Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-21, 00:11

Marku - tak jakbym sluchal sam siebie.
Ps: kaliber broni nalezy dobierac do wielkosci celu.

TOMVAD 45

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-21, 01:46

Magnolia pisze: 2020-07-20, 08:19 Baza Centrum to impreza służąca uwielbieniu Pana organizowana przez Kościół Zielonoświątkowy Zbór Stołeczny Sienna we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami chrześcijańskimi w Polsce.
To oczywiście nie jest to samo co (sekta) Kościół Mocy, więc można poczytać tu:
https://www.tvp.info/48460418/kosciol-m ... i-oburzeni
(nota bene trafiłam że powołują się na nasz wątek i forum)
Marcin Zieliński był prelegentem na Bazie Centrum, co wywołało oburzenie i kontrowersje wśród wiernych, bo miał prelekcję o Maryi (mówił do zielonoświątkowców )
https://chnnews.pl/polska/item/4455-osw ... kiego.html
https://chnnews.pl/polska/item/4454-mod ... ntrum.html
wśród innych prelegentów nie ma np Artura Cerońskiego - czyli założyciela Kościoła Mocy.

Nie znalazłam potwierdzenia na rzekome powiązanie Marcina z Kościołem Mocy.
A to że jest się katolickim prelegentem wiernym wierze katolickiej na imprezie ekumenicznej, to raczej bym nazwała niesieniem Ewangelii wszystkim (co jest zgodne z biblijnym przesłaniem), poza tym nie tego dotyczył zarzut.

Marcina nie słucham już od dawna, nie śledzę co poczynił obecnie, ale ma opiekę duszpasterską i jest rozmodlonym człowiekiem, miał rozpocząć studia teologiczne (rok temu mówił) - więc gdy przeczytałam te rewelacje Złego_człowieka to postanowiłam to sprawdzić...

Postuluję o ostrzeżenie dla Złego_Człowieka za pomówienie i obmowę, bez pokrycia.

Ps. @Dezerter dla sprostowania Zły_Człowiek chwalił Ojca Łukasza Prausa, a nie O. Daniela.
viewtopic.php?f=41&t=10484&start=75#p215547
A ja postuluję o zachowanie zdrowego rozsądku.
Nie było obmowy bez pokrycia gdyż Zły człowiek przedstawił informacji w oparciu o które wyraził swoje zdanie. Pozostaje tylko kwestia czy się jakieś informacje uznaje czy też nie.

Na jednym z form miałem podobną sytuację - gadanie że dałszywie krytykuję Gatesa za szczepionki. Przedstawiłem info których dwaj dyskutujący nie chcieli uznać za podstawę mojej oceny, za to jeden z nich przedstawił jakiś bajkowy instruktaż który miał nie wiele wspólnego z Gatesem.

To co przedstawiłem było konkretną wypowiedzią,tak samo jak informacje w tekście były źródłem informacji.

Jeśli uznaje się to co nam pasuje a nie uznaje się źródła informacji drugiej osoby to czy jest podstawa do ostrzeżenia? Gdyby zły człowiek nie pidał żadnych informacji na którym ooarł swoje zdanie to wtedy może byłaby obmowa. Tutaj krytykuje wg własnego zdania i w oparciu o konkretne materiały. Uważam więc że ostrzeżenie byłoby bezpodstawne.

Inną kwestią jest kto ma rację w tym całym sporze,gdzie leży prawda?.
Prawda zawsze leży tam gdzie jest obecny Bóg,tam gdzie głoszona jest nauka Kościoła.
Pojednajcie się aby Bóg był obecny także tutaj. Nie zamierzam w tym sporze doszukiwać się racji by nikogo z was nie osądzać,nie krytykować.

Bóg będzie obecny jeśli się pojednacie, bez tego pokażecie że wolicie aby szatan siał zamęt.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-21, 07:10

Nie mam tu z nikim żadnego sporu.
Swoje wypowiedzi opieram na faktach.
Swoje wnioski opieram także na faktach.
Z nikim nie jestem na forum emocjonalnie związany.

