Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 16:51

Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 16:37
Dezerter pisze: 2019-03-19, 22:39 Marta prosiła o usunięcie konta i pomimo naszych starań jednak postanowiła zamknąć konto - bez żalu i zgrzytu - miała swoje powody.
Niech Ojciec jej błogosławi.
Była oburzona cenzurą, łamaniem wolności słowa, nietolerancją, kolesiostwem i zamordyzmem na forum, co wyznała mi na PW. :(
Jeśli @Fedorowicz nie rozumiesz jak niska jest to zagrywka, to ja Ci tego nie wyjaśnię...
Marta ani nie może tego potwierdzić ani zaprzeczyć, poza tym ujawniasz prywatną rozmowę mailową... x_x
Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 16:37
Magnolia pisze: 2019-03-23, 16:14 Ja także czuję się zniechęcona... wbrew pozorom staramy się CI pomóc poczuć się lepiej, wskazujemy problemy komunikacyjne i ich źródła, a Ty odpowiadasz sarkazmem...
Mam propozycję. Przekreślamy "grubą kreską" dotychczasowe kłótnie, waśnie i nieporozumienia, odnosimy się merytorycznie i logicznie do wypowiedzi userów forum, zamiast krytyki anonimowej osoby dyskutanta której nie znamy, uzasadniamy i dowodzimy swoich twierdzeń i oskarżeń. Cytujemy źródła historyczne, naukowe i religijne. Unikamy napaści osobistych, złośliwych epitetów i insynuacji. Nie piszemy już nigdy więcej "my jesteśmy ci dobrzy, a wy to ci źli" :)
Po dwóch dniach na refleksję wydawało się, ze właśnie zaczynałeś "od nowa".
Cytuje się tu źródła od początku powstania forum. Prowadzi się tu dyskusje na wiele tematów i nie z każdym sa podstawowe problemy z przestrzeganiem regulaminu, dlatego dyskusje potrafią się ciągnąć przez wiele stron.
Z wieloma osobami dyskusje toczą się bez zbędnego przypominania o kulturze i regulaminie.
Wiele osób było tu na chwilę, bo nie miało założeń zostać dłużej, dlatego odchodzą. Albo dlatego ze dostali swoją odpowiedź, albo nie jest im po drodze z nami. Ja przyszłam i zostałam bo szukałam miejsca na dłużej.
Zaaklimatyzowałam się bez problemu.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 17:07

Magnolia pisze: 2019-03-23, 16:51 Zaaklimatyzowałam się bez problemu.
Ponieważ jesteś anielską niewiastą, istotą cudowną i szlachetną. A ja wręcz przeciwnie. Ani niewiastą, bo płeć brzydka, ani tym bardziej anielską. :x
Ostatnio zmieniony 2019-03-23, 17:18 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 17:13

Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 17:07
Magnolia pisze: 2019-03-23, 16:51 Zaaklimatyzowałam się bez problemu.
Ponieważ jesteś anielską niewiastą, istotą cudowną i szlachetną. A ja wręcz przeciwnie. Ani niewiastą, bo płeć brzydka, ani tym bardziej anielską. :x
Mylisz się w ocenie mnie, jestem człowiekiem słabym, grzesznikiem ciągle pracującym nad sobą. Jak upadam to od razu wstaję, analizuję i wprowadzam poprawę. Zmieniam świat zaczynając od siebie.
Aniołem nie jestem na pewno, cuda we mnie działa łaska Ducha św, to nie moja zasługa, ja tylko otwieram serce na łaskę.
Tyle może każdy.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 17:21

Magnolia pisze: Mylisz się w ocenie mnie, jestem człowiekiem słabym, grzesznikiem ciągle pracującym nad sobą. Jak upadam to od razu wstaję, analizuję i wprowadzam poprawę. Zmieniam świat zaczynając od siebie. Aniołem nie jestem na pewno, cuda we mnie działa łaska Ducha św, to nie moja zasługa, ja tylko otwieram serce na łaskę.
Tyle może każdy.
Nie dość, że szlachetna, ale i skromna. Od początku z prawdziwą przyjemnością czytam Twoje uduchowione wypowiedzi.
BTW. Wspaniała postać Pana Jezusa w Twoim avatarze. Myślę że obraz świętej Kościoła lub Najświętszej Maryji Panny również znakomicie oddawałby cechy Twojej osoby. :)

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 17:31

Każdy powinien znać swoje miejsce w Kościele, ja jestem tą małą owieczką na ramionach Jezusa.

mondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mondfa » 2019-03-23, 17:37

