Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-03-18, 12:51

Skojarzeń nie mam. Szukam. Lubię czasem bawić się słowem. A i szukam jego treści. Miano rozbiłem na dwoje. Stąd pytanie.
Lecz odpowiedzią zamieszałaś. Gdy zestawię pierwszą część z tą drugą, to mętlik mam lub maślane masło. Ale takie zabiegi też bywają.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-03-18, 22:41

Super że jest jeszcze jedna kobieta YUupi

A ja mam nadzieję że podjęłam dzisiaj dobrą decyzję
Kilka miesięcy temu mój syn został dotkliwie pobity na tle rasistowskim Toczyła się oczywiście sprawa
Dzisiaj po rozmowie z medjatorem podjęliśmy decyzję odpuścić chłopakowi który zaatakował moje dziecko nie chcemy mu skreślać szansy na normalne życie i zabardzo brudzić mu w papierach mój syn stwierdził że już mu wybaczył my go poparlismy Wydaje nam się że to kilka miesięcy strachu i czas zawieszenia w szkole to wystarczająca kara dla 15latka
Prosze o modlitwę za obu chłopców mojego i jego "kolegę"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-03-18, 22:52

Mivia pisze: 2018-03-18, 22:41 Super że jest jeszcze jedna kobieta YUupi

A ja mam nadzieję że podjęłam dzisiaj dobrą decyzję
Kilka miesięcy temu mój syn został dotkliwie pobity na tle rasistowskim Toczyła się oczywiście sprawa
Dzisiaj po rozmowie z medjatorem podjęliśmy decyzję odpuścić chłopakowi który zaatakował moje dziecko nie chcemy mu skreślać szansy na normalne życie i zabardzo brudzić mu w papierach mój syn stwierdził że już mu wybaczył my go poparlismy Wydaje nam się że to kilka miesięcy strachu i czas zawieszenia w szkole to wystarczająca kara dla 15latka
Prosze o modlitwę za obu chłopców mojego i jego "kolegę"
Też myślę, że dobra decyzja - masz moją modlitwę już teraz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-03-19, 07:59

Bardzo mi przykro Mivia, że coś podobnego spotkało Twojego syna. Też uważam, że podjęliście słuszną decyzję.
Widzę jednak co dzieje się w szkole, do której chodzi moja Córka. Już 7 letnie dzieci są względem siebie tak agresywne, że dochodzi do bójek, w których leje się krew, nosy są połamane...
Wiem, że zabrzmię jak moja Babcia, ale "za moich czasów tego nie było".
Gdy ja chodziłam do szkoły, to było kilku zbirów - nie powiem... ale wszyscy w wieku 14 i powyżej - ten trudny wiek, no i ciężkie warunki w domu....
A dziś? Zagonieni i zabiegani rodzice - tu dostrzegam chyba sedno problemu. Nie ma komu wychować dzieci...
Tak przy okazji - każdemu się pewnie przyda.
:-h

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-03-19, 11:58

Mivia pisze: 2018-03-18, 22:41 ... ja mam nadzieję że podjęłam dzisiaj dobrą decyzję ...
Prosze o modlitwę za obu chłopców mojego i jego "kolegę"
A ja nie mam pewności, czy to dobra decyzja. To wszystko zależy od tego, co dotarło do głowy. Czy zrozumienie zła i chęć poprawy. Czy przeciwnie, świadomość bezkarności. Chwasty lepiej wyrywać, gdy są małe. Ale wyrywając je nie można niszczyć zboża. Trudna decyzja.
Twojego syna podziwiam. Ma wspaniałą mamę, która nauczyła go dobra. To wspaniała i szlachetna postawa. Życzę mu siły ducha.

Oczywiście modlić się będę. Ale nie tylko za niego. I nie tylko w intencji tego "kolegi". Ale w intencji matki Twojego syna. Bo postawa syna jest jej zasługą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-03-19, 12:56

Dziękuję za modlitwę
Moj syn otrząnoł się już po tym co się stało Bardzo ważne było dla niego wsparcie przyjaciół i naszej grupy modlitewnej Odczuł że nie został w tym bólu sam
Po powrocie do szkoły został bardzo ciepło Przywitany przez kolegów i nauczycieli po paru tygodniach nie potrzebował już pomocy psychologa
Ciesze się że wkoncu ta sprawa się kończy a mój syn nie będzie musiał rozdrapywać ran
Przykro nam jak zobaczyliśmy jak tamto dziecko zostało skrzywdzone głównie Przez rodziców którzy o nim zapomnieli goniąc za pieniędzmi a ta sprawa dopiero im pokazała że pietnastolatek to jeszcze dziecko
To była bardzo ciężka dla nas sprawa

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-03-26, 21:27

Awarię komputera mam, nie będzie mnie dłużej.

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-03-27, 10:50

Dominik pisze: 2018-03-26, 21:27 Awarię komputera mam, nie będzie mnie dłużej.
Zostaje telefon :-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-03-27, 21:01

Dominik pisze: 2018-03-26, 21:27 Awarię komputera mam, nie będzie mnie dłużej.
Spokojnie - damy radę , ale wracaj szybko :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-03-27, 23:37

Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jakub2

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jakub2 » 2018-03-27, 23:56

Od 20 min. probuje zrozumiec twoj post i ni w zab nie lapie o co ci w nim chodzilo. ;)
Mozesz dodac nieco literek, albo koloru? :-?
A moze sprawdz klawiature, bo chyba stracila kontakt z kompem i nie zauwazyles, a to moze byc wirus ktorego zlapales czytajac post Dominika. =))
Ostatnio zmieniony 2018-03-28, 00:03 przez Jakub2, łącznie zmieniany 4 razy.

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-03-28, 00:06

@dokladnie przerażający jest fakt że ludzie zapominają o prawdziwym przesłaniu Wielkiej Nocy teraz czekoladowe jajeczka i odwiedziny Easter Buny biorą górę

Jakub2

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jakub2 » 2018-03-28, 00:16

Ciebie Mivia tez w tej konfiguracji postow nie rozumiem.
Chyba ze chodzi o Zertwe Ofiarna, ale to jeszczen ie dzis.
Tak, wiem, mozna przezywac to przy kazdej modlitwie, ale nie "uprzedzajmy" faktow i zdarzen.
Ostatnio zmieniony 2018-03-28, 00:19 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-03-28, 08:42

:)) Jaaakub :ymhug:
Jak postępy w pracy? I gdzie obrazy? Ja tu czekam :ymblushing:

Mivia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Mivia » 2018-03-28, 13:12

Jakub2 pisze: 2018-03-28, 00:16 Ciebie Mivia tez w tej konfiguracji postow nie rozumiem.
Chyba ze chodzi o Zertwe Ofiarna, ale to jeszczen ie dzis.
Tak, wiem, mozna przezywac to przy kazdej modlitwie, ale nie "uprzedzajmy" faktow i zdarzen.
Na obrazku jest napis “Nie przyszedlem dla jaj" :-) tydzień temu miałam rozmowę z moimi dziećmi gdzie tłumaczyłam im, że Wielkanoc to nie jest święto króliczka i nie chodzi tu tylko o czekoladowe jajeczka które oczywiście uwielbiają ani piękny koszyczek który szykują od tygodnia ale o Zmartwychwstanie i że to nie zmartwychwstał króliczek tylko Jezus :-)
Ostatnio zmieniony 2018-03-28, 14:01 przez Mivia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