Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-06-27, 21:03

Jozek pisze: 2021-06-27, 20:21Traktuja kazdego jak idiote, ktory niec nie wie i nie rozumia i powinien robic tylko tak i tylko to co mu ktos kaze.
Słusznie. Tak rozumując trzeba uznać za idiotę każdego, kto jeździ prawą stronę w EU lub lewą w UK. Dlatego, że robi, to co każą.
Czy idiotami są też ci, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie tylko przy świetle zielonym? Chyba tak, bo nie rozumieją dlaczego akurat kolo zielony został wybrany jako sygnał wolnej drogi. A nie np. niebieski.

W każdym społeczeństwie istnieją jakieś prawa. I człowiek rozumny podporządkowuje się im.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-27, 21:10

Wiec jak wytlumaczysz podatek od emisji, ktory nie jest uzywany w najmniejszym stopniu do redukcji tej wyemitowanej przez placacych emisji szkodliwych gazow?
Jak wytlumaczysz ze autostrady zbudowano z pieniedzy ktore dany kraj wplacil do EU, ale autostrada musi byc platna, bo trzeba te pieniadze oddac wraz z wysokimi odsetkami? Czyzby Polska majac te pieniadze ktore wplaca co roku do EU nie mogla sama za nie wybudowac autostrad? Po co do tego nam unia i jeszcze jakies wysokie odsetki od wlasnych pieniedzy z wszystkich inwestycji?
Rozumiesz o co w tym moze chodzic?
To tak jakbys mi dawal co roku po 50 tys. a ja raz na 5 lat kupil bym ci nowiutkie auto za 20 tys. ale i tak musial bys mi te 20 tys. oddac z wysokimi odsetkami. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-06-27, 21:14 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-06-27, 21:45

Jozek pisze: 2021-06-27, 21:10 Wiec jak wytlumaczysz podatek od emisji, ktory nie jest uzywany w najmniejszym stopniu do redukcji tej wyemitowanej przez placacych emisji szkodliwych gazow?
Jak wytlumaczysz ze autostrady zbudowano z pieniedzy ktore dany kraj wplacil do EU, ale autostrada musi byc platna, bo trzeba te pieniadze oddac wraz z wysokimi odsetkami? Czyzby Polska majac te pieniadze ktore wplaca co roku do EU nie mogla sama za nie wybudowac autostrad? Po co do tego nam unia i jeszcze jakies wysokie odsetki od wlasnych pieniedzy z wszystkich inwestycji?
Rozumiesz o co w tym moze chodzic?
To tak jakbys mi dawal co roku po 50 tys. a ja raz na 5 lat kupil bym ci nowiutkie auto za 20 tys. ale i tak musial bys mi te 20 tys. oddac z wysokimi odsetkami. ;)
Jakoś jak w UE nie byliśmy to te autostrady nie powstały? Rozumiesz o co moze w tym chodzic

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-27, 22:16

nie rozumiem, ale widocznie nam nie byly az tak potrzebne, a dzis robi sie wszystko co EU kaze, bo niby daja dotacje, ale z naszych wlasnych pieniedzy ktore i tak trzeba oddac wraz z wysokimi odsetkami.
Czy to az tak trudno zrozumiec ze robia nas w bambuko za nasze wlasne pieniadze i jeszcze musimy im za to slono placic i sluchac jak pies pana.
Przeciez to wyraznie widac ze jest to gorsze od dawnej wspolpracy z ZSRR, przez co w czasie pieriestrojki przyspawywano wagony do torow b y nie wywozono brakujacych towarow z Polski.
Dzis sie nie wywozi towarow, tylko transferuje wartosci monetarne poza kraj w formie skladki do unijnej kasy, a dotacje to nic innego jak pozyczki na lichwiarskich odsetkach ktore trzeba splacic i co roku dac kolejna skladke do tej wspolnej kasy europejskiej.
Nie wiem ilu pamieta w Polsce ta hiperinflacje w latach 80-90, a to co sie dzieje w unii to wielokrotnie gorsze, bo napedza super hiper szybko zadluzenia wiekszosci krai europejskich.
Szastamy pieniedzmi z dotacji, na rzeczy ktore potrzebne unii, nie Pollsce.
Ostatnio zmieniony 2021-06-27, 22:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abi » 2021-06-27, 22:31

jakie szczescie ze nie mam tej wiedzy #-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-06-27, 22:48

abi pisze: 2021-06-27, 22:31 jakie szczescie ze nie mam tej wiedzy #-o
Tu wystarczy prosta matematyka,
wystarczy dodac wszystkie kwoty corocznych skladek.
Wszyscy mysla ze jak cos sie nazywa dotacja, to nie trzeba tego oddac, a fakty sa takie ze trzeba oddac co do grosza+ wysokie odsetki.

