Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-03-28, 15:22

Ten sam problem, co z SantaClausem, który zastąpił św. Mikołaja. Króliczek wypiera Zmartwychwstałego. A święta? Życzenia?
Też zanikają święta Bożego Narodzenia i święta Zmartwychwstania Pańskiego, a zastępują je Wesołe Święta Komercyjne. Teraz wszędzie słyszy się, niemal wyłącznie: Wesołych Świąt. To smutne zatrważające. Nowa świecka tradycja. Święta komercyjne. W sklepach i galeriach handlowych. Byle nie w kościele. I jak najmniej z rodziną. Najlepiej gdzieś na ciepłej plaży, ze znajomymi, w barze ...
Mivia porusza ważny problem. Zeświecczenia społeczeństwa.
Dlatego z obrzydzeniem omijam kartki bez motywów religijnych.
Na przekór zarządowi firmy wysyłam wyłącznie życzenia zgodne z moimi poglądami. Bez jaj i jajeczek. Bez zajączków. Ale ze Zmartwychwstałym. A jeśli się do mnie przyczepią, to wygarnę, że jest to dyskryminacją na tle religijnym. Będą musieli dobrać się do mnie z innej strony. A niech główkują, skoro im to przeszkadza.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kozlowskiÌukasz

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: kozlowskiÌukasz » 2018-03-30, 11:05

Na leczenie i rehabilitację Antosi
Ma na imię Antosia. W kwietniu 2017 roku skończyła roczek, jednak w swoim krótkim życiu zdążyła już doświadczyć wiele bólu i cierpienia. W styczniu b.r. oblała się wrzątkiem… trwało to zaledwie kilka sekund, ale ma wpływ na jej całe życie. Lekarze uratowali Antosię , przeprowadzając po wybudzeniu ze śpiączki 3 przeszczepy skóry. Obecnie uczy się chodzić. Bardzo się stara, jednak z powodu przykurczu w stawie łokciowym i stawie barkowym jej rączka jest cały czas zgięta i dlatego nie potrafi utrzymać równowagi. Przed nią jeszcze wiele operacji i długotrwała rehabilitacja, która pozwoli jej normalnie funkcjonować.

Jest wesołą i pogodną dziewczynką. Mimo przeciwności losu chcę się bawić i poznawać nieustannie wciąż nowe rzeczy. Chciałaby się rozwijać jak inne dzieci i w przyszłości być piękną kobietą, jednakże blizny zajmują 50% powierzchni jej ciała. Tylko dzięki Waszej pomocy leczenie Antosi będzie możliwe. Dziewczynka liczy na Wasze dobre serca, aby w przyszłości – już w pełni sprawna - też mogła dawać ludziom dobroć.


Leczenie Antosi jest bardzo kosztowne. Dziewczynkę czekają liczne operacje. Pierwszym etapem leczenia jest noszenie ubranek uciskowych, których celem jest zmiękczenie skóry w miejscach przykurczów. Kolejnym etapem są operacje i rehabilitacja, które pozwolą usprawnić Tosię, aby mogła rozwijać się jak jej rówieśnicy. Rodzina dziewczynki nie jest w stanie samodzielnie pokryć wszystkich kosztów leczenia, dlatego tak ważne jest wasze wsparcie!

Mamy juz 62 706 PLN
Brakuje 48 327 PLN

Łukasz
Bank Milenium
Numer konta: 79116022020000000346426152

BIC ( Swift ) BIGBPLPW

IBAN: PL 79116022020000000346426152
Załączniki
1b9f1254181e9835_0-0-635-220.png
1b9f1254181e9835_0-0-635-220.png
Ostatnio zmieniony 2018-03-30, 11:10 przez kozlowskiÌukasz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-03-30, 19:15

Łukaszu - dlaczego nie prowadzisz zbiórki np na Siepomaga. Taki twój wpis jest np. dla mnie bardzo mało wiarygodny. Odradzam innym wpłacanie- niestety zbyt wielu oszustów.
Jak nam się uwiarygodnisz?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-03-31, 13:53

Dezerter pisze: 2018-03-30, 19:15 Taki twój wpis jest np. dla mnie bardzo mało wiarygodny.
W związku z tym rozważ moderacjo usunięcie takiego wpisu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-04-01, 14:39

Marcin_ pisze: 2018-03-31, 13:53
Dezerter pisze: 2018-03-30, 19:15 Taki twój wpis jest np. dla mnie bardzo mało wiarygodny.
W związku z tym rozważ moderacjo usunięcie takiego wpisu.
A ostrzeżenie nie wystarczy dla innych? - pewności nie mam - daje szansę człowiekowi, na uwiarygodnienie się. A usunięcie rozważyłem - dzięki za podpowiedź Macinie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: mamamondfa » 2018-04-06, 08:04

Dominik! Ile Ci naprawiają ten komputer? :) Gdzie zniknąłeś?

