Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-01-16, 18:03

Jozku o pierdoły księdza nie pytam ;)
Ale dobrze, że nie był u mnie w domu, bo by zobaczył moją tegoroczną choinkę ;) :-o


ciach autocenzura
Ostatnio zmieniony 2021-01-16, 22:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-01-16, 20:19

Łoj, dałby Ci popalić!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-01-16, 22:10

Andej pisze: 2021-01-16, 20:19 Łoj, dałby Ci popalić!
=)) - celny komentarz
ale usunę zdjęcie , bo forumowa straż mnie skrzyczy :-h
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2021-01-20, 20:28

Logan pisze: 2021-01-20, 19:47 Dziś został zaprzysiężony Joe Biden na urząd prezydenta USA. Ciekawostką jest to, że jest najstarszym prezydentem w historii oraz to, że jest drugim prezydentem wyznania rzymsko-katolickiego i co ciekawe, jest praktykujący. W jednym z wywiadów wyznał, że trzyma różaniec w kieszeni. Joe Biden jednak oficjalnie popiera LGBT wraz Kamal'ą Harris. Wydaje mi się, że ofensywa ideologii Gender nabierze nowy wiatr w skrzydła.
Twierdzisz, że praktykujący. Na jakiej podstawie? Dlatego, że tak powiedział? On jest tak wierzący jak moja sąsiadka, która dowiadywała się, ile i komu trzeba zapłacić, żeby ksiądz na chrzestną dopuścił osobę niewierzącą. Albo jak okoliczny menel, który stale ma przy sobie różaniec. I za każdym razem deklaruje, jaki to wierzący, gdy wyłudza pieniądze.
Osobiście nie mam podstaw, aby twierdzić, że jest katolikiem, ani tego, że nim nie jest.
Nie wiem czy praktykuje. Bo nie wiem, kiedy ostatni raz był u spowiedzi. Jak często przystępuje do sakramentów?
To, co mówi w trakcie wywiadów, wcale nie musi być jego autorstwa. To mógł przygotować spec od PR (w kontekście Trumpa).
Nie wiem, czy można nazwać wierzącym człowieka, który chce przyznawać wyższe prawa elgiebetowcom, niż reszcie społeczeństwa. To nawet nie jest demokrata. Bo ludzie są równi. Więc nie powinno być przywilejów związanych z dewiacją, rasą, pochodzeniem, wykształceniem, religią itd.
Człowiek, aby móc powiedzieć o sobie, że jest katolikiem, musi postępować zgodnie z Nauką Kościoła, zgodnie z wiarą głoszoną przez Kościół, zgodnie z objawieniem zawartym w Biblii.

A co do ważnych wydarzeń, to może lepiej przemyśleć swój stosunek do tego, co dzieje się teraz w Plymouth?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Logan » 2021-01-21, 05:48

Andej pisze: 2021-01-20, 20:28 Nie wiem, czy można nazwać wierzącym człowieka, który chce przyznawać wyższe prawa elgiebetowcom, niż reszcie społeczeństwa.
I to jest powód do zmartwień. Prezydent, która już w 2012 roku oficjalnie poparł związki jednopłciowe stwierdzając, że nie dostrzega różnicy pomiędzy homo a hetero. Podobna ma się rzecz panią Harris wojującą proaborcjonistką.
A co do Plymouth to jest patologia, a tego typu praktyki w UK nie są żadną nowością. Państwo opiekuńcze co za bardzo miesza się w sprawy rodzinne. A zresztą stało się to na wniosek żony bodajże.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2021-01-21, 20:11

Stało się, co się stało. Ale zwrócę uwagę na dwie sprawy.
1. Apeluję, módlcie się o długie życie, przynajmniej do końca kadencji w zdrowiu na ciele i rozumie, dla Bidena. Bo jeśli odejdzie, to dopiero się zacznie. Gdy jego vice zacznie komunizować Stany.
2. Zastanawiające jest to, że wśród atakujących Kapitol był aktywista BLM, a także to, że amerykańscy naziści z Antify robią teraz zadymy przeciw Bindenowi. Czy oni nie wymuszą, podobnie jak wcześniej BLM, zmian?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2021-01-22, 19:09

