Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: szary brat » 2020-02-08, 16:59

Andej pisze: 2020-02-08, 12:38 Russel
Możecie mnie zbanować, ale nie umiem się powstrzymać.
Jaki Russel i o co w ogóle chodzi?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-08, 17:04

Pierwsze skojarzenie, to pan od tego postulatu:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: szary brat » 2020-02-08, 17:10

ToTylkoJa pisze: 2020-02-08, 17:04 Pierwsze skojarzenie, to pan od tego postulatu:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella
To teraz mnie już nic nie zdziwi.
Tutaj każdy może zrozumieć cokolwiek z tego co tu ktokolwiek cośkolwiek pisze.
To ja raczej podziękuję.

Magnolia

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 17:15

Russel to założycie świadków Jehowy. Dlatego został wspomniany wyżej.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-08, 17:16

Mogę poprosić imię?
Będę wędrować w internecie.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: szary brat » 2020-02-08, 17:19

Magnolio, skąd wiesz kogo miał na myśli i w jakim kontekście Andej, autor cytatu???

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: Andej » 2020-02-08, 17:37

Rethel pisze: 2020-02-08, 13:24 ... Taa, jasne. Jednak ja sobie tego nie życzę. ...
Możesz być wyznawcą antypisu, ale trudno będzie tu siać polityczna propagandę.

Możesz sobie nie życzyć. Ja jedynie spełniam życzenie Boga. Gdybyś miał odwagę sięgnąć do Biblii, to dowiedziałbyś się, że Bóg pragnie ludzkiego zbawienia. Twoja nienawiść i pogarda dla rozmówców świadczą o Tobie. Sam dajesz świadectwo. Mk 7,15 Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Nienawiść, którą okazujesz jest tym, co zanieczyszcza twój umysł. Kiedyś staniesz przed Sądem i będziesz musiał zdać z tego relację. Stanie się niezależnie od tego czy wierzysz, czy nie. Sąd jest nieunikniony nawet dla tych, którzy nie wyznają Boga Jedynego. Mam nadzieję, że moje obecne modlitwy będą wtedy kołem ratunkowym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 17:51

@szary brat Wynika to z kontekstu całego postu :
Andej pisze: 2020-02-08, 12:38
Rethel pisze: 2020-02-08, 11:51 Zwróć się do Jehowy, nie czcij bożków ani nie klep bezmyślnych formułek, a objawy miną - gdy nastąpi nawrócenie.
Pomijając błędną pisownie Jahwe, pytam: Do kogo się zwracasz? Kto na naszym Forum czci bożków, klepie bezmyślne formułki? Wydaje mi się, że jesteś zbyt zafascynowany jakimiś przesądami, skoro pomawiasz kogoś o klepanie zaklęć (formułek).

Dziwię się, że jeszcze nie zauważyłeś, że jest to forum katolickie. A katolicy czczą BOGA JEDYNEGO. I nie klapią żadnych zaklęć, formułek, ani mantr. Natomiast zaważam, że to co pisujesz przypomina mantrę. Nie pod względem formy, ale treści.

Choć starasz się szkodzić odciągając ludzi od Boga Jedynego, to i tak modlę się do Pana, o Twoje zbawienie. I o to, aby kiedyś dotarła do Ciebie prawda, którą Bóg nam objawił. Zaznaczam: Bóg, a nie Russel.
Rethel proponuje zwrócenie się do Jehowy, Andej przypomina o prawdzie objawionej przez Boga a nie przez Russela. Czyli jest to ostrzeżenie by słuchać Boga a nie człowieka.
Dz 5, 29 Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi

@ToTylkoJa proszę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Taze_Russell

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-02-08, 18:09

Pierwszy raz w życiu słyszę o tym facecie, mam nadzieję, ze ostatni.
Przecież to protestant i chyba założyciel sekty Świadków Jehowy"
O wiele sławniejszy jest Bertrand Russell, ale to juz nie ma znaczenia.

Czy my na katolickim forum mamy się dowiadywać takich informacji?
I czy naprawdę tu panuje zwyczaj, że jedni tłumaczą, o czym mówili drudzy, mimo, ze ci ostatni są na miejscu i mogą sami wyjaśnić?

A potem robi się z tego straszna awantura i po kolei wszyscy wychodzą albo ubolewają w temacie Założonym kilka lat temu "Czy to naprawdę katolickie forum?".

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 18:15

@szary brat nie rozumiem, masz mi za złe, że udzielam CI odpowiedzi na pytania, które zadajesz?
Mogło to umknąć Andejowi, jest zamieszanie na forum.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: Andej » 2020-02-08, 18:22

szary brat pisze: 2020-02-08, 17:19 Magnolio, skąd wiesz kogo miał na myśli i w jakim kontekście Andej, autor cytatu???
To oczywiste. Uważam, że całkowicie zrozumiałe dla każdego, kto stara się odczytać intencję. Wynika z kontekstu.

Dziękuję Magnolii za łopatologiczne wytłumaczenie.

A cytowane pytanie, wziąłem za żarcik.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-02-08, 18:32

A Autor uważa za całkowicie zrozumiałe (zapewne wynikające z prawa naturalnego) że katolicy zaglądający na forum muszą wiedzieć kogo on ma na myśli i że to jest założyciel sekty Świadków Jehowy, Charles Russell ?????

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
I jaki znowu żarcik, skoro za to pytanie użytkownik dostał ostrzeżenie???

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-02-08, 18:39

Miłego dnia. Nie mam ochoty na przepychankę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-02-08, 22:56

Możliwość używania podpisu (sygnaturki) została wyłączona użytkownikom niemającym napisanych 50 postów na forum.
Dla nawet słabo aktywnych użytkowników nie będzie problemem osiągnięcie wymaganej ilości postów, a pomoże to nam walczyć z niepożądanymi linkami pojawiającymi się tam przy kontach posiadającymi po kilka postów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Andej » 2020-02-09, 09:50

Proponuję wprowadzić zasadę, że cytaty biblijne, przy których nie podano w jakiego rozdziału, jakiej księgi pochodzą i nie jest podany wers(y), będą usuwane z postów. Uważam, że przejaw złośliwej nonszalancji wklejanie zdeformowanych cytatów bez podania źródła. Uważam taki za bieg za celowe sprowadzanie czytających na manowce. Uznaję też to za brak uczciwości wobec rozmówców. Podanie źródła pozawala na weryfikację i dokonanie przeglądu tłumaczeń. Świadczy o uczciwym podejściu do Biblii. A powinno być ono podmiotowe, a nie przedmiotowe. Przynajmniej na niniejszym Forum.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