Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komunia święta

Post autor: Jozek » 2021-11-28, 14:01

Mi nie chodzi o dyskusje na twoj temat, tylko zwrocenie ci uwagi na bledy dydaktyczne ktore niszcza wiare innych. Nic wiecej.
Dla mnie wyglada to na brak oglady Chrzescijanskiej i do wyrwana jednego chwastu w czyims ogrodku, wjezdzasz buldozerem niszczac caly ogrodek.
Ostatnio zmieniony 2021-11-28, 14:08 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komunia święta

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-28, 14:07

Wiara w nieprawdę, w dodatku jednoznacznie zdefiniowaną jako nieprawda przez biskupów, nie jest wiarą, którą należy pielęgnować. Przeciwnie.
Poza tym to jest wątek o Komunii Świętej, a nie o tym czy należy dbać o wiarę w rzeczy nieprawdziwe.
Dlatego proszę, pisz na temat albo pisz w innym wątku, bo robisz zamieszanie w ważnym wątku merytorycznym.
A Twoje opinie o mnie mnie nie interesują (nawet jeśli opatrujesz te wycieczki obłudnym zapewnieniem że nie chodzi o dyskusję o mnie).
EOT o tym.
Ostatnio zmieniony 2021-11-28, 14:12 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-28, 15:38

Jesli chcesz, to zaprzestane jakichkolwiek prob wyjasniania ci tego i wszelkich modlitw z tym zwiazanych bys nie poniosl konsekwencji.
Chcę, i wielkokrotnie CI o tym już pisałem - nawet wówczas, gdy straszyłeś mnie jak to mnie Bóg ukaże za to, że nie chcę współpracować przy propagowaniu Twoich "objawień". Dlatego nie pytaj po raz kolejny o to, na co już odpowiedź otrzymałeś wielokrotnie.
Ostatnio zmieniony 2021-11-28, 16:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2021-11-28, 15:43

Chyba nie chcial bys wiedziec (...) za pisanie bredni - dostajesz 24 godziny blokady do przemyslenie, czy chcesz zostac z nami i powstrzymać się od prywatnych swoich wynurzeń na temat Marka?, czy chcesz się z nami rozstać? - no proszę cię! czy nie możesz się powstrzymać?, zachowujesz się jak psychofan! - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-11-28, 16:08 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-11-28, 18:28

Zaśpiewałam dzisiaj Psalm na Mszy. Po raz pierwszy w życiu.

Byłam na dniu skupienia dla kobiet i zgłosiłam się do zaśpiewania. Czcionka w lekcjonarzu nie była dla mnie aż tak duża. Dobrze, że zabrałam ze sobą drugie okulary – do czytania – ale i tak była dla mnie za mała. Jeśli mam książkę z taką czcionką, to korzystam z okularów do czytania i lupy jednocześnie.

Największy mam problem właśnie z okularami, ponieważ innych używam do patrzenia w dal, a innych do patrzenia z bliska. Żeby nie bawić się przed amboną (jak się nazywa to miejsce, gdzie leży lekcjonarz?) w zmianę okularów (muszę w tym momencie położyć etui na czymś płaskim i stabilnym, a w takich warunkach to trudne), zmieniłam okulary wcześniej. Niestety, konsekwencją tego było to, że źle widziałam z daleka, a miałam do przejścia 3 schodki. Wchodząc, poradziłam sobie, ale często, nawet w okularach do patrzenia w dal, mam problem z zejściem z wszelkich schodów, bo mi się zlewają z tłem. I tak się też zdarzyło, że schodząc po tych schodkach po zaśpiewaniu Psalmu w okularach do czytania, mało nie potknęłam się o jeden z nich, chociaż bardzo uważałam i jedną nogą „badałam podłoże”. Podbiegła do mnie siostra zakonna i mi pomogła.

Psalm zaśpiewałam, grała siostra organistka, której przed Mszą zaśpiewałam melodię, dzięki czemu mogła mi zagrać też pierwsze dźwięki. Kiedy podniosłam lekcjonarz bliżej oczu, niechcący zrzuciłam z ambony kartkę (chyba z intencjami do modlitwy wiernych), którą po zaśpiewaniu podniosłam i położyłam na swoje miejsce.

A zatem trochę zamieszania było, ale jednak się udało. Panu Bogu niech będą dzięki!

