Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-11, 15:36

Czcionkę można zmienić. Trzeba jednak się zdecydować na to co wybieramy i jak to ma wyglądać tzn jakie symbole i jaki tekst, wtedy będzie łatwiej dostosowywać logo i je wybierać. Jak na razie nie ma konkretnych ustaleń co do tych symboli - czy ma być krzyż, czy PX czy co innego.
Postarajmy się najpierw ustalić te symbole, potem czcionkę tekstu i jakieś tło, wtedy będzie łatwiej tworzącemu coś zrobić. Zdania są jak widać różne, dlatego ciężko pracować nad konkretnym projektem.

Piszmy każdy kto jakie symbole by widział na logu i wtedy ustalimy: krzyż, PX plus Alfa i Omega, ryba chrześcijańska czy może jakiś inny.Taka jest moja propozycja aby było szybciej. Jak to ustalimy to już jakieś 40-50% będziemy mieli zrobione. Potem tylko czcionka i tło.

Oczywiście nie chodzi o pośpiech w samym wykonaniu, ale o szybsze ustalanie szczegółów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-11, 20:37

Zgadzam się z Abrahamem, że forum chrześcijański jest lepiej opisujące i otwarte, a w opisie zostawmy katolickie
11 spodobała mi się - mógłbym taką naszywkę nosić na koszulce!, ale czcionka "zChrystusem " mi się też nie podoba
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-11, 23:02

Na Allegro za naszywkę za każde 1000 wkłuć chcą 1zł, więc pewnie z 10zł z wysyłką by wyszło.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2017-12-12, 07:07

Jestem zdania że logo powinno być proste, dlatego propozycja nr 9 podobała się kilku osobom - to jest pierwsza propozycja do ankiety,
prosty napis i ryba - forum chrześcijańskie, bo w sumie prowadzicie tu dialog z wieloma chrześcijanami, każdy jest akceptowany byle bronił swojego zdania argumentami... więc słowo "chrześcijańskie" jest otwierające i zachęcające w moim odczuciu.
W sumie inne pomysły ...ja już będe głosować na 9. :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-12, 09:36

Najbardziej nośnym symbolem jest KRZYŻ. Następnie RYBA. Następnie Alfa i Omega.
Mi osobiście najbardziej pasowałby symbol Ducha świętego, ale jest czytelny wyłącznie dla wtajemniczonych. Zdaję sobie sprawę, iż większość katolików nie potrafiłoby go zinterpretować. A to jest jednocześnie wadą i zaletą. Wadą - czytelny tylko dla "wyższej" warstwy. Zaleta - godny popularyzacji. Najłatwiejsza modyfikacja graficzna prowadząca do niepowtarzalności.
Wobec powyższego: KRZYŻ lub RYBA. Wybór w zależności od wybranego wzoru literniczego.

Wadą każdego z rozwiązań jest brak unikalności. Jeśli chcecie, aby wybrany ZNAK prowadził TUTAJ, to musi być to znak NIEPOWTARZALNY.
Musi kojarzyć się, ale nie być kopią powszechnie używanego znaku. Sądzę, że osoba, która przygotowała profesjonalne propozycje doskonale da sobie z tym radę, choć wymaga to nieco więcej pracy, niż w przedstawione wzory.

Jeśli zdecydujecie się na znak krzyża lub ryby, to będzie on prowadził do czegoś chrześcijańskiego, ale nie do tego konkretnego forum. Dlatego pytałem o cel. Chcecie aby nowe logo kojarzyło się z TYM FORUM, czy z tylko z (jakimś) forum katolickim?
Logo jak pesel. Dobre logo jest zawsze jednoznaczne. Dotyczy wyłącznie jednego podmiotu. Nie może być rozproszone.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-12, 17:10

Tylko czy unikalność jest nam w sumie potrzebna? Wiem że pisałem że tak, ale w sumie nie w 100% musi być unikalne.
Sam pomysł "ryba + Z Chrystusem" to już spore wyróżnienie wśród for religijnych. Bardzo dużo takich for ma tylko nazwę bez logo.
Zaprojektowanie unikalnego loga może przerosnąć nasze możliwości, dlatego pozostawił bym ten pomysł na później. Teraz dać coś prostego, np rybę.

