Reklama naszego forum

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Dominik

Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2016-03-23, 18:02

Macie pomysł na reklamę naszego forum? Jakieś darmowe sposoby.

Obecnie próbuje wstawiać linki do forum w różnych miejscach, żeby Google widziało że różne strony nas polecają, linkują.

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 11:27

Darmowe sposoby na reklamę? Jak wiemy w obecnych czasach mówi się że nie ma nic za darmo,więc trudno znaleźć jest coś za darmo. Ja szukam osób do pomocy przy tworzeniu strony a szczególnie kogoś od tych spraw technicznych i też wypada myśleć że nikt za darmo tego nie zrobi. Ale ja jestem zdania że chrześcijanie powinni trzymać się razem,więc wspólnie można coś robić.Gdybym was nie lubił to na pewno bym niczego nie proponował. Może to nic wielkiego ale zawsze coś. Jeśli by odpowiadało to można by choć trochę forum poreklamować.

Po pierwsze mamy do dyspozycji moją stronę ale tutaj trzeba trochę nad nią popracować - o tym już trochę rozmawialiśmy i rozważam twoją ofertę pomocy,choć sam wiesz że przy braku konkretnej osoby która znałaby się bardzo dobrze na takich sprawach i moim braku doświadczenia są zawsze pewne obawy czy coś się nie zwali i nie będzie miał kto tego poprawić. I nie chodzi tutaj o jakiś szczególny brak zaufania do ciebie Dominiku,ale o moje wewnętrzne obawy by nic się na stronie nie powaliło.Ale jak się też nie spróbuje to też niczego nie będzie więc będziemy musieli to dokładnie opracować - to czyli pracę nad stroną techniczną strony: aktualizacja strony do nowej wersji Joomli, oczyszczenie strony z wszelkiego śmiecia botowego,z nieaktualnych linków i banerów. Tak aby strona wyglądała jak trzeba i można było wstawiać teksty,które przyciągną ponownie ludzi. Do wstawiania tekstów także potrzeba pomocy kilku osób a wstawianie nie jest trudne.
Jeśli strona przyciągnie ludzi to i reklama forum będzie lepsza.Do dyspozycji mamy miejsce na duży baner forum.

Mam do dyspozycji także stronę serwisową na Facebooku gdzie tez będzie można umieścić link do forum,na Twiterze tez mam podobne konto do strony. Na Facebooku mam tez grupę Ewangelizacyjną gdzie cały czas ktoś prosi o dołączenie więc jest aktywna i tam tez można umieścić link do forum.

Na innych forach sam wiesz jak jest - nie dają reklamować for bo to dla nich strata,więc nie bardo mogę coś zrobić. Na forum Betania jest mało osób więc nie wiele tam się zdziała.

To moja oferta. Łącząc siły można coś więcej zrobić. Decyzja należy do was.

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 13:03

Powyższego posta pisałem w 2016r. Wtedy byłem bardziej za pozycjonowaniem forum w Google. Dziś pozycja forum w wyszukiwarce jest dobra, może aż za bardzo.
Nie zmienia to jednak potrzeby reklamy, ale już nie pod Google, ale pod użytkowników którzy chcą porozmawiać na poważniejsze tematy.

Rozumiem Twoje obawy że coś się może popsuć na Twojej stronie po aktualizacji. Z tego powodu można zrobić testy. Stara strona byłaby pod obecnym adresem nie ruszona, a nowa pod nowych adresem na czas testów. Można by zabezpieczyć testową stronę przed dostępem przypadkowych osób.
Testy polegały by na sprawdzeniu czy nowa strona działa prawidłowo. Jeśli testy wypadłby pozytywnie to nowa strona by zastąpiła starą.

Do takich testów można by zaprosić znajomych, by weszli na testową stronę i poklikali po niej, czy wszystko działa prawidłowo. Testować moglibyśmy nawet pół roku.

Mogłoby się zdarzyć, że pomimo pozytywnego wyniku testów doszłoby do jakieś awarii, nie wszystko się przewidzi. W takiej sytuacji zawsze można by przywrócić poprzednią wersje strony, by było po staremu. Na przywracaniu strony z kopii zapasowej znam się, więc bez obaw.

Nie proponowałbym czegoś, jak miałbym obawy że coś mogę popsuć i nie dać rady tego naprawić,,, stąd te testy. Jeśli wypadną pozytywnie to obaj będziemy widzieć że daje radę.

Dodano po 15 minutach 47 sekundach:
ale pierw to niech rzucę okiem na Joomle.