Katolik nie uczestniczy w żadnych imprezach rzekomo ekumenicznych, bo to stanowi zagrożenie duchowe.
Ze zborami protestanckimi i sektami różnych proweniencji - trudno spamiętać wszystkie ich nazwy, bo rodzą się jak grzyby po deszczu -Kościół Katolicki nie ma porozumienia ekumenicznego, a na pewno nie ma takiego, który by uzasadniał uczestnictwo katolików w ich imprezach.
Jeśli katolicki Kowalski prywatnie poszedł na taką imprezę, by mówić tamtym ludziom o Matce Bożej, to chwała mu za to, jednak oczywiste jest, że ryzykował zwiedzeniem i odejściem z wiary katolickiej. Nie polecam takiego działania każdemu katolikowi. Mogą to robić osoby silne w wierze, umocnione Duchem Świętym które idą w takie miejsca by głosić Ewangelię.
Jeśli chodzi tam biskup za przyzwoleniem papieża, to ma w tym swój katolicki cel i na ten cel papież wyraził zgodę.
Jeśli poszedł na imprezę protestancką bez zgody papieża, to przekroczył swoje uprawnienia, skoro był tam nie prywatnie, tylko jako biskup.
Jeśli poszedł potańczyć w kościele to posiał zgorszenie.

Co tam jeszcze.
Wiem, że są katolicy, którym podoba się protestantyzm i ich kultura, spotkania a nawet wiara.
Cóż ja wam mogę na to poradzić. Mogę się tylko za was modlić, a modlę się po prostu za jedność Kościoła. Nie za wszelką cenę, zwłaszcza za cenę utraty wiary.

Źródła:
1. informacje medialne o uczestnictwie Zielińskiego w imprezie w Bazie Centrum w końcu ub. roku.
2. Informacje medialne o uczestnictwie abp Rysia w "obchodach" schizmy Lutra
3. Informacje medialne video przedstawiające abp Rysia podczas tańców z innymi osobami przed ołtarzem głównym w jakimś kościele.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-21, 10:00

Zły_Człowieku:
  • co do "opierania sie na faktach" - pomyliłeś się co do faktu, przypisując Zielińskiemu współpracę z "Kościołem Mocy". Zdarza się, nie ma co ani robić z pomyłki wielkiego zarzutu wobec Ciebie, ani się wypierać (trzeba wziąć na klatę i przyznać się do pomyłki).
  • co do powyższej wypowiedzi - jak wiesz, sam jestem krytykiem wielu zjawisk "charyzmatycznych", w tym i źle rozumianej ekumenii (a niestety, jest nagminnie źle rozumiana). Podzielam też Twoje wątpliwości co do wielu imprez "ekumenicznych". Jednak pomiędzy niezgodą na pewne wypaczenia, a zanegowaniem wszelkich kontaktów ekumenicznych, droga daleka (i jest to droga od tego co jest w nauce Koscioła do tego czego w niej nie ma).
  • usiłujesz absolutyzować swoje stanowisko jako jednoznacznie właściwe i oparte na faktach - tymczasem - wybacz - brniesz w łatwy radykalizm (bywa i radykalizm twórczy, ale on rzadko jest łatwy
  • jeśli mogę Ci coś radzić - wybacz starszemu człowiekowi - to pozostań przy swojej gorliwości, ale postaraj się spojrzeć na sprawy z kilku stron. I niekoniecznie idź w wypowiedziach zawsze "do ściany" (mam na myśli te "diagnozy" powyżej, ale i łatwe wkładanie wszędzie diabła). Z pewnością takie podejście sprawi, że to co piszesz bedzie bardziej konstruktywne.
Ostatnio zmieniony 2020-07-21, 10:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2020-07-21, 10:36

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-21, 07:10 Nie mam tu z nikim żadnego sporu.
Swoje wypowiedzi opieram na faktach.
Swoje wnioski opieram także na faktach.
Z nikim nie jestem na forum emocjonalnie związany.

Katolik nie uczestniczy w żadnych imprezach rzekomo ekumenicznych, bo to stanowi zagrożenie duchowe.
Ze zborami protestanckimi i sektami różnych proweniencji - trudno spamiętać wszystkie ich nazwy, bo rodzą się jak grzyby po deszczu -Kościół Katolicki nie ma porozumienia ekumenicznego, a na pewno nie ma takiego, który by uzasadniał uczestnictwo katolików w ich imprezach.
Jeśli katolicki Kowalski prywatnie poszedł na taką imprezę, by mówić tamtym ludziom o Matce Bożej, to chwała mu za to, jednak oczywiste jest, że ryzykował zwiedzeniem i odejściem z wiary katolickiej. Nie polecam takiego działania każdemu katolikowi. Mogą to robić osoby silne w wierze, umocnione Duchem Świętym które idą w takie miejsca by głosić Ewangelię.
Jeśli chodzi tam biskup za przyzwoleniem papieża, to ma w tym swój katolicki cel i na ten cel papież wyraził zgodę.
Jeśli poszedł na imprezę protestancką bez zgody papieża, to przekroczył swoje uprawnienia, skoro był tam nie prywatnie, tylko jako biskup.
Jeśli poszedł potańczyć w kościele to posiał zgorszenie.

