Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-02, 15:16

A w czym to zaprzecza temu, co napisalem?
Konwalio - na tym polega upadla natura po wyjsciu z Raju, ze pomimo Prawa Bozego, czlowiek jako wolna istota moze wybrac zle czyny, zamiast dobrych.
I Bog w to nie ingeruje, bo jest wierny swojemu dzielu: uczynil czlowieka wolnym,gdyz uczynilgo na swoje podobienstwo. A Bog jest wolny wolnoscia przenikajaca wszelka wolnosc. I nigdy nie zlamal raz danego slowa o tym, ze czloweika obdarzyl wolnoscia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-03-02, 20:07

Konwalia pisze: 2020-03-02, 11:08 @Dezerter, ten ksiądz był chory. To, co napisałeś, jest przykre. Poza tym Pan Bóg jest Panem życia i śmierci, dlatego nie pozwala na aborcję i inne wymysły współczesności.
Rozumiem, więc sama widzisz, że spełniał kilka z wymienionych punktów. To co napisałem może i jest przykre, ale prawdziwe - tak sądzę. Wielu świętych bardzo szybko odeszło do domu Ojca - kim my jesteśmy, byśmy mieli wyrokować, że to źle, czy dobrze?! Jak mądrze i prawdziwie napisałaś Pan Bóg jest Panem życia i śmierci - przyjmijmy więc Jego decyzje. A czy są Jego czy nie tego chyba nigdy się w tym życiu nie dowiemy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-03-04, 00:05

Jak ktoś narzekana katolickich charyzmatykow to niech obejzy to https://m.joemonster.org/filmy/102882/P ... ._Jest_moc_
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fryderyk Nietzsche

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-05, 19:59

Andej pisze: 2020-03-05, 19:15 Lewica, to z definicji zło. Co nie znaczy, że nie ma wyjątków. Są na lewicy osoby uczciwe. Znałem eksubek, uczciwego totalnie. Gdyby zachował nagana, to zapewne użyłby go jako argumentu w dyskusji ze mną. Ikonowicz wydaje mi się też być osobą uczciwą. Zapewne jest jeszcze kilku, o których nic nie wiem.
A kimże są sztandarowi lewicowcy? Lenin, Stalin, Hitler, Che, Fidel, Mao, Pol Pot ... Wszak celem ich było uszczęśliwianie ludzi. Wiele milionów uszczęśliwili. I to ostatecznie.
Na szczęście teraz mniejsze prawdopodobieństwo powtórki. Teraz socjalizm już nie skupia się na mordowaniu ludzi o innych poglądach, pochodzeniu, rozwoju intelektualnym. Teraz celem są nienarodzone dzieci. Albo narodzone, ale jeszcze nie do końca. Teraz celem są chorzy, których utrzymanie kosztuje krocie.
Teraz lewica jest bardziej różowa. Jak woda z krwią niewinnych zmieszana.
Hitler, człowiek który mówił:
Jeśli dojdziemy kiedyś do władzy, to utrzymamy ją z pomocą Bożą. Nie damy już jej sobie odebrać.
i którego armie nosiły mundury z napisem "Bóg jest z nami?". Człowiek który mordował socjalistów i komunistów niemieckich i mówił o bolszewizmie społecznym, należał do lewicy?

Poza tym jest wiele przykładów socjalistów, którzy nie mordowali każdego po dojściu do władzy:
-Józef Piłsudski
-Ignacy Daszyński
-Gandhi

Poza tym wielu sławnych pisarzy politycznych popiera socjalizm ale krytykuje rządy totalitarne:
-Noam Chomsky
-George Orwell

Wiele krajów w których rządzą socjal-demokraci mają najwyższe wskaźniki HDI na świecie:
-Islandia
-Dania
-Finlandia

Gdyby nie lewica to ludzie dalej by pracowali za minimum do przeżycia i byli by traktowani jak niewolnicy. Nie mówię że lewicowe reżimy powinny być usprawiedliwione ze swoich grzechów ale powinniśmy podejść do tematu racjonalnie. Jeśli będziemy kierować się pana logiką to możemy zauważyć że prawica to też zło, bo ręce prawicowych reżimów politycznych też były splamione krwią cywili.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Konwalia pisze: 2020-03-05, 18:58 To nie jest zagadnienie wątku. W Stanach poglądy demokratyczne są mało konserwatywne; szczytem tego było np. wprowadzenie prawa pozwalającego na aborcję do 9. miesiąca ciąży w stanie Nowy Jork i całe „świętowanie” z tym związane. Z drugiej strony są właśnie republikanie z prezydentem Trumpem, który pozbawił kliniki aborcyjne finansowania. Jest Alabama, która idzie bardzo w stronę życia. Uważam, że Trump mimo wszystko może mieć szansę, bo jest konkretny i coś robi (chociaż jego polityka zagraniczna budzi kontrowersje).
Ok, ciekawe podejście.
Ostatnio zmieniony 2020-03-05, 19:58 przez Fryderyk Nietzsche, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Andej » 2020-03-06, 01:25

Socjalista narodowy. Co do propagandy odnoszącej się do klamer, proponuję wiedzę uzupełnić.

