Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
podkowa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: podkowa » 2017-12-14, 22:33

Ta propozycja Dezerterze blyskawicznie przerodzi sie w swego rodzaju ekskluzywizm ... powstana samoouwielbajace sie grona patrzace na innych z gory, a nawet zlosliwuie nie douszczajace niektorych niewygodnych im do wypowiedzi, sprostowan czy wyjasnien.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-14, 22:37

Ja o peryferiach forum, a ty tam widzisz ekskluzywizm i dominację ???
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-14, 22:54

Drogi Dezerterze, z całym szacunkiem, ale czy jesteś naiwny? Myślisz, że jak się stworzy takie zamknięte działy dla wspólnot to ktoś z nich będzie pisał wtedy na forum ogólnym skoro będą takie zamknięte dla ich potrzeb działy? Raczej nie. I co innym po takich działach, gdzie nie będą mogli poznawać życia wspólnotowego? Przyrównałbym tą sytuację do tej przypowieści o talentach - dwóch poświęciło je na to aby przyniosły im korzyści a jeden zakopał swoje talenty i nic nie otrzymał. Co się stało z tymi dwoma a co z tym jednym który zakopał swoje talenty? Tamci zostali nagrodzeni a tego jednego Pan wygonił precz. Tak samo jest z tymi wspólnotami. Jak przynoszą korzyści, jak dają dobre owoce to Pan nagradza a jak się je chowa to co z tego będzie? NIC. Czy jakąś nagrodę za to od Pana otrzymamy, skoro ukrywamy tak cenny skarb, który mógłby dawać dobre owoce?

Co do działań takich ludzi jak Henryk to cóż można innego powiedzieć niż to, że od pilnowania dyskusji jest moderacja - od tego przecież jest, aby pilnować porządku na forum. Jeśli będzie więcej ludzi to przyjmuje się więcej moderatorów, tym bardziej, że jest to taka funkcja bezpłatna, nie trzeba nikomu płacić za pełnienie takiej funkcji. Więc nie ma problemu.

Jak ktoś będzie chciał pogadać o jakichś tajemnych sprawach to zawsze może pisać na pw. Wspólnoty to skarb Kościoła, wielka pomoc dla wiernych, zamykanie skarbu nie daje owoców, bardziej szkodzi, zniechęca bardziej do wspólnot, gdyż są traktowane jak sekty.

Tak więc według mnie nie jest to dobry pomysł z takimi zamkniętymi działami, natomiast popieram pomysł z działami dla wspólnot, ale otwartymi dla wszystkich, aby każdy mógł poznawać wspólnoty, zadawać pytania - to uczy, pomaga i nawet może zachęcać do udziału w życiu danej wspólnoty.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-14, 23:03

Wspólnota może mieć subfora prywatne jak i publiczne, i po problemie.

Od jutra zacznę takie rozwiązania testować, założę przykładowe miejsce dla wspólnoty. Dodatkowo tak jak Dezerter napisał wspólnota może sama ustanawiać prawa, kto może pisać. Każda wspólnota dostała by wyznaczonego przez siebie moderatora który miał by władze nad przypisaną mu częścią forum. Dostał by możliwość zarządzania swoją grupą na forum.

Podkowa, to co będzie robić wspólnota w swoich prywatnych działach to ich sprawa, jeśli będą chcieli prywatności to ją dostaną. Natomiast działy publiczne wspólnot będą podlegały pewnym regulacjom, nie będą mogły być sprzeczne z regulaminem forum. Regulamin zostanie zapewne rozbudowany na potrzeby wspólnot.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-15, 09:37

Nie było mnie kilka dni, bo wylądowałam z córką w szpitalu (wróciła do zdrowia), a tu już zmiana tematu... na czym stanęło w temacie logo? Będą ankiety?

Ciekawi mnie jak chcecie zachęcić wspólnoty do zakładania subfora tutaj...? I czy one tego potrzebują?

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-15, 10:02

Zamykanie się w jakimś określonym kręgu osób tworzących niby wspólnotę skłania innych do traktowania takiej grupy jak sektę. To co Boże powinno być otwarte dla wszystkich, aby każdy mógł ubogacać swoją duszę, aby życie duchowe było jeszcze głębsze. Tworzenie takich subfor zamkniętych i subfor publicznych będzie bezcelowe, gdyż grupy będą wolały pisać tam, gdzie nikt poza nimi czytać tego nie będzie.

Natomiast dobrym rozwiązaniem byłoby przyjęcie np dwóch osób na moderatora takiej grupy właśnie z grona takich ludzi należących do wspólnot a więc każda wspólnota miałaby swoich moderatorów. Z tym się zgodzę, bo nikt nie zna tematyki wspólnot lepiej niż ich członkowie.

Stawiam więc na otwartość wobec wszystkich, bo to prowadzi do bliższego poznawania wspólnot, więcej osób może wchodzić do nich właśnie po przez ich bliższe poznawanie. Dostęp do źródeł ubogacania ducha jest więcej warte niż zamykanie tych źródeł przed innymi.

Ale to wy decydujecie. Ja mogę tylko dodać, że przez to zamykanie się Neokatechumenatu na innych czułem się rzeczywiście jak w sekcie, mimo, że to co można otrzymywać dzięki wspólnocie to wielkie bogactwo.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-15, 10:40

Dobrze że już wróciła do zdrowia córka. Temat loga stanął, myślę że trzeba zrobić ankietę dotyczące tych łatwiejszych projektów. Trudniejszego logo grafik może się nie podjąć.