Co tam jeszcze.
Wiem, że są katolicy, którym podoba się protestantyzm i ich kultura, spotkania a nawet wiara.
Cóż ja wam mogę na to poradzić. Mogę się tylko za was modlić, a modlę się po prostu za jedność Kościoła. Nie za wszelką cenę, zwłaszcza za cenę utraty wiary.

Źródła:
1. informacje medialne o uczestnictwie Zielińskiego w imprezie w Bazie Centrum w końcu ub. roku.
2. Informacje medialne o uczestnictwie abp Rysia w "obchodach" schizmy Lutra
3. Informacje medialne video przedstawiające abp Rysia podczas tańców z innymi osobami przed ołtarzem głównym w jakimś kościele.
Nie wiem czy wiesz ale tańce religijne są uznanym przez Kościół elementem pobożności ludowej. Takimi elementami pobożności ludowej są też pielgrzymki,procesje, droga krzyżowa, medaliki, cześć dla relikwii itp.

Źródło :

Katechizm Kościoła Katolickiego - http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-4.htm
Religijność ludowa

1674 Poza liturgią sakramentów i sakramentaliów katecheza powinna brać pod uwagę formy pobożności wiernych i religijności ludowej. Zmysł religijny ludu chrześcijańskiego zawsze znajdował wyraz w różnorodnych formach pobożności, które otaczały życie sakramentalne Kościoła. Są to: cześć oddawana relikwiom, nawiedzanie sanktuariów, pielgrzymki, procesje, droga krzyżowa, tańce religijne, różaniec, medaliki 10 itp.

1675 Te formy pobożności są kontynuacją życia liturgicznego Kościoła, ale go nie zastępują: "Należy (je) tak uporządkować, aby zgadzały się z liturgią, z niej poniekąd wypływały i do niej wiernych prowadziły, ponieważ ona ze swej natury znacznie je przewyższa" 11 .

1676 Konieczne jest rozeznanie duszpasterskie, by podtrzymywać i wspierać religijność ludową, a w razie potrzeby oczyszczać i pogłębiać zmysł religijny, z którego wyrastają te formy pobożności, oraz kierować je do głębszego poznawania misterium Chrystusa. Praktykowanie tych form pobożności podlega trosce i osądowi biskupów oraz ogólnym normom Kościoła 12 .

Religijność ludowa w swej istocie jest zbiorem wartości odpowiadających w duchu mądrości chrześcijańskiej na podstawowe pytania egzystencjalne. Zdrowy katolicki zmysł ludu odznacza się zdolnością tworzenia syntezy egzystencjalnej. W ten sposób dochodzi do twórczego połączenia elementu Boskiego i ludzkiego, Chrystusa i Maryi, ducha i ciała, wspólnoty i instytucji, osoby i społeczności, wiary i ojczyzny, rozumu i uczucia. Mądrość ta jest rodzajem humanizmu chrześcijańskiego, który podkreśla z mocą godność każdej osoby jako dziecka Bożego, odbudowuje podstawowe braterstwo, uczy spotkania z naturą i zrozumienia, czym jest praca, daje motywacje życia w radości i pogodzie ducha, nawet wśród trudów życia. Mądrość ta jest dla ludu podstawą rozeznania, ewangelicznym instynktem, który pozwala spontanicznie ocenić, kiedy Ewangelia zajmuje w Kościele pierwsze miejsce, a kiedy zanika jej treść i zagłuszają ją inne sprawy 1
Czy negujesz wszelkie przejawy religijności ludowej w Kościele czy tylko wybiórczo - tańce religijne.
Czy mógłbyś jakoś uzasadnić ten swój sprzeciw wobec tej konkretnej formy pobożności ludowej?


