Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 22:12

Jozek pisze: 2021-03-25, 00:53 (...)
Bo dziecko niewiele ponad roczne, choc nie rozumie rozumem, to rozumie dusza, bo dusza pochodzi od Boga.
Pozniej rodzice i otoczenie przerobia ta dusze na swoje kopyto. zmusza do akceptowania tego co swiat uwaza za sluszne
Abstrahując od tematu, tak też czytałem (między innymi u Rohra) i uważam, że dziecko przychodzi z Boga, a następnie się od niego oddalamy.
I dlatego konieczne nam jest nawrócenie.
I z tego punktu widzenia nie wyobrażam sobie wiary bez nawrócenia.
(przepraszam, że nie w temacie)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-25, 22:18

Masz racje, ale to co nazywamy nawroceniem, nie musi byc koniecznoscia.
Wystarczy ze dziecka dorosli nie przekabaca na swoje kopyto wedlug tego co sami uznali za rzeczywistosc swiata materialnego.
To my poprzez proces uczenia dziecka, oddalamy je od Boga.
Mysle ze b unt nastolatkow to mieszanina checi powrotu do Boga, z zaimplikowanymi dziecku musami i przyjemnosciami zycia w ciele.
To tworzy cos w rodzaju silnej rozterki, odejscia od wlasnego rozumienia swiata wedlug tego co dusza mowi, a tym co sprawia przyjemnosci w tym przeciwstawnym Bogu zyciu.
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 22:21 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 22:26

Jozek pisze: 2021-03-25, 22:18 Masz racje, ale to co nazywamy nawroceniem, nie musi byc koniecznoscia.
Wystarczy ze dziecka dorosli nie przekabaca na swoje kopyto wedlug tego co sami uznali za rzeczywistosc swiata materialnego.
To my poprzez proces uczenia dziecka, oddalamy je od Boga.
Owszem. Lecz wydaje mi się, że to troszkę paradoks.
Nie można "wychować" dziecka do życia w społeczeństwie nie oddalając go od Boga (mniej lub bardziej świadomie).
Poprostu nie wiem czy jest możliwym wychowanie potomstwa, które radziłoby sobie społecznie i nie musiało się nawracać.
Wydaje mi się to niemożliwe.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Jozek pisze: 2021-03-25, 22:18 (...)
Mysle ze b unt nastolatkow to mieszanina checi powrotu do Boga, z zaimplikowanymi dziecku musami i przyjemnosciami zycia w ciele.
To tworzy cos w rodzaju silnej rozterki, odejscia od wlasnego rozumienia swiata wedlug tego co dusza mowi, a tym co sprawia przyjemnosci w tym przeciwstawnym Bogu zyciu.
Można tak to ująć, choć moim zdaniem (jak to nazwałeś) "własne rozumienie świata" rodzi się dużo później, myślę że 30-50 lat.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 22:27

Niestety, od czasu grzechu pierworodnego człowiek nie rodzi się w stanie, w jakim pierwotnie został stworzony w osobach Adama i Ewy.
Rodzimy się ze zmazą grzechu - "dobre dziecko" to mit (taki sam, jak "dobry dzikus").

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-25, 22:31

A dobry dzikus czesto lepszy od niektorych wierzacych. To tez taki paradoks jak to Sadzony zwykl uzywac. ;)
Wiesz, od 2 tygodni jak zaczalem zbierac sok brzozowy, mam inny paradoks, ktory doprowadzil do bliskiego porozumienia i zrozumienia z Muslimem.
Trafilem na niego poprzez ebuy, bo mial czesci do mojego modelu auta, ktore orginalnie sa bardzo drogie.
Na samym wstepie, czekal na mnie z ta czescia ktorej potrzebowalem, ale przygladal sie mojemu autku i zauwazyl ze mam rozbite to trzecie srodkowe na gorze tylnych drzwi swiatlo stopu. Poprosil bym poczekal, bo chce cos sprawdzic i poszedl do siebie.
Za chwile przyniosl mi kompletne swiatlo stopu i dal mi je za darmo.
Chwile z nim rozmawialem i zauwazyl w aucie ze mam korki drewniane, rurki plastikowe i butelki, zapytal do czego mi to
Oczywiscie byly to sprzety do sciagania soku z brzozy wiec mu wyjasnilem i wytlumaczylem o co chodzi z tym sokiem brzor=zowym
Gosciu ma mala lysinke na czubku glowy taka jaka ja mialem przed 3 laty.
Wyjasnilem mu ze na poczatek moge mu przywiesc 2l butelke jak sok zacznie leciec, a pozniej bedzie tego wiecej, bo ilosc wzrasta po ok, tygodniu.
poprosil mnie bm mu przywiozl.
Nie chcialem zaplaty, bo ie tylko dal mi za darmo dodatkowe czesci do auta, ale takze ten sok mam za darmo i bedzie go wiecej, wiec powiedzialem mu ze bede mu dostarczal co 2 dzien, wiec niech sobie rozplanuje zuzycie na 2-3 dni by byla ciaglosc.
Teraz dowoze mu 5 litrow co drugi dzien, a gosciu jest szczesliwy jakiego nie widzialem od dawna.
Jak myslisz, czy to nie jest gloszeniem Ewangelii? Ja sie czuje zobowiazany wobec niego, a on jak widac czuje sie zobowiazany wobec mnie, bo dal mi kolejne czesci bym poprawil i usprawnil swoje auto.