Będzie jeszcze kwestia tła pod logo, czy dać jakiś jednolity kolor, czy coś jak obecnie mamy. Ciemnoniebieski kolor przychodzi w jaśniejszy niebieski, a może jakąś grafikę.
Dobrze to rozwiązali tutaj, http://forum.protestanci.info
Zauważcie co się dziele z logo strony jak zmieniacie szerokość okna przeglądarki. Loga z lewej strony wskakuje na środek, potem jak jeszcze bardziej zwężacie okno to logo się pomniejsza. Tłem strony jest Arka, która cały czas jest wyśrodkowana, brzegi tła znikają pod czas zwężania okna przeglądarki.
Mistrzowskie wykonanie, też bym chciał coś podobnego u nas zrobić. Czyli np. Ducha Świętego możemy dać na takie tło.

Takie dostosowanie wyglądu forum, do szerokości ekranu jest potrzebne ze względu na różne wielkości ekranów.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-12, 19:06

Najlepsze tło to kolor nieba bo tam przecież z Chrystusem podążamy. Lepszego tła nie ma - według mnie.

Ja też będę myślał o stworzeniu loga - nowegk, według tego planu jaki chciałem mieć. Wyszło inaczej i na razie mam takie a nie inne. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14925
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-12-12, 22:05

A co powiecie o takim tle + napis z logo
Obrazek
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

podkowa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: podkowa » 2017-12-12, 22:16

Nie chce nikogo urazic ... ale ... troche to mi nasuwa mysl, zeby kupic cukierek i zawinac go w taki "slodki" papierek, a jesli nie cukierek to - pojscn do swiadkow Jehowy i ... poogladac w ich ksiazeczkach rownie barwne i slodkie obrazki.
Proszwe o wybaczenie, za takie "slodkie" skojarzenie ( nawet wiersze mi wychodza) *-:) :-!

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-12, 22:39

Wiecie, ja mimo wszystko stawiam na konkretne punkty:

1. USTALENIE SYMBOLI WYKORZYSTANYCH DO TWORZENIA LOGO
2. USTALENIE CZCIONKI I TŁA.
3. WYKONANIE PROJEKTU UWZGLĘDNIAJĄC WSZYSTKIE POTRZEBNE ROZMIARY - tutaj należy brać pod uwagę, że do niektórych logówek potrzebnych do różnych zastosowań niektóre elementu na logu mogą być słabo widoczne. Zakładając, że chcecie robić coś takiego:
Obrazek

to logo powinno być czytelne a więc trzeba wybrać takie aby nawet na takich małych elementach było ono czytelne. Tak bynajmniej mi sie wydaje.

Nie ma sensu tworzyć punktu drugiego, skoro pierwszy nie jest ustalony.

A więc?

Krzyż
Ryba chrześcijańska
PX+ALFA I OMEGA
DUCH ŚWIĘTY

Który z nich? Jak to ustalimy wtedy można przejść do następnego punktu.

Jak dla mnie najlepszym odzwierciedleniem samej postaci Chrystusa jest krzyż, natomiast odnosząc się do faktu, że jest to forum to chyba ryba - znak chrześcijaństwa.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2017-12-12, 22:42

Dezerter, propozycje jest ciekawa, trzeba by poszukać odpowiednich grafik by przygotować takie tło o odpowiednich proporcjach. Może trzeba będzie wziąć pod uwagę żeby kolor chmurek pasował do kolorystyki forum, ale to najmniejszy problem.

Potrzeba czegoś szerokiego,, przykłady znalezione z prawami do dowolnego wykorzystania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podkowa, to jakie masz zatem propozycje?

