Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-06, 14:29

Ja też chodzę na piechotę :D Pewnie to dlatego, że uwielbiam długie włosy. Nie tylko w damskim wydaniu :D

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-07, 15:37

Tak mi się przypomniało. Ostatnio przez bardzo długi czas miałąm koszmary, baaaardzo różne, nie wysypiałam się, niby nie straszne, żeby się z krzykiem budzić, ale jednak, budziłam się zmęczona. Tydzień temu poszłam do kościoła, ale modliłam się przez zęby, ale coś we mnie pękło. Wczoraj byłam u spowiedzi i komunii, przed snem sie modliłam. I wiecie co? Wyspałam się. Żeby było zabawniej, pamiętam jeden sen, ja siedząca na posadzce koło kościelnych drzwi, modlę się, w ręku mam różaniec, obok kolega ze szkoły, który mnie troche irytował, straszył mnie, że wetknie w drzwi papier i zablokuje drzwi, a ja tylko popatrzyłam i z pełnym spokojem zaczęłam się modlić, o spokój i za niego chyba też. Potem zapytał, kim jestem, uniosłam ręce z różańcem lekko do góry (tak jak Maria na figurkach) i powiedziałam tylko "Człowiekiem".

I to by było na tyle z tego, co pamiętam. Ale uczucie spokoju i jego siły, tego, że nie da się mnie zdenerwować, bo mam Boga, Maryję, różaniec - niesamowite.

Angelika

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: Angelika » 2016-11-07, 18:20

Super !!! Nawet nie wiesz jak się cieszę :-D

Ciepło pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: Dezerter » 2016-11-07, 20:08

Ciasteczkowa :-)
Radość sprawiasz wielu, a w niebie jaka radość...
proponuję idź za ciosem i solidnie przygotuj się do ważnego wydarzenia 19 listopada
bo Apostoł Paweł w Liście do Rzymian (10,9-10) zapewnia:
?Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych ? osiągniesz zbawienie?.
Dlatego, gdy z wiarą wyznaję, że Jezus jest Panem i Zbawicielem moim ? osiągam zbawienie i w szczególny sposób dostaję pełnię Ducha Św aby mnie do tego zbawienia prowadził i o wszystkim pouczał. Ja to zrobiłem głośno i publicznie i był to krok milowy na mojej drodze rozwoju duchowego, drodze Zbawienia, drodze do domu Ojca.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-07, 20:31

Szczerze mówiąc, to częściowo przkonało mnie świadectwo katoliczki - byłej satanistki, które znalazłam na jakimś portalu, który chyba tu był polecany. Cóż, ją męczyły demony, które nasylałą na innych - a ja miałam pierwszy raz od bardzo dawna taki spokojny sen...


Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-08, 20:04

Koń by się uśmiał :P

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-11-08, 20:37

Noooo
Potforze - azaliz Ty skarbenku ino cytrynowe ciasteczka "potforzysz" ... Nikakich slodyczy, he ;-)
A moze nalewki z piolunu serwujesz ... ;-)

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-08, 22:49

No ale popatrz, jak tu się cieszą! Prawdą bowiem jest, iż do kościoła się udałam, Boga o przebaczenie prosić! Dziś mi się tyklo trochę nie udało, bo w gniew na chwilę wpadłam, ale staram się modlić jak najwięcej, idąc ulicą, czy robiąc cokolwiek... Dziękować... jak najwięcej.

konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-11-08, 23:25

:-D
Kon tez sie cieszy. :-D

Trzymaj sie. Widze, ze odcumowalas od nabrzeza smutku i zniechecenia. A wiec cumy zszotowane, kurs na slonce ... i ku nabrzeu niebianskiej radosci plyn .
Pelnych zagli wiatru Ducha swietego ... i barylki wiary, nadziei ... i milosci.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-08, 23:40

Oby starczyło na jak najdłużej. Czuję, że mnie znowu siły opuszczają, a kiedy byłam pełna tej Bożej łaski to czułam taki piękny spokój - i taką radość, i czułam, że wszystko bedzie dobrze!


