Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Angelika

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: Angelika » 2016-11-10, 11:07

wybrana pisze:
ciasteczkowy_potfur pisze:Oby starczyło na jak najdłużej. Czuję, że mnie znowu siły opuszczają, a kiedy byłam pełna tej Bożej łaski to czułam taki piękny spokój - i taką radość, i czułam, że wszystko bedzie dobrze!

Nie oddalasz się od Boga. Sam fakt, że o tym myślisz, to przeżywasz świadczy o twojej tęsknocie do Boga. Przeżywasz teraz stan wyciszenia i to wywołuje strapienie w twojej duszy. Pragniesz pocieszenia i ono nastąpi ze wzmożoną siłą. Takie wyciszenie, strapienie jest nam potrzebne, by odczuć pustkę, brak Boga, by zatęsknić za Bogiem. To jest nam dane, by nasza wiara wzrastała z podwójną siłą. Gdy ktoś bliski naszemu sercu oddala się od nas i długo go nie widzimy, to bardziej go pragniemy i bardziej za nim tęsknimy. Twoja tęsknota i pragnienie wiary zaowocuje jeszcze większym wzrostem wiary. Nie oddaliłaś się od Boga, bo myślisz o Nim, bo tęsknisz za Nim, bo pragniesz wyznawać Go z oddaniem i miłością. Bóg wie jak najlepiej umacniać wiarę w człowieku, dlatego poddaje go różnym próbą. Nie trwóż się, tylko ufaj Bogu w Jego wielką miłość, ufaj w to, że On zawsze jest przy tobie i przy tobie trwa. Ty też zawsze trwaj w Nim, w Jego miłości.

Ot i cała prawda :->

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-11, 20:42

Mam nadzieję :D

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-21, 16:02

Święta się zbliżają, także:

Wesołych Świąt, wszyscy umrzemy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: Dezerter » 2016-12-21, 19:58

ciasteczkowy_potfur pisze:Święta się zbliżają, także:

Wesołych Świąt, wszyscy umrzemy.
No Ty to potrafisz składać życzenia :-?
chyba z przejedzenia :lol:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-21, 21:33

Przynajmniej szczere.

Edit: raczej nie z przejedzenia, prędzej na raka. Albo stratowani przez dziką ciężarówkę.

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-12-21, 23:08

Kto sie narodzil, ten umrzec musi.
Ale nie musi umrzec jako cytryna - mozna na wesolo.
Wazne, zeby spogladajac w lustro ( przed stanieciem w obliczu Stworcy) nie musiec na to lustro pluc.
Ja czyli konik mialem kiedys wyrok sadu wojennego - rozstrzelanie. No, jakos truchtam do tej pory. :-D
Zycze radosci w kazdej sytuacji - cieszmy sie chocby tym , ze dzisiaj obudziwszy sie rankiem, to wieczorem moglismy usiasc do kolacji :-P

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-22, 20:12

Taaa, taaa, a byli i tacy, co mieli żyć długo i szczęśliwie i się cieszyli i umarli.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-22, 20:17

Wolę umrzeć jako ponura osoba, nie lubię się cieszyć, a jeszcze bardzioej nie znoszę szczęśliwych ludzi. Koniu, gdzie można dostać rozkaz rozstrzelania takich?

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-12-22, 22:01

Przyjedz do mnie, dam Tobie uzbrojona maszyne do strzelania ... i mozesz konia ustrzelic.
W ramach demokracji ( tej prawdziwej) kon ma prawo byc radosny - przynajmniej konina w konserwie delikatna jest po ustrzeleniu radosnego konia.
Prosze podawac z odrobina octu ... a tego to akurat masz pod dostatkiem :-> panno Lemon vel Frau Essig - moja Ty cytrynowa ;-)
Bardzo radosnych Swiat w occie :-D

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-22, 22:06

Fräulein, jak już. A życie jest złe.

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-12-22, 22:26

A papryka czerwona to nie jest ta zielona. A pomidory to nie kartofle. A figa z makiem to nie makowiec. A ... to nie ...
O niech to kon kopnie - a dwa dodac dwa to nie piec i pol :lol:

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-22, 23:04

Koniu, konie nie mówią ludzkim glosem!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: Dezerter » 2016-12-22, 23:40

ciasteczkowy_potfur pisze:Wolę umrzeć jako ponura osoba, nie lubię się cieszyć, a jeszcze bardzioej nie znoszę szczęśliwych ludzi. Koniu, gdzie można dostać rozkaz rozstrzelania takich?
To musisz mnie rozstrzelać :-)
mówię serio
dziś miałem cudowny dzień, pełen radości i szczęścia :-)
Rano wigilia w pracy ostatni dzień razem w tym roku, kawa, słodkości, prezenty, życzenia, całuski, miłe rozmowy - banan od rana
Około 10 odebrałem córkę, która przyjechała na Święta - uśmiech , przytulenie, miłe rozmowy, herbata, ciasto.
Wieczorem spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św Dom na Skale, - zgaszone światła, choinka, wiolonczela i Marta poetka :-)
później modlitwa uwielbienia, zapraszania Ducha Świętego i dziękczynna. Następnie, Słowo o narodzeniu Pana, łamanie się opłatkiem i cudowne życzenia od 20 sióstr i braci ze wspólnoty - bezcenne. Później była kawa, ciasto, owoce, [pierniczki, makowiec - czyli Chrześcijańska agape w gronie kochających się osób, w gronie Ludu Bożego, zbawionych.
rozstrzelasz mnie?
Ciebie też kocham , przytulam i dzielę się opłatkiem ciasteczkowa ty moja :-)

,
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-12-23, 08:39

Nie, prosze nie rozstrzeliwac Dezertera :!: Bo kto nam forum poprowadzi. Konia lepiej wezcie do tego przeznaczcie - bo nie ma to, jak swieza konina podana na noworoczne party ;-)
Ajajaj ... potforze - a o serialu: "Kon , ktory mowi" to nie obilo sie o uszy, he :-) Jakies 50 lat temu konie juz gadaly ... trzeba nadrobic edukacje w tym zakresie ;-)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: Andej » 2016-12-24, 11:59

ciasteczkowy_potfur pisze:Wolę umrzeć jako ponura osoba, nie lubię się cieszyć, a jeszcze bardzioej nie znoszę szczęśliwych ludzi. Koniu, gdzie można dostać rozkaz rozstrzelania takich?
Śmierć jest dobra i miła. Otula ciepło i błogo. I jest przejściem do świata, w którym jest dobro i miłość. Jest progiem, za którym Bóg już czeka. A w Jego otoczeniu, każdy raduje się tak jak wśród kochanych i kochających.

Sadzę, że wcale nie chcesz umierać jako osoba ponura. Wręcz przeciwnie, ale boisz się to powiedzieć. Ze strachu budujesz kokon. Wiem, jak trudno goją się rany. Tym bardziej, gdy są rozdrapywane. Znam ten stan. I ukrywam go pod maską wesołości. Staram się dawać siebie bez oczekiwania wzajemności. A ta zawsze jest miłą niespodzianką. Gdy rękę podaję w czasie mszy św. na znak zgody i jedności widzę jak przekazywany uścisk i uśmiech wzbudzają uśmiechy innych. A ci przekazują dalej. Uśmiech zatacza koła, jak kamień rzucony w wodę. Aż wszystkie twarze promienieją. I niech tak będzie. Amen.

Życzę Ci przytulnego i bezpiecznego ciepła wśród pragnących tego samego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