Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18860
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4597 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-04, 23:17

swar5 pisze: 2020-09-04, 22:37 a skąd wierz że Chrystus nie jest takim cudakiem którego grono jego sprytnych uczni wykorzystało by poprawić sobie byt i otumanić ciemny lud.
To zasadne pytanie (choć rzeczywiście - proszę dobieraj staranniej określenia).
Polecam ci lekturę tej książki https://docplayer.pl/10716207-Josh-mcdo ... tania.html
Wprawdzie napisał ją protestant, ale wydaje mi się ona w porządku i chyba odpowiada na Twoje pytania.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-09-05, 07:25

Atak na Marka uważam za całkowicie nieuzasadniony. Uważam, że wynika z niezrozumienie określenie "nie fair" lub nierozumienia czym jest "przesadna grzeczność" względnie jest oburzeniem na to, że ktoś ośmiela się mieć inne zdanie.

Więcej, zgodnie z Twoim życzeniem, aby nie upubliczniać krytycznych uwag na temat Twoich wypowiedzi wysyłam na pw. Jeśli jednak uznasz, że to co wysyłam może lub powinno być upublicznione, to zwalniam Cię, w tym przypadku, z obowiązku zachowania tajemnicy korespondencji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-09-05, 09:00

@Andej O jaki atak na Marka chodzi? Bez odniesienia w tekście do konkretnego postu/cytatu - po prostu nie wiadomo co komentujesz.

Nawet nie wiadomo do kogo piszesz, można się domyślać...

Zanim moderacja przeniosła Tu posty z innego wątku toczyła sie ważna rozmowa, będziesz łaskawa Andej ja przeczytać i wyjaśnić jakich dowodów oczekujesz. Bo dla mnie jest to ważna kwestia.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-09-05, 09:22

Magnolia, mysle ze powinnas wyjasnic co konkretnie cie zniesmacza, czy jakis fragment rysunku, czy calosc, a moze tresc ktora przedstawia?
Obawiam sie ze chodzi ci o skojarzenia, ale takie mozesz miec np. widzac sfastyki na hinduskich budowlach i swiatyniach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-09-05, 09:27

Magnolia pisze: 2020-09-05, 09:00 @Andej O jaki atak na Marka chodzi? Bez odniesienia w tekście do konkretnego postu/cytatu - po prostu nie wiadomo co komentujesz.

Nawet nie wiadomo do kogo piszesz, można się domyślać...

Zanim moderacja przeniosła Tu posty z innego wątku toczyła sie ważna rozmowa, będziesz łaskawa Andej ja przeczytać i wyjaśnić jakich dowodów oczekujesz. Bo dla mnie jest to ważna kwestia.
Wytłuszczę fragmenty, które precyzują:

Atak na Marka uważam za całkowicie nieuzasadniony. Uważam, że wynika z niezrozumienie określenie "nie fair" lub nierozumienia czym jest "przesadna grzeczność" względnie jest oburzeniem na to, że ktoś ośmiela się mieć inne zdanie.

Więcej, zgodnie z Twoim życzeniem, aby nie upubliczniać krytycznych uwag na temat Twoich wypowiedzi wysyłam na pw. Jeśli jednak uznasz, że to co wysyłam może lub powinno być upublicznione, to zwalniam Cię, w tym przypadku, z obowiązku zachowania tajemnicy korespondencji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-09-05, 09:48

Poproszę o wskazanie mi posta w którym jest atak na Marka.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-09-05, 19:17

Przeczytałem jeszcze raz. I muszę się pokajać. Rzeczywiście, wypowiedź nie jest jednoznaczna. I dałem się ponieść emocjom, interpretując wyłącznie negatywnie. Przepraszam za zamieszanie. Powinienem przed odpisaniem, najpierw zejść na dół, i wypić szklankę wody.
Przepraszam, że nieuzasadniony atak. I dziękuję za skłonienie mnie, do ponownego przeczytania postu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-09-05, 19:36

To do mnie Andeju?

Martwi mnie to, że przyznajesz się, że interpretujesz mnie/moje posty negatywnie...smutno mi.

Na dowód że ja nie mam negatywnego uprzedzenia do Ciebie nagrałam filmik z modlitwami św Alojzego Orione, bo w innym wątku wyznałeś że Go lubisz..

Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 20:12 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 19:58

Dzięki Andeju za wyjaśnienie to może i Marek przeczyta jeszcze raz ;)
taka uwaga dla wszystkich, którzy z oburzeniem krytykują kogoś - cytujmy jego wypowiedź a nie piszmy sobie coś ogólnie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-09-05, 20:18

Dziękuje za wyjaśnienie, już myślałem że się całkowicie pogubiłem na forum.
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 20:20 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18860
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4597 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-05, 22:12

Dezerter pisze: 2020-09-05, 19:58 Dzięki Andeju za wyjaśnienie to może i Marek przeczyta jeszcze raz ;)
A tak konkretnie to co chciałeś przez to powiedzieć?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 23:01

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-04, 15:00
Jozek pisze: 2020-09-04, 14:57 Mysle ze nalezalo by oddzielic ewentualne oceny Andeja jako moderatora, od ocen jako uczestnika forum. Mieszanie tych dwu powoduje jeszcze wieksze zamieszanie
Wypowiedzi-uwagi moderatorow sa na czerwono, wiec nie mieszajmy w to wypowiedzi czarnym drukiem.
Słusznie. Czyli ta uwaga do rysunku Andrzeja powinna być na czarno.
Z mojej strony nie było żadnej ingerencji w post Andeja i niczego na czerwono, więc o czym ty piszesz? wiesz, bo ja nie :!:

i o to
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-04, 01:22 Polega na tym, że interpretujesz dopuszczalne formy wyrazu jako niedopuszczalne - w imię fałszywie pojętej grzeczności czy nie wiem czego (w sumie Andej ma rację - politycznej poprawności).
To jest nie fair.
No to zobaczmy jak ja "interpretowałem":
Dezerter pisze: 2020-09-02, 22:57
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-02, 22:09
Dezerter pisze: 2020-09-02, 21:40 Marku nie rozumiem twego wpisu
przecież można pisać o faktach dotyczących Koranu i Mahometa bez obrażania i urażania - patrz mój post
podając źródła i cytaty
Nie można.
Każdy negatywny fakt w tej sprawie stanowi - według wyznawców Proroka - obrazę Islamu.
Gdybyśmy byli w kraju islamskim, już posypałyby się aresztowania.
Ale nie żyjemy
piszemy na forum katolickim i nas nie obowiązuje to co " stanowi - według wyznawców Proroka - obrazę Islamu"
Nas obowiązuje regulamin, prawo polskie, dobre wychowanie i szacunek do innych ludzi i religii
Uwagi Andeja i ToTylkoJa wynikają chyba z niezrozumienia mojego postu do ciebie - mam nadzieję, że chociaż ty go właściwie zrozumiałeś i nie widzisz w nim żadnej niewłaściwości z mojej strony

@Andej rysunek możesz skasować sam, powinieneś, bo świadczy on o tobie
I odpowiedź na 2 post:
Dezerter pisze: 2020-09-03, 20:04
Andej pisze: 2020-09-02, 23:06 Ty jesteś Administratorem. Skasuj sam. Ale proszę, zaznacz, że usuwasz ze względu na niepoprawność polityczną. Tak będzie uczciwie.

Proszę tylko o to jedno, aby ingerencja cenzury była widoczna. I żeby zawierała wyjaśnienie przyczyn usunięcia. Jeśli tak zrobisz, nie będę mieć pretensji.

Przed usunięciem zważ, że rysunek nie tyle rani uczucia muzułmanów, co sprzeciwia się wymogom poprawności politycznej.

WYKASOWAŁEM jednak. Ale mam pytanie, czy skorygowany rysunek jest już poprawny politycznie? Czy i ten muszę usunąć?
(...)
Andeju jesteś dorosły i odpowiedzialny, więc sam odpowiadasz za to co zamieszczasz - świadczy to o tobie
Ja nie wiem co jest poprawne politycznie a co nie - nigdy to mnie nie interesowało i nigdy tym się nie zajmowałem, nie zgłębiałem więc nie wiem - to twój konik a nawet ostatnio to już jakiś rodzaj fetysza :ymblushing:
Dla mnie ważne jest czy coś jest zgodne z prawem, z regulaminem, duchem chrześcijańskim i z dobrym wychowaniem.
cały offtop niezwiązany z Koranem przenoszę do kawiarenki
Gdzie ta "nie fair interpretacja" @Marek_Piotrowski , bo ja nadal jej nie widzę podkreśl te moje słowa :!: - proszę
A może już w imię niepoprawności politycznej nie wolno mi wyrażać swojego zdania? :-\
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 23:05 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18860
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4597 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-05, 23:26

OK, z kolorem masz rację.
Co do reszty się nie zgadzam; od lat uprawiasz tu na forum grę, polegającą na dwu fazach; w pierwszej jesteś pasywny, w drugiej występujesz jako samozwańczy wątpliwy "magister elegentarium". To jest właśnie nie fair. Zwracałem na to Ci już uwagę, robiła to tez Magnolia i nadal bez skutku.

