Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-04, 17:03

Zobaczymy co bedzie za 3 dni... bo na razie pauza nie pomagała.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-02-04, 17:31

To chyba dobry pomysł, 3 dni odpoczynku dla Edena,

Biserica Dumnezeu

Re: Śmierć kliniczna

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-04, 18:33

Edenie - pracujesz u szklarza?
I po co te docinki i złośliwości? Sprawiają satysfakcję? Andej
Ostatnio zmieniony 2020-02-04, 21:20 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-02-04, 21:50

Dziś w tym końcu dnia przeczytałam ciekawy artykuł, który polecam. Mam problemy z koncentracją i dawno nie czytałam tak długiego artykułu w internecie jak ten do końca. Ale się udało, więc polecam. :) Dla was to nie będzie długie.

Czym jest kontemplacja, co się dzieje, gdy patrzymy na Boga i kim są błogosławieni czystego serca...
https://www.gosc.pl/doc/6145460.Patrze- ... ntemplacja

Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Przekład Biblii

Post autor: Rethel » 2020-02-07, 23:29

Magnolia pisze: 2020-02-04, 19:31Ban poleciał jednak za drugi akapit, w którym świadomie i z premedytacją Rethel użył słów obraźliwych, łamiąc tym samym regulamin.
Widzę, że wierzysz w magiczne zaklęcia. Nie ważny jest kontekst, ni cel, nawet znaczenia słowa, ważne że ono padło, że padło TOO SŁOOWOO i że tobie się wydaje, że jest be, nawet jak nie jest. Czy koniecznie chcesz wszystkich przekonać, a niektórych utwierdzić, że kobiety nie nadają się na modów itp?
Ostatnio zmieniony 2020-02-07, 23:30 przez Rethel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Przekład Biblii

Post autor: Efezjan » 2020-02-07, 23:33

Rethel pisze: 2020-02-07, 23:29
Magnolia pisze: 2020-02-04, 19:31Ban poleciał jednak za drugi akapit, w którym świadomie i z premedytacją Rethel użył słów obraźliwych, łamiąc tym samym regulamin.
Widzę, że wierzysz w magiczne zaklęcia. Nie ważny jest kontekst, ni cel, nawet znaczenia słowa, ważne że ono padło, że padło TOO SŁOOWOO i że tobie się wydaje, że jest be, nawet jak nie jest. Czy koniecznie chcesz wszystkich przekonać, a niektórych utwierdzić, że kobiety nie nadają się na modów itp?
Nie uogólniaj, Rethelu. Kobiety jak najbardziej nadają się na modów, podobnie jak nadają się do innych czynności. Zastanów się, czy z twojej strony było/jest wszystko w porządku. Efezjan.
Ostatnio zmieniony 2020-02-08, 00:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Przekład Biblii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-08, 01:02

Całkiem umknęło Wam chamstwo Rethela wobec Piotra Andryszczaka?

Magnolia

Re: Przekład Biblii

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 08:22

Rethel pisze: 2020-02-07, 23:29 kobiety nie nadają się na modów ....
Czy Bóg jakiego znasz z Biblii także jest seksistą?
Czy Bóg z Biblii ustalił pewne zasady, zwane przykazaniami? Ja wiem że tak. Skoro tak, to chyba nie dziwi Cię, że istnieją regulaminy np forumowe i że sa one po to by usprawniać i umożliwiać rozmowę i współpracę na forum.
Jakie dajesz świadectwo o sobie łamiąc regulamin miejsca w którym chcesz dyskutować?

Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Przekład Biblii

Post autor: Rethel » 2020-02-08, 10:19

Magnolia pisze: 2020-02-08, 08:22Czy Bóg jakiego znasz z Biblii także jest seksistą?
Widzę, że chcesz już rozmawiać na poziomie łatek, pałek i nowomowy lewicowej...
A więc czy jak napiszę, że "mężczyźni nie nadają się do rodzenia dzieci" to też będzie seksistowskie - cokolwiek to słowo-pałka znaczy?
Czy Bóg z Biblii ustalił pewne zasady, zwane przykazaniami? Ja wiem że tak.
Regulamin forum, to nie są boże przykazania. Ale jak już się na nie powołujesz, to się zastosuj, gdyż boże przykazania mówią, że 1. Kobieta nie może sprawować władzy nad mężczyzną, 2. Kobieta nie może nauczać. I to nie jest ST a Nowy.
Skoro tak, to chyba nie dziwi Cię, że istnieją regulaminy np forumowe i że sa one po to by usprawniać i umożliwiać rozmowę i współpracę na forum.
Ja nie mówiłem przecież o regulaminie, ale o jego wykonaniu. Nikogo nie obraziłem, a zadałem pytanie. Ty kompletnie nie zrozumiałaś kontekstu. Jak zapytam, czy "dlaczego nie można używać słowa pedał" - to nie jest obrażanie nikogo, a rozmowa o normie w celu jej ustalenia. Ty z kolei, reagujesz jak diabeł na święconą wodę, gdy widzisz słowo, nie ważne po co i w jakim kontekście napisane.
Jakie dajesz świadectwo o sobie łamiąc regulamin miejsca w którym chcesz dyskutować?
A gdzie jest napisane, że nie wolno wymawiać danych słów, nie ważne w jakim celu i kontekście?

No i tak na marginesie, stosując się do wywołanego przez ciebie przykazania, nie mogę się ciebie słuchać.
A więc albo powiedz żebym sobie poszedł, a pójdę, albo żyj z tym faktem - biblijnym zresztą.
Ostatnio zmieniony 2020-02-08, 10:22 przez Rethel, łącznie zmieniany 3 razy.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 11:31

Przeczysz sam sobie. Albo nie możesz słuchać kobiety bo nie może ona mieć władzy nad mężczyzną. Albo mam powiedzieć żebyś sobie poszedł ( polecenie? ) a się posłuchasz ?!

Rethel. Jeśli fakt że kobieta ma czelność z Tobą rozmawiać o Bogu, Ci przeszkadza to mogę się wycofać z szacunku do Ciebie. Naprawdę.

Jednak w Biblii znajdziesz też wiele o tym że kobieta ma godność i w oczach Boga jest równie kochana jak mężczyzna.

Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Rethel » 2020-02-08, 11:48

Magnolia pisze: 2020-02-08, 11:31Przeczysz sam sobie. Albo nie możesz słuchać kobiety bo nie może ona mieć władzy nad mężczyzną. Albo mam powiedzieć żebyś sobie poszedł ( polecenie? ) a się posłuchasz ?!
To jest właśnie ów brak wyczucia kontekstu i celu o którym mówię.
Rethel. Jeśli fakt że kobieta ma czelność z Tobą rozmawiać o Bogu
Mówię o nauczaniu.
Jednak w Biblii znajdziesz też wiele o tym że kobieta ma godność i w oczach Boga jest równie kochana jak mężczyzna.
I znowu schodzisz na 'pałkowy temat', nie związany z danym zagadnieniem.

Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Modlić się i zachować spokój – o rozproszeniach

Post autor: Rethel » 2020-02-08, 11:51

Zwróć się do Jehowy, nie czcij bożków ani nie klep bezmyślnych formułek, a objawy miną - gdy nastąpi nawrócenie.

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-02-08, 11:52

Mam nieśmiałą prośbę: nie róbcie z forum siedliska przepychanek, nawet jeśli w dobrej wierze chcecie kogoś w czymś uświadomić... Czasem to nie pomoże, a źle się to wszystko czyta...

Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Rethel » 2020-02-08, 11:54

Konwalia pisze: 2020-02-08, 11:52 Mam nieśmiałą prośbę:
By forum umarło...
a źle się to wszystko czyta...
To nie czytaj. Nikt ci nie każe czytać wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-08, 12:08

Rethel pisze: 2020-02-08, 11:54
Konwalia pisze: 2020-02-08, 11:52 Mam nieśmiałą prośbę:
By forum umarło...
Muszę Cię wyprowadzić z błędu; misją naszego forum NIE są głupie przepychanki "byle nabić posty".

Rethel, przyszedłeś niedawno - Konwalia jest z nami znacznie dłużej. WIęc tekst "Nikt ci nie każe czytać wszystkiego." w odpowiedzi na - grzeczną przecież - prośbę Konwalii, jest (delikatnie mówiąc - a przyznam, że cisną mi się pod klawiaturę określenia mniej delikatne) - grubiaństwem.
Ostatnio zmieniony 2020-02-08, 12:09 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