Od kilku pań i siostry zakonnej usłyszałam, że ładnie zaśpiewałam. Wiem, że to śpiew na chwałę Bożą, ale ja tak za bardzo nie wierzę we własne umiejętności, więc to dla mnie dużo znaczy, bo dodało mi odwagi i pewności, że w piątek mogę zaśpiewać z większym spokojem, jeśli Pan Bóg pozwoli.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł, jak mam sobie poradzić z problemem dotyczącym okularów? Nie mogę przecież ciągle drukować sobie Psalmu, gdybym chciała śpiewać częściej. Chyba musiałabym je zmieniać przy ambonie, a wtedy to dłużej potrwa i zwrócę niepotrzebnie na siebie uwagę (choć jeśli spadnę ze schodka, to też, a nawet gorzej).
Ostatnio zmieniony 2021-11-28, 18:29 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-11-28, 18:35

W 2010 pierwszy raz zdecydowałem się na okulary progresywne. Zwykle dość drogie, ale ostatnio pojawiają się tanie. Nawet bardzo tanie, jak na dotychczasowe ceny. Ale i tak kosztują niemało. Niektórzy z trudnością je tolerują. Przyzwyczajałem się kilka dni. Parę razy, o mało co nie wylądowałem na ryju schodząc ze schodów. Ale po kilku dniach człowiek się przestawia, tzn. zamiast ruszać oczyma, rusza głową. Teraz nie przyszłoby mi do głowy, aby używać zwykłych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-11-28, 18:39

@Andej
Mnie okuliści takie okulary odradzali. Mam też ograniczone pole widzenia i właściwie używam tylko jednego oka do patrzenia, bo drugie jest słabsze i nie potrafię patrzeć jednym i drugim na raz. Nie wiem, jak się to robi. Jak zdrowi ludzie łączą obraz lewego oka z obrazem oka prawego? Pewnie naturalnie i nieświadomie, ale ja nie umiem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-11-28, 19:40

Kasia pisze: 2021-11-28, 18:39 Mnie okuliści takie okulary odradzali.
Ino się zwierzyłem, albowiem nieraz doprowadzało mnie do paski zmienianie. Zwłaszcza z sytuacjach nerwowych.
Kasia pisze: 2021-11-28, 18:39 Mam też ograniczone pole widzenia i właściwie używam tylko jednego oka do patrzenia, bo drugie jest słabsze i nie potrafię patrzeć jednym i drugim na raz.
To wymaga długotrwałych ćwiczeń w dobrze dopasowanych okularach. I dużego samozaparcia.

Ale lekarzem nie jestem. Jeno noszącym okulary od dzieciństwa. Jest też laser i sztuczna soczewka. Ale przyznam, że choć w mdłości bardzo się tym interesowałem (wtedy ryzyko było, co najmniej, kilkuprocentowe), to nie zdecydowałem się na interwencję chirurgiczną. Ze strachu przed ew. niepowodzeniem. Ale kiedyś, z konieczności, musiałem zamienić soczewki na sztuczne. Niesamowite. Nagle zacząłem dobrze widzieć. Ale wkrótce zaczęły się zmiany związane z wiekiem. I jest, jak jest. Ale widzę. I z tego się cieszę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-11-28, 19:42

@Andej
Moja sytuacja jest bardziej skomplikowana; mojej wady nie skoryguje ani laser, ani soczewki.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-11-28, 19:47

Zaznaczyłem, że lekarzem nie jestem.
Wiem jeno, że kiedyś, i to kilku niezależnych okulistów, stwierdziłem, że oślepnę w ciągu krótkiego czasu. W panice ganiałem od jednego do drugiego, jednocześnie starając się zapamiętać mieszkanie. Łaziłam==em z zamkniętymi oczyma po domu. Aż trafiłem na kogoś, kto anulował wyrok.

