Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Efezjan » 2018-12-20, 04:57

Dominik pisze: 2018-12-19, 17:28 Na Fejsie pojawiła się nowa grupa, założycielem jest Wujek Feliks, apologeta.

Link do grupy https://www.facebook.com/groups/5182693 ... oup_header
Link do jego kanału na YT https://www.youtube.com/channel/UCX9ABo ... ZCgTbc3Yow

Polecam.
Oglądam na youtubie. Fajny kanał i przyjemny człowiek.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-12-22, 18:19

Może ktoś chętny zostać redaktorem/moderatorem na naszej stronie na fejsie?
Link https://www.facebook.com/zChrystusem/

Obowiązki:
publikowanie treści, udostępnianie jakiś artykułów z portali internetowych, wstawianie obrazków motywujących

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2018-12-23, 11:36

Dominik pisze: 2018-12-22, 18:19 Może ktoś chętny zostać redaktorem/moderatorem na naszej stronie na fejsie?
Link https://www.facebook.com/zChrystusem/

Obowiązki:
publikowanie treści, udostępnianie jakiś artykułów z portali internetowych, wstawianie obrazków motywujących
Mogę się nad tym zastanowić. Ale nic nie obiecuję.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-12-23, 13:26

Wyślij mi zaproszenie do znajomych jak coś, napisz że to Ty.
https://www.facebook.com/dominik.borkowski.961

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-12-28, 20:50

Chyba napisze skrypcik, który będzie publikował treści na stronie, na fejsie,,,
zrobić foldery z obrazkami
- pasujące na każdy dzień
- na niedziele
- na Wielkanoc
- na 31 grudzień
- na 1 styczeń
- na początek adwentu
- na adwent
- itp

i skrypcik będzie brał losowo obrazek z danego folderu... i tak np. 7 razy dziennie.
a obrazki z innych stron oczywiście zapożyczyć

Kiedyś coś takiego wykombinowałem,,, teraz jak to się robiło :-) ,,, i czy to jeszcze działa

Nie wyklucza ten pomysł żeby ktoś jeszcze pomagał przy stronie, publikując coś innego niż obrazki.

Dodano po 19 minutach 13 sekundach:
:-( Nic z tego,, trzeba założyć biznes, przesłać do fejsa dokumenty firmowe,, wtedy taka opcja będzie dostępna,,, pozmieniali :-(

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2018-12-29, 10:38

No cóż, ja nadal myślę. W sensie, mogłabym, gdybym wiedziała, jak na stronie udostępniać posty innych stron.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2018-12-29, 11:19

@Dominik - Chce się upewnić, czy stronę na Facebooku będziecie traktowali jako dodatek do działalności jaką jest prowadzenie forum?
Pytam, bo znam przypadek, gdzie formę jaką było prowadzenie forum, zastąpiono stroną na Facebooku i formą bloga.
Nie uważam, aby to było dobre posunięcie, gdyż wielu ceni sobie zalety skryptów forum, a bywa, że Facebooka omija z daleka.

Jako, że jakiś czas temu założyłem dwa fora internetowe o różnej tematyce i jakoś nie mogę ich rozkręcić, może byś mi coś podpowiedział abym mógł działać w tej przestrzeni bardziej sprawnie? Znam się trochę na programowaniu i komputerach, ale na ludziach już nie bardzo. Nie wiem jak przyciągnąc do siebie, jak zainteresować.

@Viridiana - jeśli chodzi o FB to posty ze stron można udostępniać no osi swojej strony, której się jest redaktorem, za pomocą przycisku "Udostępnij". Przynamniej tak było, ale ostatnio coś pozmieniali i wszystkie prowadzone przezemnie strony złożono w jakieś konto firmowe. Tylko, że ja nie mam firmy, a miałem też nawet wpis w CEIDG, że mam firmę.
Kiedyś zgłosiłem w urzędzie, aby wykreślili ten wpis... ale w internecie w bazach firm moja firma jest wpisana, że wciąż prowadzę działalność zarobkową... a ja prowadzę działalność, ale raczej jako wolontariusz... albo nawet powiedziałbym charytatywnie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-12-29, 11:24

