Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-21, 18:47

ech... taka zlowroga cisza, ze mam wrażenie ze wszyscy dostali bana...
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-07-21, 19:24

Nie wiedziałem, że ma blokadę na 24, więc czekamy aż wróci i może się ogarnie - jak nie to jego wybór i decyzja.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

TOMVAD 45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-22, 01:03

Dominik pisze: 2020-07-21, 16:35 Chwila, dałem mu bana na 24h,,, nie odpisze dziś.

Dodano po 47 sekundach:
viewtopic.php?f=48&t=8412&p=216037#p216037
Jasno mi stwierdził że został wyrzucony z forum.
Dezerter pisze:Nie wiedziałem, że ma blokadę na 24, więc czekamy aż wróci i może się ogarnie - jak nie to jego wybór i decyzja.
Jak dla mnie to ogarnięcie się potrzebne jest nam wszystkim. Wystarczy postawić kwestię postawy chrześcijańskiej i zadać sobie pytanie: CZY BYŁEM UCZCIWY WOBEC MARCINA? CZY NIE URAZIŁEM GO NICZYM? Odpowiedzmy sobie na to pytanie szczerze. Ja nie czuję się całkowicie czysty,mimo że nie ma do mnie jakieś pretensji czy żalu - mam z nim kontakt. Jednak też biorę udział w dyskusjach,może też nie byłem gdzieś fair wobec kogoś,nie tylko jego. Trzeba brać pod uwagę fakt że on jest takim samym człowiekiem jak my i takim samym katolikiem jak my,tyle że na niektóre sprawy może inaczej patrzeć. Jego poglądy nie muszą być takie same jak nasze, ale to go przecież nie wyłącza z grona katolików. On nie jest idealny i my też. Bądźmy uczciwi nie tylko wobec niego ale tez wobec siebie i Boga.

Czy chcielibyście aby ktoś wam dał bana za wasze poglądy tylko dlatego że się różnią od innych?

Piszę to nie dlatego by w jakiś szczególny sposób stać za Marcinem, on potrafi bronić się sam. Piszę to dlatego że jesteśmy wszyscy tacy sami- słabi,grzeszni katolicy. Czy zawsze mamy rację? Nie. Jesteśmy omylni,popełniamy błędy. Czy zatem jesteśmy lepsi od Marcina czy innych?

Dlatego piszę że ogarnięcie potrzebne jest nam wszystkim. Bądźmy uczciwi jako chrześcijanie.

Gdy napisałem krytykę wobec Trzaskowskiego to miałem uwagi że go krytykuję a przecież dobrze wiemy że współtworzył rezolucję przeciwko Polsce, że dopuścił się szantażu, że wraz z ratuszem utrudniali wypłatę odszkodowań dla pokrzywdzonych przez mafie reprywatyzacyjną a wspierał LGBT,stoi w sprzeczności z Kościołem i jego nauką. I bronimy go bo jest człowiekiem. Marcin tez jest człowiekiem i to katolikiem. Jemu tez należy się szacunek,bardziej niż Trzaskowskiemu. Jak to będzie wyglądać wobec kogoś takiego jak Trzaskowski? Zastanówmy się nad tym,rozważmy to.

Tutaj nie chodzi o krytykę tylko o szacunek. Jeśli żądamy,oczekujemy szacunku dla takich jak Trzaskowski czy inni lewacy to tym bardziej należy się on katolikom,mimo innych poglądów.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-22, 06:50

tez mowilam o niewyrzucaniu ludzi ;) tylko ja nie umiem tak ładnie opisać ;)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-07-22, 07:19

Czy chcielibyście aby ktoś wam dał bana za wasze poglądy tylko dlatego że się różnią od innych?
Sugerowanie nam jako forum tajnych powiązań z protestantami
a mi i całej administracji nieuczciwości złej woli i oszustwa nazywasz własnymi poglądami :!: :?: :-o
Bez żartów proszę - a moja dobra wola, to przeproszenie Marcina w jego wątku, napisanie pojednawczego pw tłumaczącego moje stanowisko i konsekwencje, wykazanie krok po kroku jak sprawy się miały, odpuszczenie mu sprawy z Zielińskim. Moim zdaniem zrobiłem za dużo i za bardzo pojednawczo (za co jestem na pw krytykowane za pobłażliwość). Jeśli Marcin nadal pootrzymuje niczym nie uzasadnione zarzuty w stosunku do forum i jego Administratora, to na tak złym forum nie powinien chcieć pisać, - ja bym nie chciał. Czekamy na jego decyzję a więc pierwsze posty - u nas 3 ostrzeżenie to jest usunięcie z forum za recydywę i brak współpracy z Administracją.
Błogosławionego dnia życzę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-22, 07:27

8-| kurcze... to ja bralam protestantów jako niemal współbraci w wierze, a to jakies straszne typy sa!! :-?

