Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 12:05

Andej pisze: 2020-01-02, 11:49
sylvi91 pisze: 2020-01-02, 09:36... bo jest w internecie za darmo ...
Ano tu się nie zgodzę. Nie ma za darmo. W życiu nie ma za darmo. Niczego.
NIczego to może i nie ma i nie będzie. Ale wszystko za to mogło by być. Z natury człowieku, z natury.

P.S. zależy czy obdarowujesz czy bierzesz oczywiście. Ale może gdyby ktoś częściej robił wolontariat tak jak ja to świat byłby lepszy.
Mówisz że nie ma za darmo? Ja robiłem w Irlandii za 0 EUR na godzinę przez całe pół roku z użyciem narzędzi na które nie wydałem ani centa.
To jak to wytłumaczysz?
0
Napisałem w wątku o recyclingu też o zerze.
Prezent / gift od świętego Mikołaja. to aż tyle cię kosztował na święta. Nie wierzysz? Przecież to faktyczna postać.

Dodano po 6 minutach 47 sekundach:
... a poza tym to pieniążek powstaje ex-nihilo , co tłumaczy się czasem jako z powietrza.
Pieniądz to magia chyba dla Ciebie, skoro tego nie rozumiesz. Credere i Ex - nihilo.
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 12:04 przez sylvi91, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-01-02, 12:15

sylvi91 pisze: 2020-01-02, 12:05... robiłem w Irlandii za 0 EUR na godzinę przez całe pół roku z użyciem narzędzi na które nie wydałem ani centa...
Twierdzisz więc, że nie czerpałeś żadnej satysfakcji. Że nikt nie odnosił korzyści z tej pracy. Że narzędzie nie kosztowały, nikt za nie nie zapłacił, ani nikt nie wziął kasy za ich wytworzenie.

Bez sens. Nie ma za darmo. Zbyt materialistyczne podejście nie pozwala zauważyć, że pieniądz nie jest jedyna możliwą formą zapłaty.

Być może uznasz to za szokujące. Ale dla miliardów wierzących Bogu zapłatą nie jest pieniądz. Zapłatą jest zbawienie. Ale zaplata jest też uśmiech, satysfakcja, świadomość uczynionego dobra.

Jeśli uda Ci się wyzwolić z okowów materializmu ze zdumieniem zobaczysz jak świat jest wielki i piękny. Zauważysz, że nie ma relacji jednostronnych (niemal, choć dokładniej patrząc to i tak można się doszukać jakichś skutków społecznych). Oszukujesz sam siebie. Oszukujesz starając się teraz, na tym forum, odebrać zapłatę, za wspomnianą pracę. Usiłujesz kilkakrotnie odebrać zapłatę za raz wykonane dzieło. To nieuczciwe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 12:27

Ukaże tylko trzy razy dwa rezultaty mojej pracy.
1 ) http://hiddennoises.pl/ Strona grupy muzycznej z Polski - muza drum'n'bass (specyficzne klimaty) uważaj przemyśl i dopiero kliknij ewentualnie w link.
2 ) https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... wszych.png Spirala na wzór prac genialnego matemtyka Stanisława Ulama. Pierwsza taka w sieci konstrukcja. Niby nic ale zobacz czy aby napewno.

3 ) https://www.linkedin.com/today/author/s ... ak-a822836 Dwa moje wpisy na Linkedin, w związku z filozofią na pieniądzem i teorią liczb. Łączę po raz pierwszy w historii liczby pierwsze z ciągiem Fibonacciego w taki sposób jak na zdjęciach tam.

https://www.linkedin.com/pulse/message- ... card_title Message worth to read! Please.
https://www.linkedin.com/pulse/numbers- ... card_title Numbers theory. Primes, Fibonacci and Golden…

4 ) moja własna stronka demo. Chcecie adres?

5 ) wiersze i rymy nie do odganięcia.
6) Wymiana oleju w silniku. Żart ;)

... i ogromna satysfakcja. Bezcenne.
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 12:28 przez sylvi91, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-02, 12:53

Dokładnie to powiedział Andej.
Nie są darmo-za rzeczy różne od pieniądza.
Ja za praktyki, które będę odbywać nie dostanę pieniędzy. Dostanę [teoretycznie] doświadczenie zawodowe i możliwość przejścia do następnej klasy (ale z opowieści, w praktyce dostanę trochę frustracji i sadystyczne myśli. Weźcie trzymajcie za mnie kciuki, czy coś).