Co do relacji z protestantami, to myślę że masz rację co do tego że może to być spore ryzyko dla katolików, szczególnie tych którzy słabo znają swoja katolicka wiarę.Kościół oczywiście zachęca do relacji ekumenicznych ale moim zdaniem trzeba to robić z zachowaniem ostrożności i z sensem bo wcale niekoniecznie po stronie protestanckiej są podobne intencje ekumeniczne co po stronie katolickiej.Abyśmy mogli skutecznie bronić naszej katolickiej wiary ważne jest to abyśmy najpierw sami ją dobrze poznali

Nie tak dawno spotkałem się z przypadkiem osoby która nagle została baptystką a wcześniej deklarowała się jako bardzo tradycyjnie wierząca katoliczka, bardzo krytycznie nastawiona do wszelkich innowacji w Kościele, była krytycznie nastawiona do protestantów ale tez do nowych wspólnot w Kościele. Myślę że jej problemem było to że słabo znała Pismo Swięte a swoją wiarę opierała wyłącznie na tradycjach rodzinnych.W zderzeniu z mocno biblijnym nauczaniem w zborach protestanckich nie była w stanie obronić swojej wiary. Miała też mocno wyidealizowaną wizję na temat historii Kościoła i po zapoznaniu się z niektórymi trudnymi informacjami z tej historii po prostu Kościół odrzuciła zamiast postarać się te sprawy zrozumieć. I obecnie niestety jest wojującą baptystką atakującą katolików w podobny sposób jak kiedyś atakowała protestantów...
Ostatnio zmieniony 2020-07-21, 10:40 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-21, 10:57

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-21, 07:10 Nie mam tu z nikim żadnego sporu.
Swoje wypowiedzi opieram na faktach.
Swoje wnioski opieram także na faktach.
Z nikim nie jestem na forum emocjonalnie związany.
No przyjrzyjmy sie temu jak opierasz sie na faktach. Czyli cofnijmy się dwa dni wstecz :
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 20:27 Magnolio,
wszędzie tam gdzie ludzie napisali "stwierdzenie nieważności małżeństwa" - pozamieniałaś im pracowicie na czerwono na "unieważnienie".
viewtopic.php?f=15&t=9596&start=15#p215854
Pierwsze fałszywe posądzenie mnie że zmieniam treść postów innych użytkowników.
Dodatkowym fałszem jest to że to ja od rana tego dnia tłumaczyłam, ze poprawnie jest "stwierdzenie nieważności" zamiast "unieważnienie".

Odpisałam:
Magnolia pisze: 2020-07-19, 20:37 Zły Człowieku nie mam uprawnień administracyjnych niczego nikomu nie zamieniałam na czerwono, bo nie mogę edytować postów innych forumowiczów. Przejrzyj posty raz jeszcze.
Marcin odpisał:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 21:10
Magnolio, byłem pewny, że to Ty, bo Ty brałaś udział w dyskusji.
Tymczasem teraz przyznał się do tego Dezerter, który pod czerwonymi zmianami nie podpisał się.
Ale przeprosin nie otrzymałam.

Dez pisze:
Dezerter pisze: 2020-07-19, 20:41
To nic nie zostało pozmieniane, tylko na czerwono zaznaczyłem to co jest błędnego w waszych wypowiedziach
Ale Marcin nie wierzy w dobrą wole administratora:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 21:16 Dez wycofaj się z fałszywych oskarżeń, bo po prostu nie wypada.
Skąd my mamy wiedzieć co było przed zmianą, skoro po zmianie na czerwono są same niewłaściwe sformułowania?
Kilkadziesiąt minut wcześniej, ktoś pozamieniał cytaty i w sprawie tych cytatów rozmawiałem z Magnolią, która cytowanych zdań nie napisała, tylko Ty! Po wyjaśnieniu zamieszania cytaty wróciły do Ciebie.
Przestań się czepiać ludzi, zostaw w spokoju Magnolię i jej teksty, bo ona jest tu dobrym aniołem całego towarzystwa.
No i odpocznij.
Nagle jestem juz ta "dobra". Jest tu jeszcze jakies wypomnienie czepiania się mnie, choć Dez tego nigdzie nie zrobił. Widać na cytatach, że to sam Marcin się mnie czepiał.
Odpisałam:
Magnolia pisze: 2020-07-19, 21:31
Zły Człowieku, zarzuciłeś mi nieprawdę, że poprawiałam posty.
Dez skomentował to że się mylisz, albo celowo kłamiesz..
Nie oskarża Cię fałszywie, bo wie że nie mogę edytować postów, wie tez że sam to zrobił.
Wnioski o myleniu się lub celowym kłamaniu były jak najbardziej uzasadnione.