Fejsbook omijam szerokim łukiem. Nie ma tam konta, ani mieć nie zamierzam. Słyszę głosy, coraz częściej, od osób, którym forma i zasady stosowane na fejsie nie odpowiadają, i wygaszają tam swoja aktywność.
Ale moja subiektywna ocena nie jest miarodajna, albowiem nie korzystam z fejsa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2018-12-29, 11:51

@Andej - Z tylu możliwości co oferuje ta platforma, to za przydatne narzędzie, do kontaktu z bliskimi uważam jedynie komunikator - messenger. Reszta jest dla mnie przerostem formy nad treścią. A już bardzo nie lubię jeśli jakiś akurat wartościowy dla mnie film, jest dostępny tylko na Fejsie.

Wprawdzie nie masz konta, ale pewnie zdołasz to obejrzeć bez zalogowania się. Jest to ciekawe przestawienie o walce dobra ze złem... walce o Nas... O tym jak należy się chronić przed siłami zła. Film trwa niecałe 5 minut i nie znam tytułu tego przedstawienia. Może by się udało to znaleźć w lepszej jakości.
Nazwijmy, że to gra Czarne i Białe.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-12-29, 14:32

Viridiana pisze: 2018-12-29, 10:38 No cóż, ja nadal myślę. W sensie, mogłabym, gdybym wiedziała, jak na stronie udostępniać posty innych stron.
Ja nie udostępniam poprzez opcje forum. Ściągam wtyczką do Chrome wszystkie zdjęcia z kilku innych stron, segreguje i po prostu piszę nowy post ze zdjęciem.
sylvi91 pisze: 2018-12-29, 11:19 @Dominik - Chce się upewnić, czy stronę na Facebooku będziecie traktowali jako dodatek do działalności jaką jest prowadzenie forum?
Pytam, bo znam przypadek, gdzie formę jaką było prowadzenie forum, zastąpiono stroną na Facebooku i formą bloga.
Nie uważam, aby to było dobre posunięcie, gdyż wielu ceni sobie zalety skryptów forum, a bywa, że Facebooka omija z daleka.
Strona na fejsie ma być dodatkiem. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że strona zastępuje forum. Po za tym wydaje mi się, że forum i strona na fejsie, zwłaszcza religijna to dwa różne światy. Na forum lubimy pisać, a na fejsie lajkwać, pisać komentarze typu Amen, Dziękuję za wszystko Panie, itp. Są to różne metody, by być bliżej Boga.
Jeśli dojdzie do sytuacji, że zacznie się jakaś dyskusja w komentarzach, nadająca się na forum to ją po prostu usunę informując osoby omentujące o forum.
sylvi91 pisze: 2018-12-29, 11:19 Jako, że jakiś czas temu założyłem dwa fora internetowe o różnej tematyce i jakoś nie mogę ich rozkręcić, może byś mi coś podpowiedział abym mógł działać w tej przestrzeni bardziej sprawnie? Znam się trochę na programowaniu i komputerach, ale na ludziach już nie bardzo. Nie wiem jak przyciągnąc do siebie, jak zainteresować.
Też bym chciał na ludziach się lepiej poznać :-), ostatnio pracuje nad tym.
Programowanie nie jest głównym czynnikiem na przyciągnięciu ludzi do forum. Musisz po prostu wypozycjonować swoje fora w wyszukiwarce google,,, by mogli na nie trafić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-12-29, 20:36

Strona na fejsie ma raczej reklamować forum i być takim oknem naszego forum, przez które osoby z fejsa mogą do nas zajrzeć.
Są też tacy, którzy tylko na fejsie siedzą i na fora nie zaglądają, ale i odwrotnie jak Andej napisał.