Abraham45, do mini logo dam samą np. rybę i po problemie. To są już mniejszej wagi loga.

podkowa

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: podkowa » 2017-12-12, 22:50

Nasz Pan to znak i Krzyza i Zmartwychwstania. To rowniez Krol.
Proponuje katolickiego Pana Jezusa , a nie jakiegos w stylu New Age czy jehowickim.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-13, 00:27

Gdyby jeszcze zastąpić to serducho głową Chrystusa to byłbym za fotką nr 3.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-12-13, 10:08

Dominik pisze:Tylko czy unikalność jest nam w sumie potrzebna? ...
Zdecydowanie. W tym tkwi sens logo.
Grafika powinna spełniać dwa cele:
1. kojarzyć się z myślą przewodnią forum - dla osób, które go nie znają,
2. z tym konkretnym forum - dla osób, które się już z nim zetknęły.

Ad. 1 - W zasadzie temat omówiony, gdyż do dalszych rozważań przeszły wyłącznie symbole związane w chrześcijaństwem.
Ad. 2 - Wymaga opracowania znaku, który z pełnym szacunkiem odnosi się do pierwowzoru, ale posiada cechy szczególne. Znak KRZYŻA ma tyle wariantów, odmian, że wydaje mi się być wyzwaniem zbyt trudnym. Pozostałe są łatwiejsze i bardziej wdzięczne do modyfikacji. (Teraz przyszło mi do głowy połączenie ryby z alfą i dodanie omegi.) Najłatwiejsze do opracowania RYBA i DUCH ŚWIĘTY. P z X chyba nastręczy większe trudności. Ale zupełnie nie wzięliśmy pod uwagę symbolu HOSTII, ani KIELICHA.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-13, 10:55

Hostia i kielich to symbole chrześcijańskie, ale według mnie nie są właściwym odniesieniem do przekazu forum. To są symbole Chrystusa, są jednak symbolami Eucharystii co nie do końca odzwierciedla przekaz forum, jego cel. Oczywiście jest związany z wiarą, ale wydaje mi się, że logo ma skłaniać czy też odnosić się do głównego celu jaki ma forum - dyskusje na temat wiary to bardziej Ewangelizacja, to prowadzenie innych do poznania Boga a tutaj bardziej odpowiedniejszymi symbolami są krzyż lub ryba chrześcijańska.

Jaki jest jednak cel czy też kierunek tego forum? Dyskusje, które są zarazem formą Ewangelizacji czy też skupianie się na konkretnej części życia chrześcijańskiego, np Eucharystii? Czy to jest forum Eucharystyczne?

Ale jest jeszcze jeden symbol, który łączy w sobie trzy elementy, z którymi związane jest forum: z Ewangelizacją, chrześcijaństwem i Chrystusem a o którym nikt tutaj jeszcze chyba nie pisał.

BIBLIA - a więc księga która jest najlepszą formą Ewangelizacji, jest z nią bardzo ściśle związana, jest też symbolem chrześcijaństwa, gdyż na niej chrześcijanie opierają swoje życie i z Chrystusem, ponieważ Słowo Życia pochodzi właśnie od Chrystusa, to jest przecież droga do poznawania Chrystusa, Jego nauki i misji.

Oczywiście można Biblię odnosić do konkretnego forum biblijnego, ale nie tylko.

Obrazek

Chciałem na swoim logo umieścić kilka symboli chrześcijańskich, m.in Biblię, ale logo nie wyszło tak jak chciałem. Zawarłem jednak kilka elementów, które wiążą się z Ewangelizacją: Duch Święty, Apostołowie, krzyż, pisma trzymają Apostołowie. Można zatem stworzyć logo, które zawiera ważne elementy związane z tym forum. Trzeba tylko ustalić co dokładnie logo ma zwierać i od kilku postów o tym piszę - zdecydować się na konkretne symbole. Im dłużej będziemy debatować nad samymi rysunkami tym dłużej będzie to trwało.

Konkretnie: najpierw głosowanie co do symboli, mogą być nawet dwa, ale ważne aby je ustalić, potem praca nad czcionką i tłem. To najlepsza droga do szybszego wykonania loga, myślę, że także i baner byłby dobrym rozwiązaniem, ale nad tym rozumiem pracujemy jednocześnie.

ODPOWIEDZ