Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-11-23, 12:03

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 Zadam pytanie .Co sądzisz o czynie człowieka który wyniosl figurkę Pachamamy z kosciola i wywalil ja do Tybru...
To samo co o czynie człowieka, który wyniósłby zbędne złoto z kościoła i wrzucił je do Prosny. Nie znam kontekstu.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 Co sądzisz o czynnym udziale chrześcijan w świecie do którego odwoluja się poganie czyli Haloween.
Większość chrześcijan bierze czynny udział w świecie, który kreują poganie. Chciałbym, by szukali Chrystusa. Ale rozumiem ich i nie oceniam, bo sam jestem daleko.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 No co sadzisz o blogoslawieniu przez zwiazki chrześcijańskie par homoseksualnych.
Nie rozumiem pytania.
Co sądzę o tym by mój związek chrześcijański błogosławił pry homoseksualne?
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 A Tolkiena czytal każdy.
Nigdy go nie czytałem. Chyba nie jestem każdy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Jozek » 2021-11-23, 12:06

O zwierzecej naturze mowi uznawana chocby przez ciebie teoria ewolucji.

Chyba nie powiesz ze zbudowanie bomby nuklearnej sluzylo poznawaniu rzeczywistosci i Boga i ze o tym mowil Sw. Pawel?
Mowil tez ze nie wszystko jest dla nas dobre.
Ostatnio zmieniony 2021-11-23, 12:12 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-23, 12:16

sądzony pisze: 2021-11-23, 12:03
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 Zadam pytanie .Co sądzisz o czynie człowieka który wyniosl figurkę Pachamamy z kosciola i wywalil ja do Tybru...
To samo co o czynie człowieka, który wyniósłby zbędne złoto z kościoła i wrzucił je do Prosny. Nie znam kontekstu.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 Co sądzisz o czynnym udziale chrześcijan w świecie do którego odwoluja się poganie czyli Haloween.
Większość chrześcijan bierze czynny udział w świecie, który kreują poganie. Chciałbym, by szukali Chrystusa. Ale rozumiem ich i nie oceniam, bo sam jestem daleko.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 No co sadzisz o blogoslawieniu przez zwiazki chrześcijańskie par homoseksualnych.
Nie rozumiem pytania.
Co sądzę o tym by mój związek chrześcijański błogosławił pry homoseksualne?
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 11:02 A Tolkiena czytal każdy.
Nigdy go nie czytałem. Chyba nie jestem każdy.
Pachamama to wbrew obecnej narracji bożek pogański...Swiatynia jest Boga Prawdziwego. Kiedy Cortesowi Aztekowie zaproponowali by postawil krzyż w świątynia Huitchipotliego nie wyrazil zgody..Wywalili posag i postawili krzyz

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Halloween to święto pogańskie.. Sw Pawel zadawsl pytanie co wyznawca Chrystusa ma wspólnego z Beliarem i ze nie wolno pic x kielicha demonow

Dodano po 57 sekundach:
Sodomia jest grzechem i blogoslawienie grzechu ma posmak demoniczności...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2021-11-23, 12:16

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-23, 12:15 Halloween to święto pogańskie.. Sw Pawel zadawsl pytanie co wyznawca Chrystusa ma wspólnego z Beliarem i ze nie wolno pic x kielicha demonow
łatewer
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-23, 12:17

A Tolkiena poczytaj..Zwlaszcza bliska nam wszystkim winna być postać Sarumana.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Abstract » 2021-11-23, 12:28

Jozek pisze: 2021-11-23, 12:06 Chyba nie powiesz ze zbudowanie bomby nuklearnej sluzylo poznawaniu rzeczywistosci i Boga i ze o tym mowil Sw. Pawel?
Mowil tez ze nie wszystko jest dla nas dobre.
Kamienia człowiek nie wymyślił. Jest bardzo pożyteczny, ale można nim również zabić.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Jozek » 2021-11-23, 12:36

Ale co ma kamien wspolnego z bomba nuklearna?
Poza tym Bog z pewnoscia nie stworzyl kamieni do zabijania ludzi.
To wybor czlowieka.
Wiele fragmentow Pism mowi o poznawaniu, ale tego co dla nas dobre, a nie wszystkiego. Co zle mamy-powinnismy odrzucic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-23, 12:44

Jozek pisze: 2021-11-23, 12:06 O zwierzecej naturze mowi uznawana chocby przez ciebie teoria ewolucji.
Jak wszystkie badania naukowe, mówi o poznawaniu rzeczywistości stworzonej.
Chyba nie powiesz ze zbudowanie bomby nuklearnej sluzylo poznawaniu rzeczywistosci i Boga i ze o tym mowil Sw. Pawel?
Myli Ci się Józku nauka z technologią. To częsty błąd.

