Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4206 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-09-04, 20:48

Jozek pisze: 2020-09-04, 20:03 Magnolia, nie sadze by ta grafika byla wulgarna, moze co najwyze zbyt dwuznaczna, ale to juz kwestia tego co ktos zauwaza.
Nie jestem znawca, ale to chyba satyra,.

Poza tym Magnolia, to przekroczylas tym wpisem regulamin. Mysle ze wiesz ktory punkt.
Felietony Jozku to część forum - na samej górze pod Regulaminem
ale powtórzę się: obrazki Andeja świadczą o nim :ymblushing:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 20:57

A ja chyba pomylilem sie co do regulaminu, bo nie widze juz takiego punktu o nie przenoszeniu dyskusji spoza forum. Czyli Magnolia nie przekroczyla tu regulaminu.
Sorki Magnolia

Dez, ja caly czas uwazam ze forum jest forum dyskusyjnym, a blogi nie.. Czy ja tez moglbym zalozyc bloga?
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 21:11 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-09-04, 21:06

Czy w takim razie mógłbyś Józku napisać wprost że nie naruszyłam regulaminu?
Bo jak sprawdziłeś... wydawało Ci się... że jakiś punkt jest a go nie ma...

Natomiast mnie interesuje wciąż jak udowodnić komuś swoją opinię, bo Andej oczekuje dowodu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 21:13

Moze sprobuj rysunkiem satyrycznym.
Wiekszoac ludzi latwiej rozumie rysunki niz tekst pisany, co pewnie kazdy moze zauwazyc w dyskusjach. ;)
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 21:14 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-09-04, 21:17

Jozek pisze: 2020-09-04, 20:57 Dez, ja caly czas uwazam ze forum jest forum dyskusyjnym, a blogi nie.. Czy ja tez moglbym zalozyc bloga?
Pytasz o bloga pod adresem np jozek.zchrystusem.pl ? Na jakiś mały blog, z małą ilością zdjęć znajdzie się miejsce.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 21:24

Nie, ale dziekuje za informacje, bo nie mialem o tym pojecia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-09-04, 21:28

Jozek pisze: 2020-09-04, 21:13 Moze sprobuj rysunkiem satyrycznym.
Wiekszoac ludzi latwiej rozumie rysunki niz tekst pisany, co pewnie kazdy moze zauwazyc w dyskusjach. ;)
Dziękuje za sprostowanie.
Czy zauważyłeś Józku bym ja umieszczała wlasne grafiki ?
Ja nie robię grafik.
Może niech Andej nam powie jak sobie wyobraża dowód w takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 21:46

Moze sprobuj.
Niedy nie wiadom, moze akurat odkryjesz ze masz do tego talent.

Kiedys slyszalem humor ktory niezbyt ladnie sie zaczynal, a w sumie jedynie skojazenia takim go czynily.
Moze go tu przedstawie.
Gosciu idac ulica zauwazyl ze w bramie ktos dziwnie sie zachwuje, wierci sie i kreci, cos kombinuje.
Wchodzi w brame a tam facet prubuje sobie wcisnac rogalika z drugiej strony.
Goscou oburzony mowi, "panie co pan robi, zwariowal pan"
A facet odpowiada, " panie, mam wielki problem, bylem dzis u dentysty i nie dosc ze wyrwal mi dwa zeby, to jeszcze kazal jesc druga strona." ;)
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 21:56 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

swar5

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: swar5 » 2020-09-04, 22:12

a Bóg nie może w końcu dać znać którzy wyznawcy mają rację ? Wszelcy wyznawcy jedynego Boga cały czas interpretują sygnały od Niego na swoją korzyść a on zapewne z politowaniem ręce załamuje nad rzeszą swoich wyznawców których stworzył i dał im wolną wole by dążyli ku Niemu a łone jak te ślepce błądzą i nie widzą prostej drogi , jednej drogi .Według mnie cała wiara jest zbędna .. jest się albo złym albo dobrym człowiekiem i tym się kieruje przez życie .. I albo zasłuży się na piekło albo na raj a wszelkie zasady i obrzędy są zbędne

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 22:14

A skad wiesz kiedy jestes dobrym czlowiekiem, a kiedy zlym?

Bog ciagle daje znac, tylko wielu chce po swojemu wszystko interpretowac.
Zadny wladzy, wykozysta to by osiagnac wladze, pedofil, by moc wspolzyc z dziecmi, itp, itd. Wpisz sobie jakis charakterek i bedziesz widzial w jakim kierunku przerobi wiare. Jak widzisz, mamy nie tylko Chrzescijanstwo i Islam, ale tez mase przeroznych odlamow.
Kosciol mowi za wszelkie objawienia sa ku nawroceniu osoby przed wszystkim, rzadko zdarzaja sie objawienia szersze dla Kosciola.
Policz ile osob nawraca sie, ale gdy ktoras z nich po swojemu cos poprzekreca to uzna sie za proroka i jesli bedzie miala okazje odejdzie od Kosciola i zorganizuje nowa wiare-odlam.
Takich prorokow jak Machomet to na forach znajdziesz na peczki, brakuje im jednak wladzy jaka mial Machomet, by wprowadzic nowa wiare.
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 22:28 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

swar5

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: swar5 » 2020-09-04, 22:37

Taki ksiądz Jankowski niby przedstawiciel Boga na ziemi który miał czelność reprezentować go w czasie mszy a był na wskroś zepsutym i złym człowiekiem . Dlaczego Bóg nie spalił go piorunem z jasnego nieba za swe grzechy . Nigdy nie wiemy kim jest dany duchowny ..czy nie zhańbił Boga Jedynego i nie ciągnie nas za sobą do piekła .