Nowe Imię

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nowe Imię » 2018-04-07, 14:15

Dezerter:
Opierając się na Słowie - mi wyraźnie i bez wątpliwości wychodzi
piątek wieczorem - śmierć, sobota i niedziela w nocy zmartwychwstanie.
Wonności kobiety zakupiły w piątek wieczorem tuż przed szabatem w drodze powrotnej od grobu do domu w Jerozolimie.
Najstarsza tradycja uczniów apostolskich i starożytnych chrześcijan w pełni potwierdzają taki przebieg wydarzeń - a nie wierzę, by oni nie wiedzieli z przekazów ustnej Tradycji, kiedy zmarł Jezus i kiedy Zmartwychwstał.


Marek Piotrowski:
JAK WIDAĆ, NI EMUSIMY ZGADYWAĆ: czytamy, iż po pogrzebaniu Jezusa w piątek po powrocie przygotowały wonności i olejki; lecz zgodnie z przykazaniem zachowały spoczynek w szabat (Łk 23,56). Wiemy więc, że niewiasty miały wonności już przed szabatem. (...) Obie Marie mogły dokonać zakupów w sobotę wieczorem po zachodzie słońca (a więc w rozumieniu Żydów – już w niedzielę po szabacie) lub w niedzielę rano.

Zablokowano mój temat nie dopuszczając mnie do riposty na udzielone odpowiedzi. A pytanie moje brzmiało: kiedy kobiety zakupiły wonności?

Według Dezertera był to piątek. Według MP to był piątek, z możliwością niedzieli.
Prawda jest taka, że był to piątek po szabacie, a nie bezpośrednio po ukrzyżowaniu.
A był tam człowiek imieniem Józef, który był członkiem Rady, człowiek dobry i sprawiedliwy. Nie zgadzał się on z ich uchwałą i czynem. Pochodził z Arymatei, miasta żydowskiego, i oczekiwał królestwa Bożego. Przyszedł on do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Zdjął je, owinął płótnem i położył w grobowcu wykutym w skale, w którym jeszcze nikt nigdy nie był złożony. A był to dzień przygotowania i zbliżał się szabat. Poszły też za nim kobiety, które przybyły z nim z Galilei. Zobaczyły grobowiec i jak złożono jego ciało. A gdy wróciły, przygotowały wonności i olejki. Lecz w szabat odpoczywały zgodnie z przykazaniem” Łk 23:50-56.

„A Józef zabrał ciało, owinął je w czyste płótno; I złożył w swoim nowym grobowcu, który wykuł w skale. Przed wejście do grobowca zatoczył wielki kamień i odszedł. A Maria Magdalena i druga Maria siedziały tam naprzeciw grobowca” Mt 27:59-61.

A gdy minął szabat, Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, aby pójść i namaścić go. Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy wzeszło słońce, przyszły do grobu” Mk 16:1-2.

