Jak tutaj trafiliście?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 14:33

Dominik pisze: 2018-05-01, 14:24 @Wiesława , piszesz że o nas nie wiedziałaś, a czy szukałaś innych religijnych for? Jeśli tak, to w jaki sposób jeśli można wiedzieć? Pytam się z tego powodu że czasami próbuje nasze forum reklamować w sieci, może coś źle robię.
Oczywiście, że szukałam i nawet trafiałam na różne. W google wyświetlają się wiara, katolik itp. ewentualnie biblia, protestanckie itp.
Pytałam też znajomych z forów i wreszcie jeden podał Wasze. Przyznam, że to czysty przypadek. Nie wiem, dlaczego Was nie widać. Nie znam się na zasadach reklamy czegokolwiek w sieci, więc naprawdę trudno mi powiedzieć co jest nie tak.
Może dlatego, że w tytule jest Chrystus? Bo np. Jezus gdyby było....to jest sporo.

Dominik

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dominik » 2018-05-01, 16:08

Wpisz "forum religijne", nasze forum będzie najprawdopodobniej na pierwszym miejscu. Po prostu trudno być pod każdym hasłem w necie.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Wiesława » 2018-05-01, 19:21

Dominik pisze: 2018-05-01, 16:08 Wpisz "forum religijne", nasze forum będzie najprawdopodobniej na pierwszym miejscu. Po prostu trudno być pod każdym hasłem w necie.
I wszystko jasne! Nie szukałam z całą pewnością "religia". Zauważ, że (szczególnie ostatnio) wiele osób odżegnuje się od religijności. Raczej Bóg, Jezus i WIARA, bo to ważne i najwazniejsze. Wiesz, szukałabym słowa "religia" gdybym chciała jakieś konkrety poszukać, np. religia na Wyspach Pacyfiku, religie Dalekiego Wschodu itp. Ludzie szukają wiary, Biblii,Boga, a religia raczej kojarzy się z wykonywaniem jakichś czynności, a te do zbawienia nie prowadzą. Można być religinym, ale co to da? Jezus potępiał religijnych ludzi swoich czasów.
Może warto podsunąć goooglom inne hasło, a wtedy więcej osób znalazłoby to ciekawe forum? Chyba, że dobrze jest, jak jest... :)

m-m

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: m-m » 2018-05-03, 19:31

Boża opatrzność :)
Poszukuję miejsca wolnego od religii i narzucania jej w jakikolwiek sposób.

Dominik

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dominik » 2018-05-03, 19:35

Hmm, czy forum religijne ma być wolne od religii?

wędrowiec

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-03, 19:46

Dominik pisze: 2018-05-03, 19:35 Hmm, czy forum religijne ma być wolne od religii?
Nie powinno być wolne od religii. Na takim forum religijność powinna kwitnąć.

Magnolia

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Magnolia » 2018-05-03, 19:50

Maria-Magdalena pisze: 2018-05-03, 19:31 Boża opatrzność :)
Poszukuję miejsca wolnego od religii i narzucania jej w jakikolwiek sposób.
Mogę sie zgodzić, że przywiodła CIę tu Opatrzność, ale chyba Bóg miał dla Ciebie coś innego.
Zdecydowanie jest to forum religijne, w dodatku katolickie.
Witaj serdecznie :ymhug:

Dominik

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dominik » 2018-05-03, 19:59

@Maria-Magdalena nick masz religijny, nie przypadkowo tu trafiłaś, więc pewnie jakiś błąd popelnilas w poprzednim poście.

m-m

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: m-m » 2018-05-03, 20:10

Dominik pisze: 2018-05-03, 19:59 @Maria-Magdalena nick masz religijny, nie przypadkowo tu trafiłaś, więc pewnie jakiś błąd popelnilas w poprzednim poście.
Dlaczego uważasz, że popełniłam błąd?
Czyżbyś sugerował, że nie wiem o czym piszę ;)

Mam nadzieję, że nie doświadczę tu indoktrynacji.
Magnolia pisze: 2018-05-03, 19:50 Mogę sie zgodzić, że przywiodła CIę tu Opatrzność, ale chyba Bóg miał dla Ciebie coś innego.
Myślę, że Bóg ma względem mnie plan zbawienia :) I to jest dla mnie najważniejsze.
wędrowiec pisze: 2018-05-03, 19:46 Nie powinno być wolne od religii. Na takim forum religijność powinna kwitnąć.
Czy religijność utożsamiasz z wiarą?

