Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Kranibus

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Kranibus » 2020-03-27, 19:14

Nie wiem, co sobie tu projektujecie, ja od takich klimatów wysiadam.
Nie po to tu przyszedłem, by nasiąkać czyjąś nienawiścią.
Wolę życiodajną wiedzę i refleksję.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Andej » 2020-03-27, 19:35

Kolejny przykład projekcji. W takim stanie, rzeczywiście będziesz wszędzie widział nienawiść. Przynajmniej dopóki się jej nie pozbędziesz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kranibus

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Kranibus » 2020-03-27, 20:04

Kolejny dowód agresji. Pozbądź się nienawiści, a agresja ci przejdzie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-03-27, 20:48

Jedyną osobą która tu przejawia nienawiść, jesteś Ty, Kranibusie. A że czynisz to niezbyt szczerze, poprzez aluzje, subtelne oskarżenia itd to daje CI pretekst do opisania reakcji kogoś kto to zauwazył jako "napaść". Dość stara gierka, oklepana.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Andej » 2020-03-27, 21:14

Subtelnie? Nie określiłbym tego tym słowem. Raczej przeciwnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Jozek » 2020-03-27, 22:11

Kranibus pisze: 2020-03-27, 19:14 Nie wiem, co sobie tu projektujecie, ja od takich klimatów wysiadam.
Nie po to tu przyszedłem, by nasiąkać czyjąś nienawiścią.
Wolę życiodajną wiedzę i refleksję.
Kochany, ja tez nie po to tu przyszedlem.
Prosze cie bys nie pograzal mnie w rozpaczy nad tym co cie tu spotyka i znalazl sobie odpowiednie miejsce z zyciodajna wiedza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Kranibus

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kranibus » 2020-03-27, 22:33

Niech Światło Chrystusa rozświetli to miejsce.
Amen
+++

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Gnoza a chrześcijaństwo

Post autor: Hiba » 2020-03-28, 00:08

Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-27, 17:21
Hiba pisze: 2020-03-27, 17:03
Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-27, 10:25 Sorry Kranibus, ale widzę że na temat gnozy wiesz równie mało, co na tema chrześcijaństwa.
Ale jedno CI trzeba przyznać - do wypowiadania się w sposób subtelnie obrażający współdyskutantów masz talent.
Ogromny.
Nie chce mi się z Tobą gadać.
Liczę, że to tylko chwila Twej słabości.
A coś konkretnie, na czym niby ta "słabość" polega?
Żałuję, że tego nie widzisz. Z szacunku dla Twojej osoby nie będę roztrząsał tej sprawy na forum publicznym.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

wXlfX

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: wXlfX » 2020-03-28, 00:57

@Kranibus jestem z Tobą ziomuś, ale jakoś tej nienawiści nie widzę tu. ;P
Wręcz przeciwnie tu bardzo pomocni i uczynni ludzie są i to tak bardzo bardzo naprawdę ;P
wydaje mi się, że poprostu szukasz w chrześcijanych, katolikach czy jak to nazwać ;P ludzi idealnych, którzy nadstawią drugi policzek dosłownie i w przenośni, lecz rzeczywistość jest taka, że czy katolik czy ateista to ludzie, każdemu się coś zdarza i na tym ta wiara raczej nie polega, aby być idealnym bo tylko Bóg jest. ;P
Ostatnio zmieniony 2020-03-28, 00:57 przez wXlfX, łącznie zmieniany 1 raz.

Kranibus

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kranibus » 2020-03-28, 07:50

wXlfX pisze: 2020-03-28, 00:57 @Kranibus jestem z Tobą ziomuś, ale jakoś tej nienawiści nie widzę tu. ;P
Wręcz przeciwnie tu bardzo pomocni i uczynni ludzie są i to tak bardzo bardzo naprawdę ;P
wydaje mi się, że poprostu szukasz w chrześcijanych, katolikach czy jak to nazwać ;P ludzi idealnych, którzy nadstawią drugi policzek dosłownie i w przenośni, lecz rzeczywistość jest taka, że czy katolik czy ateista to ludzie, każdemu się coś zdarza i na tym ta wiara raczej nie polega, aby być idealnym bo tylko Bóg jest. ;P
Trochę mnie sponiewierali ostatnio katolicy, jednak nie martw się, wyjdę z tego.
Za bardzo im zaufałem, właśnie dlatego, że są katolikami.
Zresztą tu na forum jak na soczewce widać życzliwych katolików i ich serca podawane jak na dłoniach.
Nigdy nie szukałem ludzi idealnych, poza Maryją, która idealna jest.
Katoliczka, która wylała na mnie ostatnio dużo jadu, okazało się, że nie zna za bardzo i nie czci Maryi. Widzę tu związek.
Czy ja tu w ogóle czegoś szukam?
Nie jestem pewny, wczoraj po dyskusji z Dezerterem i Józkiem, prawie wypełniłem swoje cele tutaj.
Ale jeszcze pobędę, może poznam katolików, którzy są normalnymi, a nie idealnymi ludźmi?

