Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-09, 12:08

Dominik pisze:Będzie raczej "Forum religijne", tak ustaliliśmy z Dezerterem. Co prawda nie chodziło o napis na logo, a nazwę forum jaka się wyświetla, "Z Chrystusem - forum religijne", ale to na to samo chyba wychodzi. (ta nazwa głównie w wyszukiwarce google się pojawia).
Z tym religijne, a nie katolickie chodzi że każdy może tutaj porozmawiać, ale pamiętając że gospodarze forum są katolikami.
Wydaje się, że tu jakaś forma "katolickości" by nie wadziła też.
Na chyba pierwszej polskiej grupie katolickiej (1998 Katolicy2) dopracowaliśmy się zapisu w regulaminie, że oddaleni od KK mogą być członkami grupy w celu... przezwyciężenia swojego oddalenia ;)

Piotrek

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Piotrek » 2017-12-09, 12:43

Marek_Piotrowski pisze: Wydaje się, że tu jakaś forma "katolickości" by nie wadziła też.
Na chyba pierwszej polskiej grupie katolickiej (1998 Katolicy2) dopracowaliśmy się zapisu w regulaminie, że oddaleni od KK mogą być członkami grupy w celu... przezwyciężenia swojego oddalenia ;)
Również ja miałem kontakt z kilkoma niechrześcijańskimi grupami religijnymi, ale formalnie nie jestem wykluczony z kościoła katolickiego. Moim zdaniem credo stosunku polskiej inteligencji do kościoła stanowią książki Adama Michnika "Kościół lewica dialog" i "Z dziejów honoru w Polsce". Grupa ta musi odpowiedzieć sobie na pytanie: co możemy dać katolicyzmowi społecznemu i jakie jest miejsce człowieka w religii katolickiej. Jak ustosunkować się do przełomu jakim były postanowienia II Soboru Watykańskiego w latach 60. i wyrugowaniu łaciny przez języki narodowe. Jaka powinna być tematyka krakowskiego "Tygodnika Powszechnego, pojęcia katolicyzmu otwartego i pisma inteligencji katolickiej, wreszcie tematyka "Gazety Wyborczej". Co my możemy dać Polsce, wreszcie Polska nam... Piotrek z Warszawy.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-09, 12:43

Myślcie że do słów Z Chrystusem pasuje Anioł?
Jeśli tak, to nie ma problemu, po za jednym. Powyższe logo jest zrobione w 100% na jakiejś stronie w jakimś generatorze, więc w takiej postaci jakiej jest odpada.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-09, 12:58

Szczerze powiedziawszy to raczej anioł nie jest jakimś znakiem Chrystusa, prędzej krzyż lub Duch Święty.
Tylko trzeba by to jakoś rozsądnie wkomponować. Względnie można by użyć wizerunku Chrystusa, np głowy, ale anioł to raczej nie pasuje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-09, 14:03

Piotrek pisze: Moim zdaniem credo stosunku polskiej inteligencji do kościoła stanowią książki Adama Michnika "Kościół lewica dialog" i "Z dziejów honoru w Polsce". .
Inteligencji?
Chyba w sensie, jaką nadawał temu pojęciu Stefan Kisielewski (prawdziwy, niewątpliwie, inteligent) - który rozróżniał "inteligencję" od "ludzi inteligentnych".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-09, 16:39

Ciekawym, czy gdyby wspomniany żył teraz, czy nie pojawiłoby się pojęcie inteligentnych ciemniaków.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-09, 20:29

Tutaj niezłą intuicję miał Dorn (cokolwiek mysleć o całości jego działalności) gdy mówił o "wykształciuchach" tj. o ludziach, którzy uważają się za "inteligentów" tylko na podstawie tego, że skończyli jakąś szkołę ze statusem wyższej...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-09, 21:01

Mój profesor ma chemii, ateista zresztą, daj mu Panie zbawienie, zawsze mam powtarzał , człowiek wykształcony to nie zawsze znaczy mądry.

Czemu jestem za forum religijne a nie katolickie, bo mam naturę ewangelizacyjną, a katolików przecież nawracać nie trzeba (z grubsza biorąc ;) ) Zostanie nadal zapis, który mamy teraz:
Forum katolickie dla ludzi szukających Boga. Skupia ono internetową społeczność chcącą w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i na inne tematy. Zapraszamy Was gorąco do rejestracji i aktywności.
Jestem otwarty na zmiany na lepsze tego opisu
Pierwszym i podstawowym w starożytności znakiem Chrystusa, był nie krzyż a był Chi Ro
https://www.google.pl/search?q=chi+ro&c ... 73&bih=519
zajżyjcie proszę
np ten z A i Omega, ale z kotwicą, która to tez była symbolem Chrystusa/chrześcijaństwa, a poza tym jest dla nas Polaków znakiem walki, czyli Chrystus walczący/forum walczące z "tym światem"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-09, 21:20

Na PW skontaktował się ze mną jeden z naszych użytkowników, jego znajomy przygotował dla nas takie propozycje. Na razie są to tylko szkice, do poprawienia jak by była potrzeba.

nemerek 1
Obrazek

numerek 2
Obrazek

numerek 3
Obrazek

numerek 4
Obrazek

numerek 5
Obrazek

numerek 6
Obrazek

numerek 7
Obrazek

numerek 8
Obrazek

numerek 9
Obrazek

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-09, 21:22

Powinny chyba być ponumerowane, żeby o nich porozmawiać, dopisz numerki Dominiku...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-09, 22:35

Ostatnie jest fajne - czytelne, czytelna będzie też miniatura.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-09, 22:57

Ostatni najciekawszy, ale popieram opcje z wyborem np. 5 i ankietą - poproś o PX z A o Omega
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-10, 15:29

Te propozycje są już przyzwoitym poziomie. Do tego usiłowałem namawiać.

Ale i do tego mam uwagi. Uważam, że w Logo musi występować wielka litera C. A druga uwaga dotyzy w jednej z propozycji podwójnego użycia "z". Zamiast górnego mógłby być malutki krzyżyk.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-10, 16:26

W pierwszym i drugim jest oczywiście błąd ortograficzny, ale to jest raczej możliwe do zmiany. Co do formy to wydaje mi się, że ten ostatni odnosi się do forum jako chrześcijańskiego. Jeśli ten fakt chcecie podkreślić jako najistotniejszy to ostatnie logo jest chyba najlepsze.
Jak chcecie podkreślić osobę Chrystusa to niewątpliwie powinien być krzyż. Wybór należy do was.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-10, 16:56

Wydaje mi się że ostatnie logo jest najprostsze i najczytelniejsze. Bardzo mi sie podoba dzięki prostocie. Ale gdyby dodać tam krzyż to byłoby znowu "za dużo".
Zapewne błąd, że Chrystus jest z małej litery, wkradł się z powodu pośpiechu... a nie było celowe. To chyba też kwestia zmiany czcionki, ja to odbieram, że sa to szkice, propozycje, a po wyborze konkretnej propozycji można nad nią popracować....

A z doświadczenia wiem, że jak jest za duzy wybór to trudniej się zdecydować, więc do ankiety wybrałabym jedynie 3 propozycje...

ODPOWIEDZ