Gdy Łukasz pisze o przygotowaniu wonności, nie można mieć pewności, kiedy dokładnie się to wydarzyło. Pierwsza myśl jest taka, że było to tego samego dnia, w którym pochowano Jezusa. Mateusz raczej zauważa, że Maria i Maria Magdalena nie śpieszyły się przed szabatem, aby zdążyć przygotować olejki. Aczkolwiek zapis Marka poddaje pod wielką wątpliwości założenie o tym, że tą czynność wykonano w dniu pochówku. Kobiety dopiero po szabacie nakupiły wonności celem namaszczenia ciała Jezusa(zatem Dezerter na pewno się myli). Przygotowanie wonności i olejków miało miejsce po szabacie, kiedy sklepy były ponownie otwarte. Potem kobiety odpoczęły, bo wnet był kolejny szabat, i to jest właśnie miejsce relacji Łukasza - "lecz w szabat odpoczywały zgodnie z przykazaniem". A zaraz po szabacie, „gdy wzeszło słońce, wcześnie rano” (ale było jeszcze ciemno według relacji Jana 20:1), wymienione powyżej kobiety poszły do grobu, aby dokonać namaszczenia. Jezusa już tam nie było, zmartwychwstał, jak obiecał po trzech dniach i po trzech nocach. Nie mamy też relacji, że kilkukrotnie chodzono namaszczać ciało (wstępną prowizorkę zaiste zrobił Józef z Nikodemem). Raczej powinniśmy wierzyć, że w niedzielny poranek kobiety miały wykonać tą czynność po raz pierwszy. Nie było im bowiem wiadome, jak dostać się do grobu. A poza tym do niedzieli grób był zabezpieczony przed otwarciem. Czy można było dokonać zakupu wonności w niedzielę, przygotować je i o wschodzie słońca udać się do grobu? Zapis Marka raczej na to nie pozwala. Jeśli w 16:1 Marek pisze o zakończonej sobocie, to po co się powtarza w 16:2 z tą samą sobotą. Być może był zwyczaj handlu w nocy, ale gdyby się dziewczynom bardzo śpieszyło, to by dokonały zakupu wonności w dzień ukrzyżowania zamiast siedzieć pod grobem. To teoria bardzo naciągana o rzekomym kupnie wonności w niedzielę.
Zauważmy ponadto, że w szabat kapłani żydowscy pofatygowali się do Piłata z prośbą o zabezpieczenie grobowca. Jeśli wierzyć dzisiejszym kościołom, to faryzeuszom zależało na zapieczętowaniu grobu tylko przez jedną całą noc (z soboty na niedzielę). Poniższy fragment potwierdza raczej, że Żydzi przyszli do prefekta w szabat, pierwszego dnia Przaśników, aby grób był zabezpieczony jeszcze przez co najmniej dwie noce („aż do trzeciego dnia„, to jest dzień w czwartek, potem piątek i sobotę. Po prostu oni, w przeciwieństwie do MP wiedzieli lepiej ile to obietnica trzech dni i trzech nocy. To co ja tu przedstawiam jest zgodne z działaniem kobiet. One świadomie "zapieczętowania" grobowca do niedzieli (od czwartku), nie szły w piątek z namaszczeniem, bo i tak by nie weszły do grobowca. A jeśli wierzyć MP, że grobowiec zabezpieczono w sobotę "aż do dnia trzeciego", to jaki cel był namaszczania Jezusa w niedzielę, zaiste grób przynajmniej do poniedziału byłby zapieczętowany.
„A Józef zabrał ciało, owinął je w czyste płótno; I złożył w swoim nowym grobowcu, który wykuł w skale. Przed wejście do grobowca zatoczył wielki kamień i odszedł. A Maria Magdalena i druga Maria siedziały tam naprzeciw grobowca. Następnego dnia, pierwszego po dniu przygotowania, naczelni kapłani i faryzeusze zebrali się u Piłata; I oznajmili: Panie, przypomnieliśmy sobie, że ten zwodziciel powiedział, gdy jeszcze żył: Po trzech dniach zmartwychwstanę. Rozkaż więc zabezpieczyć grobowiec aż do trzeciego dnia, by przypadkiem jego uczniowie nie przyszli w nocy, nie wykradli go i nie powiedzieli ludowi: Powstał z martwych. I ostatni błąd będzie gorszy niż pierwszy. Piłat powiedział im: Macie straż. Idźcie, zabezpieczcie, jak umiecie. Poszli więc i zabezpieczyli grobowiec, pieczętując kamień i stawiając straż” Mt 27:59-66.
Oto obliczenia na podstawie Biblii potwierdzające 72 godziny obecności ciała Chrystusa w grobowcu:

środa wieczór, 14 Nisan, dzień przygotowania, pochowanie Jezusa w grobie
czwartek rano, 15 Nisan, pierwszy dzień święta Przaśników, szabat (wolne od pracy), minęła pierwsza noc (12 godzin)
czwartek wieczór, mija pierwszy dzień (24 godziny)
piątek rano, 16 Nisan, drugi dzień święta Przaśników, minęła druga noc (36 godzin)
piątek wieczór, mija drugi dzień (48 godzin)
sobota rano, 17 Nisan, trzeci dzień święta Przaśników, cotygodniowy szabat, minęła trzecia noc (60 godzin).
sobota wieczór, mija trzeci dzień, tuż przed zachodem słońca Jezus zmartwychwstaje (po 72 godzinach przebywania „w sercu ziemi„, w grobowcu).
niedziela rano, 18 Nisan, biblijny pierwszy dzień tygodnia, „gdy wzeszło słońce”, "ale było jeszcze ciemno" Maria Magdalena i inne kobiety odkrywają, że Jezusa nie ma w grobie.