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
Jozek pisze: 2021-11-23, 12:36 Ale co ma kamien wspolnego z bomba nuklearna?
Z energią nuklearną - czyli tym, co jest wykorzystywane w bombie (ale też w elektrowni... i w działaniu Słońca...) - bardzo wiele. To wszystko stworzył Bóg.
Poza tym Bog z pewnoscia nie stworzyl kamieni do zabijania ludzi.
No właśnie. Podobnie jak elektryczności.
Elektryczność też jest zła?
Wiele fragmentow Pism mowi o poznawaniu, ale tego co dla nas dobre, a nie wszystkiego.
Pierwsze słyszę o takich ograniczeniach. Biblia mówi, owszem, o odrzucaniu zła - ale nie o ograniczeniach w poznawaniu.
Dlatego proszę - jak powołujesz się na Pisma to konkretnie - cytat, albo chociaż księga-rozdział-werset.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Jozek » 2021-11-23, 12:56

Zgadza sie ze mowi o rzeczywistosci stworzonej, ale nie wszystkie badania sluza czlowiekowi i poznawaniu Boga.
Miedzy nauka a technologia jest scisla zaleznosc, a to nie jest moj blad i mylenie jednego z drugim.
Gdyby nie badania prowadzace do E=mc2 nie bylo by broni nuklearnej i nie bylo by olbrzymich ilosci odpadow radioaktywnych.
A czlowiek i tak by sie rozwijal.
Dzis, jak pewnie sam zauwazyles nauka dla wielu stala sie Bogiem, stad moje wczesniejsze porownanie do faryzeizmu.
Tlumaczenie wszystkiego, a szczegolnie wiary, teoriami naukowymi do niczego dobrego nie prowadzi.
Zauwaz tez trend wierzacych do modlitw o uzdrowienia, a biorac na serio teorie naukowe uzdrowienia staja sie wrecz niemozliwe a osby modlace sie traktowane jak idioci. Rozumiesz chyba jaki w tym wzgledzie wplyw ma nauka na wiare.
Ostatnio zmieniony 2021-11-23, 13:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-23, 13:10

Jozek pisze: 2021-11-23, 12:56 Zgadza sie ze mowi o rzeczywistosci stworzonej, ale nie wszystkie badania sluza czlowiekowi i poznawaniu Boga.
A jakich badań - według Ciebie - nie wolno prowadzić? (w sensie: na jaki temat nie wolno zdobywać wiedzy, nie wjeżdżaj mi tu na niemoralne badania w sensie nad płodem itd - to inne zagadnienie).
Miedzy nauka a technologia jest scisla zaleznosc, a to nie jest moj blad i mylenie jednego z drugim.
Jest. I to podstawowy. Nie można winić nauki, że wykorzystano ją w złej technologii. To tak jakby winić Voltę że kogoś kopnął prąd ;)
Tlumaczenie wszystkiego, a szczegolnie wiary, teoriami naukowymi do niczego dobrego nie prowadzi.
Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś tak robił. Podasz przykład?
Zauwaz tez trend wierzacych do modlitw o uzdrowienia, a biorac na serio teorie naukowe uzdrowienia staja sie wrecz niemozliwe a osby modlace sie traktowane jak idioci.
Nie rozumiem powyzszego zdania. Może napisz jakoś zrozumiale.
Rozumiesz chyba jaki w tym wzgledzie wplyw ma nauka na wiare.
Jeśli poznanie rzeczywistości ma zły wpływ na wiarę, to przyczyna jest jedna: błędność wiary (lub jej części).

Z Twoich wywodów wiesz co prześwituje? Brak zaufania, że Twoja wiara jest prawdziwa.
Bo prawdziwa wiara nie boi się konfrontacji z Rzeczywistością: przeciwnie, traktuje ją jako punkt wyjściowy do lepszego poznania Boga, do zachwycenia się Jego Stworzeniem.

Niechęć do poznania, próba "zamknięcia oczu" na rzeczywistość by przypadkiem nie okazała się sprzeczna z tym, co wierzę, to postawa faktycznej niewiary.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Jozek » 2021-11-23, 13:24

Nigdzie nie wjezdzalem ci z badaniami nad plodem wiec nie dopisuj tego mi tylko sobie bo sam to wprowadzasz w temacie jw. tylko zastanawiam sie po co to robisz?
Pozniej powiesz ze ja to pisalem.