Nie namawiam do naśladowania. Niemal do niczego nie namawiam. Jedynie do szukania pomocy u specjalistów, z założeniem, że każdy z nich może się mylić. I do nieustannej nadziei. I cieszenia się tym, że nie jest gorzej. Że widzisz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-11-29, 11:28

Przyjęłam dzisiaj szczepionkę na grypę. :) 2 punkty darmowych szczepień przeciwko grypie w moim mieście, tam, gdzie byłam, na grypę szczepią od godz. 8 do 10, potem już tylko na COVID. Niestety, tłumów nie było, tylko pojedyncze osoby. W kolejce rozmawiałam z panem, w którego rodzinie są osoby niechcące się szczepić przeciwko COVID. Ogólnie nieciekawie.
Ostatnio zmieniony 2021-11-29, 11:28 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2021-11-30, 12:51

Robię sobie przerwę od pisania na forum do Świąt.

Mam dość przepychanek na żenująco niskim poziomie, dość czytania opinii ludzi myślących, że znają się na czymś lepiej niż eksperci, dość ludzi źle piszących o katolicyzmie itd. Zrobiliście sobie z forum religijnego Facebooka – ścianę bzdur na każdy temat, żeby tylko napisać.

Adwent to czas wyciszenia. A mądrości religijne znajdę w książkach i Słowie Bożym.

Do zobaczenia.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Praktyk » 2021-11-30, 13:01

Kasia pisze: 2021-11-30, 12:51 Robię sobie przerwę od pisania na forum do Świąt.

Mam dość przepychanek na żenująco niskim poziomie, dość czytania opinii ludzi myślących, że znają się na czymś lepiej niż eksperci, dość ludzi źle piszących o katolicyzmie itd. Zrobiliście sobie z forum religijnego Facebooka – ścianę bzdur na każdy temat, żeby tylko napisać.

Adwent to czas wyciszenia. A mądrości religijne znajdę w książkach i Słowie Bożym.

Do zobaczenia.
Posty są wskazane. Od forum też. Miłych lektur. :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-12-05, 13:50

Kasia pisze: 2021-11-28, 18:28 Zaśpiewałam dzisiaj Psalm na Mszy. Po raz pierwszy w życiu.

Byłam na dniu skupienia dla kobiet i zgłosiłam się do zaśpiewania. Czcionka w lekcjonarzu nie była dla mnie aż tak duża. Dobrze, że zabrałam ze sobą drugie okulary – do czytania – ale i tak była dla mnie za mała. Jeśli mam książkę z taką czcionką, to korzystam z okularów do czytania i lupy jednocześnie.

Największy mam problem właśnie z okularami, ponieważ innych używam do patrzenia w dal, a innych do patrzenia z bliska. Żeby nie bawić się przed amboną (jak się nazywa to miejsce, gdzie leży lekcjonarz?) w zmianę okularów (muszę w tym momencie położyć etui na czymś płaskim i stabilnym, a w takich warunkach to trudne), zmieniłam okulary wcześniej. Niestety, konsekwencją tego było to, że źle widziałam z daleka, a miałam do przejścia 3 schodki. Wchodząc, poradziłam sobie, ale często, nawet w okularach do patrzenia w dal, mam problem z zejściem z wszelkich schodów, bo mi się zlewają z tłem. I tak się też zdarzyło, że schodząc po tych schodkach po zaśpiewaniu Psalmu w okularach do czytania, mało nie potknęłam się o jeden z nich, chociaż bardzo uważałam i jedną nogą „badałam podłoże”. Podbiegła do mnie siostra zakonna i mi pomogła.
(...)
Kasiu na Ołtarzu Słowa jest poniżej taka płaska półka - możesz z niej skorzystać
ale w twojej sytuacji, ja bym każdorazowo drukował test zwrotek i uczył się na pamięć, kartkę wkładaj w takie ładne okładki do dyplomu
https://www.google.com/search?client=fi ... dka+dyplom
Ostatnio zmieniony 2021-12-05, 13:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-12-06, 18:45

Komunikat techniczny
W związku z koniecznością wykonania prac technicznych, Twoja usługa hostingowa [ czyli Forum- Dezerter] będzie chwilowo niedostępna, zgodnie z poniższym planem:

rozpoczęcie prac
2021-12-06 22:00:00
zakończenie prac
2021-12-07 02:00:00
czas niedostępności
od 2 do 3 h
uwagi
W podanym przedziale czasowym zostaną wykonane prace sprzętowe w obrębie serwera, na którym ulokowana jest Twoja usługa hostingowa, co będzie wiązało się z przerwą w dostępie do niej.
Czyli dzisiaj raczej wcześniejsza cisza nocna ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