Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
apostata

Re: Czy Szatan rzeczywiście występuje w Starym Testamencie jako upadły anioł?

Post autor: apostata » 2020-09-27, 15:35

Andej pisze: 2020-09-27, 13:01 Masz rację, istnienie Australii potwierdza działo Boga, a zatem i Jego samego.
Niczego takiego nie potwierdza

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-09-27, 18:30

A zatem świadczy i prawdziwości rozbicia atomu młotkiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Uczeń

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Uczeń » 2020-09-30, 16:06

Ostatnio obejrzałem film [(...) - Dezerter], dostępny na You Tube. :-bd
Czy mogę poznać również wasze opinie na temat tego filmu?
Ostatnio zmieniony 2020-09-30, 19:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-09-30, 17:06

Istnienie istnienia potwierdza poczatek wszelkiego istnienia. A poczatkiem wszelkigo istnienia ( z logiki prekognicji ) wynika, ze istnienie pierwsze jest nie tylko i jedynie istnieniem , lecz istnieniem Bozym. Czyli Bogiem.
Dziecko ludzi jest czlowiekiem.
Z dziecka nie narodzi sie dziecko. Musi zaistniec przyczyna "przed dzieckiem". Czyli czlowiek bedacy nie tylko dzieckiem, ale przyczyna dziecka - czyli rodzic.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-09-30, 19:30

Uczeń pisze: 2020-09-30, 16:06 Ostatnio obejrzałem film [(...) - Dezerter], dostępny na You Tube. :-bd
Czy mogę poznać również wasze opinie na temat tego filmu?
Możesz, co ludzie zbłądzili :( i robią krzywdę na dodatek innym bo chrzczą ich nieważnie, bo nie w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego tylko w imię Jezusa Chrystusa. Według tradycji Kościoła jest taki chrzest nieważny. Jesli nie lubisz tradycji to przeczytaj co Słowo mówi i przemyśl to i przemódl sam - sprawa ważna, bo od chrztu zależy twoje zbawienie, po ważnym chrzcie zstępuje na ciebie Duch Święty
"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" [Mat. 28:19]
Amen :!:
I tak robili wiemy to np z Didache - przełom I i II wieku:
"Natomiast co do zanurzenia, to zanurzajcie w ten sposób:
Uprzednio powiedziawszy to wszystko [co powyżej], zanurzajcie w imię Ojca i Syna i Świętego Ducha* w bieżącej wodzie.
Jeśli zaś nie masz bieżącej wody, zanurz w innej wodzie.
A jeśli nie możesz w zimnej, [zanurz] w ciepłej.
Jeśli też nie masz żadnej z nich, polej głowę trzykrotnie wodą w imię Ojca i Syna i Świętego Ducha.*
A przed zanurzeniem niech wcześniej poszczą zanurzający i zanurzany, a także inni jeśli mogą.
Nakaż zaś pościć zanurzanemu wcześniej jeden lub dwa [dni]." [VII, 1-4]


Potwierdza to znany ci mam nadzieje i ceniony Tertulian (ur.155) pisał:
"Ustanowiono bowiem prawo chrztu i określono jego formę: (...) chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" ("O chrzcie" 13)

A teraz Słowo do rozważenia Dz 8 14-17
Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się , że Samaria przyjęła słowo Boże , wysłali do niej Piotra i Jana , którzy przyszli i modlili się za nich , aby mogli otrzymać Ducha Świętego . Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił . Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa . Wtedy więc wkładali [ Apostołowie ] na nich ręce , a oni otrzymywali Ducha Świętego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2020-10-01, 10:16

Pompieri pisze: 2020-09-30, 17:06 Istnienie istnienia potwierdza poczatek wszelkiego istnienia. A poczatkiem wszelkigo istnienia ( z logiki prekognicji ) wynika, ze istnienie pierwsze jest nie tylko i jedynie istnieniem , lecz istnieniem Bozym. Czyli Bogiem.
Dziecko ludzi jest czlowiekiem.
Z dziecka nie narodzi sie dziecko. Musi zaistniec przyczyna "przed dzieckiem". Czyli czlowiek bedacy nie tylko dzieckiem, ale przyczyna dziecka - czyli rodzic.
To nie takie jednoznaczne. Jest np wschodnia droga rozumowania, która nie potrzebuje pierwszego istnienia, bo uznaje, że nic nie istnieje. Ma więc zamiast pierwszego istnienia, "totalne nieistnienie". Chociaż to totalne nieistnienie jest dość bogate w swej naturze jak widzimy. "Istnieć" to w końcu tylko słowo. I dość ciężkie do zdefiniowania.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 11:04

Wschodnia droga rozumowanie istnieje obok ateistycznej drogi rozumowania. Byc moze istnieje jeszcze marsjanska droga rozumowania?
Ale co to ma do rzeczy?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2020-10-01, 11:23

