Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-07, 21:18

Proszę, taka wersja próbna, Gołębica i tak do wymiany jeśli pozostanie. Nie wiem jakie są do niej prawa autorskie.

Obrazek

Obrazek

Ciekawie tutaj połączyli Krzyż i Ducha Świętego, można się zainspirować pomysłem.
Obrazek


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-07, 22:29

A wstaw zamiast krzyża Hi Ro czyli PX - jak przy naszym adresie ale taki
https://www.google.pl/search?client=fir ... cTvIuLKU-M:
albo taki

https://www.google.pl/search?client=fir ... cTvIuLKU-M:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-07, 22:51

Nie bardzo pasuje, PX przypomina literę P lub X, która nie pasuje między Z i Chrystusem.
Zawsze można gdzieś z boku loga dać PX,,, zresztą, do końca roku możemy się zastanawiać nad logo, to nie temat na kilka dni.

Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-08, 09:06

Wybaczcie, ale albo ja się zagubiłem, albo dyskurs błądzi. Widzę tu tak wiele pomysłów, które mają zupełnie odmienny sens.


Dominiku, proszę, sformułuj: Jaki jest cel posiadania logo. Jeśli się zgodzisz spełnić moją prośbę, to najpierw opisz szeroko. A potem pozwól na wyłowienie głównej myśli, najgłębszego sensu.

Logo liternicze, graficzne, graficzno-liternicze i jeszcze wariacje dot. tego ostatniego. Niektórzy dokonują innych podziałów. Każdy z tych rodzajów ma inne znaczenie, na innym etapie jest tworzony i nieco inny jest cel.
Napisz jeszcze czy chcesz aby związane to było z rebrandingiem? Jeśli tak, to jakie są jego założenia?

(Przepraszam, że się nieco wymądrzam, ale kilka razy tworzyłem loga firm, a mój syn pisał prace z brandingu i rebrandingu, a ja byłem pierwszym recenzentem - więc kilka głupot z tego zakresu obiło mi się o uszy. Nie znaczy to, że jestem mądrzejszy. Ale to, że chciałbym zrozumieć cel i sens. A ten, wobec różnorodności pomysłów, nie dociera do mnie. ).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-08, 09:13

Więcej nie znaczy lepiej... wg mnie ostatnie logo jest prze-dobrzone :-q
praktycznie nie zrozumiałam o czym pisze Andej :)) ale jestem za tym by najpierw ustalić cel, dla którego powstaje logo. :)

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-08, 10:00

Myślę, że celem jest przedstawianie forum na innych stronach jako dobrego miejsca na relację z innymi i z Bogiem, jako miejsca gdzie można tez Boga znaleźć, zrozumieć ważne sprawy dotyczące wiary. Nie chodzi o tworzenie jakiegoś tłoku na forum, ale myślę, że warto ukazywać to miejsce jako takiego biblijnego skarbu którego się szuka i jest on ukryty. Baner / logo forum jest bardziej widoczne, bardziej rzuca się w oczy przez co może być bardziej zauważalny dla ludzi, szczególnie tych, którzy poszukują Boga, szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Baner, logo może być umieszczane na innych stronach przez co może zwracać uwagę ludzi. To może być też forma współpracy z innymi stronami katolickimi, gdzie takie logo/baner można umieścić przez co może więcej osób forum odwiedzać. Nie chodzi jak pisałem o tłumy na forum, ale o otwartość na ludzi. To co daje człowiekowi wiedzę, ducha bożego może być bardzo dobrym sposobem na ubogacanie życia duchowego i tutaj potrzeba się tym dzielić z innymi. Ograniczanie się do jakieś konkretnej grupki stałych użytkowników tworzyłoby z tego miejsca kółko adoracji a nie otwarte miejsce do dyskusji. Otwarcie na innych pozwoli na to, że będzie można pomagać innym, że więcej osób będzie mogło poznawać Boga, naukę Kościoła i zasady życia chrześcijańskiego a kto wie - może i kiedyś powstanie pierwszy wspaniały związek dwojga osób. Znam taki przypadek i teraz tych dwoje ludzi, którzy poznali się właśnie na forum tworzy wspaniałą rodzinkę, mają dzieci. Wszystko może się zdarzyć, ważne aby działalność forum prowadziła do poznawania Boga - takie działanie nazywa się EWANGELIZACJĄ.

Nie będę też ukrywał, że mogę stworzyć przestrzeń do reklamowania forum zarówno na Facebooku jak i na własnym serwisie. Baner będzie zatem lepszą, bardziej widoczną formą ukazywania forum innym. Taka forma współpracy może pomóc w tej EWANGELIZACJI.

Baner oczywiście można dopracować, z tym się nie spieszy, ale Dominik odwala niezłą pracę i to muszę przyznać. Trzeba więc pomóc mu w tym dopracowywaniu banera.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-08, 10:46

Celem logo jest by nasze forum miało coś co je wyróżnia, żeby ktoś kto ponownie trafi na to forum skojarzył sobie że już na nim był po samym logo. Czyli chodzi o jakiś znak firmowy.
Po za tym, czy nie będzie ładniej?

Potrzebne by były dwie wersje logo
- pierwsza o wymiarach raczej takich jak przedstawiłem, czyli zdecydowanie szersze niż wyższe. Podmieniło by się je zamiast tego napisu co mamy "Z Chrystusem".
- drugie logo miało by bardziej kwadratowy kształt, na szybko kiedyś takie zrobiłem
Obrazek

Dodatkowe zastosowanie pierwszego logo to wykorzystanie go na banerach reklamowych w przyszłości, jego obrazek w tle na FanPage i YouTube.
Drugie logo, o kwadratowym kształcie jest potrzebne w miejscach gdzie obowiązują kwadratowe obrazki. Takim miejscem jest jak już wspomniałem wcześniej aplikacja Tapatalk, czy obrazek przy wstawianiu linka do naszego forum na Facebooka.

