Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Biserica Dumnezeu

Re: Aborcja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-30, 18:23

"Uwazaj - to moje wody - groznie pogrozila plotka. Acha - mruknal rekin, leniwie pozerajac plotke."

Co by tu jeszcze wymyslec przeciwko katolikom?

Fahrenheit

Re: Aborcja

Post autor: Fahrenheit » 2019-04-30, 18:43

Marek_Piotrowski pisze: 2019-04-30, 17:58 Nie ma żadnej "dyskusji". Jest bedennie głupi trolling w waszym wykonaniu.
Ktoś ma inne zdanie niż Ty i nie rozumiesz czyjegoś punktu widzenia? Zapraszamy do poradnika pt. "Pozbądź się kogoś z forum nazywając go trollem zamiast ruszyć szarymi komórkami."
Niby Pismo Święte uczy, aby nie osądzać, a tu proszę. Nie ma to jak tłumić przejawy wolnego myślenia. Marek, weź zapisz się do inkwizycji.

Biserica Dumnezeu

Re: Aborcja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-30, 18:48

Dominiku - a Kalart ma pomocnika. Tez nie dyskutowac?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 19:39

Po prostu darujmy sobie wszyscy dyskutowanie na ten temat, WSZYSCY.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-04-30, 21:04

Nie wiem, czy zamknięcie tematu jest konstruktywne.
Na pewne trudno dyskutować, gdy mieszają się argumenty. A jeszcze gorzej, gdy rozmówcy nie odnoszą się do argumentów.
Konieczne byłoby narzucenie ram i okiełznanie odskoków. Czyli ograniczanie się do jednego wąskiego tematu i unikanie wszelkich innych, w danym wątku, dopóki jeden argument będzie budził wątpliwości.
Uważam, że głównym jest określenie faktu, kiedy zaczyna się człowiek. Zwolennicy aborcji odrzucają biologiczne fakty, dlatego są zwolennikami zabijania. Sądzę, że żaden człowiek, przynajmniej normalny człowiek, nie jest zwolennikiem zabijania. Ale zwolennicy eugeniki mają swoje, teorie. Pozbawione logiki, oderwane od biologii, ale za to hołdujące hedonizmowi. Obserwując świat można zaobserwować, że tak się dzieje w przyrodzie. Silniejsi zabijają słabszych. Ale czy człowiek, obdarzony rozumem, też podlega tym samym prawom? Jeśli tak, to dlaczego ludożerstwo jest jednoznacznie odrzucane przez wszystkich? Będąc konsekwentnym należałoby spożywać mięso, które nie pochodzi od tych, których nie uznajemy za równych sobie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fahrenheit

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fahrenheit » 2019-04-30, 21:14

Skrócę post powyżej. Andejowi pasuje stan rzeczy, w którym nie można mieć innych przemyśleń na temat aborcji niż te wyzwane przez niego i KK. Reasumując, jegomość chce zrobić z tematu dyskusyjnego kółko wzajemnej adoracji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-04-30, 21:21

Bzdura. Brak argumentów prowadzi do oskarżania rozmówcy. Pomawiając można czuć się zwycięzcą pomimo tego, że jest się przegranym.
Kiedyś uczono mnie biologii. I coś tam zostało. Uczono też logiki. 2 + 2 jest dla mnie 4. Nie mam zamiaru podważać tego. Co nie znaczy, że korzystając z sofizmatów nie można "udowodnić", że jest inaczej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 21:24

Może poczekajmy. Niech emocje opadną, odpocznijmy na majówce, przemyślimy na spokojnie to i tamto.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-04-30, 21:31

OK. Można dać kilkudniowy odpoczynek.
Ale proponuję zacząć od nowa. Gruba kreska (źle mi się kojarzy). I zacząć od człowieka. Od tego, kiedy zaczyna się człowiek. Na początku bez odniesienia do aborcji, Dekalogu, eugeniki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-04-30, 21:35

wydaje mi się, że już to zrobiłam... pisałam o podstawach biologicznych
Ostatnio zmieniony 2019-04-30, 21:36 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Fahrenheit

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fahrenheit » 2019-04-30, 21:49

Najpierw powiedzmy, że aborcja nie jest morderstwem. Aborcja to aborcja - usunięcie ciąży, przerwanie ciąży, usunięcie płodu.
Ostatnio zmieniony 2019-04-30, 21:49 przez Fahrenheit, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 21:51

Fahrenheit pisze: 2019-04-30, 21:49 Najpierw powiedzmy, że aborcja nie jest morderstwem. Aborcja to aborcja - usunięcie ciąży, przerwanie ciąży, usunięcie płodu.
Ban 24h. Mieliśmy nie rozmawiać już o tym

Fahrenheit

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fahrenheit » 2019-05-02, 00:22

Powrót Smoka.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18958
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-02, 00:26

gdzie?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-02, 00:49

Ja mam jedno, ale to [wiadomo jak ;) ] ważne pytanie:
Na co Ci to @Fahrenheit
Ja się od zawsze zastanawiałam, z jakiego powodu trollom chce się poświęcać tyle czasu. Będę wdzięczna, jeśli się w końcu dowiem.

ODPOWIEDZ