Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:22

Andej pisze: 2020-03-09, 09:02 Prawdą jest to, że Forum nie jest ortodoksyjne. Gdyby tak było, to straszyłby syndrom oblężonej twierdzy. Choć i tak się pojawia. Może i kogoś spośród dyskutantów można nazwać ortodoksem, ale byłoby to określeniem na wyrost. Ale mogę jeno o sobie. Piszę to, co rozumiem, to co myślę. Nie jestem przedstawicielem Kościoła, a jedynie jego malutkim trybikiem. Nikt nie upoważnił mnie do wypowiadania się w imieniu Kościoła. Moje zdanie nie jest autorytatywne. Wyjawiam swoje opinie, przemyślenia, wnioski. Staram się czynić to logicznie. Nie należą do ludzi tak mądrych, aby móc wyjaśniać Pismo. Mogę jedynie dzielić się tym, co objawia mi Bóg za pośrednictwem Pisma. ["co objawia mi" należy rozumieć to, co jestem, w stanie zrozumieć, zinterpretować i wyciągnąć naukę dla siebie do realizacji]. Nie jestem prorokiem, nie przemawiam w imieniu Boga. Nie śmiałbym. Piszę na swój rachunek i będę z tego kiedyś rozliczany. Pisze z dobrej woli. I z chęcią, aby czynić dobro. Z ortodoksją nie ma to nic wspólnego.

Wiem, że są osoby nie potrafiące opanować pokusy bycia autorytetem. Ale to nie znaczy, że są ortodoksami. Ani, że posiadają kościelne upoważnienie do głoszenia Słowa w internetach.
Właśnie chciałem zalajkować ten tekst Andeja, nie za ortodoksję, tylko za głębię refleksji i za merytoryczną treść.
Nie mogę, bo ktoś mi odebrał możliwość lajkowania.
Oj Magnolio, Magnolio, zazdrość jest brzydkim grzechem i trzeba się z tego spowiadać ...

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:23

Nie jestem chrześcijanką. Co mi to przeszkadza w przestrzeganiu regulaminu?
Miesiąc mojej moderacji niedługo mija już chyba, a większych zastrzeżeń nikt nie miał 🤷 a Magnolia cały czas mnie sprawdzała w tym czasie. Co robiłam źle, to mi powiedziała i teraz już robię dobrze.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-03-09, 09:24

szary brat pisze: 2020-03-09, 09:17 ... Głupców, którzy oceniają epokę nie znając jej realiów, nie brakuje w czasach, gdy po epoce już prawie nie ma śladu.
Dzisiejsza poprawność polityczna spod znaku Kaczyńskiego i jego towarzystwa nie uznaje ani Koła Znak w Sejmie, ani normalnego życia i pracy w PRL 35 milionów obywateli, ani Wojska polskiego i milicji w których to służbach służyli Polacy ani nic. Traktuje się tę epokę zamiast ze znawstwem, to z nienawiścią. I ta nienawiść dotyka coraz starszych i umierających, niezdolnych do walki o swoje dobre imię ludzi. ...
Powyższe oskarżenia wykraczają poza zakres wątku. Może warto utworzyć wątek poświęcony poprawności politycznej, która w kilku wątkach się przewala ostatnio. Nie wiem, czy dziś starczy mi na to czasu. A jutro może zapomnę. Zobaczymy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:28

No cóż, czas pokaże.
Tutaj ludzie nieraz szybko się uczą.
Po wycięciu postów Magnolii, z których wynikają jej pozostawione tezy, cała dyskusja straciła sens.
Mam nadzieję, ze mimo wszystko czegoś się z tej dyskusji nauczyłaś Magnolio?
I dziękuję, za przywrócenie możliwości lajkowania. To bardzo przyjemna czynność.

Andeju, niniejszy wątek nazywa sie offtop...

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:23 Nie jestem chrześcijanką.
A próbujesz poznać, na czym polega chrześcijaństwo?

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 09:33

Szary bracie, dyskusję o moderacji przeniosłam do wątku Ekipa forum, bo wydaje mi się że warto ja wydzielić żeby nie zginęła w tym wątku:
viewtopic.php?f=36&t=469&start=60

Szybko oskarżasz i snujesz niemiłe domysły...

Nie mam złej woli, nie jestem zazdrosna o czyjeś laiki i nikt nie manipulował w Twoich ustawieniach.
Nie wiem z czego wynikało że kogoś nie mogłeś zalajkować. Nie jestem techniczna.

