Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-17, 20:40

Ja wypełniłem - ale szczerze mówiąc w połowie żałowałem. Za długa.

hiacynta

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: hiacynta » 2018-01-17, 21:30

Rozumiem i dziękuję Wam za odpowiedzi. Moja ankieta w żaden sposób nie ma służyć celom manipulacyjnym. To jedynie próba sprawdzenia związków statystystycznych pomiędzy poszczególnymi zagadnieniami, a rzetelność i trafność kwestionariuszy, które wchodzą w skład ankiety, została przez autorów poddana procedurom normalizacji, zgodnie z wymogami etyki oraz metodami statystycznymi - pytania niejednoznaczne właśnie po to, aby uniknąć wszelkiej manipulacji, chociaż niektóre stwierdzenia mogą sprawiać takie wrażenie :)

Jest to mój pierwszy post, ponieważ dopiero dzisiaj zalogowałam się na niniejszym forum. Jako czytelniczka bywałam tu kilka razy, ale nie nigdy nie czułam potrzeby aktywnego udzielania się. Dopiero konieczność wykonania pracy badawczej stała się dla mnie impulsem, żeby zostać aktywnym uczestnikiem.
Drogi Dominiku, pytasz o sens - sens ankiet internetowych jest taki, że przez Internet można trafić do szerszej grupy odbiorców, co daje mi bardziej zróżnicowaną grupę (wiekowo, środowiskowo), niż w przypadku, gdybym na przykład rozdała ankiety osobom z sąsiedniej sali wykładowej, co jest robione nader często, a nie jest lubiane przez wykładowców.

Drogi Andeju, dlaczego od razu zakładasz, że jestem osobą niewierzącą? Myślę, że gdybym rzeczywiście nią była, nie zwracałabym się do Was z moją prośbą...Dziękuję Tobie jednak za okazane zainteresowanie.

Jestem Wam wszystkim ogromnie wdzięczna za odzew! Przepraszam, jeżeli Kogokolwiek z Was moją prośbą uraziłam, albo sprawiłam przykrość, ponieważ nie miałam takiego zamiaru. A jeżeli Administrator uzna za stosowne, może usunąć post z moją prośbą. Dziękuję Wam i życzę dobrej, spokojnej nocy.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-17, 21:55

Myślałem że nie zajrzysz tutaj ponownie :-) aż wypełniłem ankietę.

hiacynta

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: hiacynta » 2018-01-17, 22:57

A ja myślałam początkowo, że mnie zignorujecie. Dopiero po otrzymaniu waszych pierwszych odpowiedzi pojęłam, że rzeczywiście, jako 'ujawniony' czytelnik jestem dla tutejszych forumowiczów (wszystkich pozdrawiam i serdecznie) kimś zupełnie nieznanym. Ot, założyłam (może zbyt ufnie), że część z Was kiedyś pisała, będzie wkrótce (a może wasi Bliscy będą) pisali prace dyplomowe, a każdy, kto pisze ją samodzielnie, wie, jakie to nieproste, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy osób.

Moim kolejnym błędem był fakt, że może niewystarczająco jasno wyraziłam swoje zamiary. Nie chcę mierzyć poziomu wiary - nie istnieje coś takiego, bo przecież wiary nie da się zmierzyć ! Natomiast można zbadać to, czy różne postawy religijne wiążą się (i jak się wiążą - dodatnio czy ujemnie) z poczuciem wsparcia (więzi społecznych), stosunkiem do śmiertelności.

Ankieta, niestety jest obszerna, ponieważ tylko statystycznie można zweryfikować, czy odpowiedzi poszczególnej osoby są spójne (kiedy wynikają ze szczerych intencji) i czy nie są czasem przypadkowe lub na siłę 'przekombinowane'. Nie twierdzę, ani nie oczekuję że dokonam jakiegokolwiek odkrycia. Po prostu chcę napisać wiarygodną pracę :)

Dziękuję!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-01-17, 23:45

Zapraszam - na dole forum mamy dział psychologia i filozofia - przyda sie tam fachowe rozwinięcie jakiegoś wątku, albo założenie jakiegoś ciekawego czym chciałabyś się podzielić z nami .
Jeśli ty poświęcisz czas na podniesienie naszej wiedzy psychologicznej to i my poświecimy go twojej ankiety.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-01-18, 10:50

hiacynta pisze: 2018-01-17, 21:30 ... Drogi Andeju, dlaczego od razu zakładasz, że jestem osobą niewierzącą? ...
Dlatego, że sama oświadczyłaś, że w Twoim otoczeniu brak osób takowych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-18, 12:31

Teraz trzeba by zdefiniować kto to jest osoba wierząca. Jeśli jest to tylko osoba niezaprzeczająca istnienia Boga i niepraktykująca, to rzeczywiście może takich osób brakować. Chociaż nawet jak się praktykuje może brakować takich osób, jeśli się do tego nie dąży.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-19, 16:23

Czy chcecie mieć możliwość indywidualnego wyboru z jakiego przekładu Biblii będą losowane wersety na stronie głónwej forum?
Jeśli tak, to piszcie jakie przekłady chcecie. Domyślnie będzie to raczej Biblia Tysiąclecia, tak jak jest to obecnie.
Będzie też opcja wyłączenia wyświetlania wersetów.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-21, 14:33

Nowa opcja, jak klikniecie w sigle losowego wersetu to zostaniecie przeniesieni do strony z całym tekstem z danego rozdziału.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-01-21, 19:10

To dla tych, których zaintrygował werset i w sposób szczególny do niego przemówił. Zresztą Słowa nigdy nie za wiele.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-22, 08:37

Może zajrzyjmy do tematów które sobie wiszą bez odpowiedzi, może znajdziemy jakiś ciekawy
search.php?search_id=unanswered

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-01-28, 14:14

Używa ktoś jeszcze GG?
Jeśli tak to pod numerkiem 64802629 zrobiłem Bota. Na polecenie "Biblia" odpisuje on z losowym wersetem.

Gdyby to były czasy GG, to można by sporo rzeczy połączyć z forum.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-02-05, 20:53

Czy ktoś ma problemy z wysyłaniem postów na forum, wysyłaniem PW, jakieś błędy?
Dostałem zgłoszenie błędów, ale u mnie jest wszystko dobrze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-02-05, 20:57

Wyłączyłem przeglądarkę i włączyłem ponownie i już jest ok
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-02-06, 19:33

Dezerter, jak tam. Nadal wszystko w porządku?

Co myślicie by standardowo ustawić czcionkę na forum o 10% większą? Takie standardowe powiększenie nie dotyczyło by już czcionek które i tak są duże, np. tytułów wątków.
Kilku użytkowników powiększa sobie stronę, stąd to pytanie.

ODPOWIEDZ