Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-11, 13:12

Może Wam coś uda się wygooglować, chodzi by ukrywać niechciane tematy, żeby nie było ich widać, żeby chociaż nie było widać że ma się nieprzeczytane posty z wybranych tematów. Tak żeby każdy user mógł to indywidualnie ustawiać.

Szukałem tego pod hasłami
- phpbb hide topic
- phpbb ignore threads
- phpbb ignore topics
- phpbb pernamently read topic
i nic wartościowego nie znalazłem,

Może znacie np. niemiecki, rosyjski i coś znajdziecie. Tylko żeby nie były to rzeczy z przed wielu lat, najlepiej z ubiegłego/tego roku, starsze z przed 2015 odpadają.
Rosjanie sporo działają przy tym silniku forum, może coś zrobili takiego, czego szukamy.


edit
na tym forum jest taka opcja http://forumy.ca/viewtopic.php?t=5835, phpbb3 , forum rosyjskie, stara chyba wersja, ale może podlejże co to za wtyczka, jej nazwe i autora. Chwalą się że to unikalna opcja. Tyle co z translatora przeczytałem

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-12, 22:13

Mam takie pytanko. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenie od wydawnictwa które robiło przekład Pisma Świętego, by je wykorzystać na swojej stronie WWW w jakimś projekcie?
Mam pewien pomysł, na razie nie chce zdradzać szczegółów. Jak się uda to będzie to coś wypasionego. Dlatego jak macie jakieś przekłady Biblii w plikach pdf, txt, doc itp to prosił bym o podesłanie mi ich.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-01-13, 09:58

Nie wiem. Wiem natomiast, że dobrym zwyczajem jest zezwolenie na wykorzystywanie niekomercyjne pod warunkiem podania źródełka. A często także i na komercyjne cytowanie.

Pytanie niewiele kosztuje, a rozwiewa problemy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-13, 10:56

Obecnie przerabiam PDFa z przekładem Biblii Tysiąclecia. Odrobinę kombinując funkcjami tekstowymi do podmiany tekstu można wyciąć przepisy, ustawić każdy werset z siglum w oddzielnym wierszu. Dopiero tak przygotowany plik z tekstem będę mógł wykorzystać.

Obrazek

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-16, 14:03

Chcecie taki bajer na forum, myślicie że użyteczne?
Losowy werset z Biblii. Nie jest to jeszcze ta opcja o której myślałem, ale zawsze to coś.

Obrazek
Jeszcze wymaga drobnych poprawek, nie wyświetla siglum poprawnie.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-01-16, 16:53

Losowy werset jest fajnym pomysłem, ale na stopce raczej zginie, bo mało kto tam patrzy ...chyba powinien być u góry, jeśli się da oczywiście, bo nie jestem zorientowana w technicznej stronie forum.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-16, 17:45

Werset jest już u góry. Możecie testować go na naszym forum. Widać go tylko na stronie głównej forum, nie widać go w ogóle na telefonach.

Przy każdym odświeżeniu strony jest losowany werset, jest ich 35303. Na razie może zostać wylosowany pusty werset, np Dz 28,29.
Właśnie, ile Biblia Tysiąclecia powinna mieć wersetów? Może jakiś błąd popełniłem wprowadzając Biblie do bazy danych.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-01-16, 18:22

Jak dla mnie super, tylko za mała czcionka. :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-01-17, 09:55

Ktoś tak spostrzegawczy jak ja, bez szczególnego zwrócenia uwagi nie ma żadnych (niemal) szans, na zauważenie tegoż. Wolałbym, aby rzucało się to po oczach. I to w polu pokazującym się po otwarciu strony forum.
Ale jestem wyjątkowo mało spostrzegawczy. Może i tam bym nie zauważył?
Jednak skoro wiem, postaram się wyrobić w sobie nawyk przewijania strony do wskazanego miejsca.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-17, 10:52

Czyli już dwa głosy żebym bardziej uwidocznił werset :-)
Do piątku może poprawię, teraz walczę z czym innym.