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
"protestantyzm – jedna z głównych gałęzi chrześcijaństwa, obok katolicyzmu i prawosławia"
aha... pewnie my jesteśmy "ci lepsi "
Jezus byl galilejczykiem, żydzi (judejczycy) traktowali ich jako pogan....
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-22, 08:18

Wydaje mi się, że myli się tu szacunek do człowieka oraz tolerancję na zachowanie tego człowieka.

Pierwsze jest konieczne i obowiązkowe w stosunku do każdego - kochaj bliźniego swego.
Na drugie człowiek pracuje sam swoim zachowaniem. Jesli to zachowanie jest złe to człowiek ponosi jego konsekwencje, taka jest nawet nauka katolicka. Tego nauczył nas Bóg. Nie machnął ręką na nasze grzechy, tylko domagały się sprawiedliwej ofiary. Żaden z ludzi nie mógł złożyć takiej ofiary, dlatego Jezus zrobił to za nas. Ale sprawiedliwości stało sie zadość.

Tomku, jesli nie umiesz rozróżnić czy ktos pisze prawdę, czy pisze fałszywie to współczuję CI bardzo. Po to mamy rozum by nie wierzyć we wszystko co słyszymy... Podstawowe podobieństwo do sytuacji w Raju... Ewa usłyszała od węża słowa kłamliwe, ale ich nie rozeznała i wiemy jak się to skończyło... zwiedzeniem i konsekwencjami dla całej ludzkości.

Jesli chcemy żyć wiarą i biblijnie to trzeba dostrzegać podobieństwa w Biblii do naszych sytuacji życiowych.
Nasz szacunek jako do człowieka Marcin ma, miał czas aby się zreflektować, przeprosić, wyprostować swoje "poglądy", kiedy znajdowałam artykuły przeczące Jego tezom. Nie zrobił tego, tylko dalej zarzucał nas kolejnymi zarzutami.
Naprawdę mamy to tolerować?! Gdzie masz w Biblii zalecenie, pozwólcie się zwodzić i dajcie wiarę fałszywym zarzutom?

Poza tym to miejsce ma konkretny regulamin, który obowiązuje każdego i każdy mu podlega. Tylko na tej podstawie decyduje się tu o karach, upomnieniach czy blokadach. Nie na podstawie widzi mi się albo tylko dlatego ze czyjeś poglądy nam się nie podobają.

@abigail Protestanci są naszymi braćmi w wierze. Ale braterstwo wymaga dialogu na równych prawach, jeśli przychodzi protestant z nastawieniem antykatolickim i celowo obraża katolików lub ich uczucia religijne, próbując tez obrazić Maryję i udowadniać nam jak bardzo się mylimy, to za takie obrażanie lecą ostrzeżenia a po 3 na koncie leci blokada stała na dostęp na forum, głównie dlatego że łamie regulamin tego miejsca.

Tak więc każdy ma czas by nauczyć się pisać w atmosferze wzajemnego szacunku. Jesli nie ma szacunku to nic dobrego z takich dyskusji nie będzie.
To miejsce ma być miejscem nie tylko zdobywania wiedzy, którą wiele osób tu się dzieli, ale także pewnego rozwoju duchowego. Poznajemy Prawdę jaka jest w Słowie Bożym i staramy się ją przyjąć do serca.
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że godzę się na fałsz obok prawdy i to na równych zasadach... Fałsz się demaskuje i odrzuca.
Dokładnie to tu robimy. Odrzucamy czyjeś fałszywe twierdzenia, a nie człowieka.
Człowiek może się poprawić, ale jeśli nie chce... czyli popełnia recydywę... a za to są kary, prawda?

To miejsce jest dobrowolne i otwarte, nie ma przymusu pisania na forum, gdzie się wszystko nie podoba...
Ale jeśli ktoś chce tu pisać to musi przestrzegać , bo chaos szukaniu Boga nie służy.
A przede wszystkim naszym zadaniem w życiu i na forum jest szukanie Boga!