m-m

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: m-m » 2018-05-03, 20:13

I ja witam Was serdecznie. Mam nadzieję, że lepiej poznamy się za jakiś czas.
Ostatnio zmieniony 2018-05-03, 20:14 przez m-m, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Magnolia » 2018-05-03, 20:27

Maria-Magdalena pisze: 2018-05-03, 20:13 I ja witam Was serdecznie. Mam nadzieję, że lepiej poznamy się za jakiś czas.
Mamy tu specjalny dział: "przywitaj się" tam sie zakłada swój wątek i się witamy i poznajemy :)

wędrowiec

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-03, 20:50

Maria-Magdalena pisze: 2018-05-03, 20:10 Czy religijność utożsamiasz z wiarą?
Nie. To są dwa różne pojęcia, według mnie.

Dominik

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dominik » 2018-05-03, 21:24

Maria-Magdalena pisze: 2018-05-03, 20:10 Dominik pisze: ↑
dzisiaj, o 19:59
@Maria-Magdalena nick masz religijny, nie przypadkowo tu trafiłaś, więc pewnie jakiś błąd popelnilas w poprzednim poście.

Dlaczego uważasz, że popełniłam błąd?
Czyżbyś sugerował, że nie wiem o czym piszę ;)
Napisałam tak ponieważ napisałaś
Maria-Magdalena pisze: 2018-05-03, 19:31 Poszukuję miejsca wolnego od religii i narzucania jej w jakikolwiek sposób.
a to jest sprzeczne z tym forum.
Miejsce wolne od religii to np. strony komputerowe.

chyba już wyjaśniłaś o co chodzi, więc jest ok :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Dezerter » 2018-05-04, 22:51

Maria-Magdalena pisze: 2018-05-03, 20:10
Dominik pisze: 2018-05-03, 19:59 @Maria-Magdalena nick masz religijny, nie przypadkowo tu trafiłaś, więc pewnie jakiś błąd popelnilas w poprzednim poście.
Dlaczego uważasz, że popełniłam błąd?
Czyżbyś sugerował, że nie wiem o czym piszę ;)

Mam nadzieję, że nie doświadczę tu indoktrynacji.
Fajna jesteś - już Cię lubię. Widzisz niektórzy nie znają współczesnych trendów, a ty jesteś trendy i mówisz modne hasło
wiara tak religia nie
nie gniewaj się za szczerość, ale dla mnie to naiwne i dziecinne bardzo - już mówię dlaczego.
Uważasz, że Bóg chciał, żeby każdy z nas szedł własna droga do Niego?, żeby każdy z nas wymyślał sobie swoja własna religię, bo czym jest wiara jeśli nie twoja własna religią? (mam pomysł na Twój pierwszy wątek "wiara a religia")
indoktrynacja -systematyczne, natarczywe wpajanie jakichś idei, doktryn, zwłaszcza politycznych lub społecznych; pranie mózgu
tyle definicja - prania mózgu Ci nie zrobimy, to mogę obiecać!, ale systematycznie będziemy cie przekonywali, że katolicyzm jest najlepszą z denominacji, bo czasami po wielu rożnych wyborach wybraliśmy katolicyzm. Nawet nnie mogę Ci obiecać, że nie będzie natarczywe :( - myślę ty o jednej osobie, więc wytrzymasz ;)
Jak widzisz szczery jestem i mówię jak jest.
Magnolia pisze: 2018-05-03, 19:50 Mogę sie zgodzić, że przywiodła CIę tu Opatrzność, ale chyba Bóg miał dla Ciebie coś innego.
Myślę, że Bóg ma względem mnie plan zbawienia :) I to jest dla mnie najważniejsze.[/quote]
Dala nas też, więc po drodze nam.
wędrowiec pisze: 2018-05-03, 19:46 Nie powinno być wolne od religii. Na takim forum religijność powinna kwitnąć.
Czy religijność utożsamiasz z wiarą?
[/quote]

Jak widzisz wątek potrzebny, by to porządnie przedyskutować.
Witaj na forum i czuj się dobrze, ale pozwól i nam czuć się dobrze, czyli warunek minimum- nie obrażanie gospodarzy i ich wiary. :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-05, 02:51

Wydaje mi się że Pismo podaje pozytywne konotacje względem religii i religijności :
"Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo
Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.
Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata."

/List św. Jakuba 1,25-27/

Podejrzewam zatem, że używasz słowa "religia" w jakimś innym, niż ten biblijny, znaczeniu.
Napisz proszę w jakim i sprawa się wyjaśni.

ODPOWIEDZ