Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-03-19, 22:39

Marta prosiła o usunięcie konta i pomimo naszych starań jednak postanowiła zamknąć konto - bez żalu i zgrzytu - miała swoje powody.
Niech Ojciec jej błogosławi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 10:11

Magnolia pisze: 2019-03-23, 08:57 Nawet jeśli wtedy emocje i złość nie pozwalały na modlitwę, czy działanie, to obecnie powinieneś umieć wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, popatrzeć na nią z dystansu.
Dzisiaj mogę patrzeć z dystansu, ponieważ już tam nie mieszkam. Ale wtedy byłem bezradny. A mój komentarz nie miał na celu obrażania Polaków, tylko ubolewania nad ich smutnym losem. Tzw."pracodawca" polski i sytuacja ekonomiczna od lat zmusza pracownika do podpisania niekorzystnych umów śmieciowych. Za śmieciowe umowy, czyli bogacenie się garstki przebiegłych i sprytnych, niemoralnych jednostek na cudzej pracy płaci społeczeństwo, bo stanowią je "śmieciowi" zadłużeni pozbawieni oszczędności obywatele.

To oznacza systematyczne pozbawianie pracowników podstawowych praw - takich jak urlop, zwolnienie chorobowe, płaca minimalna i możliwość zrzeszania się w związkach zawodowych. To pozbawianie społeczeństwa polskiego praw człowieka, praw pracowniczych.
Zatrudnieni na umowach śmieciowych nie podlegają Kodeksowi Pracy; Nadal nie będą mieć praw pracowniczych – prawa do urlopu chorobowego, urlopów wypoczynkowych i innych, wypowiedzeń, ochrony zatrudnienia, nadgodzin, ani niczego, co zapewnia KP osobom zatrudnionym na umowie o pracę. Nie będą mogli skorzystać z Sądu Pracy ani PIP;
Nie będą podlegać pod żadne minimalne wynagrodzenia czy stawki za pracę dodatkową czy w święta.

"Umowy cywilnoprawne nie chronią praw pracowniczych osób zatrudnionych na ich podstawie i nie zapewniają im ochrony zatrudnienia i płac ani urlopu. Powoduje to niepewność zatrudnienia u pracownika i utrudnia mu w pewien sposób funkcjonowanie w społeczeństwie" - mówi Julita Podhorodecka, specjalista ds. kadr i płac.

Taki pracownik, jeśli nie opłaca dodatkowych składek na ubezpieczenie chorobowe, nie może otrzymać zasiłku chorobowego czy macierzyńskiego. Natomiast banki niechętnie udzielają kredytu osobom zatrudnionym w oparciu o umowę cywilnoprawną."

W ten sposób przeciętny Polak stał się wolnym. Wolnym od stałej pracy, ubezpieczenia, dachu nad głową, niskich kosztów utrzymania,uczciwego wynagrodzenia za pracę, dostępu do lecznictwa, wypoczynku, nauki, kultury, emerytury itd.I "uwolnionym" do ucieczki z piekła neoliberalizmu, do emigracji za chlebem.

Papież Franciszek napomniał osoby, którzy dają "brudne pieniądze" w darze Kościołowi. Franciszek stwierdził, że pieniędzy, które ci ofiarodawcy zabierają od "maltretowanych i wyzyskiwanych" ludzi, Kościół Apostolski nie potrzebuje.

W kolejnej katechezie na temat miłosierdzia Papież Franciszek podkreślił: Myślę o niektórych dobrodziejach Kościoła, którzy przychodzą z datkiem mówiąc "weź, to na Kościół", ale to jest owoc krwawicy wyzyskiwanych, maltretowanych, zniewalanych ludzi, którzy są źle opłacani. Ja mówię: "proszę zabierz swój czek, spal go". Na słowa te wierni zareagowali owacją. Franciszek dodał: "Do Boga trzeba zbliżać się z czystymi rękoma, unikając zła i czyniąc dobro oraz sprawiedliwość." Dziennik pl.