Przeprosin dla mnie jak nie ma, tak nie ma.

Dalej Marcin pisze:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 21:38
Magnolio, skad użytkownicy mają wiedzieć, co Dez zmienił w poście, skoro tego nie widać?
I dlaczego się dziwisz, że żaden normalny użytkownik, który nie jest w waszym zespole Administracyjnym, nie wie jakie kto w tym zespole ma uprawnienia? Dlaczego walisz oskarżeniami w niewinnych ludzi, zamiast przyznać, że Dez nie określił co zmienił i nie podpisał się pod zmianami, dlatego wprowadził to ogromne zamieszanie, po raz drugi dziś zresztą, wcześniej była zamiana cytatu abigail z jego własnymi słowami.
Co się tutaj dziś wyprawia?
Po pierwsze administracja jesli edytuje w poście zostaje po tym ślad na dole postu, kto edytował.
Po drugie administracja i moderatorzy dbają aby był przestrzegany regulamin, więc sami również bardzo starają się go przestrzegać. A my, forumowicze im ufamy i wierzymy w ich dobrą wolę, bez tego po prostu nie byłoby dobrej atmosfery na forum. Co Marcin doskonale pokazuje, jak brak zaufania do admina wzbudza zamieszanie na forum.
Pada jeszcze jeden fałszywy zarzut pt "walisz oskarżeniami w niewinnych ludzi" - wskażcie mi te słowa!
Winą Deza faktycznie jest brak podpisu, że to On dokonał zaznaczeń na czerwono. Aleprosze zauważyć, że Dez pracuje zawodowo i przychodzi na forum wieczorem i zmęczony, czy to jest aż taki błąd ludzki, żeby nie wykazać się wyrozumiałością? Można było po prostu zapytać Deza jakie zmiany wprowadził, prawda? a zamiast zwykłego pytania pojawił się od razu zarzut.

Pytanie : co się tu dziś wyprawia? - Chyba najbardziej pasuje do jego autora.

Dalej drugi wątek tego samego wieczora:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 20:20 Ewangelizacja w Warszawie przez Kościół Mocy, a jakże współpracujący z Marcinem Zielińskim, nie ma nic wspólnego z wiarą Kościoła Katolickiego, mimo, ze ją udaje.
viewtopic.php?f=48&t=400&start=1980#p215851
Odpowiadam
Magnolia pisze: 2020-07-19, 21:57
Wyskoczyłeś jak Filip z konopii z tym wpisem. Ani w temacie, ani prawdopodobnie prawdziwy ten wpis.
Albo podaj konkretne dowody na powiązanie Marcina Zielińskiego z sektą jaką jest Kościół Mocy, albo uznam że pomawiasz i obmawiasz bez powodu. Możliwe też, że celowo kłamiesz by siać zamęt!
Proszę o konkrety!
1 prośba:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 22:23 Magnolię odsyłam do przeszukania zasobów internetu.
Nie wiem czy Magnolia wie, co to jest tzw. Baza Centrum.
To zawoalowana nazwa Kościoła Mocy.
Tu występował ze swoistymi rekolekcjami w zeszłym roku Marcin Zieliński.
https://chnnews.pl/polska/item/4491-bog ... wideo.html

Magnolio, skoro nie umiesz rozmawiać inaczej jak przez uporczywe ubliżanie, to nasz dialog zakończmy.
2 prośba o konkrety:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-19, 22:31 No nie, chwileczkę. Ty wyjechałeś z Kosciołem Mocy i Zielińskim, na Tobie ciąży obowiązek dowodu.
Przy całej mojej dezaprobacie do działania Marcina Zielińskiego, uważam że tego rodzaju zarzut (nie wypowiadam się czy słuszny) wymaga uzasadnienia.
3 prośba o dowody
Dezerter pisze: 2020-07-19, 23:05
Podasz dowody tej "współpracy"?
Nie padają dowody i fakty, padają kolejne zarzuty i insynuacje.
Jak sama poszukałam w tym samym serwisie, który podlinkował Marcin okazało się, że nie rekolekcje tylko konferencję, że nie Kościół Mocy, ale Zbór zielonoświątkowy, poza tym impreza ekumeniczna. A sam Marcin wzbudzał takie kontrowersje, że trudno tu mówić o jakiejkolwiek współpracy.
viewtopic.php?f=48&t=400&start=1980#p215920

Dlatego postulowałam :
Postuluję o ostrzeżenie dla Złego_Człowieka za pomówienie i obmowę, bez pokrycia.

