzie np.napisze że dziś odchodzę i nie będę czytała że to grzech,tylko że moja psychika wysiadła na dobre.Mam tylko nadzieję że nie ma tu tylko samej młodzieży.
Sobą, nie tyle możesz, co musisz być. Zawsze. Tutaj w szczególności.
Młodzieży to wiele, ale dziadki się trafiają. W sile wieku, też. A jeśli chodzi o młodzież, to z podziwem stwierdzam, że ta nasza jest bardzo dojrzała.

Ale nie licz, że to co jest grzechem, nie zostanie nazwane grzechem. A rozterka rozterka. Załamanie załamaniem. A wątpliwości wątpliwościami. Jeśli chcesz być sobą, to musisz się zgodzić, aby inni też mieli do tego prawo. Pisząc szczerze, można oczekiwać szczerości. A nie poprawnego politycznie głaskania po głowie. Zgodnie z ewangeliczna zasadą: Mt 5.37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: adampiotr » 2021-09-17, 11:19

majka77 pisze: 2021-09-17, 01:21 Szukałam katolickiego forum, gdzie będę mogła być sobą.Gdzie np.napisze że dziś odchodzę i nie będę czytała że to grzech,tylko że moja psychika wysiadła na dobre.Mam tylko nadzieję że nie ma tu tylko samej młodzieży.
właśnie psychika też jest ważna :). Są też dorośli.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Repart » 2021-09-17, 12:18

Trafiłem tutaj w poszukiwaniu inteligentnego rozmówcy na tematy związane z szeroko rozumianą wiarą w Boga.

Przyszedł moment w moim życiu, taki punkt w którym się znalazłem, że trzeba było pójść naprzód, bo gdy stoi się za długo w miejscu, to się cofa. Oczywiście takich momentów w życiu każdego wierzącego jest sporo, bo nie można przecież tak uwierzyć, że już bardziej się nie da i już dalej nie trzeba się wzmacniać.

Niedosyt z niedzielnych mszy, brak czasu na rekolekcje/czytanie tematycznych książek/oglądanie youtubów, czy też pojawiające się zewsząd wątpliwości to codzienność każdego wierzącego. Postanowiłem poszukać forum, gdzie przejdę swego rodzaju rekolekcje. Parenaście lat temu aktywnie wypowiadałem się na podobnym forum, jednak wtedy moja wiara była na innym poziomie. Zajrzałem tutaj, pierwsze lepsze forum z wyników wyszukiwania, spojrzałem na ilość aktywnych tematów i użytkowników. Dobra - spróbuję. Dalej nie szukałem.

Czy znalazłem inteligentnego rozmówcę do rozmów na pierwszym forum z brzegu, na które natrafiłem? Cytując klasyka: "Przypadek? Nie sądzę".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dezerter » 2021-09-17, 12:28

Swego rodzaju rekolekcje - piszesz
i masz rację!
Ja właśnie na forach religijnych uzyskałem spora wiedzę, ugruntowałem ja przedyskutowałem, czy zweryfikowałem.
teraz jak zadaję niektórym księżom pytania, to niektórzy z nich nawet nie wiedzą o co ja pytam ;)
Zachęcam więc wszystkich do wzajemnych rekolekcji i wzrastania w wierze i wiedzy o Bogu
... a ja jadę jednak na stacjonarne rekolekcje na Sesję Apologetyczną
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Załamana25
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 28 wrz 2021
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Załamana25 » 2021-09-28, 21:51

Natrafiłam na to forum wyszukując w internecie modlitwy o uzdrowienie zwierząt, bardzo tu u was miło, więc postanowiłam się przyłączyć.

ODPOWIEDZ