Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-05-13, 21:33

3,5,8 trudna gra, ale ciekawa ... Ja lubię w kierki grać. Kanasta. Makao i wszystko to co wymienił Dominik :)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-05-13, 21:48

Makao też lubię,,, w literaki przegram z kretesem, ale jak trzeba to trudno.

Zatem Literaki dziś?

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-05-13, 21:58

Ciekawe, czy Magnolia przyjdzie :-\ Dominik mogę się założyć, że mnie pokonasz :))

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-05-13, 22:06

Jestem na literkach.
Ostatnio zmieniony 2018-05-13, 22:07 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-05-14, 11:29

Lubię grać na skrzypcach. Ale nie potrafię. A i słuchu nie mam. Ale i tak lubię. Na szczęście dla otoczenie nie mam do nich dostępu.
Czu kurnikach bywają skrzypce? Kiedyś dziadek miał kurnik, zwany zresztą pawilonem. Ale kur nie miał, tylko stare rupiecie. Pozostałości po kurach też tam miał.
Miało być off na topie, tak też traktujcie zwierzenie moje.

Miłej zabawy i kupy radości z tegoż życzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-05-14, 13:18

Ja grać z wami nie mogłam w moim domu jest bezwzględny zakaz gier komputerowych w niedziele
Uczę dzieci ze w niedzielę mają nosić Jezusa w sercu a nie postaci z gierek skoro wymagam od dzieci sama też nie gram i ograniczam sobie komputer i telefon :-)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-05-14, 13:22

To Twoja droga. Piękna i wzniosła. Ale czy nie zbyt surowa? Czy niechcący nie wylewasz za wiele z kąpielą?

Proszę, nie traktuj powyższego jako strofowania. Po prostu obserwuję piękna katolicką rodzinę, w której podobne zasady. Choć bardziej rygorystyczne. I boję się, czy nie będą z nich rarogi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 13:48

Mivia pisze: 2018-05-14, 13:18 Ja grać z wami nie mogłam w moim domu jest bezwzględny zakaz gier komputerowych w niedziele
Uczę dzieci ze w niedzielę mają nosić Jezusa w sercu a nie postaci z gierek skoro wymagam od dzieci sama też nie gram i ograniczam sobie komputer i telefon :-)
Podziwiam. Nie boisz się jednak efektu "zakazanego owocu"?

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-05-14, 14:13

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-14, 13:48
Mivia pisze: 2018-05-14, 13:18 Ja grać z wami nie mogłam w moim domu jest bezwzględny zakaz gier komputerowych w niedziele
Uczę dzieci ze w niedzielę mają nosić Jezusa w sercu a nie postaci z gierek skoro wymagam od dzieci sama też nie gram i ograniczam sobie komputer i telefon :-)
Podziwiam. Nie boisz się jednak efektu "zakazanego owocu"?
Nie nie boję się
Wręcz przeciwnie widzę jakie to wspaniałe owoce daje naszej całej rodzinie
Niedziela jest dniem który spędzamy bardzo aktywnie w gronie rodziny czasami przyjaciół Mamy tyle tematów i wspólnych zabaw że nikt nie tęskni do elektroniki a bardzo to spaja nasze relacje rodzinne
Ostatnio zmieniony 2018-05-14, 14:14 przez Mivia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 14:18

Czyli nie tylko zakaz, ale dajesz dzieciom cos lepszego?
Podziwiam podwójnie.

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-05-14, 19:35

Ja też podziwiam i doceniam :) Jednak o 22 moje dzieci już chrapią w łóżeczkach :)
Jako że coś mi się skojarzyło to się podzielę. Ostatnio w TV natrafiłam na program "Zamiana żon".
Jedna rodzina - katolicka, wychowująca swoje dzieci zgodnie z przyjętymi wewnętrznie dosyć rygorystycznymi zasadami. Mama zdecydowała się na edukację domową, tłumacząc swoją decyzję tym, że boi się, że jej dziecko przejmie wszystkie negatywne wzorce od rówieśników.
Druga rodzina sama siebie określająca jako lewacka, bez żadnych zasad.
No i się mężowie żonami na jakiś czas zamienili.
Po wymianie doświadczeń, zdań i refleksjach lewak nie omieszkał skomentować tego, że mama katoliczka zdecydowała się na homeschooling. Powiedział, że argumenty do niego nie trafiają z racji tego, że być może mama katoliczka boi się, że to co przekaże swoim dzieciom okaże się zbyt słabe w zderzeniu z tym, co oferuje im świat. Tym bardziej, że mama katoliczka popadła w taką skrajność, że prawie nie wychodziła z dziećmi z domu.
Zaczęłam się zastanawiać.
Bo przyznam, że sama miałam taki okres w życiu, kiedy chciałam córkę ustrzec przed złem tego świata i wtedy właśnie to samo przyszło mi do głowy. Trzeba wychowywać ją tak, że gdy zderzy się z tym to będzie wiedziała po jakiej stronie się opowiedzieć. I bardzo to trudne zadanie...
Moja wypowiedź jest jedynie skojarzeniem z postem Mivii :) Nijak nie stanowi polemiki z jej metodami wychowawczymi, bo obawiam się, że mogłałby tak zostać odebrana.
Sama mam zamiar wprowadzić taki zakaz u mnie w domu. Ale on to się raczej głównie mnie by tyczył, bo na szczęście tylko ja mam taki "pociąg" do komputera. Może jak się będę publicznie do tego przyznawać, to podjęcie walki z tym okaże się łatwiejsze :D

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-05-14, 20:04

To żeby ułatwić Ci walkę z "pociągiem" dam Ci bana w godzinach od 22 do 6 =)) do wakacji.
Ostatnio zmieniony 2018-05-14, 20:04 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-05-14, 21:42

O! I to będzie najlepsze rozwiązanie :))
Na Ciebie Dominik zawsze można liczyć :))

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-05-14, 23:08

:-) chyba ogladałyśmy ten sam odcinek ale wydaje mi się że tam obie rodziny przeginały w swoim kierunku

Moje dzieci też już o 22 śpią zwłaszcza młodsze starszy sam sobie ustawia czas spania wg. nauki czasami posiedzi dłużej a czasami wcześniej wstanie w tym roku ma egzaminy gimnazjalne

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-05-15, 06:48

Mój siostrzeniec i chrześniak w jednym ;) miał egzaminy gimnazjalne. Uważam, że bardzo źle jest skonstruowany ten system. Bezsensowne testy, które nie weryfikują dobrze zdobytej wiedzy. Chłopak jest najlepszym matematykiem w szkole, a test poszedł mu dosyć marnie. Po prostu - gorszy dzień.
Piszę tak może dlatego, że sama nie lubię rozwiązywać testów :D Ale serio uważam, że są inne - o wiele lepsze metody weryfikowania wiedzy.

ODPOWIEDZ