W sumie on to rozpoczal, a ja jedynie podljalem kontynuacje.
Czy sadzisz ze gdy z nim porozmawiam o wierze Chrzescijanskiej , zrozumie o co chodzi?
Wiesz, te wszystkie restrykcje i nakazy u Muslimow, biora sie z tego samego powodu co u Chrzescijam, ale gdy w gra wchodzi kontakt z kims kto jest uczciwy i sprawiediwy, te restrykcje i nakazy traca swoja moc, bo nie maja przed czym chronic.
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 22:51 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 22:56

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 22:27 Niestety, od czasu grzechu pierworodnego człowiek nie rodzi się w stanie, w jakim pierwotnie został stworzony w osobach Adama i Ewy.
Rodzimy się ze zmazą grzechu - "dobre dziecko" to mit (taki sam, jak "dobry dzikus").
(A tak dobrze żarło.)
Rozumiem więc, że dziecko rodzi się "złe", a my "dobrzy" rodzice czynimy je równie "dobrym" lub "lepszym".
Niezła teoria lecz spójrz na rodziców.
No i dlaczego ludzie przestają wierzyć w Boga?
(abstrahuję od zaburzeń i patologi psychicznych i społecznych).
No i dlaczego dzieci skoro są "nie dobre" wracają po śmierci do Pana.

Więc cała psychologia rozwojowa to mit.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 23:07

sądzony pisze: 2021-03-25, 22:56
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 22:27 Niestety, od czasu grzechu pierworodnego człowiek nie rodzi się w stanie, w jakim pierwotnie został stworzony w osobach Adama i Ewy.
Rodzimy się ze zmazą grzechu - "dobre dziecko" to mit (taki sam, jak "dobry dzikus").
(A tak dobrze żarło.)
Rozumiem więc, że dziecko rodzi się "złe"
Niestety, nie rodzi się "dobre".
, a my "dobrzy" rodzice czynimy je równie "dobrym" lub "lepszym".
Różnie bywa. ALe statystycznie, choć sami jesteśmy dotknięci tym samym, sądząc po kłopotach z prawem dzieci pozbawionych rodziców, owszem - trochę.
Niezła teoria lecz spójrz na rodziców.
No i dlaczego ludzie przestają wierzyć w Boga?
(abstrahuję od zaburzeń i patologi psychicznych i społecznych).
A co to ma do rzeczy? To nie jest mecz "dzieci - dorośli".
Mówimy o stanie dzieci.
No i dlaczego dzieci skoro są "nie dobre" wracają po śmierci do Pana.
Z tego samego powodu, z jakiego i my mamy szansę tam pójść (nie wiem, co masz na mysli mówiąc "wracaja"). Z powodu łaski Boga i ofiary Chrystusa.
Więc cała psychologia rozwojowa to mit.
Niepotrzebnie utożsamiasz te kierunki w psychologii rozwojowej, w które wierzysz (słowo na miejscu, bo to jest często ideologia, nie nauka) z całą psychologią rozwojową.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-25, 23:54

Marek, to ze dzieci nie rodza sie dobre, to wlasnie jest zwiazane z nami rodzicami, o czym wlasnie jako sednem sprawy bylo wyjasnienie milosci malzenskiej.
Niestety uniemozliwiasz to a tym samym wyjasniejnie takze tego tematu poruszonego przez sadzonego.
nawet nie masz zielonego pojecia przeciwko czemu wystepujesz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 00:50

Jozek pisze: 2021-03-25, 23:54 Marek, to ze dzieci nie rodza sie dobre, to wlasnie jest zwiazane z nami rodzicami, o czym wlasnie jako sednem sprawy bylo wyjasnienie milosci malzenskiej.
Nie, to jest związane z grzechem pierworodnym. Ale, oczywiście, możesz negować naukę Kościoła.
Niestety uniemozliwiasz to a tym samym wyjasniejnie takze tego tematu poruszonego przez sadzonego.
nawet nie masz zielonego pojecia przeciwko czemu wystepujesz.
Wiem doskonale. Pamiętasz? Chciałeś, żebym propagował Twoje "objawienia".

