Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nasze aukcje charytatywne dla WOŚP

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-11, 01:35

Obawiam się, że ani Twoje opadanie rąk, ani Twoje wrażenie nie są zbyt dobrym argumentem. Stanowczo od nich wolę patrystykę ;)
DariuszuJ, Twój dar, w pewnym sensie Twoja sprawa. Ja tylko komentuję zasadę, którą przyjąłeś i publicznie tu ogłosiłeś.

"Argumentacja" że ktoś inny też może mieć coś za uszami jest złudna - tak to można zdeprecjonować każdy wybór. To nawet nie chodzi o jakieś (prawdziwe czy domniemane) machlojki. Widać wyraźnie, że WOŚP jednak ma pewne cele propagandowe, pewne podejście do chrześcijaństwa i wiary, wreszcie lansuje pewien (zdecydowanie nie chrześcijański) sposób dawania.
I chyba warto popracować, żeby poznać "komu dajesz" (i, co za tym idzie, kogo wspierasz).

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Nasze aukcje charytatywne dla WOŚP

Post autor: DariuszJ » 2021-01-11, 08:20

Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-11, 01:35 Obawiam się, że ani Twoje opadanie rąk, ani Twoje wrażenie nie są zbyt dobrym argumentem. Stanowczo od nich wolę patrystykę ;)
DariuszuJ, Twój dar, w pewnym sensie Twoja sprawa. Ja tylko komentuję zasadę, którą przyjąłeś i publicznie tu ogłosiłeś.

"Argumentacja" że ktoś inny też może mieć coś za uszami jest złudna - tak to można zdeprecjonować każdy wybór. To nawet nie chodzi o jakieś (prawdziwe czy domniemane) machlojki. Widać wyraźnie, że WOŚP jednak ma pewne cele propagandowe, pewne podejście do chrześcijaństwa i wiary, wreszcie lansuje pewien (zdecydowanie nie chrześcijański) sposób dawania.
I chyba warto popracować, żeby poznać "komu dajesz" (i, co za tym idzie, kogo wspierasz).
Marku, a kto tu coś argumentuje opadaniem rąk? Proszę Cię.
Pływaj sobie dalej amatorsko w tej swojej patrystyce i apologetyce, tylko dobra rada z mojej strony - nie zapomnij, że wiara katolicka i teologia, to nie tylko patrystyka, apologetyka i historyczne fakty, a coś więcej. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-01-11, 08:21 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 2 razy.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Nasze aukcje charytatywne dla WOŚP

Post autor: Pompieri » 2021-01-11, 11:37

Dopowiem - wspieralem, wspieram i zamierzam wspierac. Ale tak jak Marek pisze - mam oczy otwarte komu i na co. I na jakich zasadach.
Nie badz kasliwy w tym gadaniu o plywaniu, Dariuszu, bo i moze tak byc, ze sam plywasz.
No, ok - pozdrawiam serdecznie - niech nasze zycie bedzie ku Bogu, na ile potrafimy ...

Ps: a skad taka teza, ze dla Marka jedynie patrystyka itd? Nie zagalopowales sie aby, Dariuszu?

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Nasze aukcje charytatywne dla WOŚP

Post autor: DariuszJ » 2021-01-11, 12:54

Pompieri pisze: 2021-01-11, 11:37 Dopowiem - wspieralem, wspieram i zamierzam wspierac. Ale tak jak Marek pisze - mam oczy otwarte komu i na co. I na jakich zasadach.
Nie badz kasliwy w tym gadaniu o plywaniu, Dariuszu, bo i moze tak byc, ze sam plywasz.
No, ok - pozdrawiam serdecznie - niech nasze zycie bedzie ku Bogu, na ile potrafimy ...

Ps: a skad taka teza, ze dla Marka jedynie patrystyka itd? Nie zagalopowales sie aby, Dariuszu?
Ja tak nie napisałem, ze dla Marka to jedynie patrystyka itd., tylko napisałem "nie zapomnij" - ja tu nie widzę jasnego stwierdzenia z mojej strony, że Marek z całą pewnością patrzy tylko na powyższe, a na inne kwestie nie.