Bo sama wykazałam że nie ma żadnych podstaw by wiązać Kościół Mocy i Marcina Zielińskiego.
Bo nie można pisać na inną osobę nieprawdę, bo to niekatolickie, bo to karalne (pomówienie), bo to rzucanie oszczerstw.
Bo to nieregulaminowe:
5d - obrażania innych dyskutantów,
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,
5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),

W zamian Marcin pisze:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-20, 17:29
Magnolia pisze: 2020-07-20, 08:19 Postuluję o ostrzeżenie dla Złego_Człowieka za pomówienie i obmowę, bez pokrycia.
Postuluję ostrzeżenie dla Dezertera fałszowanie cudzych postów i dla Magnolii za szerzenie nienawiści i fałszywych oskarżeń.
Czyli idzie w zaparte, nie widać po tym poście refleksji, nie widać uznania swojej pomyłki/błędu/winy. Za to są kolejne fałszywe oskarżenia.
Gdzie ja rzucam fałszywe oskarżenia i gdzie szerze nienawiść? Czy ktoś może mnie zacytować?
Dezerter pisze: 2020-07-20, 17:56
Przeginasz i oskarżasz mnie bezpodstawnie :!:
udowodnisz to co piszesz?
wskażesz te posty?

Zaznaczyłem na czerwono błędną nazwę jaką użyliście dla określenia małżeństwa, by zaznaczyć gdzie popełniacie błąd i do czego się odnoszę.
Wprowadzasz niesamowity zamęt i niezgodę na forum i zwalania tego na diabła nie jest dla ciebie usprawiedliwieniem
albo się ogarniesz i wróci spokój na forum, jaki był jak ciebie nie było :!: albo się pożegnamy - stawiam sprawę jasno i publicznie bo nie ma powodów by cokolwiek ukrywać.
Pomimo fałszywych i krzywdzących oskarżeń nie czuję urazy żadnej
więc
szalom
Kolejna prośba o dowody, która nie doczekała się dowodów.

Marcin odpisuje:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-20, 18:07 Jeśli ja odejdę - zostaniecie z diabłem.
Wczoraj wszystko było widać jak na dłoni.
Ja tu nie muszę być, pytanie dlaczego wy chcecie tu za wszelką cenę zostać z nim?
Manipulacja pierwsza klasa! To nie diabeł miesza tu i mąci, bo to Marcin pisze takie posty i rzuca oskarżeniami na prawo i lewo, Marcin odejdzie i skończy się mieszanie.
Dominik pisze: 2020-07-20, 18:09 Poproszę o linki do konkretnych postów (każdy post ma u góry nazwę wątku, skopiuj link w tamtym miejscu)
Kolejna osoba prosi o dowody...
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-20, 18:15 Dominik, jakich postów?
Diabeł siedzi wszędzie tam, gdzie ktoś przemyca do praktyk katolickich i pochwala protestanckie urągające powadze Boga treści i zachowania. Jest tu tego mnóstwo.


Dezerter, ja nie mam nic na żadną obronę przed intruzami protestanckimi.
Jestem z Jezusem, który jest ze mną i żadnej obrony nie potrzebuję.
Taka odpowiedź daje nam Marcin, czyli kolejne, jeszcze cięższe zarzuty wobec forum.

Dominik pokazuje jak wyglądał edycja postów, wykazuje że Dez nie dokonał zmian w treści a jedynie podkreślił na czerwono wybrane słowa.
Czy padają przeprosiny od Marcina? Nie.

Za to dzis Marcin pisze post, gdzie opiniuje działalność abp Rysia... również bez linków i dowodów.

Tak ja to widzę i czytam z tego co jest napisane czarno na białym na forum.

Więc jak brzmią w tym kontekście słowa Marcina:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-21, 07:10 Nie mam tu z nikim żadnego sporu.
Swoje wypowiedzi opieram na faktach.
Swoje wnioski opieram także na faktach.

Co do postulatu pojednania...
Tomku, sakrament pojednania uczy nas pewnego procesu, który ma konkretne etapy, najpierw ktos musi zauważyć swój błąd/grzech (rachunek sumienia), potem się do tego przyznać (wyznanie w konfesjonale), potem postanowić poprawę i zadośćuczynić (przeprosiny).