Dobre pytanie zadałaś, czy wspólnoty potrzebują miejsca u nas. Na forum hioba takie coś powstało, dlatego ja wyszedłem z takim pomysłem zrobienia tego u nas. Chciałem zobaczyć co o tym pomyśle myślicie, to czy on wypali to już inna sprawa. Pomysł spodobał się, więc zacznę taką możliwość oferować grupą osób gdzie rozmawiają o Bogu.

Sposób zachęty ich był już zawarty w poprzednich postach, czyli
- możliwość dotarcia do większej ilości osób. Chociaż to raczej plus dla ogólnopolskich, światowych wspólnot, jakiś projektów
- wspólnota mogła by pokazać jak działa nam wszystkim
- miała by nasz wszystkich z forum do pomocy przy rozwiązywaniu problemów, rozmowy

i
- ciekawy adres forum mamy,
- bloga pod adresem xxx.zchrystusem.pl dostała by, gdzie xxx to wybrana nazwa/słowo
- brak opłat, brak reklam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-15, 23:36

Z tym moderatorem z danej grupy, to dobrze radzisz Abrahamie - tak właśnie proponujemy, by czuli się gospodarzami w swoich grupach - my użyczamy im tylko miejsca i liczymy na korzyści dla forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-18, 12:27

Znalazłem użyteczny dodatek do forum. Jak piszemy posta, to automatycznie pod czas pisania forum robi jego kobie bezpieczeństwa. W przypadku zamknięcia przeglądarki pod czas pisania posta i powrotu na forum gdy ponownie klikniemy odpowiedz w tym samym temacie, który opuściliśmy to nie musimy od nowa pisać, napisany poprzednio tekst przywróci się. Jego kopia jest przechowywana domyślnie przez 30 dni.

Chcecie coś takiego?

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-18, 12:33

Jesli tylko pomoże a nie utrudni życie, to czemu nie

Dominiku a skąd macie tyle miejsca na forum, w sensie na serwerze... forum jest sporych rozmiarów, proponujecie miejsce dla wspólnot, blog i kanał Yt, od jakiegos czasu mnie to zastanawia... jakie trzeba miec serwer...(tak jakbym się na tym znała...kapujesz... =)) )

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-18, 13:02

Hosting mamy za 15zł rocznie. Jest to 4GB miejsca na dane.

Forum może i mamy sporych rozmiarów, zależy jak na to patrzeć. Mimo wszystko forum zajmuje niewielki skrawek z tych 4GB. To w sumie tylko tekst, który zajmuje mało miejsca. Zdjęcia wstawiane do postów nie są na naszym hostingu przechowywane.

Blogi, one zajmują więcej miejsca niż forum, ale też nie za dużo. Prawie każde zdjęcie na blogu jest przechowywane na naszym serwerze, ale ile ich w sumie jest, nie wiele. Jak będzie więcej blogów to będę pilnował by nie wgrywali za dużo wysokiej jakości zdjęć.

Obecnie na hostingu nasze forum, blogi,+ jakieś śmieci zajmują niecałe 50% miejsca, więc możemy oferować miejsce na blogi.

Kanał YT, to już YouTube problem gdzie to przechowują, nie nasz.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-18, 15:07

Dominiku, w razie czego służę miejscem na mojej komórce, mam 64 GB pamięci, =))
To oczywiście żart, ale dziękuję za informację, nie miałam pojęcia jak to działa.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-18, 16:42

Są darmowe miejsca na fora internetowe. Jednak ja nie polecam korzystać z takich ofert jak się coś na poważnie robi. Głównie z dwóch powodów, pierwszy to reklamy nad którymi nie zawsze mamy wpływ. Drugi powód to że darmowe forum może zniknąć wraz z naszymi postami i nic na to nie poradzimy.

Co do propozycji automatycznej kopi pisanego posta. Testuje właśnie to na tajnym forum do testów, właśnie chce to tak zrobić by nie utrudniało to korzystania z forum. Na razie są w sumie niepotrzebne opcje, które mogą niepotrzebny kłopot robić. Uproszczę to do maksimum.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-19, 07:51

A mi od wczoraj źle działa forum... chcę napisać post i publikować, ale gdy klikam "wyślij" to przeskakuje mi na okno wykaz tematów na forum, a post się nie publikuje...Na szczęście nie tracę treści napisanej gdy cofam się w przeglądarce to treść mam zapamiętaną, ale to chyba zaleta mojego kompa...
Żeby faktycznie coś opublikować muszę wrócić do danego tematu, odświeżyć stronę w przeglądarce, wcześniej kopiując treść i dopiero wkleić ją i kliknąć "wyślij" ... Wcześniej tylu zabiegów nie trzeba było robić...poprawialiście coś na forum? czy tylko ja tak mam?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-19, 08:43

Po 21:30 wczoraj zmieniałem pewną rzecz. Jednak zrobiłem test pisania postów i nie było problemów.
Sprawdzę to jeszcze raz.

//edit
Jaką masz przeglądarkę, od której godziny +/- tak zaczęło się dziać?

ODPOWIEDZ