Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-10-16, 00:20

to sie wkrotce okaze.
podaj ten link by inni przeczytali i nie czekaj az ktos o niego zapyta czy poprosi.
ja go juz podawalem, ale skoro twierdzisz ze to co tam pisalem potwierdza twoje tezy to go podaj na dowod twoich racji i nie zwlekaj.
mysle ze powinienes doprecyzowac za co powinieniem dostac po buzi, czy za to co pisalem na sasiednim forum, czy za to ze smialem przywolac to co pisalem na sasiednim forum.
Bo to ze jestes tego przeciwnikiem nikomu nie trzeba tlumaczyc, bo kazdy to zauwazy w przywolanym temacie.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 00:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-16, 03:50

Jozek pisze: 2021-10-16, 00:20 to sie wkrotce okaze.
Bo tak mówi Twoje sławetne "objawienie"?
Jozek pisze:Bo to ze jestes tego przeciwnikiem nikomu nie trzeba tlumaczyc, bo kazdy to zauwazy w przywolanym temacie.
Nie. Jestem przeciwnikiem totalnych andronów jakie wypisujesz z zacięciem proroka.
Można sprawdzić nawet na zchrystusem.pl - tam, gdzie piszesz normalnie i z sensem, dziękuję Ci za to, co napisałeś, zaznaczajac "kciuk" przy Twoich postach. Nie wymagaj jednak ode mnie, bym się pozytywnie odnosił do szkodliwych "objawionych Józkowi nauczań" , które propagujesz.
Na przykład z wątku, do którego podania linku się tak domagasz, postawiłeś następujące tezy:
"Zacznij porzadna prace nad Miloscia to zobaczysz ze ani tobie ani zonie seks nie bedzie potrzebny, a jak sie przytrafi to odczujesz go jak cos co zepsulo ci cala i wielokrotnie wieksza przyjemnosc z Milosci."
"Pociag seksualny jest niczym innym jak pozadliwoscia."
"akt Milosci (duchowy) powinien poprzedzac kazde fizyczne polaczenie cial, ktore, by byl to akt malzenski wywodzi sie tylko i wylacznie z aktu Milosci bez zadnych nawet podswiadomych planow w kierunku seksu."
"Jeszcze innaczej to mozna by powiedziec ze seks powinien byc nieplanowana spontaniczna reakcja ciala podczas aktu Milosci."
"Milosc jest tym podstawowym instynktem a seks go zabija i zniewala do tego stopnia ze uwazamy go za przejaw i wyraz milosci."
Możecie się śmiać, ale... to prawda, że seks tu tylko jeden z elementów małżeństwa, ale element, którego pomijanie (czy wręcz obrzydzanie) bywa przyczyną wielu nieszczęść - i nierzadko rozpadu małżeństwa. Podobnie jak skupianie się tylko na seksie.
[Jak znam Józka, poleci zaraz tekst o tym, jak to "nie rozumiem" i "wyrywam z kontekstu" - jeśli ktoś ma wątpliwości, czy takie tezy padły, może sam sprawdzić we wskazanym wątku).
podaj ten link by inni przeczytali i nie czekaj az ktos o niego zapyta czy poprosi.
Ależ proszę (zresztą już go podawałem). Pamiętaj jednak że sam prosiłeś żeby dąć link do tak kompromitującego Cię materiału: https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... &start=210
Nie podaję Twojego nicku na tamtym forum - z pewnością wszyscy sami poznają ;) - ten styl uników i nie odpowiadania na konkretne pytania z jednoczesnym oskarżaniem adwersarzy o "nie zrozumienie" i inne różności jest niepodrabialny... (w końcu nawet administracja forum się wkurzyła).

Dla informacji forumowiczów: Józek w swoim "objawieniu" miał, że ja mam opisać to, co tam w halucynacjach usłyszał.
Poinformował mnie też, co , jeśli będę się sprzeciwiał temu, co on wypisuje (nie próbuj Józku zaprzeczać - zgłaszałem Twoje zachowanie do tamtejszej administratorki forum).

