Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
hebrajskakafeprojekt
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2021

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: hebrajskakafeprojekt » 2021-06-07, 23:23

o objawy - właśnie tak! ale dla mnie nie te literki są objawem. tak to czuję i wierzę w świat bez wielkich liter. może za sto lat nikt już nie będzie się dziwił ani urażał :)

Dodano po 6 minutach 3 sekundach:
zauważcie, że niektórzy zwracają się do bezdomnych ty, a nie proszę Pana, proszę Pani.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
i dziękuję wam, że chcecie ze mną o tym pisać, nawet jeśli w końcu zastosujecie regulamin.
Ostatnio zmieniony 2021-06-07, 23:41 przez hebrajskakafeprojekt, łącznie zmieniany 1 raz.

CMK

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: CMK » 2021-06-08, 00:28

Skrajny egocentryzm? Ja, moje, dla mnie, po mojemu ... ze mna, o mnie ... czuje, wierze ...ALE MAM W NOSIE ZE INNI ISTNIEJA I CZUJA I WIERZA?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Dezerter » 2021-06-08, 17:46

hebrajskakafeprojekt pisze: 2021-06-07, 23:23 o objawy - właśnie tak! ale dla mnie nie te literki są objawem. tak to czuję i wierzę w świat bez wielkich liter. może za sto lat nikt już nie będzie się dziwił ani urażał :)

Dodano po 6 minutach 3 sekundach:
zauważcie, że niektórzy zwracają się do bezdomnych ty, a nie proszę Pana, proszę Pani.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
i dziękuję wam, że chcecie ze mną o tym pisać, nawet jeśli w końcu zastosujecie regulamin.
Jeśli nas zmusisz to zastosujemy - twój wybór.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-06-08, 21:49

Zmusiła i nadal zmusza. Ale nie ona jedna. Może trzeba zmienić regulamin?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-09, 01:48

A wiesz ze czysty tlen jest szkodliwy. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-06-09, 07:57

lody to byly w latach 90

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-06-09, 20:11

Jozek pisze: 2021-06-09, 01:48 A wiesz ze czysty tlen jest szkodliwy.
A wiesz jak wiele osób ginie z powodu dwuwodorku tlenu, który jest zawarty we wszystkich produktach żywnościowych, które codziennie nabywasz i spożywasz? I co z tego? Przestaniesz konsumować? I jaki będzie efekt?

Uważam, że najbardziej szkodliwa jest głupota i nienawiść.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-09, 23:19

No ale w wedlinach sie raczej trudno utopic. ;)
Chociaz wiekszosc wedlin jest na maxa nafaszerowane woda.
Szwagra ojciec byl masarzem w miejscowej masarni i po tzw. rozebraniu tusz, wrzucali wszystko do wanien i zalewali woda na noc. Rano nie bylo wody w wannach bo cala wode wciagalo mieso, ktore potrafi wciagnac co najmniej 30 procent wody wagowo. Czyli wrzucasz do wody 10 kg, a rano wyciagasz 13 kg. Co najciekawsze, to ten oszukanczy proceder jest praktycznie legalny, a np. mieso kurczakow jest szprycowane woda z zelatyna, b y nadmiar wody nie wyciekal, a ktora dzieki galaretowatej postaci zatrzymuje w miesie nawet 50 % wody.
Ostatnio zmieniony 2021-06-09, 23:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: CMK » 2021-06-10, 17:42

Bo ta woda pozniej jest sprzedawana w cenie miesa. Jaki to ma zwiazek z tematem?
Procedura nie jest zbyt legalna , ale ulegalnia sie ja opracowujac odpowiednie normy branzowe. A te wymagaja jedynie dopuszczenia i atestu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-10, 19:47

CMK pisze: 2021-06-10, 17:42 Bo ta woda pozniej jest sprzedawana w cenie miesa. Jaki to ma zwiazek z tematem?
Procedura nie jest zbyt legalna , ale ulegalnia sie ja opracowujac odpowiednie normy branzowe. A te wymagaja jedynie dopuszczenia i atestu.
W pewnym sensie ma sporo wspolnego z pandemia, bo faszerowanie miesa woda i zelatyna zwieksza prawdopodobienstwo zainfekowania miesa jakimis patogenami, a zelatyna jest dobra pozywka dla roznych patogenow i stosuje sie ja w laboratoriach do tzw. posiewow.

Co do samego miesa, to miedzy miesem faszerowanym woda, a nie faszerowanym jest kolosalna roznica w smaku i szybkosci smarzenia czy gotowania.
Poza tym swieze mieso bez wody mozna dluzej przechowywac, czy nawet podsuszyc, lekko solac powierzchnie.
Nie da sie tez miesa nafaszerowanego woda przygotowac jako szynke do wedzenia, bo nie wciagnie juz zadnych przypraw w zalewie , ktore nadaja smak szynce.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-06-10, 20:07

Z tematem ma tylko taki związek, że wszystko cokolwiek używamy, spożywamy może mieć negatywny skutek. W zależności od tego jak używamy, w jakich ilościach, do jakich celów.
Warto przy tym wziąć pod uwagę, że i trucizna podawana w odpowiednich dawkach może leczyć.

Na marginesie. Preparowanie żywności tańszymi składnikami jest zgodne z dyrektywami. Jeśli ktoś pamięta socjalistyczne wędliny, to widzi różnicę. Kiedyś byłem w Niemczech. Polskie wędliny były dla nich rarytasem.
Normy zakładowe są często o wiele bardziej wyśrubowane od dyrektyw europejskich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-10, 20:18

Pamietal, jakies 8-10 lat temu jedna z niemieckich firm opracowala metode rozbijania DNA w materiale przeznaczonym na zelatyne, by nie bylo mozliwosci sprawdzenia z jakiego zwierzecia pochodzi.
Byly z tym problemy, bo okazywalo sie ze kurczaki oznakowane jako koszerne, trafialy do sklepow, a zelatyna uzyta do faszerowania miesa kurczakow byla zelatyna wiepszowa, co dla Zydow jest nie do pomyslenia.
Teraz, zelatyna jest bez pochodzenia i pewnie mogla by byc robiona z ludzi i nikt nie mogl by tego udowodnic.
Juz Holendrzy przerabiaja nieboszczykow na nawozy i mydlo, niemieccy "artysci " na rzezby, to coz to bedzie za roznica jesli zaczna robic zelatyne.
Ostatnio zmieniony 2021-06-10, 20:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: CMK » 2021-06-10, 21:55

Nie Jozku - peklowanie wlasnie polega na nasaczaniu roztworem wodnym soli i ziol - wowczas mieso chloenie nawet do 45% cieczy. I zapobiuega to na dlugi ( dluuuuuuuuuugiiiiiii) czas rozwojowi mikroustrojow.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-10, 23:08

CMK pisze: 2021-06-10, 21:55 Nie Jozku - peklowanie wlasnie polega na nasaczaniu roztworem wodnym soli i ziol - wowczas mieso chloenie nawet do 45% cieczy. I zapobiuega to na dlugi ( dluuuuuuuuuugiiiiiii) czas rozwojowi mikroustrojow.
Tak, jak najbardziej tak, tylko ze ja pisalem o miesie ktore juz zostalo nasaczone woda i wiecej jej nie przyjmie, wiec tym samym nie przyjmie roztworu soli i ziol o ktorych teraz piszesz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: CMK » 2021-06-10, 23:37

tez nieprawda, poniewaz roztwor powstaje nie objetosciowo, ale elektrolitycznie.

ODPOWIEDZ