Pompieri pisze: 2020-10-01, 11:04 Wschodnia droga rozumowanie istnieje obok ateistycznej drogi rozumowania. Byc moze istnieje jeszcze marsjanska droga rozumowania?
Ale co to ma do rzeczy?
No to ma do rzeczy, że da się inaczej niż to co napisałeś powyżej.
"Istnienie istnienia" potwierdza początek istnienia tylko wtedy jeśli uznasz, że we wszelkim istnieniu płynie czas. Bo czas powoduje, że jest przyczyna i skutek, więc musiał być początek. Czy we wszelkim istnieniu płynie czas ? Tego nie wiemy. W tym, które widzimy płynie.
Ale już u Boga czas nie płynie. Więc może być jakaś szara strefa, gdzie czas płynie w kółko, albo odwrotnie.
Ktoś może sobie więc pomyśleć, że nie musi być tak, że jest Bóg i tworzy świat, który kręci się potem na podstawie przyczyny i skutku.
Może sobie pomyśleć... "cała ta karuzela nigdy nie została stworzona przez nikogo, tylko jest tym pierwotnym i wiecznym istnieniem... ale jest jednocześnie nieistnieniem, bo właściwie z niczego nie jest zrobiona, są w niej miejsca gdzie jest czas i są takie gdzie czasu nie ma". Taki niekończący się galimatias.

I w tym miejscu siedzą Buddyści. Medytują nad swoim nieistnieniem i nieistotnością wszelkich aspektów istnienia, skoro one nie istnieją :)

I gdyby to było takie proste, żeby z prostej logiki przyczynowości dochodzić do Boga, to nie było by Buddystów. Bo oni bardzo cenią logikę.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 14:01

Tak, zawsze da sie inaczej.
Jadac malym fiatem musze sie zatrzymac przed przeszkoda.
Ale jadac chocby w takim przestarzalym czyms jak Rudy 102 czyli T34 da sie inaczej i na wprost bez zatrzymywania sie przed przeszkoda.

Ja siedze w Kosciele katolickim. Rzymskim.
A buddysci niech sobie glosza co chca.
O ile wiem, to Chrystus dal poczatek Kosciolowi, a nie buddystom.
Wobec tego, nawet jesli istnieje marsjanaska droga rozumowania, to chocby twierdzila, ze nie twierdzi tego co twierdzi ... to i tak istnienie istnienia potwierdza poczatek wszelkiego istnienia.
Co powiedziawszy i napisawszy ( zerznalem wiekszosc od katolikow czyli dokonalem plagiatu filozoficzno - wymadrzajacego sie )pozdrawiam z szacunkiem.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2020-10-01, 14:07

Pompieri pisze: 2020-10-01, 14:01 Tak, zawsze da sie inaczej.
Jadac malym fiatem musze sie zatrzymac przed przeszkoda.
Ale jadac chocby w takim przestarzalym czyms jak Rudy 102 czyli T34 da sie inaczej i na wprost bez zatrzymywania sie przed przeszkoda.

Ja siedze w Kosciele katolickim. Rzymskim.
A buddysci niech sobie glosza co chca.
O ile wiem, to Chrystus dal poczatek Kosciolowi, a nie buddystom.
Wobec tego, nawet jesli istnieje marsjanaska droga rozumowania, to chocby twierdzila, ze nie twierdzi tego co twierdzi ... to i tak istnienie istnienia potwierdza poczatek wszelkiego istnienia.
Co powiedziawszy i napisawszy ( zerznalem wiekszosc od katolikow czyli dokonalem plagiatu filozoficzno - wymadrzajacego sie )pozdrawiam z szacunkiem.
Czyli to co głosisz wynika z wiary w Chrystusa, a nie z czystej logiki :) Bronisz logicznie swojej wiary.
Co nie znaczy, że w przypadku braku wiary w Boga nie da się bronić logicznie swojej niewiary.
Ciężej jest logicznie odrzucić jakąkolwiek duchowość, ale takie rzeczy też znakomicie logiczne umysły robią.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 14:09

Znajdz mi "czysta logike" to ja wowczas bede wiedzial, gdzie znalezc "czysta matematyke" bez geometrii czy liczb pierwszych.
Klaniam sie i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2020-10-01, 14:16

Pompieri pisze: 2020-10-01, 14:09 Znajdz mi "czysta logike" to ja wowczas bede wiedzial, gdzie znalezc "czysta matematyke" bez geometrii czy liczb pierwszych.
Klaniam sie i pozdrawiam.
Czysta logika odrzucałaby jakikolwiek element wiary. Bo jeśli używamy logiki do obrony wiary to jednak w naszym rozumowaniu jest ten element wiary.
Ale zarówno my jako katolicy, jak i ateiści i wszyscy inni na końcu swojej logicznej drogi mają wiarę.
I tak to chyba zostało zaplanowane przez Boga :), żebyśmy nie mieli podane na talerzu, i żeby wiara miała znaczenie.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 14:19

Dziekuje za odpowiedz. Wlasnie cos w tym stylu mialem na mysli ( o ile mi uwierzysz, ze to co mialem na mysli to mialem jako taki co czasem mysli ... no, tzn. mysli ze mysli ).

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2020-10-01, 14:20

Pompieri pisze: 2020-10-01, 14:19 Dziekuje za odpowiedz. Wlasnie cos w tym stylu mialem na mysli ( o ile mi uwierzysz, ze to co mialem na mysli to mialem jako taki co czasem mysli ... no, tzn. mysli ze mysli ).
Uwierzam :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-10-07, 11:29

Magnolia pisze: 2020-07-18, 20:33 Dobra, dłużej nie wytrzymam, od rana czekam na życzenia urodzinowe i... tylko jeden forumowicz sie zorientował... no proszę Was.... chyba ktos jeszcze mi dobrze życzy, prawda? ;)
Dziś ja czekam :)

ODPOWIEDZ