Czyli operujac malymi okraglymi kwotami to np.wplacisz do wspolnej kasy 1000pln rocznie, by nalezec do unii.
Unia da ci dotacje na pralke automatyczna i ekolodowke, 800pln ale musisz te 800pln oddac i zaplacic od tyh 800pln odsetki, np 25% czyli musisz zwrocic 1000pln.
W sumie przez 2 lata, wplacisz 2000pl skladki, oddasz 1000pln. dotacji z odsetkami na pralke i lodowke, czyli w sumie unia dostala od ciebie 3000pln, a ty masz jedynie pralke i lodowke, ktore i tak nie byly ci jeszcze potrzebne, bo stare nadal pracowaly dobrze, a ty wolala byc miec wlasny ogrodek by miec wlasne kwiaty i warzywa.
Czy nie taniej bylo by ci zamiast dawac do unii te 3000 by miec nowa pralke i lodowke, kupic je sobie samej za ten pierwszy tysiac i kolejne 2 tys. miec na inne potrzebne ci zakupy?
Poczatkowo mogly to byc wypracowane srodki platnicze, ale to ciagle narasta i w koncu na oplate przynaleznosci do unii kazdy kraj sie zadluza, a to juz super hiper szybko biegnace zadluzenie na coraz wieksze kwoty od ktorych same odsetki przekraczaja PKB wiekszosci krajow, a co roku trzeba wziasc kolejny kredyt na wplate czlonkowska i oddac poprzednie dotacje z odsetkami.
Tak wlasnie rosna dlugi w wielu krajach europy, bo musza kupowac to co im nie potrzebne i utrzymywac cala strukture unijna.
To jest kolejny bankierski szwindel, ktory przebija wszelkie inne z kartami kredytowymi, czy usuniecie pokrycia waluty w kruszczach.

Teraz tylko pozostalo uzaleznienie woli ludzi od woli wladz i pozamiatane. Wybory beda podobnie jak za czasow PRL-u, kandydata wylansuje unia i pojscie do urny bedzie zwykla formalnoscia.
Bedziemy mieli samych zegarmistrzow w rzadzie i beda jezdzic do brukseli po wskazowki, jak kiedys do moskwy.
Ostatnio zmieniony 2021-06-27, 23:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2021-06-28, 10:21

na pralce i lodowce rozumiem :p
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-28, 12:36

Tu akurat Jozek ma sporo racji. Z tym, że problem z dotacjami jest większy, niż tylko "straty".
Problem w tym, że jesli coś wpłacamy, i to wraca w formie dotacji, to nie tylko się nie bilansuje (bo kupę pożera biurokracja), ale w dodatku ogranicza mozliwość wykorzystania.
Bardzo wymownym przykładem są dotacje na szkolenia. Ponieważ unia "daje" na to kupę forsy, więc powstało kupę firm, które je organizują (często wręcz za darmo). Tyle, że te szkolenia zazwyczaj są albo kiepskie, albo wręcz zbędne.
Efekt jest dwojaki - forsa z dotacji jest wydawana nieefektywnie, a firmy robiące naprawdę istotne i na poziomie szkolenia są wycinane z rynku przez dotowaną konkurencję.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zebra » 2021-06-29, 16:33

Używa ktoś aplikacji Inpost? Nie działa mi otwieranie zdalne skrytek. Nie wiem czemu, może dlatego, że paczka była zamówiona na inny numer telefonu niż jest moja aplikacja. Ktoś coś?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Czarny » 2021-06-29, 16:38

Zebra pisze: 2021-06-29, 16:33 Używa ktoś aplikacji Inpost? Nie działa mi otwieranie zdalne skrytek. Nie wiem czemu, może dlatego, że paczka była zamówiona na inny numer telefonu niż jest moja aplikacja. Ktoś coś?
Chyba tak, powodem pewnie jest inny nr telefonu.
Ostatnio zmieniony 2021-06-29, 16:51 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2021-06-29, 16:43

Zebra pisze: 2021-06-29, 16:33 Używa ktoś aplikacji Inpost? Nie działa mi otwieranie zdalne skrytek. Nie wiem czemu, może dlatego, że paczka była zamówiona na inny numer telefonu niż jest moja aplikacja. Ktoś coś?
odbieralam ze schowkow i musialam zmieniac nr tel u nadawcy aby dostac kod
a ostatecznie odszukac i wpisac dawny nr tel
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Susanna » 2021-07-04, 06:42

Już nie używam tej apki bo zamawiam przez pocztę.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-07, 00:33

Pojawiają się ostatnio obcojęzyczne wątki lub posty. Zazwyczaj po rosyjsku lub po angielsku. Nie wchodźcie w takie wątki i pod żadnym pozorem nie klikajcie w zamieszczone tam linki, mogą zawierać złośliwe oprogramowania itd.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2021-07-09, 13:17

Znalazłem taką stronę :)

Co o niej myślicie ??

https://dzieckonmp.wordpress.com/tag/paruzja/ ?

Ciekawe czy to prawdziwe jakieś

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zebra » 2021-07-09, 21:07

adampiotr pisze: 2021-07-09, 13:17 Znalazłem taką stronę :)

Co o niej myślicie ??

https://dzieckonmp.wordpress.com/tag/paruzja/ ?

Ciekawe czy to prawdziwe jakieś
Nie jestem pewna co do strony word press...
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