Chronologia wydarzeń jest idealnie wkomponowana w „trzy dni i trzy noce„, Jezus zmartwychwstał w dzień odpocznienia Pańskiego tuż przed zakończeniem tego szabatu. Jezus nauczał, że dzień składa się z dwóch dwunastek. Nadal w egzegezie MP i Dezertera brakuje jednej nocy między piątkiem i niedzielą. Ale jak pisałem, to ich problem, że słuchają się opinii pozabiblijnych i własnych wyobrażeń, a nie nauk Chrystusa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-07, 14:27

Mam dylemat - czy odpisać na te niedouczone bzdury o 72 godzinach, czy też nie należy wspierać łamania regulaminu przez Nowe Imię?
Na wszelki wypadek przypominam link, w którym odpowiedziałem wyczerpująco na wszystkie poruszone w tej sprawie kwestie http://analizy.biz/marek1962/3dni.pdf

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-04-07, 14:31

Temat jest zamknięty przez Dezertera, więc chyba już nie masz dylematu, Marku ;)

Nowe Imię

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nowe Imię » 2018-04-07, 17:28

choćbyś nie wiem jak wielką gimnastykę wykonał trzech nocy nie znajdziesz między piątkiem wieczór, a niedzielą rano :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-04-07, 20:11

Nowe Imię pisze: 2018-04-07, 17:28 choćbyś nie wiem jak wielką gimnastykę wykonał trzech nocy nie znajdziesz między piątkiem wieczór, a niedzielą rano :)
Ale my nie wyznajemy, ze Jezus po trzech nocach zmartwychwstał, tylko po trzech dniach.
Wonności nakupiły kobiety albo w piątek tuż przed szabatem tak jak napisałem, albo tuż po szabacie - w zależności od ewangelisty.
Czego ty nie rozumiesz? W Ewangeliach nie ma nic na poparcie twojej tezy - dlatego żadne poważne wyznanie chrześcijańskie tak nie wierzy.
Dla mnie EOT
Powtarzanie w kółko tych samych tez i tekstów przez ciebie, będzie uznane za troling i karane ostrzeżeniem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-07, 22:50

Stawiam wniosek, aby usuwać tego typu chuligańskie wpisy. W przeciwnym wypadku troll będzie je pisał i pozostaną bez polemiki - co może zmylić niezorientowanych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-04-07, 23:09

Marku temat ma 36 stron, jest to typowy offtop o wszystkim i o niczym, więc za miesiąc będzie miał 50 stron, tego nikt nie czyta od początku wątku, tylko wpisuje na końcu co ma do wpisania, więc wpis ginie w tłumie, - przewidywana szkodliwość 0%
Ostatnio zmieniony 2018-04-07, 23:10 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-07, 23:13

Dezerter pisze: 2018-04-07, 23:09 Marku temat ma 36 stron, jest to typowy offtop o wszystkim i o niczym, więc za miesiąc będzie miał 50 stron, tego nikt nie czyta od początku wątku, tylko wpisuje na końcu co ma do wpisania, więc wpis ginie w tłumie, - przewidywana szkodliwość 0%
Nie piszę o temacie, tylko o kontynuowaniu zamkniętego tematu tutaj jako offtop.
Nadto będzie miał 50 stron, jesli ktoś poświęci czas i będzie polemizował. W przeciwnym wypadku zostanie na katolickim forum jako wniosek z dyskusji absurdalna teza heretycka.
Ostatnio zmieniony 2018-04-07, 23:17 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-07, 23:16

Z innej beczki: nie jestem rygorystą liturgicznym, ale muszę powiedzieć, że dziś cierpiałem :(
Gościnnie w parafii był 2-osobowy zespół religijno-weselny (znacie ten typ - keyboardy zaprogramowane same grają, z efektami typowymi dla disco-polo itd). Gusta są różne, ale na Mszy Świętej... no cóż, powiem tak - nie ma gorszego typu kiczu, niż kicz religijny...
Do tego to granie było połączone z zaproszeniem do salki katechetycznej na "wykład" o leczeniu raka, cukrzycy i jeszcze czegoś oraz szkodliwości GMO...

ODPOWIEDZ