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-22, 08:29

ale jeśli ja przychodze tu na forum glownie szukac obecnosci ludzi to jeszcze ujdzie?
szukanie obecnosci Boga to troche zbyt patetyczne, aby moja przekorna natura sie do tego przyznawała :p
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-22, 08:39

Abigail, wchodząc na forum akceptujesz regulamin tego miejsca i przestrzeganie go Cię obowiązuje (jak każdego z nas)
poza tym pisz i ciesz się obecnością ludzi. :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18852
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-22, 08:57

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-22, 01:03 Jak dla mnie to ogarnięcie się potrzebne jest nam wszystkim. Wystarczy postawić kwestię postawy chrześcijańskiej i zadać sobie pytanie: CZY BYŁEM UCZCIWY WOBEC MARCINA? CZY NIE URAZIŁEM GO NICZYM?
Tak, byłem uczciwy wobec Marcina.
Więcej - byłem życzliwy. Nawet Go broniłem. Nie mam sobie nic do wyrzucenia w tym względzie.
Czy chcielibyście aby ktoś wam dał bana za wasze poglądy tylko dlatego że się różnią od innych?
Marcin nie dostał bana za to "że jego poglądy różnią się od innych".
Chyba, że pod nazwą poglądy rozumiesz także fałszywe oskarżenia.
Tutaj nie chodzi o krytykę tylko o szacunek.
Tak. Tu nie chodzi również o poglądy, tylko o szacunek.
Podzielam wiele (nie wszystkie) spośród opinii Marcina - i jakoś mnie nie zbanowano.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2020-07-22, 16:42

abigail pisze: 2020-07-22, 07:27 8-| kurcze... to ja bralam protestantów jako niemal współbraci w wierze, a to jakies straszne typy sa!! :-?

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
"protestantyzm – jedna z głównych gałęzi chrześcijaństwa, obok katolicyzmu i prawosławia"
aha... pewnie my jesteśmy "ci lepsi "
Jezus byl galilejczykiem, żydzi (judejczycy) traktowali ich jako pogan....
Bywają bardzo różni protestanci. "Straszne typy" też. Podobnie zresztą jak wśród katolików.

czy katolicy są lepsi? Niekoniecznie. nawet myślę ze ci nieliczni polscy protestanci są często o wiele bardziej zaangażowani w swoja wiarę, bardziej świadomi tego w co wierzą bardziej radykalni niż większość polskich katolików.

Tylko że nie o to chodzi. Chodzi o to gdzie jest Prawda. Nie mogą mieć wszyscy racji we wszystkim. Jeśli ludzie mają sprzeczne poglądy na jakieś sprawy to nie mogą wszyscy mieć racji. Ktoś musi mieć rację a ktoś musi się mylić . Ewentualnie mogą się wszyscy mylić ale na pewno nie wszyscy maja rację.

TOMVAD 45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-22, 17:02

Albertus pisze:

Tylko że nie o to chodzi. Chodzi o to gdzie jest Prawda. Nie mogą mieć wszyscy racji we wszystkim. Jeśli ludzie mają sprzeczne poglądy na jakieś sprawy to nie mogą wszyscy mieć racji. Ktoś musi mieć rację a ktoś musi się mylić . Ewentualnie mogą się wszyscy mylić ale na pewno nie wszyscy maja rację.

Bardzo dobrze ujęte. Wielką sztuką jest potrafić przyznać się że się nie ma racji. To jeden z elementów pokory,gdyż trzeba się uniżyć aby przyznać się że nie ma się racji.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2020-07-22, 21:17

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-22, 17:02
Albertus pisze:

Tylko że nie o to chodzi. Chodzi o to gdzie jest Prawda. Nie mogą mieć wszyscy racji we wszystkim. Jeśli ludzie mają sprzeczne poglądy na jakieś sprawy to nie mogą wszyscy mieć racji. Ktoś musi mieć rację a ktoś musi się mylić . Ewentualnie mogą się wszyscy mylić ale na pewno nie wszyscy maja rację.

Bardzo dobrze ujęte. Wielką sztuką jest potrafić przyznać się że się nie ma racji. To jeden z elementów pokory,gdyż trzeba się uniżyć aby przyznać się że nie ma się racji.
Masz oczywiście rację. Jednak mi chodziło raczej o to że to nie jest wszystko jedno czy chrześcijanin jest katolikiem czy protestantem i pełnia prawdy jest w Kościele Katolickim.I jest tak pomimo tego że jest wiele różnych grzechów, głupoty, błędów i słabości wśród katolików.

TOMVAD 45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-22, 21:27

Zgadzam się z tym twierdzeniem:
i pełnia prawdy jest w Kościele Katolickim.I jest tak pomimo tego że jest wiele różnych grzechów, głupoty, błędów i słabości wśród katolików.
I to w pełni.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-24, 22:19

Polecicie jakąś klawiaturę do komputera?
Obecna mi padła.

ODPOWIEDZ