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 01:04

Nigdy nic nie chcialem by za mnie propagowal. a co do negacji Nauki Kosciola, to raczej nie mam watpliwosci ze ty jestes tym ktory ja neguje, bo jak nic nigdy nie pisalem takiego co bylo by niezgodne z Naua Kosciola.
Problem racej chyba lezy w tym jak ty interpretuesz ta Nauke Kosciola, bo nie jestes ani pelnomocnikiem Kosciola, ani zadna wyrocznia Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 01:09

Jozek pisze: 2021-03-26, 01:04 Nigdy nic nie chcialem by za mnie propagowal.
Nie kłam. Chciałeś, zebym z Twoich wymysłów zrobił książkę.
a co do negacji Nauki Kosciola, to raczej nie mam watpliwosci ze ty jestes tym ktory ja neguje, bo jak nic nigdy nie pisalem takiego co bylo by niezgodne z Naua Kosciola.
Problem racej chyba lezy w tym jak ty interpretuesz ta Nauke Kosciola, bo nie jestes ani pelnomocnikiem Kosciola, ani zadna wyrocznia Kosciola.
Nawet to, co napisałeś o demonach, to ezoteryczny bełkot, a nie nauka Kościoła.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Kończę, bo widzę, że dyskutowanie o tych andronach wyraźnie Ci szkodzi i się coraz dalej zapętlasz w tych obsesjach. A i tak nic co powiem - co powie ktokolwiek - do Ciebie nie dotrze. Zbędna pisanina.
Dotyczy to wszystkich wątków, choć oczywiście będe prostował bzdury.
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 01:07 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 01:14

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-26, 01:09
Jozek pisze: 2021-03-26, 01:04 Nigdy nic nie chcialem by za mnie propagowal.
Nie kłam. Chciałeś, zebym z Twoich wymysłów zrobił książkę.
a co do negacji Nauki Kosciola, to raczej nie mam watpliwosci ze ty jestes tym ktory ja neguje, bo jak nic nigdy nie pisalem takiego co bylo by niezgodne z Naua Kosciola.
Problem racej chyba lezy w tym jak ty interpretuesz ta Nauke Kosciola, bo nie jestes ani pelnomocnikiem Kosciola, ani zadna wyrocznia Kosciola.
Nawet to, co napisałeś o demonach, to ezoteryczny bełkot, a nie nauka Kościoła.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Kończę, bo widzę, że dyskutowanie o tych andronach wyraźnie Ci szkodzi i się coraz dalej zapętlasz w tych obsesjach. A i tak nic co powiem - co powie ktokolwiek - do Ciebie nie dotrze. Zbędna pisanina.
Dotyczy to wszystkich wątków, choć oczywiście będe prostował bzdury.
Chyba przeceniasz swoje mozliwosci pisania ksiazek, bo funkcja sekretarki , jednak rozni sie od funkcji pisarza, czy dyktujacego.
Masz wyjatkowo wygorowane wyobrazenia o sobie, jak na apologete.
A o tych "andronach " pogadamy za 4 lata, bo nie unikniesz tej rozmowy, bo sam przyjdziesz o tym rozmawiac.
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 01:17 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: sądzony » 2021-03-26, 09:58

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Niestety, nie rodzi się "dobre".
Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Mt 18,3
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Różnie bywa. ALe statystycznie, choć sami jesteśmy dotknięci tym samym, sądząc po kłopotach z prawem dzieci pozbawionych rodziców, owszem - trochę.
A od kiedy prawo jest wyznacznikiem dobra? Poza tym dzieci z „dobrych i pełnych, katolickich rodzin” także mają problemy nie tylko z prawem.
Posiadanie rodziców nie określa bycia dobrym człowiekiem.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Z tego samego powodu, z jakiego i my mamy szansę tam pójść (nie wiem, co masz na mysli mówiąc "wracaja"). Z powodu łaski Boga i ofiary Chrystusa.
Więc i z tego samego, z którego może tam pójść morderca, a co za tym idzie rozmowa o „dobru” człowieka przestaje mieć znaczenie.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 (nie wiem, co masz na mysli mówiąc "wracaja").
Zakładam, że pochodzę od/z Boga, Ty nie?
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Niepotrzebnie utożsamiasz te kierunki w psychologii rozwojowej, w które wierzysz (słowo na miejscu, bo to jest często ideologia, nie nauka) z całą psychologią rozwojową.
Poniekąd. To samo mogę prawdopodobnie powiedzieć o każdej dziedzinie nauki, religii, zasadzie społecznej czy moralnej, w którą wierzysz.
Tak Marku wierzę, że istnieje Pluton i, że od jakiegoś czasu nie jest planetą a plutoidą i wierzę, że jutro może zostać innym ciałem niebieskim.
Jak sam wiesz religia również bywa ideologią.