hiacynta

Cieszę się, że tutaj trafiłam

Post autor: hiacynta » 2018-01-17, 15:43

Zacznę od tego, że cieszę się, że trafiłam na Wasze forum. Napiszę, że stało się to troszkę z przypadku, a trochę w przypływie desperacji. Jestem studentką psychologii i interesuję się związkami między postawami religijnymi, stosunkiem do śmierci i poczuciem wsparcia od innych osób. Niestety, wśród moich Koleżanek i Kolegów temat związany z wiarą nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Wierzę, że raz uczynione dobro zawsze powraca - czasem bezpośrednio, czasem przez ręce innych, wspaniałych osób. To zaledwie kilka minut, a dla mnie będzie ogromną, bezcenną pomocą w pracy badawczej! Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety https://goo.gl/forms/uS2bC7TUuEWRE5uk1 (wystarczy skopiować link i wkleić do wyszukiwarki, jest całkowicie bezpieczny !) i za całego serca będę wdzięczna!

Bardzo proszę i dziękuję, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne,
H.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-01-17, 16:04

Wybacz, wymiękłem. Za dużo tego. Niektóre na tyle niejednoznaczne, że nie da się wybrać odpowiedzi.
Większość problemów zawiera niuanse, które dość mocna mogą wpływać na odpowiedź, fałszując ją jednocześnie.
Poza tym odniosłem wrażenie, że to groch z kapustą.
Nie dziwię się znajomym. Skoro żyją tylko dniem dzisiejszym, to problemy rozwiązują, albo udają, że ich nie ma.

Niniejsze forum skupia specyficzną grupę osób. Szkoda, że nie jesteś związana z żadną religią. A to jeszcze bardziej utrudnia odpowiadanie. Jako osoba niewierząca chcesz coś konkretnego udowodnić? Wydaje mi się, że osoba niewierząca nie jest w stanie zrozumieć spraw wiary.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: konik » 2018-01-17, 20:08

Przepraszam hiacynto ... nie pomoge. Nie udzielam odpowiedzi w ankietach ... kazda taka forma to pewien z gory nadany ( nawet moze w sposob nieuswiadomiony) mechanizm manipulacji.

Abraham45

Re: Cieszę się, że tutaj trafiłam

Post autor: Abraham45 » 2018-01-17, 20:15

hiacynta pisze: 2018-01-17, 15:43 Zacznę od tego, że cieszę się, że trafiłam na Wasze forum. Napiszę, że stało się to troszkę z przypadku, a trochę w przypływie desperacji. Jestem studentką psychologii i interesuję się związkami między postawami religijnymi, stosunkiem do śmierci i poczuciem wsparcia od innych osób. Niestety, wśród moich Koleżanek i Kolegów temat związany z wiarą nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Wierzę, że raz uczynione dobro zawsze powraca - czasem bezpośrednio, czasem przez ręce innych, wspaniałych osób. To zaledwie kilka minut, a dla mnie będzie ogromną, bezcenną pomocą w pracy badawczej! Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety https://goo.gl/forms/uS2bC7TUuEWRE5uk1 (wystarczy skopiować link i wkleić do wyszukiwarki, jest całkowicie bezpieczny !) i za całego serca będę wdzięczna!

Bardzo proszę i dziękuję, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne,
H.
Jak zostaniesz i pogadasz z nami to więcej się dowiesz. Nie wiem czy ktoś się podejmie wypełnienia ankiety, ale jak dla mnie to raczej nie jest cel mojego pobytu na forum. Nie uczestniczę w ankietach. Sorki.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-17, 20:32

Ciekawy jaki jest sens takich ankiet wypełnianych przez internet. Wydaje mi się że takie długie i precyzyjne ankiety powinny być osobiście przeprowadzane.
Napisałaś jednego posta, w sumie to żadnego, bo to link do ankiety, nie uczestniczysz w życiu forum. Raczej nikt nie poświęci czasu i nie uzupełni rzetelnie ankiety.

ODPOWIEDZ