Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2019-08-24, 19:13

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-24, 16:49 Sylvi ... jakos nie chce mi sie myslec. Albo moze nie jestem zdolny zalapac sensu. Albo moze juz otepienie starcze zaczyna mnie dopadac. Cokolwiek to jest, nie lapie, o co chodzi.
Ale to jest bardzo proste do wytłumaczenia. Generalnie chodziło mi o wynalazek telefonu i wykonywanie połączeń. Wyobraź sobie, że zamiast telefonować, wykręcając numer na tarczy lub naciskając pola na ekranie dotykowym, aktywujesz każdą rozmowę poprzez komendę głosową.
Dzisiaj sa takie smartfony, które po wydaniu komendy (polecenia głosowego) dzwonią/łączą do danej osoby. Pójdźmy krok dalej. Telepatia, czyli połączenia bez komend głosowych. I teraz pomyśl tylko imię Pana X. Myślisz, że odpowie? Jest jakaś szansa na zrealizowanie i utrzymanie takiego połączenia bez kabli?

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 20:20

Ufff ... no nie. Tylko nie telepatia. Im dluzej zyje, tym mniej mam elektroniki w domu. I tym bardziej jestem wolny od uzaleznien.
Jedynym sprzetem, ktory jeszcze toleruje jest laptop.
A tu jakas telepatia..
Okropienstwo.
Ciebie to rajcuje?
Ostatnio zmieniony 2019-08-24, 20:20 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2019-08-24, 21:50

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-24, 20:20 Ufff ... no nie. Tylko nie telepatia. Im dluzej zyje, tym mniej mam elektroniki w domu. I tym bardziej jestem wolny od uzaleznien.
Jedynym sprzetem, ktory jeszcze toleruje jest laptop.
A tu jakas telepatia..
Okropienstwo.
Ciebie to rajcuje?
Dlaczego telepatia miała by być okropieństwem? Przecież w niej nie ma właśnie tej rozumianej szeroko elektroniki. Ale zapewniam Cię, że jakieś napięcie w układzie nawet twojego organizmu z tej żywej tkanki jest zawsze. Prąd. Mniejszy czy większy, ale jest objawem tego, że żyjesz.
Rozmyślasz w ogóle czasem? Słuchasz swoich myśli? Miewasz sny?

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 22:36

Telepatia nie jest sprzetem. Tak samo jak drgania elektromagnetyczne nie sa sprzetem.
W zalozeniach ( to nawet nie teoria, ale raczej gdybanie) kazdy objaw telepatyczny wymaga sprzetu : w takim "gdybanym" ukladzie sprzetem jest biologiczny uklad organizmu ... a tutaj w zaleznosci od przyjetych zalozen ( przebiegi pradow lub zjawiska chemiczne albo inne ) mozemy uznac, ze mamy do czynienia z ukladem bio-(elektro)niki ; bio-chemii, bio-cos tam itp.
Prad nie musi byc objawem zycia. Mozna zalozyc rownorako, ze zycie jest objawem pradu ... albo, ze bez zycia nie nastepuje przeplyw pradu ( w ukladach biologicznych)...
Itd, itp ...
Temat ocean ... tym bardziej, ze z tego oceanu nawet kropli nie zdolala jeszcze ludzkosc dobrze rozeznac ...
Lubisz mgliste i metne klimaty?
Ostatnio zmieniony 2019-08-24, 22:37 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

sylvi91

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sylvi91 » 2019-08-24, 23:05

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-24, 22:36 Lubisz mgliste i metne klimaty?
Nie. I mam nadzieję, że taka odpowiedź wystarczy.
Ja Ci odpowiedziałem konkretnie na twoje pytanie. Zadałem poprzednio jeszcze 3 w twoim kierunku, a na żadne się nie postarałeś napisać nic w kontrze.
Powtórzę je. Rozmyślasz czasem? Słuchasz swoich myśli? Miewasz sny?

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-25, 08:40

Pytania sa tak namolne, ze az sie nie chce geby otwierac.
Robisz siku? Czujesz glod? Chce Ci sie czasem pic?