Tyle na ten temat. Kto chce, niech sprawdzi.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 05:16 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-10-16, 07:34

Cieszę się zgodną konkluzją. Ale jakie jej wnioski będą? Czy zamiast przekonywania, że ktoś racji nie ma, uda się ograniczyć do wyrażenia własnego zdania? Mam nadzieję, że miłość wzajemna i szacunek zostaną z nami na stałe (nie znaczy, że tego brak, ale o to, aby w większym stopniu).

Dziś rocznica zdarzenia, które zatrząsało Polską i wycisnęło piętno na świecie. 16 października 1978 roku cała Polska doznała wstrząsu. Dla większości Polaków był to dzień opatrznościowy. Nagły rozbłysk światła. Nadziei. Silny powiew w żagle naszych istnień. A dla niektórych mrożąca krew w żyłach zmiana. Zagrożenie, rozterka. I dylemat, czy oficjalnie się cieszyć, czy rozpocząć nagonkę.
Dziś zaliczony do panteonu świętych. Czy każdy z nas powierzy mu dzisiaj jakąś prośbę o wstawiennictwo? Podziękowanie? Czy przypomnimy sobie jakieś jego słowa? Choćby te wypowiedziane na placu Zwycięstwa (dlaczego zmienili nazwę na Piłsudskiego, przecież to powinien być plac Zwycięstwa JP II), które zadziały jak wicher przynoszący nową jakość naszych umysłów. Fenomenalny ferment kojarzący się z porównaniami do Królestwa Bożego. Z kilku słów znaczące zmiany społeczna polityczne. Katalizator zmian. Uśpione, ledwo kiełkujące ziarenko świadomości religijnej i narodowej nagle zaczęło gwałtownie rosnąć. Chwała mu za to.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-10-16, 09:53

Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 14:18

Mam takie pytanie. Co daje tutejsza opcja dodaj do przyjaciół/ignorowani ? to drugie mogę sobie wyobrazić na czym polega , ale pierwsze ? wysyła się i czeka aż ktoś się zgodzi czy to na własny rachunek bez wiedzy drugiej strony dodać sobie można ? z góry dziękuję :)

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Czarny » 2021-10-16, 14:24

Skaza pisze: 2021-10-16, 14:18 Mam takie pytanie. Co daje tutejsza opcja dodaj do przyjaciół/ignorowani ? to drugie mogę sobie wyobrazić na czym polega , ale pierwsze ? wysyła się i czeka aż ktoś się zgodzi czy to na własny rachunek bez wiedzy drugiej strony dodać sobie można ? z góry dziękuję :)
Nic nie daje dodawanie do przyjaciół.
Jest jakiś styl gdzie by to powodowało że gdyby przyjaciel się odezwał byś miał powiadomienie.
Natomiast Dezerter przestrzegał by nie zmieniać styli bo coś jest uszkodzone i można sobie konta zablokować.

Czyli to jest opcja bezużyteczna, zignoruj po prostu.
Natomiast opcja ignoruj powoduje że nie widzisz postów ignorowanej osoby.
To gdy ktoś cię irytuję np.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 15:53 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-16, 14:26

Skaza pisze: 2021-10-16, 14:18 Mam takie pytanie. Co daje tutejsza opcja dodaj do przyjaciół/ignorowani ? to drugie mogę sobie wyobrazić na czym polega , ale pierwsze ? wysyła się i czeka aż ktoś się zgodzi czy to na własny rachunek bez wiedzy drugiej strony dodać sobie można ? z góry dziękuję :)
Do przyjaciół ta funkcja prawie nic nie zmienia, tylko wyświetla Ci się przy prywatnych wiadomościach, że możesz szybciej znaleźć, gdy chcesz wysłać wiadomość. Osoba, którą dodajesz do przyjaciół nie musi się zgodzić, bo po prostu nie dostaje o tym powiadomienia (no chyba, że niebiańsko- intuicyjnie, jak było u mnie z Sądzonym).
A gdy dodajesz jakiegoś forumowicza do ignorowanych to przestajesz widzieć wszystkie posty tej osoby, tak jakby nagle przestała pisać. Nie wyświetlają się wtedy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 14:35

