Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-06-18, 22:11

adampiotr pisze: 2021-06-18, 21:51Nie zakładam nowego tematu wiec napiszę tutaj.
Npo i dobrze. Choć, gdybyś troszkę poszperał, to znalazłbyś watek, w którym toczyła się dyskusja na ten temat. I zawarte są tam odpowiedzi na nurtujące kwestie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-18, 22:56

@adampiotr tutaj jest wątek, który może być w rozważaniu tej tematyki trochę pomocny: viewtopic.php?f=14&t=11468
Ostatnio zmieniony 2021-06-18, 22:57 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Susanna » 2021-06-26, 08:03

Po raz kolejny proszę o usunięcie mojego starego konta @Claudiax Dziękuję.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

amico47
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2021

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: amico47 » 2021-06-26, 10:57

Witam!

Potrzebuję pomocy w znalezieniu dokumentów Kościoła gdzie będzie ujęte, że szerzenie i kult nie uznanych przez kk objawień prywatnych jest grzechem

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2021-06-26, 12:35

amico47 pisze: 2021-06-26, 10:57 Witam!

Potrzebuję pomocy w znalezieniu dokumentów Kościoła gdzie będzie ujęte, że szerzenie i kult nie uznanych przez kk objawień prywatnych jest grzechem
Jeśli chodzi o objawienia prywatne które zostały przez Kościół rozeznane i odrzucone to chyba nie ma wątpliwości i tymi dokumentami są te w których mowa o tym właśnie odrzuceniu.

Natomiast jeśli chodzi o te objawienia prywatne które jeszcze nie były przez Kościół rozeznawane to chyba nie jest to grzechem( poza takimi w których są jakieś ewidentnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła rzeczy) tylko zalecana jest daleko idąca ostrożność.
Ostatnio zmieniony 2021-06-26, 12:36 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-06-26, 15:13

Dayy pisze: 2021-06-26, 08:03 Po raz kolejny proszę o usunięcie mojego starego konta @Claudiax Dziękuję.
Już spełnione, przepraszam za zwłokę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-06-26, 16:55

Albertus pisze: 2021-06-26, 12:35
amico47 pisze: 2021-06-26, 10:57 Witam!

Potrzebuję pomocy w znalezieniu dokumentów Kościoła gdzie będzie ujęte, że szerzenie i kult nie uznanych przez kk objawień prywatnych jest grzechem
Jeśli chodzi o objawienia prywatne które zostały przez Kościół rozeznane i odrzucone to chyba nie ma wątpliwości i tymi dokumentami są te w których mowa o tym właśnie odrzuceniu.

Natomiast jeśli chodzi o te objawienia prywatne które jeszcze nie były przez Kościół rozeznawane to chyba nie jest to grzechem( poza takimi w których są jakieś ewidentnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła rzeczy) tylko zalecana jest daleko idąca ostrożność.
Dokładnie
Dlatego najlepiej załóż wątek i opisz o czym myślisz, o co pytasz?.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

amico47
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2021

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: amico47 » 2021-06-26, 21:08

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-06-18, 22:56 @adampiotr tutaj jest wątek, który może być w rozważaniu tej tematyki trochę pomocny: viewtopic.php?f=14&t=11468
Nie znalazłem tam linka do dokumentu gdzie jest napisane jak napisałem w swoim wątku...

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-06-26, 16:55
Albertus pisze: 2021-06-26, 12:35
amico47 pisze: 2021-06-26, 10:57 Witam!

Potrzebuję pomocy w znalezieniu dokumentów Kościoła gdzie będzie ujęte, że szerzenie i kult nie uznanych przez kk objawień prywatnych jest grzechem
Jeśli chodzi o objawienia prywatne które zostały przez Kościół rozeznane i odrzucone to chyba nie ma wątpliwości i tymi dokumentami są te w których mowa o tym właśnie odrzuceniu.

Natomiast jeśli chodzi o te objawienia prywatne które jeszcze nie były przez Kościół rozeznawane to chyba nie jest to grzechem( poza takimi w których są jakieś ewidentnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła rzeczy) tylko zalecana jest daleko idąca ostrożność.
Dokładnie
Dlatego najlepiej załóż wątek i opisz o czym myślisz, o co pytasz?.
Chodzi mi np o sektę Medjugorie. Objawienie nie będzie raczej uznane ponieważ znaleziono liczne herezje oraz wzywanie do nieposłuszeństwa itd. Kościół nie może jeszcze ich nie uznać, bo się nie skończyły. Znajomi księża twierdzą, że to grzech promować nie zatwierdzone bez względu na przyczynę, ale żaden nie ma czasu szukać gdzie konkretnie o tym pisze.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2021-06-26, 21:14

tutaj nasz piotrowski tak rozkminil temat ze juz bardziej nie mozna O:-)
viewtopic.php?f=10&t=188&p=240983&hilit ... je#p240983
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-06-26, 21:26

