Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-10-07, 11:32

Obrazek

Dużo łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wiary silnej i niezłomnej. Amen.

Adam95
Przybysz
Przybysz
Posty: 19
Rejestracja: 6 paź 2020

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Adam95 » 2020-10-07, 16:42

Jest ktoś na tym watku

Dodano po 45 sekundach:
??? Proszę pisać...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-10-07, 17:02

Przykro mi, że jestem wrednym typem, który sam nie jest w stanie zauważyć czyichś urodzin. Z wyjątkiem urodzin żony, bo takie zapomnienie grozi śmiercią lub kalectwem. No i Mamy, dopóki żyła. Bo to z kolei świętość.

Teraz, nota bene przypadków kliknąłem na ten wątek, bo nie należy on do moich stałych odczytałem, że Czasem ktoś kończy te ileś lat i ma to dla niego znaczenie. I zrobiło mi się przykro, że nie zauważyłem. Że nie wysłałem choć uśmiechu. Ani życzeń.

Ale nie czuję, abym potrafił na przyszłość zauważać takie daty. Dlatego też życzę zdrowia, łask bożych, satysfakcji dokonywanych dzieł i dobrych owoców z wszelkiej działalności. Wszystkiego jak najwięcej, czyli tyle, na ile dobry Bóg pozwoli. A proszę Go o wiele. Dla Ciebie Dominiku oraz dla tych, których daty już minęły, niepostrzeżenie dla mnie. Nie tylko dla Magnolii, o której wspomina Dominik. Dla wszystkich uczestników Forum. Dla tych, któzy ujawnili daty i dla tych, którzy dat nie podają (przez przeoczenie lub z premedytacją).

Dla Dominika, Magnolii i wszystkich niewymienionych z imienia lub nicku przesyłam, podobno najdroższy z kwiatów, aby życzenia najdroższymi były.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Adam95
Przybysz
Przybysz
Posty: 19
Rejestracja: 6 paź 2020

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Adam95 » 2020-10-07, 20:21

Dlaczego tak mało jest osób online

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-10-07, 20:49

Dziękuję za życzenia.

Adam, spokojnie. Nie siedzimy tutaj cały czas, musisz poczekać jak ktoś napiszę. Po za tym porusz konkretny temat, najlepiej religijny, społeczny.

apis

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: apis » 2020-10-08, 08:52

Mam takie trochę nietypowe pytanie.
Czy da się śpiewać do mikrofonu w przyłbicy? Jeszcze z takim mikrofonem pojemnościowym, który ma ograniczone ruchy, jest przyczepiony do... nie wiem, jak się ten przewód fachowo nazywa, i ma mniejszą membranę niż dynamiczny?
A czy jeśli już wejdzie pod przyłbicę, to nie będzie pogłosu?
Myślę o przyłbicy takiej na całą twarz, bo noszę okulary i te mniejsze półprzyłbice mogłyby mi je zarysować, poza tym na mojej twarzy się nie trzymają, bo są za duże i spadają.

Dodano po 6 minutach 18 sekundach:
Ewentualnie czy mikrofon może być poza przyłbicą, ale czy przyłbica tłumi głos bardzo?

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Betula » 2020-10-08, 10:20

Przyłbica tłumi głos bardziej niż maska
Nie chciałabyś zaśpiewać w maseczce?

apis

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: apis » 2020-10-08, 11:12

Nie, bo mi się tak źle śpiewa, głos nie ma jak rezonować i się męczy, szczególnie gdy maska mocno przylega do twarzy. To trochę tak, jakby śpiewać w poduszkę. Głos potrzebuje przestrzeni do rezonowania, zwłaszcza mój, bo dopiero niedawno nauczyłam się trochę poprawnej emisji. Nie wolno blokować głosu, to daje złe nawyki. Słuchałam na YouTube ludzi w przyłbicach i trochę tłumi, ale mam wrażenie, że mniej niż maseczki, które noszę. Tylko nie wiem, jak z mikrofonem. Jak dostanę pojemnościowy, a tak zwykle jest, to więcej dźwięku łapie, może być mikrofon dalej od twarzy, więc nawet lepiej. Ale i tak nie wiem, jak do tego podejść. Jeszcze te moje okulary... Nie mogę ich zdjąć.

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Betula » 2020-10-08, 11:17

Może rzeczywiście trudniej jest śpiewać w masce, chociaż sama widzę, że przy noszeniu przyłbicy trudniej jest kogoś zrozumieć, niż w masce. Sama też jestem "mniej wyraźna" i częściej muszę coś powtórzyć, by mnie zrozumiano - dlatego wydaje mi się, że maska mniej tłumi.

apis

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: apis » 2020-10-08, 11:31

Noszę maseczki od pół roku i wiem, że nie nadają się one do śpiewania. :( Te chirurgiczne, jednorazowe, trochę lepiej pod tym względem działają, ale też nie ma rewelacji. Do mówienia to różnicy nie robi, ale do śpiewu? Kiedy trzeba zaśpiewać głośno i wysoko – nie ma jak. Chyba że ktoś jest profesjonalistą, ale nie ja.

Poza tym przy śpiewaniu wydycha się więcej powietrza, więc maseczka jest szybciej wilgotna i wdycha się znowu to samo wilgotne powietrze.

Gdyby się dało zmieścić mikrofon pod przyłbicą, to byłoby najlepiej, a ewentualny pogłos dałoby się zniwelować przez lekkie wyciszenie mikrofonu, wtedy głośność się wyrówna. Tylko że wtedy ruchy byłyby ograniczone, a ja muszę czasem usiąść, czasem stać, i zawsze dużo manewruję mikrofonem, bo kręgosłup nie pozwala mi długo zostawać w jednej pozycji.

Z tym to najlepiej na jakieś forum dla muzyków/dźwiękowców, ale nie wiem, czy by coś doradzili. ;) Tym bardziej, że na sprzęt nie mam wpływu, co mi dadzą, do tego śpiewam.

Dodano po 6 minutach 10 sekundach:
No i jest jeszcze jedna istotna rzecz przy maseczce – gorsza dykcja. W przyłbicy z tym nie ma problemu. Trochę mnie zaniepokoiło jednak, że przyłbica tłumi bardziej. :( Widziałam oferty przyłbic (mini) i jest napisane, że nie tłumią. Ale mam w domu te mini przyłbice i chyba jest to najtańszy model, który się na mojej drobnej twarzy nie chce trzymać, poza tym boję się porysowania okularów (jeśli folia będzie blisko szkieł).
Ostatnio zmieniony 2020-10-08, 11:26 przez apis, łącznie zmieniany 1 raz.

apis

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: apis » 2020-10-08, 20:43

ok, ja się żegnam :)
było fajnie, ale... nie dla mnie fora internetowe
pozdrawiam

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-10-08, 20:53

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-10-08, 22:20

Apis się pożegnała a my witamy w gronie Moderatorów miłośniczkę Faustyny - została wybrana demokratycznie przez całe grono - życzymy jak najmniej pracy i samych życzliwych forumowiczów
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Pompieri » 2020-10-08, 22:36

Gratulacje dlamilosniczki. Zauwazylem juz, ze jest zielona.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-10-08, 23:01

apis pisze: 2020-10-08, 20:43 ok, ja się żegnam :)
było fajnie, ale... nie dla mnie fora internetowe
pozdrawiam
Nie uciekaj. Naprawdę. Masz ciekawe przemyślenia. A poza tym lubię Cię i inni też. Szkoda by było, żebyś nas opuściła. Jak potrzebujesz odpocząć od nas to ok, ale wróć później.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