Testowy adres
https://dobreprzeslanie.pl (niedawno kupiłem adres, miałem coś na nim robić, ale odeszły chęci)

sprawdzę czy nie dostane jakiejś nerwicy, pięć lat temu ostatnio robiłem coś przy Joomli.

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 14:39

Myślę że w kwestii testowej można spróbować jak to wyjdzie. W razie konieczności dostaniesz dostęp do serwera. Na forum tez trzeba by było zaktualizować wersję do nowszej.Ale z tym chyba nie powinno być problemu tak jak ze stroną.

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 14:55

Teraz sobie przypominam gdzie co jest w panelu administracyjnym Joomli. Wszystko inaczej niż w Wordpressie, trzeba się odnaleźć.
Szukam ładnych, darmowych szablonów by strona nie wyglądała standardowo jak ją instalator Joomli ustawi.


Napisz mi jaką masz wersje Joomli. Chodzi bym poszukał odpowiednich narzędzi do importu artykułów. Im starszą masz wersje, tym może to być bardziej złożone.
Są płatne narzędzia do tego, ale na pewno są darmowe zamienii, tylko trudniej je odszukać.

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 15:48

Wiesz, że nawet nie wiem lub tez nie pamiętam. Trzeba by sprawdzać na serwerze. W którym miejscu może być taka informacja? W razie czego dam ci dane to sobie sam sprawdzisz.

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 16:14

1.5.26 masz najprawdopodobniej

W wersji 3.9.19 (najnowszej) po zalogowaniu się do panelu administracyjnego wybiera się z menu System i następnie Informacja o systemie.

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 16:36

Tak, już sprawdziłem. To wersja 1.5.26. A ta nowsza jest inna? Tą pod względem wstawiania artykułów już trochę opanowałem. Nie wiem jak wstawiać banery i inne elementy.

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 16:44

W Joomli reklamy najprawdopodobniej zmienisz w Komponentach.
Inne elementy by wstawić to trzeba je pierw zainstalować. Jakieś mniejsze elementy, np. licznik gości powinien być w Modułach (po zainstalowaniu go).

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 16:53

Ja mniej więcej wiem gdzie się wstawia tylko raz już próbowałem zmienić baner i mi wyszło totalnie gówniano i gość z zenboxa musiał poprawiać. Dlatego dopóki się tego nie nauczę to nic nie robię aby nie wyglądało głupio.

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 17:21

Chciałem przed chwilą zainstalować starszą wersje Joomli jaką Ty masz, by Cie poinstruować jak zarządzać banerami, ale się nie udało. Jest po prostu za stara. Musiał bym na hostingu zmienić wersje PHP na starszą, ale wtedy forum by przestało działać.

Musiałbym zobaczyć jak wyglądają opcje z banerami w panelu, by Cie poinstruować, tak z pamięci to nie wiem.

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 18:50

Dobrze, nie bamy się teraz w instrukcje, trzeba spróbować stworzyć coś na tej nowej. Musiałbym zobaczyć panel nowej wersji,choć spodziewam się że nowa wersja i tak będzie konieczna gdyż już ludzie z zenboxa mi wspominali że należy ją uaktualnić gdyż mogą być problemy z działaniem strony. Masz możliwość pokazania mi panelu tej nowej wersji a także wordpressa?

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 19:23

Na fejsa przesłałem Ci dane do panelu do nowej strony testowej.

TOMVAD 45

Re: Reklama naszego forum

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 20:58

Dzięki, już trochę przejrzałem panel, nie wiele się różni od starej wersji, ale chyba jest bardziej czytelny bo jest tworzony większą czcionką i nie jest tak nawalone wszystkiego. Aby cokolwiek robić trzeba najpierw sprawdzić jak to wszystko doprowadzić do aktualizacji a więc trzeba to aktualizowanie przetestować tak aby nic nie stracić. Tutaj już będzie to trudne zadanie spoczywało w twoich rękach. Jeśli dałoby się zrobić kopię strony tak by móc ją umieścić na tym twoim serwerze być mógł testować to byłoby dobrze, bez naruszania mojej strony. Lepiej najpierw wszystko sprawdzić na testowej stronie - tak jak to omawialiśmy.

Dominik

Re: Reklama naszego forum

Post autor: Dominik » 2020-07-06, 22:00

Będę potrzebował kopii Twojej obecnej strony.
Trzeba będzie wgrać na starą stronę komponent do eksportu artykułów, wolę to zrobić na kopii, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.
Kopię uruchonie już na swoim domowym komputerze.

Potem takie wyeksportowane artykuły powinny się prosto zaimportować się do nowej joomli.

ODPOWIEDZ