Ostatnio udziergałam mojej koleżance misia. Nie chciałam nic w zamian, to był prezent, ale to nie oznacza że kosztował 0zł. Na włóczkę wydałam 6 zł+przesyłka i zużyłam połowę tego motka. Zrobienie misia, ponieważ jestem początkująca, zajęło mi 2h, w pracy za 2h dostaje 30 zł. Jej to rzeczywiście nic nie kosztowało, chociaż pewnie w przyszłości też wyświadczy mi w zamian jakąś przysługę. Ale to nie oznacza, że w ogóle nic nie kosztował. Musiałam kupić włóczkę, szydełko do tej włóczki, znaczniki, plastikową igłę, bezpieczne oczka, musiałam poświęcić na to czas. Coś jednak ten miś kosztował.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 13:05

ToTylkoJa - Zredukujmy parę składników.
1 ) czasu nie ma i nie będzie. warto używać o nim teorii ale to generalnie tylko ruch w przestrzeni, bo jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

2) Ja mam narzędzia open source , to mam za darmo czy nie?
(wylącz ze związków prąd, czas, pieniedz)

3) Kreacja pieniądza nic nie kosztuje, tony ale naprawde tony złota leżą w skarbcu pod kluczem zupełnie statycznie, a w głowach ludzi siię gotuje i szykuje kolejny kryzys.

AD. 2 Prąd mógłby byc za darmo, gdybysmy korzystali z darów od Boga, bo wszechświat jest dla nas zapewne. Przynajmniej widac co widać przez teleskopy z Ziemi - niezamieszkałe planety.

Nie ma grawitacji Ziemskiej a my tu się kisimy bo trzyma nas takie wychowanie ( szkoła i jej teoria) . A Lem juz dawno odleciałl w kosmos. A Wy?
Z sąsiadem pokój czy sprzeczki?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-02, 13:13

1) to że czas nie jest absolutny (obiektywnym faktem), nie oznacza że go nie ma. Na potrzeby cywilizacji używamy czasu opartego na ruchu słońca, Ziemi itd.
2) ty korzystasz z nich za darmo, ale ich wyprodukowanie kosztowało, zapewne teraz wystawcy zarabiają na reklamie, czy coś takiego.
3) dzisiejszy system nie zakłada pokrycia pieniądza w złocie.
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 13:14 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 13:23

Ad 1) Newton Ci powiedział? pił i przeżyl szok pod drzewem i uwięził ludzkośc na 300 lat juz tutaj ponad.
Posłuchej Einsteina. E=mc^2 to ci znane? To jest kochana Absolut. 0 to Absolut, a czasu brak. Bo nie istnieje. Koniec kropka.
Ad 2) ty korzystasz z nich za darmo tak ja! I dzieki tworzę za darmo i daję za darmo. Bo mam punk zaczepienia. Mam zerowy punkt OK? ob? no or yes?
logic first in woman please.logika u kobiety proszę. Kto jest z matematyki wybitny w logice? Dwóch panów warto wymienic tylko! Zna?
Ad 3)
dzisiejszy system nie zakłada pokrycia pieniądza w złocie
. Owszem., W teorii wielu ludzi tak to funkcjonuje. A ty myslisz, że PKB to co niby? PKB jest pokryciem całe. Dzisiaj jest pokrycie w Złocie (PKB > Złoto) bo leży złoto statycznie nieruchomo pod kluczem. a gospodarka się trzęsie, a czemu? Bo ludziska se pyskówki urządzają kto mądrząśsiejszy czy cuś? Chore teorie w ekonomii w obiegu cały czas w uzyciu. Są 3 conajmniej dotyczace bankowości i pieniądza, jedna tylko jest prawdziwa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-02, 13:29

ALeż stek bzdur. Skąd ty człowieku czerpiesz pomysły na takie (cenzura)?

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 13:38

Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-02, 13:29 ALeż stek bzdur. Skąd ty człowieku czerpiesz pomysły na takie (cenzura)?
Który punkt jest bzdurą?
Na pewno nie pierwszy i nie 3 .
Źródło : Film i książka.

Wychodzi na to, że sam karmisz umysł stekiem bzdur. Ucz się człowieku wiecej i nie zarzucaj mi braku umiejętności, bo w zwykłe szachy ze mną nie wygrasz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-02, 13:53

No tak. Skoro na youtube powiedzieli, to na pewno musi być prawda ;)
Załamka.
Nadto czas to fizyka, a nie ekonomia. I bzdura że nie istnieje. To, że jest względny, to inna rzecz. Równie dobrze (a raczej równie bez sensu) możesz napisać, że nie istnieje przestrzeń.
Szkoda czasu na banialuki.
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 13:55 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-02, 13:56

Wyłącznie NBP (jeśli chodzi o Polskę) ma prawo do emitowania pieniądza, jest to oczywiście bank podlegający pod państwo. Banki komercyjne nie mają prawa do kreacji pieniądza.