Z nam wielu ludzi, dobrych i pobożnych katolików, którzy jeżdżą regularnie i od lat do Medjugorie z pielgrzymkami i pozostają nadal w KK, są aktywni i ortodoksyjni
i dzisiaj np. byli na Eucharystii z Prymasem, ukończyli Prymasowskie Studium Biblijno-Pastoralne, są Nadzwyczajnymi Szafarzami itd itp
i nie mówię o sobie, bo ja tam nie byłem i się nie wybieram - zajrzyj do wskazanego wątku i tam kontynuujmy dyskusję
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-27, 13:57

Lepsze numery tosmy w wojsku robili z wykrywaczami.
Nakierowanie petli wykrywacza na rozne czesci ciala nie dawaly zadnego sygnalu, a nakierowanie na glowe kolegi dawalo zawsze mocny sygnal.
Smialismy sie pozniej jeden z drugiego ze wykrywacz wykryl zakuta glowe, jak helm rycerza. ;)
Zreszta, bramki z wykrywaczami np. na lotniskach nie obejmuja glowy, bo zawsze bylby sygnal wykrywacza i dzialaja jedynie do wysokosci ponizej ramion, bez wzgledu na rodzaj i typ wykrywacza-czujnikow.
Kiedys na warszawskim lotnisku smiac mi sie chcialo jak po przejsciu na skroty pod linami barierek oznaczajacych droge kolejki, bo nie bylo zadnej kolejki,
Nie popelilem zadnego wykroczenia, ale ochroniarz wlaczyl sygnal bramki by mnie ukarac za przejscie pod linkami. ;) Oczywiscie nic metalowego nie mialem na sobie, ale ochroniarz chcial pokazac ze moze mnie zrewidowac. ;)
To samo czesto dzieje sie w sklepach i ochroniarz sam moze wlaczyc sygnal bramki, tyle tylko ze jest to naruszeniem prawa i jak ochroniarz trafil by na nic nie wynoszacego prawnika to mialby powazne problemy, nie wspominajac o utracie pracy.

Teraz takie chodzenie zygzakiem po wyznaczonej trasie implementuje sie wszystkim i wszedzie, czy jest sens czy go nie ma.
Mamy isc jak to bydlo w waskich korytarzach ubojni.
Ostatnio zmieniony 2021-06-27, 14:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abi » 2021-06-27, 19:30

wypraszam sobie zebym byla bydlo
i musialam sprawdzic "implementuje sie"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-27, 20:21

abi pisze: 2021-06-27, 19:30 wypraszam sobie zebym byla bydlo
i musialam sprawdzic "implementuje sie"
Chodzi o to ze wladze do tego daza, Traktuja kazdego jak idiote, ktory niec nie wie i nie rozumia i powinien robic tylko tak i tylko to co mu ktos kaze.
Spojz wokol, globalne ocieplenie i podatki za emisje, coraz to nowe przepisy euroejskie podobne do tych jak te znane chyba wszystkim na krzywizne banana. Staruszkow zmuszaja do zmiany ogrzewania na gazowe, ale nie martwia sie ze z emerytury nie starczy tym staruszkom na oplaty za gaz na ogrzewanie. Co z tego ze doloza do nowego koltla, jak na oplaty nie doloza. nawet jak emisje spalin szkodza, to brak srodkow na ogrzewanie mieszkan przez takich staruszkow to bezposrednie dla nich zagrozenie zycia tu i teraz, a nie z 50 lat.
Az strach w ogole zyc, bo niedlugo za pierdniecie na ulicy cie zamkna, a jak bedziesz chciala dluzej zyc, to nie bedziesz gadala z lekarzami, tylko z urzednikami podatkowymi, by zaplacic podatek od zanieczyszczenia atmosfery przez oddychanie, na kolejne pare lat.
Ostatnio zmieniony 2021-06-27, 20:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

bialymis

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: bialymis » 2021-06-27, 20:56

abi pisze: 2021-06-27, 19:30 wypraszam sobie zebym byla bydlo
i musialam sprawdzic "implementuje sie"
Masz jeszcze jakieś życzenia ?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abi » 2021-06-27, 20:59

bialymis pisze: 2021-06-27, 20:56
abi pisze: 2021-06-27, 19:30 wypraszam sobie zebym byla bydlo
i musialam sprawdzic "implementuje sie"
Masz jeszcze jakieś życzenia ?
bede cie informowac na biezaco :p
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