konik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: konik » 2016-11-09, 17:26

Ahoj, potforze :-D
Nie we wlasnych sil muskulach tkwi tajemnica naszej wiary. Kazdy z nas jest tak silny, ze kompletnie bez postawienia zagli na tchnienie wiatru Ducha swietego dryfujemy wprost na skaly zniechecenia.
Wiara nie polega na odczuwaniu uczuc. Ba, wiara nie jest uczuciem.
My chcielibysmy wiare zamienic na odczuwanie pocieszen, ocieranie lez, doznawanie uzdrowien ... To sie moze przydarzyc, moze sie nie przydarzyc - ale to nie jest wiara. To sa jedynie odpryski od wiary.

"Ma Jezus wielu milosnikow swego Krolestwa Niebieskiego, lecz nader malo tych, ktorzy chcieliby dzwigac Jego Krzyz.
Wielu ma takich, ktorzy pragna pociechy, lecz malo takich, ktorzy pragna cierpiec.
Znajduje wielu towarzyszy stolu, lecz malo towarzyszy wstrzemiezliwosci.
Wszyscy pragna cieszyc sie z Nim, nieliczni pragna cos dla Niego zniesc.
Wielu idzie za Jezusem do momentu lamania chleba, lecz niewielu az do wypicia kielich meki.
Wielu ma we czci Jego cuda, niewielu idzie za hanba krzyza.
Wielu Jezusa kocha, dopoki nie zdarzaja sie przeciwnosci.
Wieli chwali Go i blogoslawi, jak dlugo otrzymuja oden jakies pociechy.
Jesli zas Jezus pozostaje skryty, popadaja albo w uskarzanie sie, albo w zbytnia depresje.

Ale:
Ci zas, co kochaja Jezusa dla Jezusa, a nie ze wzgledu na jakas swoja wlasna pocieche, blogoslawia Go zarowno we wszelkiej udrece i ucisku serca, jak i posrod najwiekszej pociechy."

Napisal to sw.Tomasz a`Kempis w "O nasladowaniu Chrystusa" - jakies 700 lat temu.
Jak widzisz: nic nowego pod sloncem.

Kochaj Boga, przylgnij do Niego - wszystko stanie sie proste. W Nim sila na zycie.

Trzymaj sie :-D
Trzymam za Ciebie podkowy ( no, po konsku ;-) )

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-11-10, 01:11

Cóż, masz rację, Koniku...

wybrana

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy :-)

Post autor: wybrana » 2016-11-10, 09:42

ciasteczkowy_potfur pisze:Oby starczyło na jak najdłużej. Czuję, że mnie znowu siły opuszczają, a kiedy byłam pełna tej Bożej łaski to czułam taki piękny spokój - i taką radość, i czułam, że wszystko bedzie dobrze!

Nie oddalasz się od Boga. Sam fakt, że o tym myślisz, to przeżywasz świadczy o twojej tęsknocie do Boga. Przeżywasz teraz stan wyciszenia i to wywołuje strapienie w twojej duszy. Pragniesz pocieszenia i ono nastąpi ze wzmożoną siłą. Takie wyciszenie, strapienie jest nam potrzebne, by odczuć pustkę, brak Boga, by zatęsknić za Bogiem. To jest nam dane, by nasza wiara wzrastała z podwójną siłą. Gdy ktoś bliski naszemu sercu oddala się od nas i długo go nie widzimy, to bardziej go pragniemy i bardziej za nim tęsknimy. Twoja tęsknota i pragnienie wiary zaowocuje jeszcze większym wzrostem wiary. Nie oddaliłaś się od Boga, bo myślisz o Nim, bo tęsknisz za Nim, bo pragniesz wyznawać Go z oddaniem i miłością. Bóg wie jak najlepiej umacniać wiarę w człowieku, dlatego poddaje go różnym próbą. Nie trwóż się, tylko ufaj Bogu w Jego wielką miłość, ufaj w to, że On zawsze jest przy tobie i przy tobie trwa. Ty też zawsze trwaj w Nim, w Jego miłości.

ODPOWIEDZ