Ps: Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.
Ostatnio zmieniony 2019-08-25, 08:42 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-08-25, 12:00

Cogito ergo sum. Także sen. A telepatia? Wiele eksperymentów dawało pozytywne wyniki. Ale nigdy takie, aby stanowiły dowód.
Rosjanie wzięli na pokład łodzi podwodnej króliczycę. A na lądzie mordowali jest młode. Z obserwacji wynikało, że tym chwilach była zaniepokojona. Ale nie słyszałem, aby eksperyment był powtarzany. A w czasie II WŚ, wszystkie strony gorąco poszukiwały praktycznego zastosowania. Bez rezultatu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-27, 13:25

https://www.gosc.pl/doc/5817281.Benedyk ... i-bez-Boga

Kiedy czytam słowa Benedykta XVI, staję się spokojniejsza i wiem, dokąd mam wracać. Ciągle na nowo.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: takisobie » 2019-08-29, 22:01

Administracjo , moderatorzy... nie obraźcie się że tak napiszę ale jesteście niepoważni dopuszczając żeby na takie tematy jak ten "Wiara w Megawonsza9" rozwinęła się jakakolwiek dyskusja.
Wolność wyznania, wolność słowa itp ok ale bez przesady, są granice zdrowego rozsądku i z pewnymi osobami się nie dyskutuje tylko od razu banuje a widzę tego typu tematy się tu trafiają czyli jest na to przyzwolenie .
Tylko czemu ma to służyć ? Trochę śmieciowej treści na forum się przyda bo nic nie jest idealne ? (pytam z ciekawości)
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 22:02 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-29, 22:57

Posty z małymi cudami przeniosłem tutaj viewtopic.php?f=24&t=9595

Frachtowiec, czasem trafiają się śmieciowe tematy. Jednak jest ich na tyle mało, że można i na nie porozmawiać.
Czasem z takich tematów może wyjść całkiem ciekawa rozmowa na poboczny temat.
Weźmy temat z boginią wody, wyszła rozmowa czy można być zbawionym bez chrztu.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: takisobie » 2019-08-30, 20:32

Dominik pisze: 2019-08-29, 22:57 Jednak jest ich na tyle mało, że można i na nie porozmawiać.
I to mnie dziwi że w takie rozmowy wchodzicie. Fakt w pewnym momencie temat zjedzie na inne tory i coś bardziej sensownego wyniknie tylko pytanie czy warto zostawiać jakąś przestrzeń dla takich fantasmagorii .
Nie brałeś pod uwagę takiej opcji jak akceptacja nowych tematów dla osób które mają 0 postów ?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-30, 21:07

Mamy marginalną ilość trollowskich postów napisanych jako pierwszy post. Ktoś chce policzyć ile ich było?
Megawonsz9, autor tego posta jak dobrze pamiętam napisał normalne pierwsze psoty.
Dziś mieliśmy pierwszy post użytkownika od homo wnusia, temat zbanowałem, po części za Twoją radą.

Akceptacja postów od użytkowników którzy mają zero postów w obecnej sytuacji nie jest potrzebna. Jest na forum kilku użytkowników na forum którzy mają dużą widzę z którą się tutaj dzielą, często zaglądają na forum po kilka razy dziennie. Mogą błyskawicznie pomóc potrzebnej osobie.

Po za tym czekanie na akceptacje posta jest wkurzająca dla jego autora.

hmmm, frachtowiec, tylko nie wywołuj wilka z lasu,,, ostatnio dwa takie trollowskie tematy powstały od nowych użytkowników, ale to pewnie tylko przypadek, bo generalnie jest spokojnie.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-30, 21:15

Dominik, a skąd wiesz, że to trolle?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: takisobie » 2019-08-30, 21:44

Dominik pisze: 2019-08-30, 21:07 nie wywołuj wilka z lasu,,, ostatnio dwa takie trollowskie tematy powstały od nowych użytkowników, ale to pewnie tylko przypadek, bo generalnie jest spokojnie.
To się zdarza na każdym forum i tego nie przeskoczy ale cały sęk w tym żeby to ograniczać do minimum bo z kilometra zazwyczaj widać od razu kto pisze bo czegoś szuka/potrzebuje , a kto wszedł wywołać zamieszanie.
Kiedyś Dezerter założył taki temat jak "trzymajmy poziom" o ile się nie mylę i w takich przypadkach podążam tym tokiem.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-30, 21:46

Kasia. Mówisz o użytkowniku janina69? Składa się na to sama treść posta, gramatyka, nick użytkownika i użyty email do rejestracji.

ODPOWIEDZ