Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-03, 22:34

Dziękuję za artykuł, jest ważny i potrzebny.

Cieszę się (i to nie w związku z powyższym artykułem, ale odkąd zaczęłam się nad tymi sprawami zastanawiać, czyli już od dłuższego czasu), że czuwania modlitewne, które mam na myśli, odbywają się w kościele, a w centrum nie jest zespół, tylko Pan Jezus w monstrancji.

Byłam raz na koncercie jakiegoś katolickiego zespołu; śpiewali na scenie. Ale nawet nie zostałam do końca, średnio mi się podobało, może dlatego, że to nie było raczej typowe uwielbienie. To dobrze, że muzyka chrześcijańska wychodzi „na ulice”; lepsze koncerty uwielbienia niż festyny z muzyką disco polo. Ale wolałabym, żeby to nie była tendencja i żeby tych ludzi szukających Pana Jezusa zapraszać do kościołów. Tam też można uwielbiać, z mniejszym ryzykiem, że będzie się w tym szukać własnej chwały, a nie Bożej.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-03, 23:21

Dezerterze, zobacz relację ze stadionu. Albo z łódzkich imprez.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-04, 19:50

Zespół Mocni w Duchu z Łodzi, choć na filmie w Tarnowie. Nie widzę dobrze, ale to chyba nie jest w kościele, lecz na scenie/stadionie (chyba tam jest kosz do koszykówki). Lubię tę piosenkę, ale nie rozumiem, po co tak bawić się oświetleniem, do muzyki chrześcijańskiej to nie pasuje. Ten zespół chyba dość intensywnie działa w Łodzi.
Ostatnio zmieniony 2019-08-04, 19:52 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-04, 20:12

Na jakiejś sali sportowej to jest, są też siedzenia dla kibiców.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-08-04, 21:47

Ten zespół jeździ po całej Polsce, a czasem po Europie i Stanach. Działa ponad 20 lat, przede wszystkim ewangelizuje, prowadzi rekolekcje w parafiach. Tak ich poznałam, bo byli u nas w parafii dwa razy, sprzedają płyty ze swoją muzyką. Jezuici prowadzą kazania, rekolekcje, sprzedają książki. Mocno ewangelizują, w niezwykły sposób, świadectwami i muzyką porywają serca.
A jako że swoje korzenie mają w Odnowie w Duchu św. to bywają na forach tych wspólnot, które są organizowane na stadionach/halach sportowych , bo jest tyle chętnych uczestników takich for charyzmatycznych. Ruch Odnowy w Duchu św jest potężny w Polsce, stąd tylu chętnych.
Cenne jest to, że muzyka jest komponowana i nagrywana przez ten zespół. żyją i utrzymują sie z tej muzyki.
Pozdrawiam Kasiu

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-05, 14:06

To wspaniale. :) Nie przekonuje mnie forma koncertów uwielbienia na stadionach, ale jeśli to jest jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy uczestnicy nie mieliby się gdzie pomieścić, to chyba dobrze, że przybywa ich tak dużo. Mi brakowałoby w tym adoracji Najświętszego Sakramentu i poczucia przestrzeni sacrum, którą daje kościół, ale nie zarzekam się, że kiedyś sama się na taki koncert nie wybiorę. Ja Mocnym w Duchu szczerze życzę, aby im dalej Pan Bóg błogosławił. To właśnie oni nagrali mój ulubiony utwór pt. „Głębia” (to ta kompozycja sprawiła, że poznałam Psalm 42).

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-06, 16:06

Nieśmiało sugeruję moderatorom, by zrobili porządki z postami w temacie o muzyce jako drodze do opętania – wydzielenie z nich nowego wątku np. o zamęcie, czasach ostatecznych (można podyskutować, ale rozsądnie), przeniesienie ich gdzieś itp. – bo zrobił się offtop i chaos.

Forum ma przybliżać do mądrego przeżywania wiary, więc tak myślę, że im łagodniej, tym lepiej. Może piszę to na wyrost, ale lepiej zareagować wcześniej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-08-08, 19:02

Na każdych rekolekcjach jakie widziałem, w centralnym miejscu, to ołtarz jest na pierwszym miejscu (nawet gdy nie odbywają się w kościele) i obraz Chrystusa lub krzyż. Zespół zawsze jest z boku ołtarza.
Co innego koncert - tu chyba nie ma wątpliwości ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

bambam

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: bambam » 2019-08-15, 23:13

Czy ktoś z Was programuje albo zamierza się nauczyć?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-15, 23:31

Ja trochę znam PHP i C#

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-16, 17:35

Dezerter pisze: 2019-08-08, 19:02 Na każdych rekolekcjach jakie widziałem, w centralnym miejscu, to ołtarz jest na pierwszym miejscu (nawet gdy nie odbywają się w kościele) i obraz Chrystusa lub krzyż. Zespół zawsze jest z boku ołtarza.
Co innego koncert - tu chyba nie ma wątpliwości ;)
Miejsce, o którym pisałam, wygląda podobnie – Pan Jezus wystawiony w Najświętszym Sakramencie, a zespół z boku.

Przy okazji – to już raczej pewne, będę śpiewać w zespole prowadzącym czuwanie/uwielbienie. :)

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-08-16, 20:25

Gratuluje Kasiu podjęcia decyzji.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-16, 21:47

Dziękuję. Nie rezygnuję jednak z chóru, w którym dotychczas śpiewałam. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-08-17, 21:05

Zobaczysz jak jest na uwielbieniu z drugiej strony.
Ja ci powiem, że mnie chwalące i wielbiące Boga wokalistki inspirują i zbliżają do Boga - swoim zaangażowaniem całego ciała, gestami, uśmiechem, prawdziwą radością wielbienia Pana - pamiętaj o tym, bo stajesz się trochę pośredniczkom, trochę pasterkom ;) :)
szalom
Ostatnio zmieniony 2019-08-17, 21:06 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-17, 22:04

Wolałabym nie przypisywać sobie takich ról. Sama nie zwracałam nigdy uwagi na zachowanie śpiewających na uwielbieniu, po pierwsze dlatego, że słabo widzę, po drugie dlatego, że patrzyłam na Najświętszy Sakrament albo zamykałam oczy. Nie należę do zbyt ekspresyjnych osób, lubię się wyciszać. Jeśli zdarza mi się na uwielbieniu pozwolić ponieść emocjom, to zwykle dzieje się to nie tak bardzo spektakularnie, aby było to widoczne. Najważniejsze dla mnie to znaleźć pokój w Panu Jezusie, często szukam pokoju. Nie wiem, czy będę się nadawała do śpiewania na uwielbieniu, ale skoro takie piosenki są mi równie bliskie jak muzyka chóralna, być może się w tym odnajdę. Jedyne, czego się obawiam, to by nie popaść w nadmierne skupienie na sobie. Mam nadzieję, że modlitwa do Ducha Świętego pomoże.

ODPOWIEDZ