A przy okazji może polecisz jakąś psychologię rozwojową, która Twoim zdaniem rzadziej bywa ideologią, a częściej nauką?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 10:37

sądzony pisze: 2021-03-26, 09:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Niestety, nie rodzi się "dobre".
Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Mt 18,3
Chyba najbardziej nadużywany werset.
Przeczytaj kontekst. Chodziło o pewnego rodzaju prostotę i otwartosć.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Różnie bywa. ALe statystycznie, choć sami jesteśmy dotknięci tym samym, sądząc po kłopotach z prawem dzieci pozbawionych rodziców, owszem - trochę.
A od kiedy prawo jest wyznacznikiem dobra?
Serio? To, że ktoś jest kryminalistą, nie jest skorelowane ze złym postępowaniem? ;)
Poza tym dzieci z „dobrych i pełnych, katolickich rodzin” także mają problemy nie tylko z prawem.
Także, ale nie równie często.
Posiadanie rodziców nie określa bycia dobrym człowiekiem.
Odpowiadałem na Twoje tezy, jakoby rodzice tylko psuli dzieci. WIęc nie naciagaj moich tez do dyskusji.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Z tego samego powodu, z jakiego i my mamy szansę tam pójść (nie wiem, co masz na mysli mówiąc "wracaja"). Z powodu łaski Boga i ofiary Chrystusa.
Więc i z tego samego, z którego może tam pójść morderca, a co za tym idzie rozmowa o „dobru” człowieka przestaje mieć znaczenie.
Nie.
Ale nie będę polemizował z każdą Twoją nową "rewolucyjną" tezą.

Podsumowując: twierdzenie o - rzekomo - dobrych dzieciach jest zaprzeczeniem prawdy o grzechu pierworodnym.
Pochodzi z ruchów XVII wiecznych i został znakomicie - wraz z mitem "szlachetnego dzikusa" zweryfikowany przez fakty.

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 (nie wiem, co masz na mysli mówiąc "wracaja").
Zakładam, że pochodzę od/z Boga, Ty nie?
Nie w tym sensie, żebym mógł napisać, ze "wracam". "Wracam" implikuje czas, kiedy wcześniej byłem z Bogiem - a więc herezję preegzystencji.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 23:07 Niepotrzebnie utożsamiasz te kierunki w psychologii rozwojowej, w które wierzysz (słowo na miejscu, bo to jest często ideologia, nie nauka) z całą psychologią rozwojową.
Poniekąd. To samo mogę prawdopodobnie powiedzieć o każdej dziedzinie nauki, religii, zasadzie społecznej czy moralnej, w którą wierzysz.
Nie. Fizyka nie jest owładnięta ideologiami tak, jak pedagogika czy psychologia, których niektóre nurty to już w ogole nie nauka.
Tak Marku wierzę, że istnieje Pluton i, że od jakiegoś czasu nie jest planetą a plutoidą i wierzę, że jutro może zostać innym ciałem niebieskim.|
Mylisz naukę z tworzeniem umownych definicji.
Jak sam wiesz religia również bywa ideologią.
Bywa. I nic w tym dobrego.
A przy okazji może polecisz jakąś psychologię rozwojową, która Twoim zdaniem rzadziej bywa ideologią, a częściej nauką?
Są kierunki oparte na eksperymencie oraz na badaniach statystycznych, a nie na tym "co sobie psycholog wyobraża".

Dodano po 25 minutach 28 sekundach:
Jozek pisze: 2021-03-26, 01:14
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-26, 01:09
Jozek pisze: 2021-03-26, 01:04 Nigdy nic nie chcialem by za mnie propagowal.
Nie kłam. Chciałeś, zebym z Twoich wymysłów zrobił książkę.
Chyba przeceniasz swoje mozliwosci pisania ksiazek, bo funkcja sekretarki , jednak rozni sie od funkcji pisarza, czy dyktujacego.
Masz wyjatkowo wygorowane wyobrazenia o sobie, jak na apologete.
Niczego nie mówiłem o moich zdolnościach czy możliwościach, więc powyższe wygląda na próbę odwrócenia uwagę od faktu, który jest dla Ciebie niewygodny.
Więc zamiast próbować przerzucić temat na moje wyobrażenia o sobie (którym nie dawałem tu wyrazu) odpowiedz: zwracałeś się do mnie o to, żebym sformułował to, co twierdziłeś, w formie pisemnej czy nie?
Tak, nie?
Dobrze pamiętam, że to, że miałem to być ja, też było "objawieniem"?
A o tych "andronach " pogadamy za 4 lata, bo nie unikniesz tej rozmowy, bo sam przyjdziesz o tym rozmawiac.
Jaaasne. Prorok się znalazł. Z tym, że zapomniałeś, że już mi to mówiłeś lata temu ;)
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 10:43 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 12:03

Wtedy nie sadzilem ze jestes tak oporny.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