Ja z kolei zmartwiłam się prognozami, jakie padają odnośnie prezydentury Joe Bidena w kwestii aborcji:
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/new ... swiat.html
Chociaż ostatecznie i tak będziemy musieli się przekonać, czy się te prognozy sprawdzą...
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-01-22, 20:15

Niestety, sprawdzą się.
Ale Biden, choć katolik raczej bezobjawowy, to jednak ma troszkę wiary w sobie. Trzeba modlić się, aby ją rozbudzić. Aby nie dał się zdominować swojej komunistycznej zastępczyni.
A niezależnie od tego, co za wielką wodą, módlmy się o nas samych. O to, abyśmy nie zgubili Bożego kompasu. Aby nasi rządzący, nie poddali się dyktatowi brukselskie eurokomuny. Abyśmy mieli odwagę, tak jak zwolenniczki mordowania poczętych dzieci, wychodzić na ulice i wyrażać swoje zdanie. Abyśmy swoją postawą zachęcali innych do miłości Boga i bliźniego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: orzeszku » 2021-01-25, 22:10

Szkoda. Oglądam zapis live'a Mikołaja Kapusty, bardzo fajne miał przemyślenia o "byciu sobą" vs wzorowaniu się na Chrystusie, ale ok. godziny 1:00 odpowiedział na pytanie widza czy zrobiłby jakąś dyskusję z protestantem, odpowiedział wprost, że on się zajmuje bardziej "apologetyką chrześcijańską" a z Maryją ma niewiele wspólnego, bo o Niej jest niewiele w Biblii, więc niewiele z tym protestantem tak naprawdę by go różniło. Więc cóż, przyznał praktycznie wprost, że jest raczej "chrześcijaninem biblijnym" niż katolikiem :( po co więc w takim razie wciąż określa się jako katolik, skoro Tradycja jest dla niego tak mało ważna, a Biblia jest wszystkim, na czym opierają się protestanci czy tam "chrześcijanie biblijni" i to mu właściwie wystarcza?

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Logan » 2021-01-25, 22:20

orzeszku pisze: 2021-01-25, 22:10 Tradycja jest dla niego tak mało ważna, a Biblia jest wszystkim, na czym opierają się protestanci czy tam "chrześcijanie biblijni" i to mu właściwie wystarcza?
Oceniasz zbyt pochopnie, oglądam Mikołaja, bardzo go cenię, i uważam że jest bardzo katolicki. Zresztą jest teologiem katolickim, więc to co piszesz... no każdy ma prawo się pomylić.

My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

orzeszku

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: orzeszku » 2021-01-26, 09:22

Skąd ty wiesz, czy oceniam zbyt pochopnie? Też go oglądam od dawna i ten filmik też oglądałam, wiesz? Więc daruj sobie proszę ten protekcjonalny ton... Możemy się nie zgadzać w odbiorze tego czy owego, ale twoja protekcjonalna postawa zaczyna mnie niestety drażnić. Nie jesteś wyrocznią (ani ja nie twierdzę, że nią jestem - przedstawiam tylko swoje subiektywne odczucia). U Mikołaja jest bardzo dużo wartościowych treści, ale widzę dużą ewolucję w stronę "ewangelicznego chrześcijaństwa" na przestrzeni lat. Choć nigdy zbyt zainteresowany Maryją nie był.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Logan » 2021-01-26, 09:59

orzeszku pisze: 2021-01-26, 09:22 Skąd ty wiesz, czy oceniam zbyt pochopnie?
No bo oceniasz go...
orzeszku pisze: 2021-01-26, 09:22 Więc cóż, przyznał praktycznie wprost, że jest raczej "chrześcijaninem biblijnym" niż katolikiem :( po co więc w takim razie wciąż określa się jako katolik, skoro Tradycja jest dla niego tak mało ważna
orzeszku pisze: 2021-01-26, 09:22 Więc daruj sobie proszę ten protekcjonalny ton...
Zacytuj proszę fragment wypowiedzi z protekcjonalnym tonem, a w ramach krótkiej lekcji języka polskiego, zacytuję definicję protekcjonalnego tonu:

Mansplaining - termin z zakresu socjolingwistyki oznaczający objaśnianie czegoś w sposób protekcjonalny i deprecjonujący rozmówcę.