O, widzę, że znowu pojawił się temat :)
Ja tez zauważyłam to od samego początku. Nowi nie mają tutaj łatwo. Gdy się tu pojawiłam, przyprowadziłam ze sobą jeszcze 4 osoby. Z tych 4 ostałam się ja - najwytrwalsza :) I też pamietam, że bylo burzliwie. Później pojawił się też hiob, ale on również odpuścił, bo atmosfera forum była dla niego „za gęsta”.
Nie wiem, czy widzicie, ale dyskusje toczą się z reguły w stałym, mało licznym gronie.
Ja też nie jestem bez winy w złym traktowaniu nowych osób. Przyczyniłam się pewnie do wielu burzliwych sytuacji tutaj. Ale ostatnio rzadko się pojawiałam, a widzę, że sytuacja się nie zmieniła. Może to jest tak jak z tą belką?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 17:56

mondfa pisze: 2019-03-23, 17:37 O, widzę, że znowu pojawił się temat :)
Ja tez zauważyłam to od samego początku. Nowi nie mają tutaj łatwo. Gdy się tu pojawiłam, przyprowadziłam ze sobą jeszcze 4 osoby. Z tych 4 ostałam się ja - najwytrwalsza :) I też pamietam, że bylo burzliwie. Później pojawił się też hiob, ale on również odpuścił, bo atmosfera forum była dla niego „za gęsta”.
Nie wiem, czy widzicie, ale dyskusje toczą się z reguły w stałym, mało licznym gronie.
Ja też nie jestem bez winy w złym traktowaniu nowych osób. Przyczyniłam się pewnie do wielu burzliwych sytuacji tutaj. Ale ostatnio rzadko się pojawiałam, a widzę, że sytuacja się nie zmieniła. Może to jest tak jak z tą belką?
Fakt, że się pojawiłaś to dobry znak. Wkrótce zachęceni życzliwością gospodarzy przyjdą inni. Idą zmiany na lepsze ! :)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2019-03-23, 18:24

To, że często grono dyskutantów pozostaje dosyć nieliczne też zauważam, chociaż i tak ostatnio jest nas nieco więcej (takie odnoszę wrażenie). Staram się być miła wobec nowych, chociaż pewnie nie zawsze wychodzi, mam skłonności do denerwowania się w dyskusjach przy których odnoszę wrażenie, że nic nie idzie naprzód i wtedy mogę trochę wysiadać za co przepraszam. X_X
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-03-23, 18:27

Pragnę oświadczyć oficjalnie, że każdy nowy forumowicz, jeśli przestrzega Regulamin i szanuje gospodarzy jest mile widziany.
Administracja i Moderacja naszego forum jest łagodna i przyjazna jak baranek - wielokrotnie byliśmy krytykowani przez forumowiczów za zbytnia tolerancje i pobłażliwość.
Ale każdy widzi inaczej i ma do tego prawo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-23, 21:04

Po prostu przestań skupiać się na sobie, a wszystko będzie dobrze.
Ale na pobłażliwość nie licz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-03-27, 07:32

Lubicie testy, zgadywanki. Może zerkniecie na: https://www.milosierdzieboze.pl/test.php?text=t200?
Powodzenia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-03-27, 07:37

Na pięć pytań nie odpowiedziałam... czyli 150/200 pkt. ;)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-03-27, 19:46

Ktoś chętny na alias WWW lub alias email w domenie zchrystusem.pl?
Propozycja tylko dla aktywnych osób, powiedzmy jeden rok na forum i minimum 1tys postów
lub osób wspierających finansowo forum.

Alias email to przekierowanie poczty z np. [email protected] na skrzynkę na np. Onecie. Czyli wiadomości na alias będą trafiły na skrzynkę na Onecie i odpisywać będziemy mogli tylko z Onetowego adresu.

Alias WWW, czyli masz np. bloga pod adresem bloganiwz120.cba.pl/strana/xxx/ to możesz dostać adres ania.zchrystusem.pl,,,
czyli po wpisaniu ania.zchrystusem.pl w pasek adresu strony pojawi się automatycznie adres bloganiwz120.cba.pl/strana/xxx/
działa to jak skracać linków p prostu,, a w naszym przypadku upiększacz linka

Przykład aliasu WWW
alias http://hiob.zchrystusem.pl przekieruje nas na katolik.us

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-03-27, 19:49

Napisane po polsku, czytam po polsku, ale nic nie kumam, ;) ;))
Moja wina, moja wina.... ale mam nadzieję że ja prościej się wyrażam w teologii niz Dominik w informatyce ;)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-03-27, 20:04

Wiem, wiem, na szybko pisane.

Szukajcie w Google co to jest alias www, alias email.
Ja jutro będę robił lepszy opis.

ODPOWIEDZ