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
Jozek pisze: 2020-09-04, 22:14 A skad wiesz kiedy jestes dobrym czlowiekiem, a kiedy zlym?

Bog ciagle daje znac, tylko wielu chce po swojemu wszystko interpretowac.
Zadny wladzy, wykozysta to by osiagnac wladze, pedofil, by moc wspolzyc z dziecmi, itp, itd. Wpisz sobie jakis charakterek i bedziesz widzial w jakim kierunku przerobi wiare. Jak widzisz, mamy nie tylko Chrzescijanstwo i Islam, ale tez mase przeroznych odlamow.
Kosciol mowi za wszelkie objawienia sa ku nawroceniu osoby przed wszystkim, rzadko zdarzaja sie objawienia szersze dla Kosciola.
Policz ile osob nawraca sie, ale gdy ktoras z nich po swojemu cos poprzekreca to uzna sie za proroka i jesli bedzie miala okazje odejdzie od Kosciola i zorganizuje nowa wiare-odlam.
Takich prorokow jak Machomet to na forach znajdziesz na peczki, brakuje im jednak wladzy jaka mial Machomet, by wprowadzic nowa wiare.
a skąd wierz że Chrystus nie jest takim cudakiem którego grono jego sprytnych uczni wykorzystało by poprawić sobie byt i otumanić ciemny lud. Wiadomo żydzi byli zawsze bardzo sprytni i cwani a wiara którą narzuci się ludziom to władza i splendor.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 22:42

Swar5, ciekawie powykrzywiane masz pojecie wladzy nad ludzmi na ziemi.
No chyba ze masz na mysli wladze po tamtej stronie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

swar5

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: swar5 » 2020-09-04, 22:44

Jozek pisze: ↑2020-09-04, 22:14
A skad wiesz kiedy jestes dobrym czlowiekiem, a kiedy zlym?

Bog ciagle daje znac, tylko wielu chce po swojemu wszystko interpretowac.

te znaki to jakieś bardzo niejasne jeżeli można sobie je różnie interpretować
Bóg dał nam 10 przykazań by być dobrym człowiekiem .. reszta jest zbędna i wymyślona przez ludzi tylko dla własnych nieraz niecnych celów

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 22:55

To o czym pisalem to byly znaki by sie ktos nawrocil i moga one byc rozne, bo sa dla nawrocenia danej a nie innej osoby. Niestety, ale jak dana osoba nie potrafi zrozumiec, tylko zrobi z siebie proroka, to juz jest tej osoby decyzja, a nie Boga. Czy np. Ty, gdybys mial jakies powiedzmy objawienia i widzial cos po tamtej stronie to jak bys to odebral? Co bys zrobil?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4206 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Dezerter » 2020-09-04, 22:59

swar5 pisze: 2020-09-04, 22:37 Taki ksiądz Jankowski niby przedstawiciel Boga na ziemi który miał czelność reprezentować go w czasie mszy a był na wskroś zepsutym i złym człowiekiem . Dlaczego Bóg nie spalił go piorunem z jasnego nieba za swe grzechy . Nigdy nie wiemy kim jest dany duchowny ..czy nie zhańbił Boga Jedynego i nie ciągnie nas za sobą do piekła .

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
Jozek pisze: 2020-09-04, 22:14 A skad wiesz kiedy jestes dobrym czlowiekiem, a kiedy zlym?

Bog ciagle daje znac, tylko wielu chce po swojemu wszystko interpretowac.
Zadny wladzy, wykozysta to by osiagnac wladze, pedofil, by moc wspolzyc z dziecmi, itp, itd. Wpisz sobie jakis charakterek i bedziesz widzial w jakim kierunku przerobi wiare. Jak widzisz, mamy nie tylko Chrzescijanstwo i Islam, ale tez mase przeroznych odlamow.
Kosciol mowi za wszelkie objawienia sa ku nawroceniu osoby przed wszystkim, rzadko zdarzaja sie objawienia szersze dla Kosciola.
Policz ile osob nawraca sie, ale gdy ktoras z nich po swojemu cos poprzekreca to uzna sie za proroka i jesli bedzie miala okazje odejdzie od Kosciola i zorganizuje nowa wiare-odlam.
Takich prorokow jak Machomet to na forach znajdziesz na peczki, brakuje im jednak wladzy jaka mial Machomet, by wprowadzic nowa wiare.
a skąd wierz że Chrystus nie jest takim cudakiem którego grono jego sprytnych uczni wykorzystało by poprawić sobie byt i otumanić ciemny lud. Wiadomo żydzi byli zawsze bardzo sprytni i cwani a wiara którą narzuci się ludziom to władza i splendor.
Mam nadzieję, że słowem cudak nie chciałeś obrazić naszego Pana Jezusa Chrystusa, ale na przyszłość lepiej dobieraj słowa!
A stąd wiem, że ci niby cwani żydzi/apostołowie mieli takie oto korzyści z bycie uczniem Jezusa:
- zostali wyklęci i prześladowani przez swoich ziomków, często rodziny, znajomych
- zginęli śmiercią męczeńska
- żydzi uznali ich za bałwochwalców, grecy za głupców, a rzymianie za ateistów i ludożerców i to oni byli prostym ludem bez wykształcenia
... no niesamowita kariera i splendor ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