Normalny katolik* - to taki który kocha Jezusa i stara się go naśladować, czci Matkę Bożą i uznaje zwierzchność Papieża.
To jakby się ktoś pytał.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-03-28, 09:56

Jest pewna sprawa. Już któryś raz dostaje od jednej osoby zgłoszenie że tylko na naszej stronie pod czas pisania postów przekręcane są słowa. Skutkuje to brakiem sensu postów. Wygląda to tak, jak by była jakaś dodatkowa forumowa autokorekta słów, słownik jakiś.

Ta osoba zauważa zwiększoną ilość takich błędów w postach u innych osób w ostatnim czasie.

Czy też tak macie?
Sprawdzajcie napisane przez siebie posty.

Forum nie ma takiej opcji by ingerowało w treść pisanych postów, więc dla mnie ta sytuacja jest niemożliwa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-03-28, 10:14

Tak działa autokorekta. Warto korzystać z niej w sposób ograniczony, tj. korzystać z zaznaczania kwestionowanych słów i poprawiać je ręcznie. Bez klikania na automat, który często podaje idiotyczne podpowiedzi. Kiedyś usiłowałem korygować tezaurus, aby reagował na moje typowe literówki. Niestety okazało się to droga w maliny, gdyż nie zawsze typowa postać błędu, jest tym samym błędem.
Wydaje mi się, że funkcja ta, kilka generacji temu, choć prymitywniejsza, była bardziej skuteczna.

Też trafiam na posty, których nie jestem w stanie zrozumieć. Ale to nie jest winą jakiegoś mechanizmu działania Forum, tylko używanych narzędzi, których dostarcza system.

Nie sprawdzam swoich postów, choć mam świadomość, że powinienem. Lenistwo nie pozwala. Spostrzegam też, że ilość literówek, które popełniam rożnie z wiekiem. Nie wiem, czy nie wykładniczo, jak koronawirus. Ale z wirusem można walczyć, z wiekiem, nie. Z pewnością trafiają mi się różne lapsusy, które czasem wyłapuję dopiero czytając ripostę. Na szczęście, zwykle niegroźne. Nie zaciemniające przekazu osobom życzliwie podchodzącym do rozmówców i starających się wydobyć sens zamierzony. Jest mi przykro, że tak się dzieje. Próbowałem czytać, com napisał, ale nie potrafię. Tak jak nie potrafię czytać swoich publikacji po ich napisaniu. Gdy dostaję złożone teksty do korekty autorskiej, jedynie prześlizguję się po pedeefie, nie potrafiąc się skupić. Walczę, ale straciłem nadzieję na to, że osiągnę zamierzony efekt.

Mam nadzieję, że w powyższym nie ma przeinaczeń. Zerknę na to, co podkreślone. Ale nie wyłapię tego, co opacznie zmienione.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2020-03-28, 11:46

Nie do końca wiem o czym piszecie, ale może to ja coś psuję.
Założyłem temat:
viewtopic.php?f=48&t=10154

gdzie nie ma zbytniego ruchu, ale piszę małogramatycznie.
Jeśli o to chodzi, jak dla mnie może zniknąć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-03-28, 12:31

Ja robię mnóstwo błędów, poprawiam po kilka razy, ale wiem, że to ja robię a nie jakiś bot czy program.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-03-28, 13:24

Andej, tu chodzi o jakąś dodatkową autokorektę na forum, a nie tą którą mamy na swoich urządzeniach.
Mam zgłoszenie że coś takiego jest.

ODPOWIEDZ