Marek, znow zaczynasz swoje wymysli i na nie odpisujesz sprowadzajac dyskusje na temat mojej osoby.

Jak widac to po prostu nie potrafisz innaczej prowadzic dyskusji gdy zaczyna brakowac ci argumentow, wiec nie pozostaje mi nic innego jak podziekowac ci za dyskusje i zakonczyc ja.
Ostatnio zmieniony 2021-11-23, 13:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-23, 13:40

Niczego nie insynuowałem - zastrzegłem jedynie, żebyś nie szedł w tym kierunku.
Jak widać, nie odpowiedziałeś na kwestie merytoryczne, swoim zwyczajem odchodząc od tematu, by ponarzekać na adwersarza.
Nie ze mną te numery - baw się sam w swoją ulubioną gierkę.
Nie widzę potencjału w dalszej dyskusji z Tobą na temat Twoich antynaukowych fobii, wole dyskutować na temat grzechu pierworodnego.
Chcesz to się włącz, nie chcesz - nie włączaj się, ale nie zaśmiecaj tematu.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Abstract » 2021-11-23, 14:26

Jozek tak jak skutek zła Bóg obraca w dobro. Tak człowiek, który błądzi, dobre odkrycia naukowe może obrócić w narzędzia do czynienia zła. Jest jeden podstawowy problem w tym co piszesz. Oceniasz naukę wstecz i masz do tego prawo, natomiast nie masz pojęcia które odkrycie może doprowadzić do negatywnych skutków w przyszłości, ja myślę że prawdopodobnie każde. Coś dobrego w złych rękach można użyć jako broni. To nie odkrycia są złe, lecz ich złe wykorzystanie. I przykład z kamieniem jest jak najbardziej na miejscu. To jak z wolną wolą, według twojego toku myślenia mogłaby nigdy nie powstać ponieważ może rodzić złe owoce.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech pierworodny - istota rzeczy

Post autor: Jozek » 2021-11-23, 14:58

Wszystko sie zgadza co piszesz w temacie, ale mi wlasnie chodzi o zwrocenie na to uwagi w dyskusjach.
Slepe podazanie za nauka (teoriami) to ciagle trwanie w bledzie i niepewnosci.
Z drugiej strony teorie powoduja coraz wieksze i glebsze podzialy, nie wspominajac o ich negatywnym wplywie na wiare, a to sa jedynie teorie, mniej lub bardziej prawdopodobne. Podczas gdy samo pojecie Wiary nie jest rozumiane jednoznacznie.
Popatrz chocby na tematy jakie tu podejmuja ateisci.
A z drugiej strony jak niektorzy tlumaczac im cos naciagaja Pisma do teorii naukowych by Pisma sie z tymi teoriami zgadzaly. A to sa jedynie teorie.
Prawda jest w Pismach, a nie jakichkolwiek teoriach.
To teorie powinny byc zgodne z Pismami, a nie Pisma z teoriami.
Mysle ze dzisiejszy problem w Kosciele to wieksza wiara w teorie niz wiara w Boga.
Warto zastanowic sie w tym kontekscie nad slowami Jezusa "gdybyscie mieli wiare jak ziarnko gorczycy......"
Ostatnio zmieniony 2021-11-23, 15:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-23, 15:08

Marek_Piotrowski pisze: 2021-11-23, 11:42 jakiś trybunał tu się zrobił? Komisja śledcza?
To byly pytania o nowoczesne trendy w kosciele katokickim...Sa grupy w KK ktore nie widzialy nic zdroznego we wnoszeniu " balwanow" do kosciolow czy zezwalaniu na modlitwy do tychze....Sa grupy a nawet koscioly lokalne promujace blogoslawienstwa par jednoplciowych wbrew nauczaniu KK .. To herezje.W naszym kosciele. Sa katolicy i inni chrzescijanie korzy mimo ewidentnegopoganskiego charakteru Halloween uczestnicza w tym. Sw Pawel postal ze skoro nie ma obcych , inmych bogow to czci sie demony. To byly pytania zwiazane z pierwszym i drugim przykazaniem. , lamanie to idolatria.

A Saruman jak zaczynal gadac z Sauronem to myslal ze jest bystrzejszy. Stal sie jego niewolnikiem.

ODPOWIEDZ