Ja tam kąśliwy nie jestem. ;) Stwierdziłem tylko fakty - po pierwsze, że amatorsko, po drugie, że się tym pasjonuje, więc pływa w tych tematach i do tego rada forumowicza żeby pamiętać, aby mieć na uwadze więcej, nie osądzając, czy ma, czy nie ma. ;)

Ja ze swojej strony do dodania nic już nie mam do tego tematu. Już ustaliliśmy - Ty i Marek inaczej to widzicie, a ja inaczej - nie po chrześcijańsku. Nie wiem jak ja się wytłumaczę Panu Bogu na sądzie, że Jurkowi wrzucałem do puchy. ;D Dziękuję, pozdrawiam & z modlitwą. :)

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2021-01-11, 15:19

Przestan chrzanic od rzeczy i nie wchodz na emocje.
po prostu - czyn jak uwazasz , aby z intencja, ze dla Boga. I to jest wazne.
Trzymaj sie.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: DariuszJ » 2021-01-11, 18:07

Pompieri pisze: 2021-01-11, 15:19 Przestan chrzanic od rzeczy i nie wchodz na emocje.
po prostu - czyn jak uwazasz , aby z intencja, ze dla Boga. I to jest wazne.
Trzymaj sie.
Szkoda, że emocje poniosły. Nie wiem o jakim wchodzeniu na emocje piszesz i chrzanieniu od rzeczy. To tylko troche nabijanie się dla rozluźnienia, bo uważam, że przesadzacie i wyolbrzymiacie - taka moja opinia. Nie spinaj się, szkoda już nerwów. Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-01-11, 18:37

Dominik prosił, aby tylko kolejne deklaracje.
Ale życie kiepsko toleruje ruch jednostronny. Uważam, że sceptyczne uwagi warto wziąć pod uwagę. Ale mam rozdwojenie jaźni.
Z jednej strony pochwalam inicjatywę wspierania działalności charytatywnej, z drugiej obawiam się szkodliwości związanej z czyimś działaniem.
O ile ofiarność jest piękna i godna pochwały, to nie można jej odrywać od skutków.
Jestem przekonany, że najlepsza jest działalność bezpośrednia. Gdy mamy świadomość, że wsparcie jest wsparciem potrzebujących. Natomiast nabijanie w melony, wspieranie krewnych królika budzi wątpliwości. Zwłaszcza, gdy królik otwarcie i głośno atakuje to, co najważniejsze i najświętsze.

Ofiarowujcie swoje fanty. Jak najwięcej. Ale ze świadomością, że jakiś procent zostanie spożytkowany zgodnie z Waszymi wartościami, a jakiś wprost przeciwnie.

Jeśli mam dać datek głodnemu lub spragnionemu alkoholu i zakąski, daję temu pierwszemu. Choć ten drugi też głodny.
Jeśli mam dać datek głodnemu, to daję najpierw temu, a którym wiem, że jest głodny, potem temu, kto cichutko prosi. A dopiero na końcu temu, który najgłośniej krzyczy.

Przepraszam, że wbrew zaleceniu Dominika. Już się wyłączam. Choć może temat należy pociągnąć w miejscu do tego przeznaczonym (nie wiem, czy to w tym wątku, czy w innym Dominik wydał dyrektywę).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-01-11, 18:47

Pompieri pisze: 2021-01-11, 15:19 Przestan chrzanic od rzeczy i nie wchodz na emocje.
A tak może weź to do siebie ?!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nasze aukcje charytatywne dla WOŚP

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-11, 22:35

DariuszJ pisze: 2021-01-11, 08:20
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-11, 01:35 Obawiam się, że ani Twoje opadanie rąk, ani Twoje wrażenie nie są zbyt dobrym argumentem. Stanowczo od nich wolę patrystykę ;)
DariuszuJ, Twój dar, w pewnym sensie Twoja sprawa. Ja tylko komentuję zasadę, którą przyjąłeś i publicznie tu ogłosiłeś.

