Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-13, 14:39

Tylko czy nasz grafik co zrobił ostatnie propozycje da rade zrobić zrobić bardziej skomplikowane logo. Takie jak Twoje Abraham45, od tego trzeba zacząć. Zapytam się. a może Wy znacie jakiś grafików?

Takie małe info. Jutro aktualizacja forum. Różnice będą nieznaczne, na poniższych screenach prezentuje jak to będzie po aktualizacji. Nieznacznie zmieni się wygląd np. spisu nieprzeczytanych postów, link do nieprzeczytanego postu powędruje z lewej na prawą stronę, tak jak powinno być od początku. Jak ta drobna zmiana będzie przeszkadzać, to dopracuje to.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-13, 15:21

Nie wiem czy wasze logo musi być trudniejsze czy bardziej rozbudowane, ale może warto zastanowić się co takie logo ma zawierać, jak się ustali liczbę symboli to potem pozostanie tylko ich połączenie z tekstem. Na razie brak jest pewności co do symboli, zdania są różne i to trochę opóźnia pracę. Poza tym jeśli chcieć robić trudniejsze logo to tez trzeba określić wzór. Ja chciałem użyć elementów z jakiegoś godła państwowego i umieścić tam elementy chrześcijańskie. Gościu który logo robił nie był widać wielkim specjalistą i nie bardzo też kumał o co biega, poza tym logo było robione za pośrednictwem innej osoby i ona rozliczała się z grafikiem. w ramach odwzajemnienia przysługi miały być płatne reklamy. Po przeniesieniu całości na inny serwer i zmianę admina technicznego reklamy wywaliłem. Nie najlepsze logo zostało, bo nie mam teraz dobrego grafika, nie mam nawet admina technicznego.

A przy okazji mam takie pytanko: czy da się jakoś automatycznie wywalać wpisy w księdze gości, bo nazbierało się tego sporo a tak pojedyńczo to sporo czasu zajmie?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-13, 15:47

Nie wiem jaki masz przedrostek nazw tabeli, ale powiedzmy że joomla. Zaloguj się do phpmyadmin i poszukaj
tabeli joomla_easybook, wystarczy ją opróżnić (nie skasować). Wszystko z księgi gości zniknie.
Tylko nie wiem czy to coś da, każdego dnia sporo Ci przybywa wpisów. Zamiast pytania matematycznego można by dać pytanie np. Nazwisko prezydenta Polski, i już 99% botów polegnie.

Tylko nie zapomnij o kopi bezpieczeństwa zanim zrobisz to co napisałem, mogę się mylić.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-13, 16:24

Ja wolę ssm się za to nie brać. Będę szukał jakiegoś admina technicznego.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-13, 19:55

Co powiecie na pomysł by zakładać wspólnotom religijnym na naszym forum specjalne dla nich działy do rozmów?

Taki dział na prywatne rozmowy wspólnotowe nie był by dla Nas widoczny, więc w niczym by Nam nie przeszkadzał,, no może adminom,, ale i to da się zrobić.
Jakie były by korzyści. Dla forum korzyść była by taka że mielibyśmy więcej użytkowników, zapewne aktywnych. Korzyść dla wspólnoty prócz miejsca do rozmów wspólnotowych była by nasza wiedza i chęć do rozmów w ogólnie dostępnych działach na forum.

Czy może jest to głupi pomysł?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-13, 20:30

To bardzo ciekawy pomysł

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-13, 20:59

Owszem, sam pomysł z działami dla wspólnot jest ok, ale chyba nie najlepszym rozwiązaniem jest robienie działów niewidocznych dla innych.
Chrześcijanie mają się otwierać na innych a nie zamykać jak sekty. Poza tym dobrze jest jak inni mogą poznawać życie wspólnot - kto wie, może wejście do jakieś wspólnoty komuś pomoże.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-13, 21:11

Racja Abraham45. Za bardzo pomyślałem o porządku na forum, a widoczność takich działów nie musi oznaczać bałaganu. Wystarczy tylko to dobrze zorganizować, przemyśleć na spokojnie. Widoczność może być też zachętą dla wspólnot, jakaś forma reklamy.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-13, 22:18

Przede wszystkim chodzi o to aby ludzie mogli poznawać życie wspólnotowe, zasady i prawa funkcjonowania konkretnych wspólnot. Wtedy łatwiej wybrać sobie taką, która jest najbliższa naszym potrzebom duchowym. Poznawanie wspólnot jest więc bardzo potrzebne - szczególnie dla tych, którzy borykają się z różnymi problemami - we wspólnotach mogą odnajdować Chrystusa. Zamykanie więc wspólnot nie służy niczemu dobremu, a sprawy dotyczące funkcjonowania wspólnot pozostają wtedy nieznane dla innych. To takie zamykanie dobra duchowego przed innymi.

Tak było z Neokatechumenatem i po jakimś czasie te wspólnoty były traktowane jak sekty, bo się izolowały od innych. Im więcej ludzi poznaje wspólnoty tym większe bogactwa mogą ludzie odkrywać.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-14, 11:39

Forum już po aktualizacji, jak zauważycie że coś jest nie tak to piszcie. Jedynie z filmami z YouTube powinien być problem, ale to naprawie.

Dla Was, użytkowników aktualizacja dała:
- inny shoutbox/czat, teraz jest ładniejszy
- możliwość indywidualnego ustawienia czy avatary mają być z lewej czy z prawej strony forum

Wyłączyłem wszystkim dźwięki czatu, wszystkim ustawiłem wyświetlanie avataru po lewej stronie postów. W opcjach profilu możecie sobie to przestawić wedle własnego uznania.

Po za tym aktualizacja trochę przyczyni się do poprawy szybkości działania forum i lepszego bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-14, 12:14

Niecierpliwi już się dobrali do forum. Ale na uwagi zaczekać musisz. Na razie OK.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-14, 14:48

Te określenia POCHWAŁ są po angielsku. Da się to zmienić?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-14, 14:52

Dzięki za dostrzeżenie niedoróbki, spolszczam też czat właśnie.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-14, 15:09

Teraz jest chyba przekręcone: powinno być odwrotnie: np u mnie powinno być otrzymał podziękowań 27 razy a podziękował 7 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-14, 22:06

Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-13, 20:30 To bardzo ciekawy pomysł
To jak Apologeci ?- cały czas czekamy
Abrahamie - niby masz rację- ja też jestem za otwartością, ale jak taki np Henryk zacznie im mieszać? - to nie jest dobry pomysł...
Wspólnoty i inne grupy muszą mieć ZAPEWNIONĄ dyskrecje i autonomię i samostanowienie!
Każda wspólnota/grupa/itp ma sprawy wewnętrzne ( w swoim dziale) i sprawy powszechne - te mogą załatwiać na forum ogólnym.
Każda wspólnota/grupa może zapraszać wybrane osoby z forum i damy im wówczas uprawnienia do działów zamkniętych.
Forum pozostanie otwarte dla wszystkim a nie na forum, tylko przy forum, będą mogły działać takie sub-fora/czy jakkolwiek to nie nazwiemy.
Korzyścią dla forum, czyli dla nas wszystkich, będzie udział ludzi ze wspólnot/grup w dyskusji na forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