Wysiadł na przystanku Niepodległość.

Bywają porządni. Nawrócił się.

Żart?

Teoretycznie, tak.

Wyleczył się, gdy poznał.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-06, 05:39

Coz - napis na klamrach "Gott mit uns" pochodzil ze starych zapasow armijnych. A te byly tloczone jeszcze przed I wojna swiatowa i zostaly wykorzystane az do wyczerpania zapasow ( czyli do poczatku lat czterdziestych).
Nowa, nazistowska klamra to byly dwa wzory:swastyka w wiencu, albo orzel ze swastyka.
Co do lewicy i prawicy: nie ma to zwiazku z modelem gospodarki wytworczej, ale z ideologia.
Tak wiec kapitalizm moze doskonale byc zorganizowany w srodkach wytworczych przy rzadach lewicowych, albo prawicowych.
Ale -podzial na lewice i prawice jest mylny.
Bardziej prawidlowy bylby podzial na merkantylizm panstwowy, albo kapitalowy.
Na biezaco mamy mozliwosc obserwowania, iz kazda z tych form sprawdza sie, o ile ideologia nie zaczyna gorowac nad zdrowym rozsadkiem.

Biserica Dumnezeu

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-06, 09:35

Dopowiedzenie - oczywiscie, istnily tlocznie, ktore wykonywaly dosyc dlugie serie klamer na zamowienie korpusow i z wzorami tak jakby prywatnymi, ale tolerowanym i przyjmowanymi na wyposazenie.
Spotyka sie orla, swastyke z napisem "Gott mit uns" w miejsce wienca, albo z wiencem albo z dewiza " Im Namen des Führers".
Jeszcze jest pare innych wzorow ( dla SS, dla Kriegsmarine itd. )

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ofiara z ludzi w Biblii? Sędziów 11

Post autor: Jozek » 2020-03-06, 19:58

Magnolia, daj spokoj.
On tu pisze swojego bloga, a ty mu w tym pomagasz probujac cokolwiek mu wytlumaczyc.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-06, 20:12

Józku, oftopy piszemy tu, albo piszemy PW. Dziekuję za Twoją ocenę sytuacji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2020-03-06, 20:37

On tego nie pojmie ze to czlowiek dokonal takiego przyzeczenia, a ze Bog pomogl by i bez tego to sprowadzilo sie to do tego ze bedac sprawiedliwym powinien dotrzymac obietnicy i Bog z ta obietnica nie mial nic wspolnego.
To jest jedynie nauka by nie robic tego typu obietnic.
Poza tym trzeba odroznic narracje od slow Boga i slow ludzi.
Ale, tak czy innaczej on nie po to pisze by mu cokolwiek ktokolwiek wytlumaczyl, tylko by pisac to co zalanowal napisac, a ty mu dajesz okazje do odpowiedzi i pisania ciagu dalszego swojego bloga.
Jesli sie nie myle to regulamin zabrania takich rzeczy. Dyskusje to nie sa bo nie ma zadnych merytorycznych kontrargumentow tylko kolejne bzdury ktore ma w glowie , by kontynuowac bloga antyreligijnego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zoroastryzm - Czyli "Pozwolisz spisać?"

Post autor: Jozek » 2020-03-08, 00:16

Wyczytal ze znany bochater Zorro byl Chrzescijaninem i pewnie stad wyszedl mu ten temat. ;)
Ostatnio zmieniony 2020-03-08, 00:17 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Fryderyk Nietzsche

Re: Czemu to tak wygląda???

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-08, 20:56

Magnolia pisze: 2020-03-08, 20:50
sądzony pisze: 2020-03-08, 20:47 Właśnie za takie grzechy Was kocham.
Przepraszam.
Czy Jezus nie rozgrzeszył czasem nierządnicy (dzięki czemu najprawdopodobniej się nawróciła), i nie potępił tych, którzy chcieli ją osądzić.
Chyba nie kumam waszych postaw.
Temat założył "Młody Katolik", ale trzeba wiedzieć że to nastolatek, lat 13. To wiele mówi o tym w jaki sposób pisze i mysli.
ToTylkoJa i Fryderyk sa zdeklarowanymi ateistami, to tez wiele mówi o ich postawach.

a sądzony co Ty zaproponujesz w temacie?
Co? ToTylkoJa ateistką? Wiec w jaki sposób została moderatorem?
A poza tym z moich przeszłych dyskusji z nią łatwo mi wywnioskować że jest co najmniej Teistką.