Rozkręcić forum w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno - ja w to uwierzyłem i uparcie trwałem- był czas, że sam jeden jako Mod i Admin. Kontakty i znajomości (czyli lata spędzone na forach religijnych) też pomogły. Kolejnym składnikiem naszego sukcesu jest Dominik, NAJLEPSZY Admin techniczny jakiego znam, który ciągle coś ulepsza, dodaje unowocześnia i ciągle czuwa by to wszystko funkcjonowało sprawnie . Wiedzcie i uwierzcie, że w tle dzieję się sporo i trzeba o to zadbać , byśmy mogli sprawnie i spokojnie pisać. Kolejnym kamyczkiem sukcesu forum to jest przyjazna atmosfera, czyli udało się stworzyć to co sobie wymarzyłem - miejsce w necie bez hejtu i troli, którzy zabijają inne fora. Kolejny sukces to ciekawi forumowicze, dla których warto tu zajrzeć - nie wymienię nikogo, bo nie chciałbym kogoś pominąć- sami wiecie kogo lubicie czytać.
Długo bym jeszcze mógł pisać - wyszło takie podsumowanie nie tylko roku.
Napiszę po raz 20 - to jest szczególne forum, gdzie Chrystus jest Naczelnym Adminem, a my mu tylko służymy, dlatego na tym forum, każdy kto uznaje Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela jest u siebie i jest to jego forum i jest wezwany do kształtowania jego charakteru i klimatu.

Na stronie facebookowej brakuje mi takich artykułów z fragmentami postów np pierwszych z nowego ciekawego tematu, a na końcu link do wątku na forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2018-12-29, 21:01

sylvi91 pisze: 2018-12-29, 11:51 @Andej - Z tylu możliwości co oferuje ta platforma, to za przydatne narzędzie, do kontaktu z bliskimi uważam jedynie komunikator - messenger. Reszta jest dla mnie przerostem formy nad treścią. A już bardzo nie lubię jeśli jakiś akurat wartościowy dla mnie film, jest dostępny tylko na Fejsie.
Ja nawet całkiem lubię Facebook, chociaż chciałabym, aby mniej mi reklamował stron, których i tak nie polubię (naprawdę Facebooku, nie każdy musi chcieć lajkować strony firm spożywczych). Ale jest sporo stronek, które mają interesujące posty i z reguły moja strona główna jest miejscem przepełnionym różnymi edukacyjnymi wpisami i różnymi dziełami sztuki (pomijając może posty znajomych).
Dezerter pisze: 2018-12-29, 20:36 Na stronie facebookowej brakuje mi takich artykułów z fragmentami postów np pierwszych z nowego ciekawego tematu, a na końcu link do wątku na forum.
Też bym była za czymś takim. Trochę za mało widać po stronce, że jest to strona forum.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-12-30, 14:36

Ilość czy jakość?
Obawiam się, że tą drogą trafi masa nawiedzonych, proroków i wojowników o antykatolickich poglądach. Gdyby choć chcieli dyskutować, zamiast indoktrynować. Niestety, zwykle nie jest to ich celem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-30, 15:02

Najpierw zadajmy sobie pytania "PO CO?" (jaki jest cel) a wówczas dopiero dyskutujmy o środkach i metodach.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-12-30, 15:51

Andej,,, tylko co masz na myśli jeśli chodzi o jakość? Na Facebooku jakieś trudniejsze tematy nie wchodzą w grę. Liczą się krótkie teksty, na góra 10 słów. Nie obawiaj się nawiedzonych proroków, wątpię by ktoś taki się zarejestrował z fejsa na forum.

Marku, dobre pytanie, po co to. Na pewno nie po to by promować forum, to chyba tak nie działa. Nie zauważyłem by ktoś się dzięki stronie na fejsie u nas zarejestrował.
Przez najbliższe dwa miesiące sprawdzę czy dam rade wyciągnąć stronę z dołka, ponieważ ma mało polubień, słabe zasięgi. Jeśli efekty będą zadowalające to pomyślę na co to nam. Może coś razem wymyślimy, jak wykorzystać fejsa.

Podobnie było z tym forum, z początku czasem myślałem,, po co ja to forum założyłem,,, co mnie do tego podkusiło :-),, i coś fajnego całkiem wyszło z tego

ODPOWIEDZ