życzę mimo wszystko miłego dnia.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:36

Nie. Siedzę tutaj od od roku i jestem grzeczna tylko po to, żeby nawrócić was na jedynego prawdziwego boga, szatana.
Dla żartu przecież spędzam tutaj pół dnia.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:49

Magnolio, nic nie poradzę na to, ze w wątku w którym piszę nagle poznikały posty z dyskusji z Tobą a została goła teza, a możliwość lajkowania nagle się straciła w trakcie rozmowy z Tobą. Sama się zastanów, kogo Ty oskarżasz w tej sprawie i dlaczego mnie?

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:36 Nie. Siedzę tutaj od od roku i jestem grzeczna tylko po to, żeby nawrócić was na jedynego prawdziwego boga, szatana.
Dla żartu przecież spędzam tutaj pół dnia.
Nie takie orły widziałem, które w końcu wlatywały do katedry katolickiej i tam stawały się gołębicami.
prawdziwymi, a nie udawanymi. Czego Ci oczywiście, w tej sytuacji życzę.

A między nami, moderatorstwo na katolickim forum, może Ci paradoksalnie podciąć skrzydła.
Wiesz dlaczego?
Bo ortodoksyjny obowiązek jest zaprzeczeniem wolności, gdy się nie jest ortodoksem.
A brak wolności skutkuje ucieczką - przynajmniej tak bywa często wśród wolnych natur, takich, jak Twoja.
Ciekawie Ci się losy układają.
Szczęść Boże!

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:49

Magnolia ani nie potrafi, ani nie ma możliwości ingerowania w kod forum.
Może coś się popsuło po prostu, w takim wypadku trzeba zgłosić to administracji i poczekać, aż Dominik ogarnie, a nie oskarżać pierwszą lepszą osobę.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:53

Magnolia nie jest pierwsza lepsza, proszę pani To tylko ja.
Poza tym możliwość lajkowania straciła się podczas manipulacji postami przez Magnolię, a nie przez Bogu ducha winnego Dominika, który takich rzeczy nie robi w trakcie dyskusji.
Wreszcie, napisałem już dość dawno, tylko nie wiem, czy Magnolia tego nie wyrzuciła, ze zdolność do lajkowania została mi przywrócona.
I nie trzeba już piany bić na ten temat.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:58

Kodem i uprawnieniami zajmuje się Dominik. Dlatego o nim mówię.
Magnolia się uprawnieniami nie zajmuje, dlatego prawdopodobieństwo, że ona "zabrała ci" możliwość dziękowania jest znikoma, a jak ją znam, to żadna.
Trzeba przyznać, że kod forum nie jest idealny i czasem niektóre rzeczy mogą się po prostu popsuć i to nie będzie nikogo wina.
A Magnolia przeniosła część postów do wydzielonego wątku, bo tamtego tematu one dotyczyły, po prostu wykonała swoją pracę.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Tek de Cart » 2020-03-09, 12:18

"Błogosławię Pana który dał mi rozsądek"
Psalm 16 werset 7

Jeden z moich ulubionych wersetów biblijnych...:)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-09, 17:45

O rany, o rany - jakie piekne bicie piany.

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-03-09, 18:32

Nie jestem tutaj specjalistką od teologii, więc moja obecność lub jej brak nie są istotne, niemniej chciałam tylko napisać, że żegnam się z Wami na czas Wielkiego Postu, a także Świąt, aby te nadchodzące tygodnie przeżyć w większym zaangażowaniu ducha na modlitwie niż rozumu na dyskusje. Uważam, że jest to potrzebne zarówno mi, jak i tym, którzy sami się nie modlą; uważam, że świat dziś potrzebuje więcej milczenia i modlitwy. Mam wrażenie, że dzieje się coś bardzo niedobrego, bo świat przestaje dostrzegać znaki i szukać duchowych zależności.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 18:35

Poświęcić się modlitwie na czas Wielkiego Postu to piękna postawa. Do zobaczenia

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-03-09, 23:23

szary brat pisze: 2020-03-09, 09:28
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:23 Nie jestem chrześcijanką.
A próbujesz poznać, na czym polega chrześcijaństwo?
A jak myślisz szary bracie, czy pisząc z nami tak długo zbliżyła się do Boga czy oddaliła?
ale to tak nie ładnie o kimś za długo gadać - pomyślmy kochani jak czuję się młoda dziewczyna o której tak sobie rozprawiamy, ....
Ja Cie przepraszam ToTylkoJa za to, że stałaś się tematem naszych dyskusji, jak by Ciebie tu nie było :ymblushing:

ale ja w innej sprawie

Po głosowaniu Adminów usunęliśmy Fryderyka Nietzsche - za każdym razem jest to dla mnie porażka :(, ale za dużo szkodził i po 2 ostrzeżeniach nadal nie rokował poprawy.
Ostatnio zmieniony 2020-03-09, 23:43 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