"Argumentacja" że ktoś inny też może mieć coś za uszami jest złudna - tak to można zdeprecjonować każdy wybór. To nawet nie chodzi o jakieś (prawdziwe czy domniemane) machlojki. Widać wyraźnie, że WOŚP jednak ma pewne cele propagandowe, pewne podejście do chrześcijaństwa i wiary, wreszcie lansuje pewien (zdecydowanie nie chrześcijański) sposób dawania.
I chyba warto popracować, żeby poznać "komu dajesz" (i, co za tym idzie, kogo wspierasz).
Marku, a kto tu coś argumentuje opadaniem rąk? Proszę Cię.
Tak, Ty.
Pływaj sobie dalej amatorsko w tej swojej patrystyce i apologetyce, tylko dobra rada z mojej strony - nie zapomnij, że wiara katolicka i teologia, to nie tylko patrystyka, apologetyka i historyczne fakty, a coś więcej. ;)
Co ma ta uwaga wnieść do dyskusji? Prowokujesz, a potem płaczesz, że ktoś po męsku ocenił Twoją wypowiedź?
Tak się składa, ze im kto mniej się trzyma mądrości Ojców, tym bardziej jest arogancki. Co doskonale właśnie zaprezentowałeś.

Nie masz żadnych argumentów i nadrabiasz przytykami ad personam. Zatem nie dziw się, ze otrzymałeś adekwatną odprawę.
Wszedłem w tę dyskusję bardzo delikatnie i osobą, która ją zaostrzyła jesteś Ty.
Jak napisałem: Twoja sprawa komu dajesz i co wspierasz. Ale ponieważ mówisz o tym publicznie, bądź przygotowany na publiczną odpowiedź

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Nasze aukcje charytatywne dla WOŚP

Post autor: DariuszJ » 2021-01-11, 22:37

Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-11, 22:35
DariuszJ pisze: 2021-01-11, 08:20
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-11, 01:35 Obawiam się, że ani Twoje opadanie rąk, ani Twoje wrażenie nie są zbyt dobrym argumentem. Stanowczo od nich wolę patrystykę ;)
DariuszuJ, Twój dar, w pewnym sensie Twoja sprawa. Ja tylko komentuję zasadę, którą przyjąłeś i publicznie tu ogłosiłeś.

"Argumentacja" że ktoś inny też może mieć coś za uszami jest złudna - tak to można zdeprecjonować każdy wybór. To nawet nie chodzi o jakieś (prawdziwe czy domniemane) machlojki. Widać wyraźnie, że WOŚP jednak ma pewne cele propagandowe, pewne podejście do chrześcijaństwa i wiary, wreszcie lansuje pewien (zdecydowanie nie chrześcijański) sposób dawania.
I chyba warto popracować, żeby poznać "komu dajesz" (i, co za tym idzie, kogo wspierasz).
Marku, a kto tu coś argumentuje opadaniem rąk? Proszę Cię.
Tak, Ty.
Pływaj sobie dalej amatorsko w tej swojej patrystyce i apologetyce, tylko dobra rada z mojej strony - nie zapomnij, że wiara katolicka i teologia, to nie tylko patrystyka, apologetyka i historyczne fakty, a coś więcej. ;)
Co ma ta uwaga wnieść do dyskusji? Prowokujesz, a potem płaczesz, że ktoś po męsku ocenił Twoją wypowiedź?
Tak się składa, ze im kto mniej się trzyma mądrości Ojców, tym bardziej jest arogancki. Co doskonale właśnie zaprezentowałeś.

Nie masz żadnych argumentów i nadrabiasz przytykami ad personam. Zatem nie dziw się, ze otrzymałeś adekwatną odprawę.
Wszedłem w tę dyskusję bardzo delikatnie i osobą, która ją zaostrzyła jesteś Ty.
Jak napisałem: Twoja sprawa komu dajesz i co wspierasz. Ale ponieważ mówisz o tym publicznie, bądź przygotowany na publiczną odpowiedź
Argumenty są bardzo proste. Proszę poczytać o moralności czynów w KKK i ocenić, jakim czynem jest składanie daru dla WOŚP.