Na co dzień też kupujemy "z powietrza". Przykład:
Spółka zakupiła towary na łączną kwotę 12000 zł. Termin spłaty został odroczony do 12.01.2020 r.
Księgując to w bilansie muszę uwzględnić tę operację.
Po stronie aktywnej (część B, l. Zapasy; a) towary ) księguję 12k (ponieważ mam 12k więcej towarów).
Po stronie pasywnej (część B. ll. Zobowiązania krótkoterminowe; a)zobowiązania z tytułu dostaw i usług [wobec dostawców]) księguję 12k, ponieważ jestem zadłużona na tę kwotę.
W bilansie zawieram kwotę pieniędzy, nawet jeśli tych pieniędzy nie ma.
Mało tego, przy rozliczeniach międzyokresowych (najczęściej roczne), przy odroczeniu terminu płatności na rok kolejny mam obowiązek zaksięgować pieniądze, których nie mam, na rok bieżący. Ponieważ transakcja była realizowana w tym roku obrotowym, nie następnym, nawet jeśli nie została zakończona.
A dlaczego? PONIEWAŻ SYSTEM. Jak sama nazwa wskazuje, system musi być w jakiś sposób ograniczony, wprowadzać porządek nie? Ja te pieniądze będę miała, muszę je mieć. Jeśli mi nie zapłacą, to wejdę na drogę sądową. Ale transakcja musi zostać zaksięgowana, bo aktywa muszą równać się pasywom. Innej opcji nie ma.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 14:15

Marek_Piotrowski Film byl tylko odnośnie punktu3. CZy tak trudno wywnioskować z kontekstu? Myślenie nie boli? Boli? Sam miałem "w łapie" angielskojezyczną pubikację do tłumaczenia bo robiłem chłopakom jeden rozdział z angielskiego na nasze. Pan Krzystof zedytował i wydał razem z fundacją Jesteśmy Zmianą. Poczytaj o ludziach z fundacji z Polski. Poza tym To Richard Werner autor oryginału to uznany na świecie ekonomista. Pracuje w Southampton w UK, tak na marginesie tam tez zyje ksiądz Piotr Glass. Po co mieszasz mi językiem kontrargumentując z użyciem dawki kąśliwego jadu?

Banki koomercyjne tworza pieniądz a poźniej goni je centralny bank dopiero. Tak dzisiaj jest. Znajdz sobie art. ekonomisty z KUL, o ile dobrze pamiętam to Pan Gruszecki ale nie wiem imienia.
Ale transakcja musi zostać zaksięgowana, bo aktywa muszą równać się pasywom. Innej opcji nie ma.
czyli inaczej WINIEN/MA ? Tak? NBP niech nie emituje waluty więcej tylko zrobi to co robiły banki centralne zagraniczne czyli QE.
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 14:20 przez sylvi91, łącznie zmieniany 2 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-02, 14:25

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tema ... ospodarki/
Chodzi ci o ten komentarz? Jest wyraźnie zaznaczone, że to konsekwencja kryzysu. Kryzys pociąga ofiary, normalka, to jednak nie zmienia faktu, że kreacja pieniądza przez banki komercyjne jest prawnie niedozwolona. Przez kryzys jednak, zarówno państwa, jak i banki są na przegranej pozycji.
To nie jest stan wyjściowy. Jeśli jedna pozycja jest uzależniona od drugiej, to jak jedno pójdzie, to wszystko się wali.
To jednak nie oznacza że "kreacja pieniądza nic nie kosztuje". Na odwrót. Im bardziej w to idziemy, tym bardziej ten dług rośnie, a w przyszłości będzie nas to kosztowało ogromne odsetki. Dlatego właśnie mówi się o kryzysie, bo się system sypie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-02, 14:38

Komentarz nie na temat. Ale może to i dobrze, bo na temat piszesz rozkoszne głupstwa.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Adam » 2020-01-02, 16:38

Widzę, że coś o pieniądzach piszecie i ekonomi. Nie będę się wypowiadał, bo nie chce mi się tego wnikliwe czytać, nie mam na to zbytnio czasu. Niemniej jeśli wy macie dużo czasu to możecie oglądnąć tę starą produkcję o kreacji pieniądza, trochę faktów, trochę teorii spiskowych, niemniej potrafi otworzyć oczy na pewne sprawy:



Ale można się trochę zanudzić, niemniej przedstawia spory kawał historii. Kiedyś za dzieciaka to oglądałem.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

ODPOWIEDZ