Dziękuje za odpowiedz @miłośniczka Faustyny i @Czarny :)

Ps. Swoją drogą w takim wypadku to myślałem , że już mnie nie dostrzegasz @miłośniczka Faustyny bo ponoć jak się skrytykuje "fryzurę" kobiety to jest się na jej czarnej liście już na zawsze :)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-16, 14:37

Skaza pisze: 2021-10-16, 14:35 Ps. Swoją drogą w takim wypadku to myślałem , że już mnie nie dostrzegasz @miłośniczka Faustyny bo ponoć jak się skrytykuje "fryzurę" kobiety to jest się na jej czarnej liście już na zawsze
No co Ty. Nie przeszkadza mi krytyka kolorowych włosów, bardziej mnie to bawi... Mnie się podoba i to mi wystarczy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 14:39

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-10-16, 14:37
Skaza pisze: 2021-10-16, 14:35 Ps. Swoją drogą w takim wypadku to myślałem , że już mnie nie dostrzegasz @miłośniczka Faustyny bo ponoć jak się skrytykuje "fryzurę" kobiety to jest się na jej czarnej liście już na zawsze
No co Ty. Nie przeszkadza mi krytyka kolorowych włosów, bardziej mnie to bawi... Mnie się podoba i to mi wystarczy.
Aha to fajnie :) bo pośmialiśmy się oboje tylko z innych perspektyw :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-16, 16:58

Jozek pisze: 2021-10-16, 10:30 to nie kwestia wrazliwosci tylko spostrzegawczosci, ktora najczesciej przyslonieta jest wrazliwoscia na swoje potrzeby.
@Dezerter czy jozek dostal dwa cztery albo cos ze ma zablokowany dostep do forum? :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-10-16, 17:46

abi pisze: 2021-10-16, 16:58
Jozek pisze: 2021-10-16, 10:30 to nie kwestia wrazliwosci tylko spostrzegawczosci, ktora najczesciej przyslonieta jest wrazliwoscia na swoje potrzeby.
@Dezerter czy jozek dostal dwa cztery albo cos ze ma zablokowany dostep do forum? :-?
wyglada na to ze bylo to chwilowe, bo sprobowalem jeszcze raz i zalogowalem sie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 18:08

Jozek dostał blokadę na godzinę jak wszedłem i zobaczyłem te kłótnie i wycieczki ad persona- bym miał czas ogarnąć i poczytać posty.
Jak będzie się dalej tak zachowywał to ciemno widzę Jozka karierę na naszym forum - pisze mu na pw.
...chociaż nie wiem czy nie będzie to jak skuteczne jak rzucanie ziarna w blasku księżyca =))
Apelują o niekontynuowanie wpisów ad persona i trzymanie poziomu.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2021-10-16, 18:24

Dezerter pisze: 2021-10-16, 18:08 Apelują o niekontynuowanie wpisów ad persona i trzymanie poziomu.
Popieram w 100%
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-10-17, 11:18

Mam takie pytanie. Może dziwne. Pracuję z dziewczyną, która była wykorzystana/ywana w dzieciństwie przez swojego wujka.
Gdy słyszy w radio michaela jacksona często zaznacza, z oczywistych względów, że go nie znosi. Oczywiście ją rozumiem.
Ja natomiast bardzo lubię jego muzykę. Uważam wręcz, że w swoim fachu był geniuszem.

I teraz pytanie. Czy możemy rozdzielać twórczość, dokonania (moim zdaniem pozytywne) człowieka od jego grzechu,
czy zawsze powinniśmy brać poprawkę patrząc przez pryzmat jego ciemnej strony.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