Magnolia

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 10:40

Słuchaj mamy taki wątek jak "komentarz aktualny" w kawiarence, tam jest miejsce na takie tematy. Odleciałeś po raz kolejny od tematu wątku... piszesz o Polakach jakbyś się nie utożsamiał, poza tym twoje tłumaczenie i wyjaśnienie osobiście uważam, że nie ma wspólnego mianownika z "cywilizacją, która do nas nie dotarła".
Pomijam, że jak się mają umowy śmieciowe do picia alkoholu, też jest mało przejrzyste.
Czyżby alkohol był winny każdemu złu na świecie?

P.s Jesli to Twoje zdjęcie w awatarze, to przeżywam dziwne zderzenie uśmiechniętego miłego mężczyzny z bardzo dużą dawką arogancji wobec świata.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-23, 11:10

Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 10:11 Dzisiaj mogę patrzeć z dystansu, ponieważ już tam nie mieszkam. Ale wtedy byłem bezradny. A mój komentarz nie miał na celu obrażania Polaków, tylko ubolewania nad ich smutnym losem. Tzw."pracodawca" polski i sytuacja ekonomiczna od lat zmusza pracownika do podpisania niekorzystnych umów śmieciowych. Za śmieciowe umowy, czyli bogacenie się garstki przebiegłych i sprytnych, niemoralnych jednostek na cudzej pracy płaci społeczeństwo, bo stanowią je "śmieciowi" zadłużeni pozbawieni oszczędności obywatele.
Piramidalna bzdura.
Za to, że polscy pracodawcy niechętnie zawierają umowy o pracę odpowiadają dwie rzeczy: nadmierne obciążenia umów o pracę opłatami (przede wszystkim ZUS) oraz nadmierna ochrona pracownika (zwolnić złego pracownika jest bardzo trudno).
To nie przedsiębiorcy są tu winni.

Przy okazji: gdyby nie te, jak to nazywasz "umowy śmieciowe", połowa tych ludzi nie miałaby pracy i połowy przedsiębiorstw po prostu by nie było.

Sam pracuję na tzw. samozatrudnieniu i to jest bardzo dobry układ.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 11:31

Magnolia pisze: 2019-03-23, 10:40 Słuchaj mamy taki wątek jak "komentarz aktualny" w kawiarence, tam jest miejsce na takie tematy. Odleciałeś po raz kolejny od tematu wątku... piszesz o Polakach jakbyś się nie utożsamiał, poza tym twoje tłumaczenie i wyjaśnienie osobiście uważam, że nie ma wspólnego mianownika z "cywilizacją, która do nas nie dotarła".
Pomijam, że jak się mają umowy śmieciowe do picia alkoholu, też jest mało przejrzyste.
Czyżby alkohol był winny każdemu złu na świecie?
P.s Jesli to Twoje zdjęcie w awatarze, to przeżywam dziwne zderzenie uśmiechniętego miłego mężczyzny z bardzo dużą dawką arogancji wobec świata.
Bardzo trudno jest mi z Wami rozmawiać, ponieważ wiele moich pytań pozostawiacie bez odpowiedzi, moją odpowiedź na zagadkę bierzecie za off-topic, a empatię w sytuacji, kiedy miliony młodych Polaków podejmuje emigrację za chlebem odbieracie jako obrażanie Ojczyzny. Często też piszecie komunikaty z pogróżkami. Czy zubożenie społeczeństwa, brak polityki socjalnej państwa oraz tzw. "wyścig szczurów" nie ma wpływu na alienację, rozpad więzi społecznych i rodzinnych oraz większą podatność na uzależnienia i nałogi ? Wydaje mi się, że ma. Występowanie, a następnie pogłębienie się zjawiska wykluczenia społecznego powoduje zła sytuacja ekonomiczna, ale także alkoholizm, prostytucja czy narkomania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-23, 13:18

No widzisz, jacy straszni jesteśmy. Dobrze że Ty odpowiadasz na pytania, czytasz co piszą inni, kiedy ktoś ma inne zdanie nie twierdzisz, że coś Ci "zarzuca", piszesz na temat i z uwagą wysłuchujesz cudzej opinii :))