Przysłówek protekcjonalnie pochodzi od przymiotnika protekcjonalny, który zgodnie z definicją w słowniku języka polskiego PWN oznacza:

«traktujący innych z wyższością i pobłażliwą przychylnością; też: świadczący o takim traktowaniu»

synonimy: arogancki, impertynencki

https://www.ortograf.pl/slownik/protekcjonalnie

orzeszku pisze: 2021-01-26, 09:22 Więc daruj sobie proszę ten protekcjonalny ton... Możemy się nie zgadzać w odbiorze tego czy owego, ale twoja protekcjonalna postawa zaczyna mnie niestety drażnić.
W czym Ciebie drażnię? Zwróciłem Tobie uwagę oraz zadałem pytanie w innym wątku o przykład nieprecyzyjnej wypowiedzi papieża, bo stwierdziłaś, że to przyczynia się do przeinaczania przez media, a co nie zdarzało się za innych papieży, co nie jest prawdą.

Nie uzyskałem jednak odpowiedzi, poza tym, że drażnią ciebie merytoryczne pytania.
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 10:50 przez Logan, łącznie zmieniany 5 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2021-01-26, 12:20

orzeszku pisze: 2021-01-25, 22:10 Oglądam zapis live'a Mikołaja Kapusty, bardzo fajne miał przemyślenia o "byciu sobą" vs wzorowaniu się na Chrystusie, ale ok. godziny 1:00 odpowiedział na pytanie widza czy zrobiłby jakąś dyskusję z protestantem, odpowiedział wprost, że on się zajmuje bardziej "apologetyką chrześcijańską" a z Maryją ma niewiele wspólnego, bo o Niej jest niewiele w Biblii, więc niewiele z tym protestantem tak naprawdę by go różniło.
Może chodziło mu o to, że pod względem osobistej relacji z Maryją niewiele by go różniło? Poza tym, to, że Mikołaj osobiście nie jest przywiązany do kultu maryjnego nie znaczy, że ten kult neguje.
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 12:21 przez Viridiana, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-26, 13:45

Mikołaj - bardzo zresztą przy osobistym spotkaniu miły chłopak - jest, jak sam twierdzi, od dziecka w Odnowie (Jego Rodzice, w tym niedawno zmarły ojciec, byli gorliwymi odnowowcami). Niestety, była to chyba odmiana Odnowy dość mocno przesiąknięta ideami protestanckimi.
Mikołaj z jednej strony broni katolickiego podejścia, wykazuje sporo rozsądku (filmik o tzw. spoczynku w Duchu), ale jest dość bezkrytycznie i naiwnie ekumeniczny (do tego stopnia, że poleca książki autorów, delikatnie mówiąc, mocno odleciałych, jak Yonggi Cho).
Ma też wyraźnie pewien problem z pogłębioną maryjnością (choć z drugiej strony, zwraca słusznie uwagę na pewne w niej przegięcia).
Nakręciłem 3 filmy polemiczne w stosunku do Mikołaja - są tu http://analizy.biz/filmy/filmy4.htm (3 ostatnie w liście, pod nagłówkiem "Seria Adversus Nicolaum").
Ostatnio zaczął skręcać w kierunku coachingu "rozwoju osobistego".
Mam do niego wiele sympatii, choć mam wątpliwości co do jego wielu filmów.
Ma doskonały kontakt ze swoją publicznością.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2021-02-02, 08:08

Taki pozytywny filmik na dziś Wam podrzucam. To piękne przedsięwzięcie, takie tworzenie przestrzeni dla tych, którzy trudniej odnajdują się w świecie... Trzeba takich ludzi pokazywać!
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