Post bez związku z tematem, offtop. Magnolia
Ostatnio zmieniony 2020-03-08, 20:58 przez Fryderyk Nietzsche, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2020-03-09, 09:02

szary brat pisze: 2020-03-09, 08:44 ... Coś w rodzaju PRL-owskiego koła Znak w Sejmie. ...
Nie porównywałbym. Wczoraj lub przedwczoraj była info o śmierci Stommy. Uważałem go niegdyś i uważam nadal za porządnego człowieka. Tak samo Kisiel, na którego felietonach się wychowywałem, był według mnie człowiekiem uczciwym i dobrym katolikiem.
Nie znam ich życiorysów. Nie zgłębiałem. Ale z tych strzępków pamięci wygrzebuję jedynie obraz tego, że, przynajmniej ci dwaj, robili dobrą robotę. A warunki mieli, takie jak mieli.

Po chwili.
Prawdą jest to, że Forum nie jest ortodoksyjne. Gdyby tak było, to straszyłby syndrom oblężonej twierdzy. Choć i tak się pojawia. Może i kogoś spośród dyskutantów można nazwać ortodoksem, ale byłoby to określeniem na wyrost. Ale mogę jeno o sobie. Piszę to, co rozumiem, to co myślę. Nie jestem przedstawicielem Kościoła, a jedynie jego malutkim trybikiem. Nikt nie upoważnił mnie do wypowiadania się w imieniu Kościoła. Moje zdanie nie jest autorytatywne. Wyjawiam swoje opinie, przemyślenia, wnioski. Staram się czynić to logicznie. Nie należą do ludzi tak mądrych, aby móc wyjaśniać Pismo. Mogę jedynie dzielić się tym, co objawia mi Bóg za pośrednictwem Pisma. ["co objawia mi" należy rozumieć to, co jestem, w stanie zrozumieć, zinterpretować i wyciągnąć naukę dla siebie do realizacji]. Nie jestem prorokiem, nie przemawiam w imieniu Boga. Nie śmiałbym. Piszę na swój rachunek i będę z tego kiedyś rozliczany. Pisze z dobrej woli. I z chęcią, aby czynić dobro. Z ortodoksją nie ma to nic wspólnego.

Wiem, że są osoby nie potrafiące opanować pokusy bycia autorytetem. Ale to nie znaczy, że są ortodoksami. Ani, że posiadają kościelne upoważnienie do głoszenia Słowa w internetach.

Jeśli zabrnąłem w powyższym, pokornie kładę kark na pieńku i czekam na topór.
Ostatnio zmieniony 2020-03-09, 09:13 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:17

Andej pisze: 2020-03-09, 09:02
szary brat pisze: 2020-03-09, 08:44 ... Coś w rodzaju PRL-owskiego koła Znak w Sejmie. ...
Nie porównywałbym. Wczoraj lub przedwczoraj była info o śmierci Stommy. Uważałem go niegdyś i uważam nadal za porządnego człowieka. Tak samo Kisiel, na którego felietonach się wychowywałem, był według mnie człowiekiem uczciwym i dobrym katolikiem.
Nie znam ich życiorysów. Nie zgłębiałem. Ale z tych strzępków pamięci wygrzebuję jedynie obraz tego, że, przynajmniej ci dwaj, robili dobrą robotę. A warunki mieli, takie jak mieli.
Andej, nie chodzi o życiorysy, choć życiorys Tadeusza Mazowieckiego w ostatnich latach dość solidnie przemłócono i idealny nie był.
Nigdy też Tadeusz Mazowiecki nie przeprosił za swoje działania z lat 50-tych i nie wytłumaczył ich.

Głupców, którzy oceniają epokę nie znając jej realiów, nie brakuje w czasach, gdy po epoce już prawie nie ma śladu.
Dzisiejsza poprawność polityczna spod znaku Kaczyńskiego i jego towarzystwa nie uznaje ani Koła Znak w Sejmie, ani normalnego życia i pracy w PRL 35 milionów obywateli, ani Wojska polskiego i milicji w których to służbach służyli Polacy ani nic. Traktuje się tę epokę zamiast ze znawstwem, to z nienawiścią. I ta nienawiść dotyka coraz starszych i umierających, niezdolnych do walki o swoje dobre imię ludzi.
Znam życiorysy osób jakie wymieniłeś (na tyle na ile może je znać przeciętny człowiek) i uważam te osoby za bardzo przyzwoite i dające ogromny wkład w przyszłość Polski, w jakiej dzisiaj możemy żyć. Dziękuję Ci za ich wspomnienie. Nawiasem ze zdumieniem dowiedziałem się po śmierci Stommy, że był on zaledwie kilka lat starszy ode mnie. Zawsze uważałem go za kogoś starszego o pokolenie.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-03-09, 09:10 Szary bracie to nie jest jedyna moderatorka na forum
Magnolio,
wiem, że nie jest jedyna.
Jednak ona jedyna deklaruje, zgodnie z rzeczywistością, że nie jest katoliczką ani chyba chrześcijanką (?).
Nie rozciągaj jej problemu na innych, bo to nieczyste rozmywanie sprawy.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 09:20

Osobiście odniosłam wrażenie, ze Ty patrząc na światopogląd ToTylkoJa oceniłeś całe forum, mylę się?

ODPOWIEDZ