Magnolia

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 13:36

@Fedorowicz powstaje kolejny off-top... znowu zajmujemy sie Tobą i twoimi poglądami, a nie tematem wątku. Naprawdę z chęcią porozmawiam, ale może przy kawie w kawiarence (taki dział na forum), ale jestem osobą lubiącą porządek, a i dla wartości wątków warto wypowiadając się mieć na uwadze temat i się go trzymać.
Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 04:03 Jeżeli piszesz z jakiegoś cywilizowanego państwa zachodniego, to trzeba wiedzieć że do Polski cywilizacja jeszcze nie dotarła. Każdy Polak (pomijając elity celebryckie) wiele by oddał, aby mógł być tak "krzywdzony" jak obywatele Szwecji.
Nie tylko ja nie zauważyłam w tych słowach empatii, ludzie poczuli się urażeni i Ci o tym napisali. Właściwie przeszło to bez echa...Nie zatrzymałeś się nad tym...

Wiesz, wiele razy byłam w takiej sytuacji w życiu że nie umiem się porozumieć z danym otoczeniem, rozumiem jak się możesz czuć. Ale także z własnego doświadczenia CI poradzę, byś przyjrzał się sobie, nie innym. Zmiany w życiu dokonujemy w sobie, a one powodują lawinę zmian u innych. Jak zrozumiesz ten mechanizm, to znacznie lepiej zaczniesz się czuć wśród ludzi. Forum jak każde inne miejsce w życiu jest płaszczyzną, gdzie można dokonywać wielu obserwacji, codziennie starać się od nowa lepiej komunikować się z innymi. Przecież ja też pracowałam nad tym latami, to wiem. Zdarza mi się wciąż "palnąć głupotę", ale naprawdę chwile pracy nad sobą szybko przynoszą efekty.
Każdy jest odpowiedzialny za siebie, posłuchaj co do Ciebie mówimy... bo dostałeś mnóstwo informacji zwrotnej... tylko jakoś do tej pory nie trafiła na żyzny grunt.
pozdrawiam

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 14:22

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-23, 13:18 No widzisz, jacy straszni jesteśmy. Dobrze że Ty odpowiadasz na pytania, czytasz co piszą inni, kiedy ktoś ma inne zdanie nie twierdzisz, że coś Ci "zarzuca", piszesz na temat i z uwagą wysłuchujesz cudzej opinii :))
Masz rację. Ja też bez grzechu nie jestem..Sorki.. :(
Magnolia pisze:..ludzie poczuli się urażeni ..
Ale czym ? I jacy ludzie ? :ympray:
Ostatnio zmieniony 2019-03-23, 14:26 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 3 razy.

Magnolia

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 14:31

Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 14:22
Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-23, 13:18 No widzisz, jacy straszni jesteśmy. Dobrze że Ty odpowiadasz na pytania, czytasz co piszą inni, kiedy ktoś ma inne zdanie nie twierdzisz, że coś Ci "zarzuca", piszesz na temat i z uwagą wysłuchujesz cudzej opinii :))
Masz rację. Ja też bez grzechu nie jestem..Sorki.. :(
Czyżby iskra autorefleksji?
Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 14:22
Magnolia pisze:..ludzie poczuli się urażeni ..
Ale czym ? I jacy ludzie ? :ympray:
Andej, konik, ToTylkoJa, wyrazili swoje oburzenie...

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 14:50

Magnolia pisze: 2019-03-23, 13:36 Andej, konik, To Tylko Ja, wyrazili swoje oburzenie...
Chciałbym dokładnie zrozumieć Wasze stanowisko w kwestiach dotyczących wiary. Zrozumienie takie wymaga szczegółowego rozwinięcia Waszej wypowiedzi w poszczególnych tematach, zagadnieniach i wątkach. Niestety, nie da się tego osiągnąć w sytuacji braku dowodów, uzasadnień , jednostronnego oskarżania, prześladowań, obrażania "nowych", zastraszania banami i .. systematycznego unikania odpowiedzi na postawione pytania. Oburzenie i chęć zemsty, jako jedyna reakcja za czyjeś inne poglądy tu nie wystarczy.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-03-23, 15:22