Tutaj macie jak to wygląda w aplikacji Tapatalk, Drops, Abba zrobili to całkiem dobrze.
Obrazek

Np. mamy forumowy kanał na YouTube. Tam są potrzebne dwie różne grafiki. Szeroka i druga na avatar.

Chodzi też o to żebyśmy ustali kilka różnych grafik przedstawiające nasze forum, żebym mógł w zależności od potrzeby użyć odpowiedniej grafiki.

Podsumowując to, myślę że chodzi tu też o marketing (?), żeby zachować jednolitość grafik. Nie powinno raczej być tak że na fejsie w logo jest Duch Święty przy wklejaniu linka, na forum jest sam napis, na YouTube nic nie mamy, a na FanPage mamy Pana Jezusa.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-08, 10:58

Osobiście myślę że awatarek i logo musza być spójne, czyli jednakowe.
Ten mały obrazek z Aniołkiem nad napisem jest już całkiem niespójny.... nie tędy droga. Symbol powinien być spójny z Chrystusem, wg mnie ani Duch św ani Aniołek nie pasują... Duch św dlatego, że nie da się pokazać Boga Ojca znakiem, (proszę nie wracajmy do trójkąta i oka w środku), więc dwie osoby boskie zamiast trzech jakoś mi nie pasują... wole patrząc na logo z napisem Chrystusem myśleć że dwie pozostałe osoby Boskie także są obecne w domyśle...
Ale to takie moje myśli, jak patrzę na logo...jak myślę Chrystus to widzę Krzyż, albo rybę (jeśli jest tu duch pierwszych chrześcijan, to tym bardziej)
Im prostete logo i awatar tym lepiej, taka jest moja opinia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-08, 11:07

Ostrożnie z nazwą. "Forum katolików" jest koszerne, ale "forum katolickie" formalnie wymagałoby aprobaty biskupa. Wprawdzie mało kto się tym przejmuje (np. Tygodnik Powszechny...) ale jednak.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-08, 11:37

Będzie raczej "Forum religijne", tak ustaliliśmy z Dezerterem. Co prawda nie chodziło o napis na logo, a nazwę forum jaka się wyświetla, "Z Chrystusem - forum religijne", ale to na to samo chyba wychodzi. (ta nazwa głównie w wyszukiwarce google się pojawia).
Z tym religijne, a nie katolickie chodzi że każdy może tutaj porozmawiać, ale pamiętając że gospodarze forum są katolikami.
Takie rozmowy z wyznawcami innych religii mają nas katolików umocnić w wierze.

Aprobata biskupa potrzebna przy słowie katolickie, dzięki za informacje.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-08, 20:44

Logo musi być czytelne. Musi przykuwać uwagę, kojarzyć się.
Dla podmiotów mających wielką siłę przebicia najlepsze jest niepowtarzalny znak graficzny. Bez napisów. Skromny, jak najprostszy. Przykładem takiego znaku może być ORLEN. Znak nawiązujący do nazwy. Prosty. Czytelny.

Tutaj najlepszy znak słowny. Najlepiej specjalną czcionką, a niemal identyczną, jak jakaś typowa. I kolorystyka ważna.

Jednak przegniatająca większość szuka czegoś bardzo bogatego. Nie dość, że skomplikowany znak, to jeszcze wzbogacony w nazwę forum i jeszcze na dodatek z dopiskiem. Długa nazwa trudniej wpada w oko. A z dodatkowymi napisami czyni to niemal niemożliwym.

Jeśli koniecznie chcecie mieć logo złożone ze znaku graficznego i napisu, to niech zostanie prosty znak i nazwa.

Na przykład ZNAK TRÓJCY ŚWIĘTEJ + Z CHRYSTUSEM.
Choć wolałbym, zostawiając obecną nazwę, w logo umieścić to samo, ale po staropolsku, tj. "Z Chrystem", gdyż trochę krócej.
A jako symbol wybrałbym poniższy, lub podobny do niego symbol Ducha Świętego.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-08, 21:05

Mi się to
Obrazek
podoba

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-08, 23:49

Znaczenie tego powyżej - z Chrystusem wzlatujemy do nieba? - ja tam zobaczyłem symbol przebóstwienia, a zarazem łagodności - mi też się podoba najbardziej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-09, 11:36

Według mnie logo czy też baner forum cbrześcinańskiego powinny zawierać dwa istotne elementy: kierunek/cel forum a więc to na czym forum opiera swoją działalność oraz symbolikę wiary na jakiej się forum opiera. To są te podstawowe elementy oczywiście poza nazwą która jest oczywistym elementem loga czy też baneru. Jeśli te elementy zawiera to pozostaje tylko strona graficzna a tutaj kwestia też gustu - jedni lubią takie a inni inne formy graficzne. Ważne są też rozmiary i sposób wykonania w zależności od tego gdzie ma to być umieszczane.

Wykonany projekt jest ok, ale oczywistym jest że nie każdemu będzie się podobał.

Jeśli jednak chcemy wybrać konkretny projekt to można np przedstawić jeśli są kilka projektów i zrobić ankietę, niech większość zagłosuje na konkretny projekt. Widać jednak że ten ostatni podoba sie wiec może warto zrobić już te wersje na różne miejsca w sieci.

ODPOWIEDZ