Jasnowidz jesteś, że widzisz, że płaczę? :) Ta uwaga ma wnieść tyle, że skupianie się na jednej konkretnej dyscyplinie teologicznej może być złudne i warto patrzeć szerzej.

Pozdrawiam serdecznie

Jeszcze tylko odnośnie poniższego:
Tak się składa, ze im kto mniej się trzyma mądrości Ojców, tym bardziej jest arogancki. Co doskonale właśnie zaprezentowałeś.
.

To interesujące masz obserwacje. Nic o mnie nie wiesz, a stwierdzasz, że jestem osobą arogancką i że mniej się trzymam (niż powinienem, hmm.. wg Ciebie?) mądrości Ojców Kościoła - no brawo. Dobry jesteś, że po pojedynczych wpisach na forach tak umiesz odczytywać człowieka. ;) Swoją drogą, to nie wiem jak z tymi mądrościami Ojców u Ciebie, ;) bo.. przyganiał kocioł garnkowi.. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-01-11, 23:35 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 2 razy.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2021-01-11, 22:55

Dezerterze - zly adres i nieadekwatnie.
Dariuszu - brniesz.
To wszystko.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: DariuszJ » 2021-01-11, 23:02

Pompieri pisze: 2021-01-11, 22:55 Dezerterze - zly adres i nieadekwatnie.
Dariuszu - brniesz.
To wszystko.
W co brnę? Wystarczy otworzyć katechizm i poczytać o moralności czynów ludzkich oraz o tym, od czego zależy. I tyle. Skoro tak bardzo potrzebowaliście mojej argumentacji, to proszę bardzo.
Ostatnio zmieniony 2021-01-11, 23:02 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2021-01-11, 23:18

A to nie jest dyskusja na ten temat. Zajrzyj do swego poczatku, odpowiedzi mej i Twojej reakcji.
A Ty zmieniasz temat.
Powodzenia w drodze do Pana.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: DariuszJ » 2021-01-11, 23:43

Pompieri pisze: 2021-01-11, 23:18 A to nie jest dyskusja na ten temat. Zajrzyj do swego poczatku, odpowiedzi mej i Twojej reakcji.
A Ty zmieniasz temat.
Powodzenia w drodze do Pana.
Jak nie? Nie piszemy już o datkach na WOŚP? Nie wiem o jakiej odpowiedzi i reakcji piszesz, zresztą dajmy sobie już może spokój? Mamy różne podejście do tych tematów, jak również co do opinii o naszej dyskusji. Tak sobie myślę, że więcej nagrzeszymy, ciągnąc temat dalej, niż dodamy coś nowego i wartościowego do tej dyskusji.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2021-01-11, 23:48

Piszemy o datkach czy o stronie moralnej dawania datkow? I zastosowanie w praktyce tejze strony moralnej.
A teraz pytanie - zastosowales swoja opcje dawania datkow. Taki temat - ja powiedzialem, zenie chce w tych datchach uczestniczyc,ze wzgledu na odwolanie etyczne, co do ktorych napomknalem w sprawie pewnych hmmm nazwijmy to delikatnie "niescislosci w rozliczeniach". Rownoczesnie uszanowuje Twoja wolna wole i nie pienie sie, co do Twej decyzji.
Rozumiesz ten temat?

Ps: podobnie Marka stanowisko niezgodne z Twoimi chceciami powoduje Twoja irytacje. Na jakich podstawach?

Ps: wspieram dziela katolickie. I nie potrzebuje WOSP.

Ps: w tym wszytskim chodzi rowniez o prawde w dziele, a nie tylko o medialny wydzwiek.
Ostatnio zmieniony 2021-01-11, 23:49 przez Pompieri, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