Co do rysunku Andeja - uderza on nie tyle w muzułmanów (ich "działalność" ilustruje przecież dokładnie i adekwatnie), co pokazuje (oczywiście, jak to satyra - za pomocą pewnej hiperboli) obłudny stosunek władz krajów zachodnich do terroryzmu islamskiego.
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 23:35 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 23:54

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-05, 23:26 (...)
Co do reszty się nie zgadzam; od lat uprawiasz tu na forum grę, polegającą na dwu fazach; w pierwszej jesteś pasywny, w drugiej występujesz jako samozwańczy wątpliwy "magister elegentarium". To jest właśnie nie fair. Zwracałem na to Ci już uwagę, robiła to tez Magnolia i nadal bez skutku.
A mógłbyś to odnieść do mojej konkretnej wypowiedzi, bo nie widzę związku z tym co piszesz :-\
arbiter elegantiarum (język łaciński)

znaczenia: (1.1) znawca dobrego smaku, esteta
czyli jedyną moją winą było to, że stwierdziłem, że rysunek Andeja jest niesamczy i nieestetyczny ?
więc przyznaje się publicznie do winy B-)
Nie uprawiam na forum żadnej gry co najwyżej mam jakiś typ zachowań - każdy jakiś ma ty też
dzięki za wyjaśnienia
dla mnie EOT
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-09-06, 15:49

Okazuje się, że ważna jest forma.
Każdy ma prawo uznać, że jest niesmaczny. Jako dyskutant. Ale bez nakazów, sugestii dot. osoby. Każdy ma też prawo do uznania za właściwie oddający sytuację, czy pogląd.
Grafika przemawia silniej. Dokładnie ta sama treść wyrażona werbalnie nie wzbudziła żadnych emocji. Z tego wynika, że problem jest forma, a nie treść.
Omawianej grafice można zarzucić pojmowanie stereotypowe. To może być krzywdzące. Ale takie jest typowe postrzeganie religii zwącej się pokojową, a będącej wojowniczą. Marek bardzo precyzyjnie wykazał to wieloma cytatami z Koranu, a także zestawieniem faktów. W GB prowadzono badania. Okazuje się, że kilkanaście procent muzułmanów jest gotowych czynnie popierać terroryzm i terrorystów. Ale już ok. 90 % jest gotowa udzielić pomocy uciekającemu terroryście islamskiemu. Udzielić schronienia, utrzymać w tajemnicy wszystko, co mogłoby mu zaszkodzić.
W świetle tego rysunek piętnujący poprawność polityczną jest sprzeciwem przeciw ekspansji terroryzmu. Jest sprzeciwem przed chowanie głowy w piasek. Jest sprzeciwem przeciw postawom tolerującym wrogie postawy bojowników islamskich. Uważam, że każdy człowiek powinien mieć odwagę sprzeciwiać się terroryzmowi, niezależnie od tego, czy jest to terroryzm autorstwa muzułmanów czy elgiebetowców czy BLM. Zło trzeba dusić w zarodku. A ludzie, w ramach poprawności politycznej, udaję, że terrorysta jest niemal przybyszem z kosmosu. Żaden muslim, żaden lgbt, ŻADEN blm. Zupełnie tak jak się pisze o II wojnie, że mordowali naziści. Nie Niemcy, nie Rosjanie ... Prawdę należy mówić prosto w oczy. A wklejona grafika zawiera prawdę. Prawdziwy obraz zakłamania medialnego. Zakłamania polegającego na tym, że zgodnie z poprawnością ukrywa się fakt, że morderca był muzułmaninem, Murzynem, kolorowym, imigrantem ... W ten sposób media ukrywają prawdę przed społeczeństwem. Ten rysunek jest krzykiem o prawdę. Jest sprzeciwem wobec poprawności.

Niektórzy mają dosyć mojego zwracania uwagi na poprawność polityczna. A ja uważam, że należy z nią walczyć. WIecie, co na temat poprawności politycznej powiedział Urban w ostatnim wywiadzie opublikowanym w GW? Wklejam: "Mówił również, że "poprawność polityczna" nie podoba mu się jako postawa, ale podoba jako nurt. - Nazywamy poprawnością polityczną to, co jest wrogie nacjonalizmowi, katolicyzmowi i wszelkim "izmom" związanym z tendencją autorytarną - oznajmił." https://wiadomosci.wp.pl/jerzy-urban-dl ... 755305856a
Poprawność polityczna jest orężem walki z prawdą. Z wyższymi wartościami. Media już tak powbijały do głów tę zasadę, że większość przestała zauważać tę manipulację. A ja się sprzeciwiam. Zło jest złem. I należy zła nazywać złem, a nie udawać, że nic się nie stało.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