Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
_Ay

Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: _Ay » 2016-07-27, 21:25

Cześć!

Szukam młodych ludzi z Łodzi (powiedzmy 18-30 lat) ze wszystkich wyznań chrześcijańskich, którzy chcieliby spotykać się regularnie, wspólnie się modlić, rozważać Słowo i rozmawiać o Bogu.

Jestem katoliczką, ale z różnych powodów nie należę aktualnie do żadnej wspólnoty ani organizacji. Dlatego nic z góry nie narzucam, jestem otwarta na różne propozycje i myślę, że jeśli znaleźliby się jacyś chętni, to wspólnie ustalilibyśmy szczegóły.

Możemy zacząć od października, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wcześniej porozmawiać przez internet.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to może napisać na priv.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: Albertus » 2016-07-27, 22:25

_Ay pisze:Cześć!

Szukam młodych ludzi z Łodzi (powiedzmy 18-30 lat) ze wszystkich wyznań chrześcijańskich, którzy chcieliby spotykać się regularnie, wspólnie się modlić, rozważać Słowo i rozmawiać o Bogu.

Jestem katoliczką, ale z różnych powodów nie należę aktualnie do żadnej wspólnoty ani organizacji. Dlatego nic z góry nie narzucam, jestem otwarta na różne propozycje i myślę, że jeśli znaleźliby się jacyś chętni, to wspólnie ustalilibyśmy szczegóły.

Możemy zacząć od października, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wcześniej porozmawiać przez internet.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to może napisać na priv.
Ciekawe z jakich powodów nie należysz do żadnej wspólnoty katolickiej?

Możesz coś na ten temat napisać?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: Dezerter » 2016-07-27, 23:01

witaj na forum
ciekawa inicjatywa, ale podobnie jak Albertusowi zrodziło mi się to pytanie - taka duża oferta w KRK ...
a drugie pytanie - jaki cel mają mieć te ekumeniczne spotkania?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

_Ay

Re: Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: _Ay » 2016-07-30, 14:29

Albertus pisze:Ciekawe z jakich powodów nie należysz do żadnej wspólnoty katolickiej?
Możesz coś na ten temat napisać?
Tak, mogę. Dwa lata temu zaczęłam studia i poszukiwanie wspólnoty w Łodzi. Dołączyłam do RAPPu (gdzie przeszłam kurs Alfa), ale się rozpadł. Potem spotykałam się z kilkoma osobami w małej grupce studium biblijnego, ale też się rozpadła. Potem sprawdzałam różne duszpasterstwa akademickie, ale czasami nie pasowały mi dni czy godziny spotkań, czasami było to na drugim końcu miasta, gdzie nie miałam zbyt dobrych połączeń, a czasami byłam na spotkaniu, ale stwierdzałam, że to jednak nie to. Być może istnieją jakieś o których nie wiem, ale bazowałam na tym, o mogłam znaleźć w internecie.
Dezerter pisze:a drugie pytanie - jaki cel mają mieć te ekumeniczne spotkania?
Pogłębianie wiary, poznawanie Boga (modlitwa, uwielbienie, rozważanie Słowa Bożego, rozmowa, wspieranie się nawzajem). Jeśli dla kogoś wiara odgrywa ważną rolę w życiu, to chciałoby się czasem z kimś o tym porozmawiać, podzielić się jakimiś przemyśleniami czy wątpliwościami.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: Dezerter » 2016-07-30, 14:39

Po takich wyjaśnieniach mogę ci życzyć - powodzenia!
A zanim znajdziesz grupę w realu - proponuję naszą wirtualną :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

veros

Re: Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: veros » 2016-07-30, 15:09

Dołączam do życzeń Dezertera :)

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Ogłoszenie religijno-towarzyskie

Post autor: Migdałek » 2016-07-30, 23:30

Hej Ay, właśnie odpisywałam Ci na innym forum pisząc o Odnowie w Duchu Świętym aż dziw, że się Dezerter o tym nie zająknął :-P

Dezerterze kiedyś opowiadałam Ci o wspólnocie, która ewangelizuje ludzi bezpośredni na plaży we Władysławowie, to jest właśnie RAPP, o którym pisze Ay

ODPOWIEDZ