Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
CMK

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CMK » 2021-06-05, 22:34

Nie za bardzo. Ale w popularny sposob takie tlumaczenie moznaby przyjac.
Tym niemniej waga bluznierstwa zawinionego jest z zupelnie innej beczki.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re:

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-06, 12:59

CMK pisze: 2021-06-05, 21:50 Z pewnoscia grzech celowy gloszacy iz Jezus chrystus nie jest Bogiem zahacza o grzech przeciwko Duchowi Swietemu.
Wątpię.
Mt 12:32 "Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."
Grzech przeciw Duchowi Świętemu to nie konkretna treść, tylko działanie/postawa uniemożliwiając nawrócenie.

CMK

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: CMK » 2021-06-06, 14:08

To mialem na mysli - postawa bluznierczej negacji. Choc nie upieram sie, ze trafilem.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Morkej » 2021-06-07, 11:46

@hebrajskakafeprojekt w Twoim wątku powitalnym zwróciłem Ci uwagę o to, że każdego użytkownika forum obowiązuje regulamin, a w tym podpunkt § 8. Chodzi o staranie się zachowania pisowni polskiej. W dalszym ciągu nie stosujesz się do tego, a nie może być tak, że będziesz jako jedyny uprzywilejowanym użytkownikiem.
To nie jest nic trudnego, aby poprawić swoją piswonię. Serio, potraktuj to jako prośbę, ale ostatnią, ponieważ trzeci raz nie mam zamiaru powtarzać tego samego.

Posty przeniesione z wątku "Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu", które dotyczyły upomnienia w stronę użytkownika hebrajskakafeprojekt.
Ostatnio zmieniony 2021-06-08, 15:56 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

hebrajskakafeprojekt
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2021

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: hebrajskakafeprojekt » 2021-06-07, 13:04

jeżeli od człowieka ważniejsze są dla was literki - możecie go usunąć.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Morkej » 2021-06-07, 13:20

Jeżeli dla Ciebie szanowanie zasad tutejszego regulaminu jest mało ważne, to sorry, ale nikt nie każe Ci tutaj pisać.
Poprawna pisownia to podstawa w porozumiewaniu się na forum z innymi. Nikt zatem nie wymaga nie wiadomo czego.
Jak chcesz dalej dyskutować na ten temat, to zapraszam na pw. Nie będziemy robić tutaj offtopu.
Ostatnio zmieniony 2021-06-07, 13:27 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

hebrajskakafeprojekt
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2021

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: hebrajskakafeprojekt » 2021-06-07, 13:39

tak, ten regulamin jest nie dla mnie i widzę, że dla was on jest ważniejszy ode mnie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Albertus » 2021-06-07, 16:15

hebrajskakafeprojekt pisze: 2021-06-07, 13:39 tak, ten regulamin jest nie dla mnie i widzę, że dla was on jest ważniejszy ode mnie.
To raczej wygląda na to że to dla ciebie twoja zasada że nie używasz dużych liter jest ważniejsza od nas wszystkich...

I nawet nie chcesz jej jakoś uzasadnić ani napisać czy stosujesz ją też w niewirtualnym świecie czy tylko w rozmowach na tym forum?
jeżeli od człowieka ważniejsze są dla was literki - możecie go usunąć.

Dla mnie literki nie są ważniejsze od człowieka. Ale problem w tym czy dla ciebie literki nie są ważniejsze od człowieka? Bo jak by nie były ważniejsze to byś się dostosował do zasad z szacunku do innych ludzi.
Albo chociaż sensownie uzasadnił swój zwyczaj.

Jeśli to na przykład jakaś zasada religijna to możesz liczyć na moje zrozumienie. Pod warunkiem że w niewirtualnym życiu tez ją stosujesz.
Ostatnio zmieniony 2021-06-07, 16:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-07, 19:18

hebrajskakafeprojekt pisze: 2021-06-07, 13:39 tak, ten regulamin jest nie dla mnie i widzę, że dla was on jest ważniejszy ode mnie.
Okazujesz brak szacunku wobec nas i przyjętych tu zasad, a gdy zwracają Ci na to lekceważenie uwagę, odwracasz przysłowiowego kota ogonem żaląc się, że nie jesteś dla nas więcej warty niż zasady.
Tymczasem to Ty okazałeś brak poszanowania. Chyba, że są jakieś faktyczne powody dla których taki piszesz (a nie Twoje widzimisię) - jesli tak, ujawnij je prosze.

hebrajskakafeprojekt
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2021

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: hebrajskakafeprojekt » 2021-06-07, 22:46

myślę że mamy nieporozumienie.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
jeżeli uważacie, że was nie szanuję, to nic tu nie mogę zrobić. to wasz sąd. sądźcie, a będzie przesądzone :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Andej » 2021-06-07, 22:52

Czy poniżeniem jest stosowanie się do tego, do czego zobowiązuje się każdy uczestnik Forum akceptując Regulamin?
Czy sprawia ból stosowanie ogólnie przyjętych zasad?

Czy prowadząc auto ignorujesz przepisy KD, bo masz wywalone?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

CMK

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: CMK » 2021-06-07, 22:52

Wez sie w garsc i nie biadol.
Sa ustalone prawidla gramatyczne i nie wysilaj sie na jakas oryginalnosc.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Albertus » 2021-06-07, 22:58

hebrajskakafeprojekt pisze: 2021-06-07, 22:46 myślę że mamy nieporozumienie.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
jeżeli uważacie, że was nie szanuję, to nic tu nie mogę zrobić. to wasz sąd. sądźcie, a będzie przesądzone :)
czy możesz wyjaśnić na czym to nieporozumienie polega?

Jeśli nas szanujesz to dlaczego pisząc o Osobach i sprawach dla nas najważniejszych nie chcesz używać dużych liter?

Czy nie wynika z tego że twój zwyczaj czy zasada nie używania dużych liter w pisowni jest dla ciebie ważniejsza niż szacunek do nas?
Czy literki nie sa dla ciebie wżniejsi niż ludzie?

hebrajskakafeprojekt
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2021

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: hebrajskakafeprojekt » 2021-06-07, 23:06

nie można szanować świata i ludzi bez dużych liter? wszystkimi równymi? kocham moją mamę bardziej przez M a mniej przez m?

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
przecież nasza miłość jest w sercach a nie w słowach, nie w literkach dużych czy małych.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Moje tragiczne odkrycie na temat judaizmu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-07, 23:08

hebrajskakafeprojekt pisze: 2021-06-07, 23:06 nie można szanować świata i ludzi bez dużych liter? wszystkimi równymi? kocham moją mamę bardziej przez M a mniej przez m?
Tak. To jeden z objawów szacunku.
Innym jest stosowanie się do (zresztą ogólnie przyjętych szerzej) zasad miejsca, gdzie sie wchodzi.
przecież nasza miłość jest w sercach a nie w słowach, nie w literkach dużych czy małych.
To demagogiczne stwierdzenie. Wiesz doskonale, że nie chodzi o to "w czym jest miłość" a o OBJAWY tejże miłości (czy w tym wypadku szacunku, a raczej jego braku).

ODPOWIEDZ