Fedorowicz, jak byś chciał osobny temat na te posty to daj znać,,, chciałem tak zrobić, ale ktoś mnie ubiegł i je tutaj wrzucił.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-23, 15:32

Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 14:50 Niestety, nie da się tego osiągnąć w sytuacji braku dowodów, uzasadnień , jednostronnego oskarżania, prześladowań, obrażania "nowych", zastraszania banami i .. systematycznego unikania odpowiedzi na postawione pytania. Oburzenie i chęć zemsty, jako jedyna reakcja za czyjeś inne poglądy tu nie wystarczy.
No właśnie. Przestań się tak zachowywać jak powyżej opisałeś, to nawiążemy rozmowę.
Widzisz,wpadasz z zewnątrz i praktycznie z wszystkimi zdążyłeś już zadrzeć, oskarżyć ich o coś, wyrazić swoją dezaprobatę. Wyjasnienia są dwa:
  • albo Ty jesteś w porządku a wszyscy inni się na Ciebie uwzięli
  • albo Twój sposób działania jest taki, że zrażasz sobie każdego, z kim dyskutujesz
;)

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 15:56

Marek_Piotrowski pisze: 2019-03-23, 15:32 .. zrażasz sobie każdego, z kim dyskutujesz
Pomiędzy określeniem "każdy " i nick name "Marek Piotrowski" stawiamy odtąd na forum znak równa się : "Każdy" = "Marek Piotrowski". ;) Oh, pardon jeszcze czterech kolegów. Przepraszam, zapomniałem. :D

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-03-23, 16:14

Ja także czuję się zniechęcona... wbrew pozorom staramy się CI pomóc poczuć się lepiej, wskazujemy problemy komunikacyjne i ich źródła, a Ty odpowiadasz sarkazmem...

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-23, 16:37

Dezerter pisze: 2019-03-19, 22:39 Marta prosiła o usunięcie konta i pomimo naszych starań jednak postanowiła zamknąć konto - bez żalu i zgrzytu - miała swoje powody.
Niech Ojciec jej błogosławi.
Była oburzona cenzurą, łamaniem wolności słowa, nietolerancją, kolesiostwem i zamordyzmem na forum, co wyznała mi na PW. :(

Dodano po 8 minutach 28 sekundach:
Magnolia pisze: 2019-03-23, 16:14 Ja także czuję się zniechęcona... wbrew pozorom staramy się CI pomóc poczuć się lepiej, wskazujemy problemy komunikacyjne i ich źródła, a Ty odpowiadasz sarkazmem...
Mam propozycję. Przekreślamy "grubą kreską" dotychczasowe kłótnie, waśnie i nieporozumienia, odnosimy się merytorycznie i logicznie do wypowiedzi userów forum, zamiast krytyki anonimowej osoby dyskutanta której nie znamy, uzasadniamy i dowodzimy swoich twierdzeń i oskarżeń. Cytujemy źródła historyczne, naukowe i religijne. Unikamy napaści osobistych, złośliwych epitetów i insynuacji. Nie piszemy już nigdy więcej "my jesteśmy ci dobrzy, a wy to ci źli" :)

Dodano po 11 minutach 48 sekundach:
Dominik pisze: 2019-03-23, 15:22 Fedorowicz, jak byś chciał osobny temat na te posty to daj znać,,, chciałem tak zrobić, ale ktoś mnie ubiegł i je tutaj wrzucił.
Osobny temat..czy ja wiem? Może taki: " Katolik i jego prywatne wyobrażenia wobec nauczania Kościoła Świętego". :)
Magnolia pisze:..czuję się zniechęcona.
Droga Magnolio ! To ja zawiniłem przez chęć żywej dyskusji ! Proszę mi wybaczyć, serdecznie przepraszam za ten przesadny ferwor i zacietrzewienie w polemice ! @};- @};- @};-

"Nie gniewaj się za wszystkie moje żale
Zapomnij o tym, czego nie było wcale
Zapomnij o głupich uwagach przy stole
Już nie myśl o żartach zupełnie nie w porę
Przepraszam za słońce przepraszam za deszcz
Za wszystko, za co tylko chcesz.. "
Ostatnio zmieniony 2019-03-23, 16:43 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