Pomimo że Marcin miał czas na to, nie uznał swoich błędów, nie podaje dowodów, nie przeprasza...
Nadal rzuca kolejne zarzuty wobec kolejnych osób...

Dodano po 10 minutach 56 sekundach:
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-21, 07:10
3. Informacje medialne video przedstawiające abp Rysia podczas tańców z innymi osobami przed ołtarzem głównym w jakimś kościele.
https://youtu.be/Ah6Qo13rNA8 - hala widowiskowa
https://youtu.be/XtiCC-7JApA- hala widowiskowa
https://youtu.be/O07YizjWMpM - na świeżym powietrzu.

To wszystko co znalazłam na YT.

Czy nie dość tych bezpodstawnych zarzutów?

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-21, 11:06

Magnolio, piszesz ciągle nie na temat.
Wczoraj mnie obraziłaś - bez urazy - pomówiłaś i zawnioskowałaś o ukaranie mnie w związku z tymi pomówieniami.
Rzuciłem okiem na to co teraz napisałaś - bo czytać tego nie sposób i widzę dalszy ciąg pomówień w jakichś nowych przedziwnych kierunkach.
Nie oczekuję elaboratów i to nie na temat o jakim rozmawialiśmy tylko przeprosin.
Nie potrafisz, to lepiej nic nie pisz.
Ostatnio zmieniony 2020-07-21, 11:08 przez Zły_Człowiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-21, 11:13

Czyli groteska trwa...

Wykazałam krok po kroku co sie działo jednego wieczora i następnego dnia.
Jesli ktoś widzi moje uchybienia, które zarzuca mi Marcin, to proszę o wskazanie.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-21, 11:18

Rzuciłem okiem ponownie na teksty Magnolii,
to jest kompletna masakra, szereg kłamstw, insynuacji które nie sposób wytłumaczyć inaczej, jak złą wolą.
Współczuję.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-21, 11:20

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-21, 11:06 Nie oczekuję elaboratów i to nie na temat o jakim rozmawialiśmy tylko przeprosin.
Oczekujesz przeprosin,,, ciekawe,, a czy Ty przeprosiłeś za swoje pomówienia?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-21, 12:04

Albertus pisze: 2020-07-21, 10:36 Nie wiem czy wiesz ale tańce religijne są uznanym przez Kościół elementem pobożności ludowej.
Nie za bardzo. Ale proponuję ten wątek kontynuować w wątku o chorągwiach.

Zły_człowieku, byłem za cierpliwością wobec Ciebie, ale przekraczasz granice tolerancji. Zanim coś wyślesz, po napisaniu, zastanów się, czy faktycznie Twoje zarzuty są słuszne, opinie jedynie istotne, a oceny adekwatne.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Albertus » 2020-07-21, 13:36

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-21, 12:04
Albertus pisze: 2020-07-21, 10:36 Nie wiem czy wiesz ale tańce religijne są uznanym przez Kościół elementem pobożności ludowej.
Nie za bardzo. Ale proponuję ten wątek kontynuować w wątku o chorągwiach.
Nie ma żadnej wątpliwości że tańce religijne są zaakceptowaną przez Kościół forma pobożności ludowej.

Dyskutować można natomiast o tym jakie to maja być tańce, kiedy i gdzie mogą się odbywać i w jakich kręgach kulturowych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-07-21, 16:28

Za zarzucenie Magnolii kłamstw i wcześniejsze jej obrażanie dostajesz ostrzeżenie od razu - koniec pobłażania - wykazaliśmy się wyjątkowa cierpliwością
Czekam jeszcze godzinę (od wczoraj!) na odwołanie oskarżeń w stosunku do mnie
- Zielińskiego ci daruję, bo Kościół Mocy z którym Zieliński nie współpracuje! należy jednak do Kościoła Zielonoświątkowego - bądź na przyszłość bardziej precyzyjny i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Ostatnio zmieniony 2020-07-21, 16:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-21, 16:33

ta godzina to żebyśmy zdążyli sie z nim pożegnać czy co
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-21, 16:35

Chwila, dałem mu bana na 24h,,, nie odpisze dziś.

Dodano po 47 sekundach:
viewtopic.php?f=48&t=8412&p=216037#p216037

ODPOWIEDZ